Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczynki drogie ! wczoraj po raz pierwszy w życiu zrobiłam gulasz z żołądków indyczych wg naszego przepisu ze stronki nr 5 z przepisami, doprawiam go tak bardziej pikantnie i będzie dziś u mnie na obiadek. Wyszedł bardzo smaczny i już się nie mogę doczekać powrotu do domu.....mniam, mniam - a na deser reszta wczorajszej nutelli.........ach łakomstwo to brzydka cecha ale jaka przyjemność w jedzeniu tych wszystkich pyszności.......... ;)

Siedzę w pracy, dużo piję, brzuszek pełny i niby nie jestem głodna ale cały czas dzisiaj mysle o jedzeniu......i jak tu nie miec problemów z nadwagą jak sie ma taką naturę obżartucha... :)

Myślę Maragrette, że każda z nas ma takie dni :-D. Zwłaszcza jak w domku czeka coś dobrego :-D

Ja tam leniuch jestem. Nie chce mi się dla siebie samej gotować takich cudów. Ale rosołek dzisiaj będę jadła, z lanym ciastem ze skrobi kukurydzianej. Nie wiem, czy wyjdzie, ale spróbuję :D. Już też nie mogę się doczekać. Dziś zjadłam tylko owsiankę, 3 śledziki marynowane i całą paprykę czerwoną. Fakt, jestem głodna, ale już poczekam na obiadek. Jeszcze jakieś 50 minut.

Byłam głodna na zakupach i nakupiłam serków, jogurtów, mintaja mrożonego. Dla mnie tego wystarczy pewnie do następnej środy :D. Tak to jest, jak człowiek na głodnego idzie do sklepu. Ale wszystko zgodne z protalem!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietki chcialalm sobie zrobic nutelle ale nie mam aromatu orzechowego i nie wiem gdzie to kupujecie, podpowiedzcie prosze

Kasiu ,ja kupiłam w takim sklepie ARHELAN ale nie wiem czy u Ciebie jest taki.Zamiast aromatu orzechowego możesz dodać np.śmietankowy albo migdałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak Wy stoicie z nabiałem? Zauważyłam, że oprócz twarogu 0% nie idzie dostać żadnych innych produktów nabiałowych bez tłuszczu. A te w wersji light czyli np. jogurt naturalny Zott, mają sporo węglowodanów. Można je jadać czy raczej unikać? Gdzieś czytałam, że nabiał na tej diecie spowalnia chudnięcie. Jadacie dużo produktów nabiałowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Just!!! ja nie jestem szczegolnych ekspertem diety ale pamietam jak dziewczyny mowily iz jedza kabanoski. Ostatnio Pola pisala ze kabanosy droboiowe choc bardzo smaczne to zawieraja w swoim skladzie duzo miesa wp.wiec Ona odklada je na bok .jesli chodzi o nabial to wskazany do 5%tl.jem jogurty ktore sa bez cukru i zawieraja 2lub3 %tl.serki wiejskie granulowane lekkie tez 3%tl.,twarog wiejski lekki tzw. rozek z Piatnicy itp.ja zakupy robie w kauflandzie lub lidlu i w biedronce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak Wy stoicie z nabiałem? Zauważyłam, że oprócz twarogu 0% nie idzie dostać żadnych innych produktów nabiałowych bez tłuszczu. A te w wersji light czyli np. jogurt naturalny Zott, mają sporo węglowodanów. Można je jadać czy raczej unikać? Gdzieś czytałam, że nabiał na tej diecie spowalnia chudnięcie. Jadacie dużo produktów nabiałowych?

Just,z tego co pamiętam to nabiału nie powinno się jeść zbyt dużo,ale ja go lubię i jem sporo.Jem jogurt naturalny Zott,serki 3% homo z tesco,jogurt z Sokółki (nie pamiętam nazwy)Jogurty mają niestety węglowodany,im mniej tłuszczu tym więcej węgli.Kupowałam też w Biedronce jogurt naturalny Tola,jest gęsty,ma konsystencję galaretki ,baaaardzo mi smakował bez żadnych dodatków.Jeszcze serek wiejski 3% ,też smaczny.A kabanoski i parówki z Biedronki też od czasu do czasu jadam.Nie wiem czy jedzenie dużej ilości nabiału spowalnia chudnięcie,ja chudnę w takim tempie jak widać na suwaczku  :-D a nabiału pochłaniam sporo.Lubię mleko więc rano na śniadanie zjadam otręby gotowane na mleku,a co drugi dzień na kolację wypijam pół litra kakao  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i zapomniałam dodać że bardzo często robię sobie serek a'la topiony,jest super!!!! Czasem zjadam go na gorąco,od razu po usmażeniu  :-D bo nie mogę się doczekać kiedy wystygnie.A gorący tak fajnie klei się do ust...<MNIAM> :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grazzio i Śliweczko za wyczerpującą odpowiedź! To już teraz wiem co robić, jadacie 3 posiłki dziennie czy więcej?

Grazzio, widzę że już utrwalasz, ile kilogramów zrzuciłaś i w jakim czasie?

Ja jem około 5 posiłków dziennie,staram się jeść mniej więcej co dwie i pół godziny,ale nie zawsze wychodzi  :-D Czasem tego jedzonka jest znacznie więcej ,a czasem dużo mniej ,zależy od dnia i apetytu.Znacznie więcej jem kiedy mam dni z warzywami,jestem wtedy głodniejsza jakaś taka  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jem około 5 posiłków dziennie,staram się jeść mniej więcej co dwie i pół godziny,ale nie zawsze wychodzi :D Czasem tego jedzonka jest znacznie więcej ,a czasem dużo mniej ,zależy od dnia i apetytu.Znacznie więcej jem kiedy mam dni z warzywami,jestem wtedy głodniejsza jakaś taka :-D

A objętościowo? Tzn. kalorycznie jakie te posiłki są mniej więcej? Przepraszam, że tak wnikam, ale nie chcę czegoś schrzanić na samym początku :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak Wy stoicie z nabiałem? Zauważyłam, że oprócz twarogu 0% nie idzie dostać żadnych innych produktów nabiałowych bez tłuszczu. A te w wersji light czyli np. jogurt naturalny Zott, mają sporo węglowodanów. Można je jadać czy raczej unikać? Gdzieś czytałam, że nabiał na tej diecie spowalnia chudnięcie. Jadacie dużo produktów nabiałowych?

Ja mam kilka niezawodnych nabiałowych produktów z pobliskich sklepów :-D

- jogurt naturalny 0%tłuszczu i bez cukru (OSM Sanok)

- serek homogenizowany 0%tłuszczu (Ostrowia)

- twaróg chudy 1% tłuszczu (TESCO)

- serek wiejski lekki 3%tłuszczu (Piątnica)

A od czasu do czasu pozwalam sobie na parówki drobiowe i kabanosy drobiowe :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A objętościowo? Tzn. kalorycznie jakie te posiłki są mniej więcej? Przepraszam, że tak wnikam, ale nie chcę czegoś schrzanić na samym początku :-D

Tak na prawdę powinnaś tyle jeść, żeby nie być głodna. Ja oprócz trzech głównych posiłków robię sobie różne przekąski (w tym nasze protalowe ciasteczka). Grunt żebyś jadła tylko to, co można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.