Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w realu - jest mąka kukurydziana - musiałabyś zobaczyć przy dziale

ze zdrową żywnością. W takich białych torebkach. W okolicach słodzików

i innych dietetycznych pyszności...

W sumie to nie wiem jak z tą mąką.. Ale siostra i mama kupują chleb orkiszowy

- są już po utrwalaniu.. Więc może i możnaby było... Nawet w czasie II fazy

od czasu do czasu..

A ja kukurydziana kupuje w Kauflandzie, stoi na pólce obok otrebów, płatków itp. rzeczy

za to w moim Lidlu nie ma nic... albo ja nie umiem szukac, serki Linessy sa, ale tylko jednego rodzaju, zadnych smakowych, chudych nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALLINA jak sie trzymasz w 3 fazie,myslę ,że super skoro pozwalasz sobie na pizzę na obiad!!!

Ja się muszę pilnować,bo jak trochę odpuszczę to zaraz waga prawdę pokaże!!!!

Cieszę się ,że jeszcze trochę waga w 3 fazie leeeeci w dół,może dojdę do 65 ????ale muszę trzymać się zasad Ducana.

MILEGO DNIA !!!!Pozdro for all !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko,stokrotne dzięki <biję pokłony> :-?

Wkleiłaś ciekawe wiadomości, ale po lekturze nasuwają mi się kolejne pytania :lol: Proszę nie bić :shock:

mąka kukurydziana - w wątku z przepisami protalowymi mąki kukurydzianej jest pełno - zdecydowanie więcej niż jedna łyżka na dzień... no chyba że chce się robić "leniwe" i zjeść tylko jedną kluskę :shock: chyba powinno się tam "cenzurować" wpisy, bo można łatwo wprowadzić w błąd nową protalowiczkę...

szukałam w realu, szukałam w Piotrze i PAwle - odtłuszczonego kakao brak :-P kto widział takie i gdzie? No i Archelana u mnie nie ma, więc prośba o jakiś inny namiar na zapach orzechowy :D

- no właśnie... w większości deserów, w składnikach są aromaty do ciast... Czy tego przypadkiem nie należy też traktować jak zwykłego oleju/oliwy? nie wiem jaki tego skład dokładny,ale wygląda na tłuszcz... zważywszy że dziennie można tylko 3 krople (od czasu do czasu)... hmm... ja własnie dodałam do sernika więcej kropli niż 3 :/

- zastanawia mnie ten twarożek light... ja jem w duuuużych ilościach twaróg chudy z jogurtem i serek homogeniozwany (3,5%) - czym to się różni od "twarożku light"???

Po tym co napisałaś Śliweczko, mam duże wątpliwości, czy ja dobrze tą dietę stosuję :-)??:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko,stokrotne dzięki <biję pokłony> :-?

Wkleiłaś ciekawe wiadomości, ale po lekturze nasuwają mi się kolejne pytania :D Proszę nie bić :shock:

mąka kukurydziana - w wątku z przepisami protalowymi mąki kukurydzianej jest pełno - zdecydowanie więcej niż jedna łyżka na dzień... no chyba że chce się robić "leniwe" i zjeść tylko jedną kluskę :shock: chyba powinno się tam "cenzurować" wpisy, bo można łatwo wprowadzić w błąd nową protalowiczkę...

szukałam w realu, szukałam w Piotrze i PAwle - odtłuszczonego kakao brak :lol: kto widział takie i gdzie? No i Archelana u mnie nie ma, więc prośba o jakiś inny namiar na zapach orzechowy :D

- no właśnie... w większości deserów, w składnikach są aromaty do ciast... Czy tego przypadkiem nie należy też traktować jak zwykłego oleju/oliwy? nie wiem jaki tego skład dokładny,ale wygląda na tłuszcz... zważywszy że dziennie można tylko 3 krople (od czasu do czasu)... hmm... ja własnie dodałam do sernika więcej kropli niż 3 :/

- zastanawia mnie ten twarożek light... ja jem w duuuużych ilościach twaróg chudy z jogurtem i serek homogeniozwany (3,5%) - czym to się różni od "twarożku light"???

Po tym co napisałaś Śliweczko, mam duże wątpliwości, czy ja dobrze tą dietę stosuję :-) ??:

Nie dajmy sie zwariowac Pysiek ! Jesli jemy zgodnie z 80 % zasad Dukana, a co najwazniejsze duzo mniej tłusto niz zwykle i zdużo mniejsza ilościa weglowodanów, pijąc przy tym duzo wody i zielonej herbaty to na pewno będzie efekt... na 100 % ! Nawet jak raz na jakis czas popełnimy jakis grzeszek, świadomie lub nie świadomie. ja tez nie odmierzam kropelek oliwki na patelni ani nie sumuje otrębów, które, zdarza sie zkadam jednego dnia w postaci owsianki i jednej proto-bułeczki albo kawłaka ciasta. Oczywiscie staram sie że by nie przesadzać ale.. mysle że generalnie odżywiam sie zgodnie z zasadami diety i po woli ( oh jak po woli .. :-P ) ale waga spada, czego i tobie życze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko,stokrotne dzięki <biję pokłony> :shock:

Wkleiłaś ciekawe wiadomości, ale po lekturze nasuwają mi się kolejne pytania :D Proszę nie bić :-)

mąka kukurydziana - w wątku z przepisami protalowymi mąki kukurydzianej jest pełno - zdecydowanie więcej niż jedna łyżka na dzień... no chyba że chce się robić "leniwe" i zjeść tylko jedną kluskę :-P chyba powinno się tam "cenzurować" wpisy, bo można łatwo wprowadzić w błąd nową protalowiczkę...

szukałam w realu, szukałam w Piotrze i PAwle - odtłuszczonego kakao brak :D kto widział takie i gdzie? No i Archelana u mnie nie ma, więc prośba o jakiś inny namiar na zapach orzechowy :grin:

- no właśnie... w większości deserów, w składnikach są aromaty do ciast... Czy tego przypadkiem nie należy też traktować jak zwykłego oleju/oliwy? nie wiem jaki tego skład dokładny,ale wygląda na tłuszcz... zważywszy że dziennie można tylko 3 krople (od czasu do czasu)... hmm... ja własnie dodałam do sernika więcej kropli niż 3 :/

- zastanawia mnie ten twarożek light... ja jem w duuuużych ilościach twaróg chudy z jogurtem i serek homogeniozwany (3,5%) - czym to się różni od "twarożku light"???

Po tym co napisałaś Śliweczko, mam duże wątpliwości, czy ja dobrze tą dietę stosuję :lol: ??:

Hehe,bić nie będę,po to tu jesteśmy żeby sobie pomóc  :D

Więc zaczynam  :D

Mąki kukurydzianej nie można używać,powinno się używać skrobii kukurydzianej...my używamy mąki ponieważ nie wiedzieliśmy nic o skrobii (nie wiedzieliśmy gdzie ją kupić)Oczywiście zamiast mąki trzeba używać skrobii,wtedy jest ok,ponieważ Dukan sam zamieścił przepisy z maizeną w swojej książce (ciasto NANA pochodzi z tej właśnie książki)

Innego namiaru na aromat orzechowy nie podam bo go nie znam  :D

Kakao odtłuszczone to takie z wiatrakiem (nie pamiętam nazwy) nie jest napisane na nim odtłuszczone,trzeba sprawdzać poprostu które ma najmniej tłuszczu.

Nie mam pojęcia jaki jest skład aromatów do ciast,ja od początku diety używam aromatów wszelkiego rodzaju i smaku i chudnę  :D Nie mam zamiaru ograniczać aromatów,bo uwielbiam jogurt z aromatem śmietankowym  :grin: i serek homo z aromatem pomarańczowym :D

Ja też jem serki w dużych ilościach,ja myślę że chodzi tu o serek wiejski,ale nie jestem pewna.Serek wiejski zawiera śmietanę więc pewnie dlatego trzeba go ograniczać.Ale ja też na to nie patrzę,jak mam ochotę to jem  :-?

No to chyba tyle... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,nie dajmy się zwariowac z tymi zasadami,ja tez jem twarożek chudy :shock:

Co do mąki orkiszowej to ja chyba jednak podziękuję,nie skorzystam,a kukurydzianej fakt nie powinno się używac dużo,a skrobie napewno można kupic w zdrowej żywności,zaraz w piątek poszukam u siebie w Auchan.Ostatnio w Auchan znalazłam mozarellę light ale trochę za droga (ok.4 zł)za taka malutką kuleczkę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko, Skarbnico Wiedzy :-P

Czyli mogę TEORETYCZNIE :-? upiec sobie biszkopt z 40 g skrobii i go zjeść na raz... ? Czy raczej znacząco spowolni to chudnięcie? [pytam, ale zdrowy rozsądek sam nasuwa mi odpowiedź,żeby biszkoptu na raz nie pałaszować :shock: ]

przeglądnęłam kolejny raz skan książki Dukana i za nic w świecie nie widzę tego przepisu na ciasto NANA :shock: Ślepa jestem, czy co? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko, Skarbnico Wiedzy :D

Czyli mogę TEORETYCZNIE :shock: upiec sobie biszkopt z 40 g skrobii i go zjeść na raz... ? Czy raczej znacząco spowolni to chudnięcie? [pytam, ale zdrowy rozsądek sam nasuwa mi odpowiedź,żeby biszkoptu na raz nie pałaszować :shock: ]

przeglądnęłam kolejny raz skan książki Dukana i za nic w świecie nie widzę tego przepisu na ciasto NANA :-) Ślepa jestem, czy co? :-P

Pysiek,przepis pochodzi z książki Dukana 350 przepisów (druga część z samymi przepisami)

No oczywiście że możesz zjeść cały biszkopt,ale tylko na swoją odpowiedzialność :-? ,a poważnie to radzę jeść po troszku,ja dzielę na 3 części i jem 3 dni ( nie zawsze na 3 dzień jest co jeść ,bo zjadam go szybciej  :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochaniutkie!

Jak fajnie jest popisać do Was z domciu,......jestem już po pracy ale mnie dziś starsznie muliło - bym pospała....

Ale wiecie.....zostałam mile zaskoczona po przyjściu do domciu bo mój małżowinek (jak to mówi jedna z nas - nie pamiętam która) ugotował zupkę rybną z warzywkami i to zupełnie sam i trafił na moją dobrą fazę z warzywami. Ale wiecie jaka była pyszna i smaczna....aż sama się zdziwilłam nie zaciągana - akurat dla mnie. Muszę wstawić przepis. a jeśli chodzi o ciasta to ja jak upiekę to jem po kawałeczku nawet i przez cały tydzień pod warunkiem, że cisto będziemy trzymać w lodówce, żeby nie spleśniało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochaniutkie!

Jak fajnie jest popisać do Was z domciu,......jestem już po pracy ale mnie dziś starsznie muliło - bym pospała....

Ale wiecie.....zostałam mile zaskoczona po przyjściu do domciu bo mój małżowinek (jak to mówi jedna z nas - nie pamiętam która) ugotował zupkę rybną z warzywkami i to zupełnie sam i trafił na moją dobrą fazę z warzywami. Ale wiecie jaka była pyszna i smaczna....aż sama się zdziwilłam nie zaciągana - akurat dla mnie. Muszę wstawić przepis. a jeśli chodzi o ciasta to ja jak upiekę to jem po kawałeczku nawet i przez cały tydzień pod warunkiem, że cisto będziemy trzymać w lodówce, żeby nie spleśniało. Pozdrawiam.

No to tylko pogratulować małżowinka  :-? Mój to sobie i dzieciom ugotuje ,a za moje protalowe żarełko się nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny!!

Jestem, żyję, trzymam dietę ale nie mam czasu. Chodzę od okna do okna i sprawdzam czy Mini się nie pojawi. Wiem, że moja naiwność graniczy z głupotą, ale tak już mam.

Poza tym dziś przyjeżdża mój syn z rodziną, w tym z 6 tygodniowym wnusiem, którego jeszcze nie widziałam. Rozumiecie zatem, że nie będę miała czasu.

Gorąco Was jednak pozdrawiam i życzę wspaniałego weekendu.

Odezwę się jak tylko będę mogła.

Całuję Was wszystkie, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.