Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kiszę ogórki, tu mogę sobie pofolgować bo akurat jestem w fazie warzywnej.

Lecę jeszcze na słoneczko na chwilkę a potem dalej do roboty.

Polu ja też muszę się zabrać za kiszenie ogórków ale jeszcze na małosolne bo w tym, roku ich nie jadłam a bardzo je lubię. Chyba jeszcze dziś skocze na rynek i włożę chociaż w słoik. A soki i dżemy tez muszę zacząć robić. Od poniedziałku mam urlop to może narobie sobie ale mam malowanie w domu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu ja też muszę się zabrać za kiszenie ogórków ale jeszcze na małosolne bo w tym, roku ich nie jadłam a bardzo je lubię. Chyba jeszcze dziś skocze na rynek i włożę chociaż w słoik. A soki i dżemy tez muszę zacząć robić. Od poniedziałku mam urlop to może narobie sobie ale mam malowanie w domu.......

Koniecznie kochana, koniecznie :lol:.

Porzeczki już się kończą, agrest też, wiśniowe żniwa w pełni. Jutro jadę po 20 kg do mrożenia i na konfitury.

A ogóreczki dobra rzecz. Te ze sklepu są do niczego.

Współczuję malowania, nienawidzę remontów, ale cóż, czasem trzeba. Ruszy się jeden pokój a bałagan w całym domu. Życzę wytrwałości :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu mam nadzieję, że jakoś to przeżyję....ale bałagan jest straszny. Tym, bardziej, że jeszcze chodzę do pracy no i nie ma tej pogody bo pada.......a ja jestem na początku malowania. kiedy to zrobię...to nie wiem....

A w ogródku jeszcze ogóreczki malutkie - muszę poczekać. Ale pomyślałam sobie o małosolnych bo od soboty zaczynam warzywa....i do tego czasu byłyby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o przetworach mowa to ja właśnie wydrylowałam wisienki i będę robiła wiśnie w syropie,takie słodziutkie do ciasta.Wczoraj puszczałam sok z czerwonej porzeczki,a czarna porzeczka już w słoikach w postaci dżemu,bardzo dobry do kruchych pierożków z dżemem  :D A wisienek u mnie tyle że nie wiem kiedy je przerobię  :lol:

Przestało padać to może i ogórki wybiorę w ogródku,może część na małosolne a resztę na kiszone do słoiczków.No i troszkę korniszonków muszę sobie zrobić  :-D bo te ze sklepu mają smak trawy :D  i zawierają cukier ,a ja bez cukru sobie zrobię.

Anulko,współczuję remontu...jak ja tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o przetworach mowa to ja właśnie wydrylowałam wisienki i będę robiła wiśnie w syropie,takie słodziutkie do ciasta.Wczoraj puszczałam sok z czerwonej porzeczki,a czarna porzeczka już w słoikach w postaci dżemu,bardzo dobry do kruchych pierożków z dżemem :D A wisienek u mnie tyle że nie wiem kiedy je przerobię :lol:

Przestało padać to może i ogórki wybiorę w ogródku,może część na małosolne a resztę na kiszone do słoiczków.No i troszkę korniszonków muszę sobie zrobić :-D bo te ze sklepu mają smak trawy :D i zawierają cukier ,a ja bez cukru sobie zrobię.

Anulko,współczuję remontu...jak ja tego nie lubię.

Śliweczko a jak robisz wiśnie w syropie? Czy tylko gotujesz z cukrem przez chwilkę i do słoika? jakie dajesz proporcje? Ja z porzeczek nie robiłam jeszcze nic ale jak będę miała urlop a nie będzie za późno to może zrobię....teraz się zaczną ogórki, śliwki, brzoskwinie i inne przetwory a mnie jest stale czasu brak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko a jak robisz wiśnie w syropie? Czy tylko gotujesz z cukrem przez chwilkę i do słoika? jakie dajesz proporcje? Ja z porzeczek nie robiłam jeszcze nic ale jak będę miała urlop a nie będzie za późno to może zrobię....teraz się zaczną ogórki, śliwki, brzoskwinie i inne przetwory a mnie jest stale czasu brak!!!

Robię wiśnie w/g przepisu Katarzyny na wiśnie kandyzowane,są słodkie i pyszne,robiłam z nimi tort na komunię córci.  

http://www.smaczny.pl/forum/Wisnie-t5471.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie robie zadnych przetworow, po pierwsze nie lubie a po drugie nie umiem i po trzecie nikt tego u mnie nie je :lol:

u mnie je sie owoce od swieta i to nie przez moja diete tylko wogole, maz zje od czasu do czasu jakiegos banana a syn z owocow to tylko schabowego i mowi ze po owocach go dziasla bola i nie bedzie tego dziadostwa jadl :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie je się tony owoców :lol: Dzieci lubią wszystkie możliwe owoce,a przetwory przydają się do ciasteczek i ciast zimą.A mój mąż jest łakomczuchem na przetwory warzywne,szczególnie ogórki różnego rodzaju.Robię dużo przetworów,w zeszłym roku samych grzybów  miałam ponad 100 słoiczków.Co prawda jeszcze zostały (nie byliśmy w stanie tyle zjeść) ale nie wiadomo czy w tym roku grzyby obrodzą,więc może się przydadzą  :-D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.