Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kobietki.

Pogoda w Szczecinie jesienna. Dzis przy śniadaniu zastanawiałam sie jak bardzo zdziwiło by mnie gdyby spadł snieg.. no więc ..nie zdziwilo by mnie wcale :) . Pogoda jest po prostu beznadziejna. Szkoda, bo własnie trawaja Dni Morza i sa imprezki w Szczecinie, kiermasze ( z jedzonkiem oczywiscie gdzie hitem jest pajda chleba ze smalcem), koncerty, przypływaja statki ( np. Dar Mlodziezy) i ogólnie Szczecin tętni zyciem. Ale myslę , ze przy tej pogodzie długo wytrzymac sie tam nie da.

Na sniadanie zjadlam jajecznice z pomidorami i szczypiorkiem i parówki( NO PRZECIEZ MUSIAŁAM SPRÓBOWAC KETCHUPU) :-( . Boskie sniadanie. teraz kaweczka i w wir zajęc.

Po poludniu upieke ciasto NaNa bo moja macia jutro przyjezdza ( wraca ze zjazdu szkolnego - Nasza Klasa czyni cuda ), wiec znów zrobie Protalową ucztę.

Mój ukochany juz pytał, co wymysliłam dietetycznego i smacznego :grin: . Oj spodobało sie mu to nasze dietkowanie :grin:

Miłego popoludnia Wam zyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dzisiaj nastepny fest i to pedzie proba na moja nie silna wole

a tobie Sliweczko rownierz zycze szampanskiej zabawy :)

Dziękuję Balbinko i wazjemnie,baw się dobrze i oby Twoja silna wola poszła na festyn razem z Tobą  :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace ciasta Nana- nie pamietam, ale kilka stron wczesniej widzialam cudne zdjecie wyrosnietego ciasta z foremki keksowej. Kochana artystko tworzaca to dzieło- czy z jednej porcji urosnie mi takie cudow w keksowce? Czy podwoic porcję?

Chcialabym aby było to ciasto w keksowce, a nie mufinki, bo nie mam foremek.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym muszę sobie zrobić jakiś deser protalowy, bo co jakiś czas coś skubnę niedozwolonego.

Dlatego właśnie, ja mam zawsze w lodówce protalowy sernik pieczony - jak się zachce czegoś konkretniejszego i deser na zimno (albo "ptasie mleczko", albo zebrę, albo serniczek na zimno) :D I nawet kiedy rodzina zajada się jakimś smakołykiem, to ja nie czuję się mocno poszkodowana :-( Generalnie jest tak, że postanowiłam walczyć z łakomstwem właśnie poprzez duży wybór protalowego jedzenia w lodówce. Nie kuszą mnie wtedy specjały męża, lub syna :grin:

Miłe Panie, jeśli macie jakieś pomysły na ŚLEDZIE, to ja poproszę ładnie :grin: Do tej pory robiłam tylko śledź+jogurt+cebula+sól+pieprz - było pyszne, ale chętnie poeksperymentowałabym bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe Panie, jeśli macie jakieś pomysły na ŚLEDZIE, to ja poproszę ładnie :) Do tej pory robiłam tylko śledź+jogurt+cebula+sól+pieprz - było pyszne, ale chętnie poeksperymentowałabym bardziej :-(

Hmm...O ile dobrze pamiętam to Anula i Patryska kiedyś wstawiały jakieś przepisy na śledzie ,w wątku z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Balbinko i wazjemnie,baw się dobrze i oby Twoja silna wola poszła na festyn razem z Tobą :-(

zobaczymy jak bedzie :) przemyslalam wszystko i od poniedzialku uderzeniowka tylko tak z reka na sercu bez oszukiwania :grin:

zobaczymy co wtedy bedzie ..............mam nadzieje ze dobrze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak bedzie :-( przemyslalam wszystko i od poniedzialku uderzeniowka tylko tak z reka na sercu bez oszukiwania :)

zobaczymy co wtedy bedzie ..............mam nadzieje ze dobrze :grin:

Będzie dobrze,wierzę w Ciebie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do śledzi to ja często robię w jogurcie z cebulką i jabłuszkiem  :grin: ,bo jestem zdania że jeśli Dukan zezwala na jogurt owocowy to ciut jabłuszka nie zaszkodzi  :) Czasem zamiast jabłuszka daję korniszona i też jest smaczne.Lubię śledzie świeże,malutkie,obtoczyć w mące kukurydzianej lub skrobii i usmażyć na teflonie,ew.dać kroplę oliwy i potem zalać zalewą octową razem z cebulką <MNIAM> Albo śledź wymoczony,cebulka podduszona w odrobinie wody,dodać koncentrat pomidorowy albo pomidory z puszki pokrojone,doprawić słodzikiem,solą ,pieprzem i zimnym zalać śledzie.Więcej grzechów nie pamiętam... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do śledzi to ja często robię w jogurcie z cebulką i jabłuszkiem :D ,bo jestem zdania że jeśli Dukan zezwala na jogurt owocowy to ciut jabłuszka nie zaszkodzi :grin: Czasem zamiast jabłuszka daję korniszona i też jest smaczne.Lubię śledzie świeże,malutkie,obtoczyć w mące kukurydzianej lub skrobii i usmażyć na teflonie,ew.dać kroplę oliwy i potem zalać zalewą octową razem z cebulką <MNIAM> Albo śledź wymoczony,cebulka podduszona w odrobinie wody,dodać koncentrat pomidorowy albo pomidory z puszki pokrojone,doprawić słodzikiem,solą ,pieprzem i zimnym zalać śledzie.Więcej grzechów nie pamiętam... :-(

ech sliweczko co to za grzechy? ja nawet nie chce wyliczac moje :) ale mam juz dobre nastawienie dzieki tobie rownierz Sliweczko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc z tymi śledziami :grin: Przeglądałam wątek z przepisami, powybierałam sobie co ciekawsze (duuuuuużo tego jest :grin:), ale śledzie przeoczyłam :)

Śledzie pod pierzynką robiłam przed dietą (z ziemniakami i jabłkiem - pycha!), ale za kilka dni spróbuję wersję protalową :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Balbinko :-(

Usmazyłam placuszki Śliweczki i pochłonęłam - pychotka.

Ciasto Nana w piekarniku sie piecze, sledzie tez na jutro zrobilam. Pokroilam drobniutko 2 cebule, 2 korniszony, pół czerwonej, pół żóltej papryki, 2 jaja na twardo i zmieszalam wszystko ze sobą. Dodalam śledzie Matjasy wczesniej odmoczone, skropione octem , a calośc zalalam jogurtem i dodalam łyzke protomajonezu i pieprz- dla mnie i ukochanego bomba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.