Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Just, kochanie niestety, już kilka Protalek musiało odejść z powodu nerek. Zdrowie najważniejsze. Uważam, że powinnaś pójść do lekarza, żeby Ci ułożył dietę specjalnie dla Ciebie, skoro możesz mieć efekty uboczne. Trzymam kciuki za Twoje zdrowie :D

Dziękuję Bożenko, chyba rzeczywiście skonsultuję się z lekarzem.

Mam piasek w nerkach i kiedyś dawno temu mialam zapalenie miedniczek malych. Do czasu rozpoczęcia diety, nerki często dawaly mi sie we znaki, wtedy siegalam po piwo, bo słyszałam że ono wypłukuje kamień, ale pewnie między bajki można to włożyć. W trakcie diety tylko dwa razy(i to na samym początku) pobolewały mnie nerki i do dzisiaj mam spokuj. Nie namawiam Cie do zostania na diecie, bo o takich sprawach sama musisz decydowac wspólnie z lekarzem. Jeśli miałabym coś doradzić to może sprobuj odstawić na początek zieloną herbatę.

Pozdrawiam!!!

Benek, ja też miewam piasek w nerkach ale już od lat się nie odzywały, a tu nagle masz. Ćwieka mi zabiłaś z tą zieloną herbatą, myślałam że ona taka raczej pro zdrowotna jest, a Ty mówisz że nie? Szczerze mówiąc mnie żaden lekarz nigdy nie zalecał piwa (i dobrze bo nie lubię :-D ) za to zawsze przy problemach z piaskiem kazali pić dużo wody.

Szkoda mi protalu ale boję się szaleć z białkami, zastosuję więc złoty środek i pozostanę na razie na fazie P+W - czyli taki protal kombinowany :lol:

Witaj Samanto, Twoja historia jest podobna do mojej, powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helooou Krejzolki- jak mawia pewna dama z kabartetu :lol: J'm back :-D

No więc... u mamusi zupelnie bezgrzesznie spędziłam czas. Rodzina całkowicie dostosowala sie do panujacych w mojej głowie warunkow i juz w sobotę rano całe jedzenie w lodówce było protalowe :D Zjedlismy piersi z grilla( nie mogli uwierzyc, ze jedna rzcz sie nie zmienila- jem jak słoń), mama odetchnęła z ulgą i patrzyła z podziwem jak pochłaniam porcje, ktorej nie powstydzilby sie dwudziestolatek pracujacy fizycznie po 8 godzinach pracy bez II śniadania :D Na deser zapodalam ciatseczka owsiane z mikrofali- wszyscy w szoku, gdy po 10 min. nieobecnosci przynioslam do pokoju talerz pelen dymiacych czekoladowych pyszności.Zjedli do ostatniego okruszka.

A dzis wrócilam do siebie, zwarzylam sie i szok!!!66 kg zywej wagi :D Jesli jutro waga ( Kochane perelka tęsknila za mna) pokaze to co dzis, to zostal mi 1 kg i fruuu do III fazy.

Wniosek wyciagam taki, ze jestem ewenementem , ktory chudnie w fazie P=W, bo wlasciwie tylko w tej fazie trace na wadze.Drugi wniosek- warto jesc tony mięsa- po mięsie sie szybciej chudnie niż po nabiale.

tęsknilam za Wami bardzo i ciesze sie, ze juz jestem u siebie,

Gratuluje spdków. Balbinko Kochana trzymam kciuki- razem musi sie udac.Just- zasuwaj do lekarza-zrob badania, może okazac sie ze to przejsciowy bunt nerek. Ale zdrowie na pierwszym miejscu :D . Caluję Was wszystkie i teraz juz będę zagladac do Was w kazdej wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.

Czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta? Byłam z Wami na początku roku a potem zmieniłam dietę. Schudłam ładnie ale po świętach wielkanocnych niestety odpuściłam jakąkolwiek dietę no i...

Teraz zaczęłam Protal od początku , mam za soba 5 dni białek i od wczoraj jestem na warzywach. Poszło 3 kg więc nie jest źle na początek.

Uzbroiłam się w przepisy które pojawiły sie od tamtej pory a które naprawdę ułatwiają żywot osoby na diecie Protal. Np teraz wcinam właśnie lody waniliowe bez żadnych wyrzutów sumienia - bo są zgodne z Protalem!

Śliweczko, widziałam Twój suwaczek i podziwiam Cię Kobieto!

Tak więc proszę mnie wpisac na listę obecności.

Witaj Samanto!!! Pamiętam Ciebie,ale myślałam że zniknęłaś na zawsze,a tu niespodzianka!!! Mam nadzieję że tym razem Ci się uda.Trzymam kciuki!!!

Just,lepiej nie ryzykować,idz do lekarza,zbadaj nerki,być może to chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzis wrócilam do siebie, zwarzylam sie i szok!!!66 kg zywej wagi :lol: Jesli jutro waga ( Kochane perelka tęsknila za mna) pokaze to co dzis, to zostal mi 1 kg i fruuu do III fazy.

Wniosek wyciagam taki, ze jestem ewenementem , ktory chudnie w fazie P=W, bo wlasciwie tylko w tej fazie trace na wadze.Drugi wniosek- warto jesc tony mięsa- po mięsie sie szybciej chudnie niż po nabiale.

Juggin,super! Zgub ten kilogram jak najszybciej i zaczynaj III fazę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.

Czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta? Byłam z Wami na początku roku a potem zmieniłam dietę. Schudłam ładnie ale po świętach wielkanocnych niestety odpuściłam jakąkolwiek dietę no i...

Teraz zaczęłam Protal od początku , mam za soba 5 dni białek i od wczoraj jestem na warzywach. Poszło 3 kg więc nie jest źle na początek.

Uzbroiłam się w przepisy które pojawiły sie od tamtej pory a które naprawdę ułatwiają żywot osoby na diecie Protal. Np teraz wcinam właśnie lody waniliowe bez żadnych wyrzutów sumienia - bo są zgodne z Protalem!

Śliweczko, widziałam Twój suwaczek i podziwiam Cię Kobieto!

Tak więc proszę mnie wpisac na listę obecności.

Witaj Samanto po dłuższej nieobecności. Szkoda ze przerwalaś dietę, pewnie byłabyś już w III fazie a tak.....zaczynasz wszystko od poczatku. cięzko jest wytlumaczyć odchodzacym, że po innej diecie przybiorą na wadze, bo żadna z tych diet nie ma planu utrwalania. Jak zauwazylaś odeszlo tez kilka innych dziewczyn, cieszę się że do nas wróciłaś. Życze Ci powodzenia i wytralosci! pozdrawiam!

Benek, ja też miewam piasek w nerkach ale już od lat się nie odzywały, a tu nagle masz. Ćwieka mi zabiłaś z tą zieloną herbatą, myślał, m że ona taka raczej pro zdrowotna jest, a Ty mówisz że nie? Kochana ja nie powiedzialam ze ona jest niezdrowa. gdybyś napisala że pijesz wodę i kawę to napisalabym zebyś narazie zrezygnowała z kawy.....po prostu każdy płyn ma w sobie cos szkodliwego dla nerek a może Twoim nie sluży herbata zielona. mialam raczej na mysli wyeliminowanie czasowe herbaty bo wtedy jestes w stanie sprawdzic czy to nie ona powoduje ból w nerkach. Szczerze mówiąc mnie żaden lekarz nigdy nie zalecał piwa (i dobrze bo nie lubię :-D ) za to zawsze przy problemach z piaskiem kazali pić dużo wody. Mi takze zaden lekarz nie zalecił piwa :D , po prostu tak mi doradzili znajomi.

Szkoda mi protalu ale boję się szaleć z białkami, zastosuję więc złoty środek i pozostanę na razie na fazie P+W - czyli taki protal kombinowany :lol: Zawsze wybieraj mniejsze zło, jesli boisz się bialek to myslę że B+W to dobry wybór ale możne jednak doradź się lekarza.

Witaj Samanto, Twoja historia jest podobna do mojej, powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Samanto po dłuższej nieobecności. Szkoda ze przerwalaś dietę, pewnie byłabyś już w III fazie a tak.....zaczynasz wszystko od poczatku. cięzko jest wytlumaczyć odchodzacym, że po innej diecie przybiorą na wadze, bo żadna z tych diet nie ma planu utrwalania. Jak zauwazylaś odeszlo tez kilka innych dziewczyn, cieszę się że do nas wróciłaś. Życze Ci powodzenia i wytralosci! pozdrawiam!

No nie tak bardzo od początku bo jednak sporo w sumie schudłam i nie odrobiłam wszystkiego!!! Ale prawda że muszę teraz znowu wprowadzić pewne restrykcje.

Jestem zadowolona ze startu bo jesli jutro waga mnie nie wkurzy to do dzisiaj straciłam 3 kg od poniedziałku który minął.

Dzisiaj było zimno jak diabli i nie wypiłam tyle wody ile powinnam, za mało piłam i nie mogłam się zmusić . No zobaczymy rano. Teraz od wczoraj na warzywach czyli jutro to będzie trzeci dzień z warzywami. Poprzednio te dni z warzywami rujnowały mi to, co osiągnęłam dniami samych białek.;No i psiakość w moim Lidlu nie ma już jogurtów Linessa. Szkoda bo sa mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Proteinki!

Nie zaglądam do Was codziennie, bo mam półrocznego maluszka w domu a przy tej okazji masę zajęć.

Benek i Just, widzę, że piszecie o skutkach ubocznych diety tzn problemach z nerkami. Wkoło mnie jest kilka osób, które mi strasznie odradzają tą dietę bo ponoć jest bardzo niezdrowa.

Przez ostatni tydzień moja waga stała w miejscu. Całe szczęście dzisiaj rano coś drgnęło. Kolejne 0,3kg mniej. To nie dużo ale zawsze coś.

Co myślicie o wspomaganiu się w diecie jakimiś dodatkowymi specyfikami? Np. Linea?

Dziewczyny, nie mam tej drugiej książki z przepisami. Mogłybyście mi podesłać przepis na te protalkowe lody? Bo narazie ochotę na słodycze zagłuszam colą light. Nie wiem czy nie przesadzam z ilością ale nie potrafię sobie odmówić.

Fajnie, że jest to forum, bo razem z Wami jakoś mi raźniej :lol:

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pracowałam intensywnie nad moimi trochę wiszącymi ramionami :D Byłam z rodzinką nad jeziorkiem i kąpałam się :D Już zapomniałam jaka woda może być cudowna :lol: Jeszcze nie zapomniałam jak się pływa i o dziwo nie tonęłam...ale wiadomo tłuszcz zawsze pływa na wierzchu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, tutaj podała Duende przepis na te lody:

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=28796

możliwe że ten przepis jest tez na tym forum ale nie znalazłam póki co i dlatego podaję Ci ten z którego robiłam sama. A są bardzo dobre, chyba sobie zamówię maszynę do lodów w tej sytuacji.

Tylko jak dla mnie to one były zbyt słodkie i na przyszłość będę zdecydowanie mniej słodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Proteinki!

Nie zaglądam do Was codziennie, bo mam półrocznego maluszka w domu a przy tej okazji masę zajęć.

Benek i Just, widzę, że piszecie o skutkach ubocznych diety tzn problemach z nerkami. Wkoło mnie jest kilka osób, które mi strasznie odradzają tą dietę bo ponoć jest bardzo niezdrowa.

Przez ostatni tydzień moja waga stała w miejscu. Całe szczęście dzisiaj rano coś drgnęło. Kolejne 0,3kg mniej. To nie dużo ale zawsze coś.

Co myślicie o wspomaganiu się w diecie jakimiś dodatkowymi specyfikami? Np. Linea?

Dziewczyny, nie mam tej drugiej książki z przepisami. Mogłybyście mi podesłać przepis na te protalkowe lody? Bo narazie ochotę na słodycze zagłuszam colą light. Nie wiem czy nie przesadzam z ilością ale nie potrafię sobie odmówić.

Fajnie, że jest to forum, bo razem z Wami jakoś mi raźniej :D

Pozdrowionka

Ludzie mowia ze ta dieta jest nie zdrowa ???????? jezu pewnie ci sami ludzie sie gloduja i stosuja kopenhadzka :lol:

(Sylwia) kochana nie sluchaj tych glupot tylko ci co nie znaja tej diety moga tak mowic owszem sa przypadki

ze nie kazdemu sluzy ta dieta pod wzgledami zdrowotnymi ale o tym pisal sam dukan i oczywiscie trzeba sie badac

nawet nie stosujac zadnych diet :-D

ojejciu ale sie wymadrzam ale juz nie bede :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Proteinki!

Nie zaglądam do Was codziennie, bo mam półrocznego maluszka w domu a przy tej okazji masę zajęć.

Benek i Just, widzę, że piszecie o skutkach ubocznych diety tzn problemach z nerkami. Wkoło mnie jest kilka osób, które mi strasznie odradzają tą dietę bo ponoć jest bardzo niezdrowa.

Przez ostatni tydzień moja waga stała w miejscu. Całe szczęście dzisiaj rano coś drgnęło. Kolejne 0,3kg mniej. To nie dużo ale zawsze coś.

Co myślicie o wspomaganiu się w diecie jakimiś dodatkowymi specyfikami? Np. Linea?

Dziewczyny, nie mam tej drugiej książki z przepisami. Mogłybyście mi podesłać przepis na te protalkowe lody? Bo narazie ochotę na słodycze zagłuszam colą light. Nie wiem czy nie przesadzam z ilością ale nie potrafię sobie odmówić.

Fajnie, że jest to forum, bo razem z Wami jakoś mi raźniej :lol:

Pozdrowionka

Wiele osób mówi że ta dieta jest niezdrowa.Mówią tako innych dietach również.Najzdrowsza dieta to MŻ (czytaj mniej żryj ) ale trzeba głodować.Choć ja wiem...nie ma chyba zdrowej diety.Ja jestem ponad pół roku na protalu i nie narzekam na zdrowie,wręcz przeciwnie,wiele dolegliwości minęło.

Przepisy masz tu : http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.