Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam cosik takiego w necie:

10 przykazań płaskiego brzucha

1. Unikaj gazowanych napojów. Dwutlenek węgla zawarty w gazowanych napojach powoduje wzdęcia i wrażenie dużego brzucha. Najlepiej w ogóle unikać spożywania napojów tego rodzaju, lepiej zastąpić je wodą niegazowaną z plasterkiem cytryny.

2. Unikaj pokarmów zawierających cukier. Nadmiar cukru to jeden z głównych powodów problemów z trawieniem. Nie powinnyśmy przekraczać 2 porcji produktów sztucznie słodzonych dziennie.

3. Jedz powoli, celebruj posiłki. Jedząc szybko, oprócz pokarmu łykamy także powietrze, które wypełnia nasz brzuch jak balon. Celebrując posiłek, organizm szybciej osiąga stan sytości, dzięki czemu, jedząc wolniej, jemy mniej.

4. Jedz częściej, ale mniejsze porcje. Nie ma nic gorszego niż przejadanie się podczas 2 - 3 dużych posiłków.

5 -Jedzenie 6 razy dziennie małych porcji sprawi, że nie będziemy odczuwać głodu, jednocześnie nie przeciążając żołądka.Unikaj sodu. Sód zawarty w wysoko przetwarzanych produktach (chipsy, zupy w proszku, fast food) zatrzymuje w organizmie płyny, to powoduje wrażenie i uczucie spuchnięcia.

6. Zwalczaj zaparcia. Zaparcia to najczęstsza przyczyna „dużego brzucha”, powstają w wyniku nieprawidłowej pracy jelit. By przeciwdziałać zaparciom, należy włączyć do diety produkty zawierające błonnik, np. razowe pieczywo, owoce, pestki, orzechy. Trzeba też wypijać co najmniej 6 szklanek wody niegazowanej. Gdy mimo wszystko przydarzy nam się zaparcie, pomóc nam może ziołowa herbatka, np. Slim Figura (8 zł) lub pastylki Xenna Extra (8 zł).

7. Uważaj na alergie pokarmowe. Uczulenia na produkty spożywcze, np. na produkty mleczne, mogą powodować problemy z trawieniem, wzdęcia lub zaparcia. Jeżeli podejrzewamy u siebie alergię pokarmową na jakiś produkt, starajmy się unikać jego spożywania.

8. Unikaj gumy do żucia. Guma do żucia i cukierki sprawiają, że łykamy powietrze, tak samo jak w przypadku jedzenia w biegu.

9. Jedz pokarmy poprawiające trawienie. Jest wiele sposobów na zachowanie płaskiego brzucha i poprawienie perystaltyki jelit, min. stosowane od wieków śliwki (świeże i suszone), morele, ananas. Oprócz owoców i warzyw bogatych w błonnik, warto wzbogacić dietę o jogurty zawierające bakterie probiotyczne, np. Activia (3 zł) lub Actimel (5 zł). Pomocne mogą też być herbatki ziołowe, np. z dziurawca, mięty, gorzkiej pomarańczy.

10. Uważaj na pokarmy powodujące wzdęcia. Fasola, kapusta, bób, kalafior itp. to produkty powodujące wzdęcia, należy ich unikać lub spożywać je w połączeniu z potrawami neutralizującymi ich działanie, np. z octem jabłkowym. Po zjedzeniu wzdymającego jedzenia można także zażyć preparat, taki jak Espumisan (9 zł), dzięki czemu unikniemy krępujących sytuacji.

Pozdrowionka, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Milenko tak rewelacyjnego spadku!!. Jak będziesz gubic w takim tempie to znikniesz nam z forum, więc przystopuj odrobinkę. :) Żartuję, niech leca kilogramy na zdrowie i na piękna sylwetkę.

Heh zniknięcie z forum raczej mi nie grozi!

Buziak, trzymaj się ciepło, M. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten piękny słoneczny dzień. W końcu świeci słońce i mam nadzieję, ze tak będzie przez cały weekend :)

Pozdrawiam wszystkie nowe protalki, życzę sukcesów w dążeniu do celu i wytrwałości 8)

Ja dziś na urlopie, byłam u fryzjera, na zakupach - nie ma nic lepszego jak poprawienie sobie humoru kupnem mniejszych ciuchów :D A i na wadze dzisiaj mniej o kolejne 400 gr :D

Juggin, nie opłaca się grzeszyć, co z tego że weekend, znowu będziesz musiała zrzucać ten sam kilogram. Ja mam zamiar trzymać się ściśle zasad, spadek wagi i te nowe wąskie dżinsy zadziałały na mnie naprawdę motywująco :-P Przedłużam białka do niedzieli (8 dni), a od poniedziałku 5 dni z warzywami; w piątek mam imprezkę, będę musiała od soboty ostro przejść na białka :-D

Pałaszuję właśnie pastę z wędzonego trewala z odrobiną celublki i ogórka małosolnego - pyyychaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Mallinko!!! Ty to masz fajnie!!!Zaraz kończysz III fazę...a ja??? Mam nadzieję że będziesz do nas zaglądać i pomagać nam (mi!) gubić te moje hipciowe kilogramy

Kochana Śliweczko zawsze byłaś kiedy trzeba było mnie wspierać i pocieszać i ja też Cię nie zostawię 8) A tak w ogóle to ja się nigdzie nawet po zakończeniu nie wybieram z tego forum,jestem tu już 4 miesiące i jak mnie nie wygonicie to mogę być następne 4 lata albo i dłużej :) dzisiaj na spacerze z psem nie mogłam juz przejść wzdłuż rzeki bo wylała :-D Tak mi żal tych ludzi których pozalewało,wiem co sama przeżywałam 12 lat temu,nie chce powtórki.3-MALLINA-FAZA-III-7205.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na poczatku weekendu.

Ja jeszcze 45 min w pracy a potem błogie lenistwo :-D . Pogoda nie nastraja pozytywnie, ale nie ma co narzekać-na pomorzu zachodnim deszcz nie pada, tragedii nie ma.

Dziewczyny zycze Wam udanego weekendu i spadków kolosalnych, aby w poniedzialek bylo sie czym chwalić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Śliweczko zawsze byłaś kiedy trzeba było mnie wspierać i pocieszać i ja też Cię nie zostawię :D A tak w ogóle to ja się nigdzie nawet po zakończeniu nie wybieram z tego forum,jestem tu już 4 miesiące i jak mnie nie wygonicie to mogę być następne 4 lata albo i dłużej :D dzisiaj na spacerze z psem nie mogłam juz przejść wzdłuż rzeki bo wylała 8) Tak mi żal tych ludzi których pozalewało,wiem co sama przeżywałam 12 lat temu,nie chce powtórki.

Cieszę się Mallinko że mnie nie opuścisz,nas nie opuścisz  :D Ja również współczuję ludziom którym woda pozalewała domy,pozabierała dorobek całego życia...przykro patrzeć  na ludzkie cierpienie... :-P

Cześć dziewczyny, ja tak na chwilke z prosba :)

Umiescilam wlasnie swoje zdjecie w konkursie currara na nk :D

Bardzo prosze o glosy !!!!!!

Buziaki i z gory dzieki :*

Oto adres do mojej fotki:

http://nasza-klasa.pl/currara/galeria/antidote/68733

Edytko,mój głos już masz  :D właśnie go oddałam.A swoją drogą fajna z Ciebie dziewczyna   :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ja tak na chwilke z prosba :-D

Umiescilam wlasnie swoje zdjecie w konkursie currara na nk :)

Bardzo prosze o glosy !!!!!!

Buziaki i z gory dzieki :*

Oto adres do mojej fotki:

http://nasza-klasa.pl/currara/galeria/antidote/68733

Edytko goraco pozdrawiam i juz zaglosowalam a tak wogole to piekna z Was para i w ktorym miejscu te KILOGRAMY masz do zrzucenia heee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ja tak na chwilke z prosba :-D

Umiescilam wlasnie swoje zdjecie w konkursie currara na nk 8)

Bardzo prosze o glosy !!!!!!

Buziaki i z gory dzieki :*

Oto adres do mojej fotki:

http://nasza-klasa.pl/currara/galeria/antidote/68733

Głos oddany, co prawda z konta mojej mamy :-P , bo własnego nie mam :) . Edytko zdjecie super- chudzinko z czego Ty się odchudzasz??? Szczuplak z Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany, co prawda z konta mojej mamy :) , bo własnego nie mam :-D . Edytko zdjecie super- chudzinko z czego Ty się odchudzasz??? Szczuplak z Ciebie 8)

To może Juggin czas założyć konto i dołączyć do klasy proteinek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ja tak na chwilke z prosba :-D

Umiescilam wlasnie swoje zdjecie w konkursie currara na nk :)

Bardzo prosze o glosy !!!!!!

Buziaki i z gory dzieki :*

Oto adres do mojej fotki:

http://nasza-klasa.pl/currara/galeria/antidote/68733

Odemnie masz 2 głosy  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Maruda, Zuza, mari - fajnie ze wasza waga spada, moje gratulacje ! Obym tak częściej musiała wam gratulowac i gratulowac... super ! :D

A u mnie znów nic- Cholera jasna, jak długo moge tak stac na tej smaej wadze.... :-P

Malinko - pewnie ze cie od nas nie puścimy z forum, nawet jak bedziesz w IV i V i VI fazie..... :-D :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin- to dobrze że ci sie udało wrócić do suwaczkowej wagi, zawsze to mobilizacja jakas jest do dalszej walki... :-D

Ja wczoraj i dzisiaj byłam w pracy bohaterka - wczoraj odmówiłam ciasta imieninowego naszego szefa

(serniczek....mniam, mniam - chyba, bo nie jadłam) a dzisiaj dziewczyny częstowały czekoladkami wedlowskimi, pachniało w całym pokoju, a ja dziarsko odwracałam głowę i...udało sie nie zjeść !

Jutro mam gości na grillu w ogrodzie ale może znów zrobię Protalo-grilla jak ostatnio (kurczak, ryby, warzywa), tylko szkoda,że wina albo piwa nie można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.