Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez pieklam chlebek kilka razy, za kazdym razem efekt byl inny, ale ja jestem wszystkożerna :) wiec sie nie zmarnowal. teraz czesto robie chlebek tostowy w mikrofali, mieszam skladniki, na papier do pieczenia i do mikrofali. Mam gotowe cistko- chlebki i to mi wystarcza. W ogole z protalem zmienia się smak i to co kiedys było podstawa jedzenia teraz mi mało smakuje i nie tesknie za tym. Ja przez pierwszy miesiąc mialczalam cały czas na forum, ze marze o chlebie... oststnio zjadłam 1/4 kromki pieczywa razowego otrebowego ze sklepu- kwasne toto, przykleja sie do podniebienia...bleeee. ..nasz chlebek protalowy jest o niebo lepszy:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin, czyli my mozemy jesc chlebek? Ja myslalam ze to dopiero w 3 fazie. Moze i ja sobie upieke. Tylo boje sie ze wtedy to moja waga juz calkowicie stanie.

Kochana upiecz chlebek tostowy z otrebami , ten o ktorym Marudka pisala i jedz go byle w dozowlonej ilości- np. 2 kromeczki na sniadanie np. z twarozkiem, makrelą, wedlinka wołową lub chuda drobiową. Bedzie ok.

A tak w ogole sprawdz swoj organizm czy jestes typem nabialowym czy mięsnym. Sprobuj kilka dni jeść na maxa dużo ryb i mieska, rano w poludnie i wieczorkiem ale naprawdę głownie mięsko, ogranicz nabiał i zobacz po kilku dniach czy waga spada. Jesli nie to zmien to- jedz wiecej nabialu ale nie przesadz , mięsko jedz tylko do kolacji i tez sprawdz czy waga spada. Bedziesz wiedziała co dalej robić.I pij na maxa dużo- najlepiej wody i zimnej zielonej herbatki.

A jeśli masz zastój to tez sie nie martw- ja mialam nawet 7-14 dni zastoju, ale potem waga gnała jak szalona np.2 kg w 3-4 dni w dół i potem znow zastój. To zupelnie normalne. Przeciez na swoje nadprogramowe kg pracowalysmy jakiś czas co?? Waga nie pojawila się z dnia na dzien. Więc i tak jestesmy w komfotowej sytuacji, ze chudniemy proporcjonalnie szybciej niż nabierałysmy naszej "ciezkiej" wagi :) I pamietaj odchudzanie siedzi w glowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Jusiu, czy Ci pomogłam, ale na pewno próbowałam wstrząsnąć!!! :)

A co, wolno mi, jestem na forum najstarsza to se mogę :lol:

Po za tym, 'dola' można mieć z ważnych powodów, a nie dlatego, że komuś w czymś idzie lepiej. Dziewczyny zawsze innym gratulują, a nie zazdroszczą.

A jeśli nawet zazdroszczą, to zawsze myślą: ona dała radę to i ja dam. Prawda Dziewczynusie?!!! :D :-D :-D

I to właśnie jest piękne, serdeczne, wielkie.

I dobrze, że się bierzesz za siebie!!!!

Święte słowa ! Świete słowa !

I w ogóle to dzien dobry wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziewczyny :)

Mam ograniczony dostep do internetu,wiec nie pisalamkilka dni, ale juz wszystkiestrony przejrzalam. Chudniecie pieknie,moje gratulacje :D

Polu wreszcie III Faza, ciesze sie bardzo

Basiu jednak uurlop sie nie nadaje do odchudzania, ale mysle, ze avatarek Ci wynagradza te 3 kilosiki, jestes naprawde super laska,gratuluje :-D

Mallinko jestem pod wrazeniem Twojej sily i poogody ducha. Zycze Twojemu Mezowi pracy,mam nadzieje, ze szybko sie zmieniu Was na lepsze. Pozdrawiam serecznie :-D

Z moja dieta nie jest najlepiej, ale teraz jestesmy jeszcze kilka dni za granica i w piatek staje na wadze i pewniw bede odrabiac, ale trudno najwyzxe zrobie sobie dlugo same proteiny i znowu bedzie ok :lol:

Pozdrawiam Was wszystkie i odezwe sie pod koniec tygodnia :P

Dobrze Bożenko że zachowujesz optymizm i taki tok myslenia.

Pewnie, jak wszyscy chudną to i ty odrobisz urlopwe "grzeszki"

Ja tak sie pocieszam bo urlop i tego typu "problemy" jeszcze przede mna :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki,poznym wieczorkiem ale od wczoraj roznosi mnie energia i mam wyostrzone bodzce smakowo-wechowe,dlatego wiec caly dzien pieklam,tusilam i gotowalam ku uciesze rodzinki :) ale ja czasami tak mam jak mnie najdzie jednego dnia robie kilka potraw naraz :D Dzis po 7 dniach (poczatek) proteinek,nastapily proteinki-witaminki.Zwazylam sie rano( z zamknietymi oczami )wynik jest taki,startowalam z wagi bagatela 101 kg, dzis jest to 95 kg,czuje sie dobrze zero dolegliwosci,morze wypitej wody jedynie taki dziwny smak czuje w ustach i od 2 dni zero ubikacji nie mam wzdec,nie wiem czy to aby dobrze bo nigdy nie dokuczaly mi zatwardzenia wypilam nawet specjalna chinska herbatke po ktorej zawsze mnie ganialo a teraz nic,moze juz zaczelam sama siebie trawic ? :-D :-D :lol: GRATULUJE WSZYSTKIM naszym kolezankom,osiagniecia sukcesow ciesze sie z wami :-D :P :grin: Pozdrawiam wszystkich serdecznie i witam nowsze protalinki.

Witaj!

Niesmak w ustach i suchośc miałam i ja, ale tylko na początku diety. Żułam wtedy gume (bez cukru!)

Gratuluje spadku wagi - szok ! No nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki,poznym wieczorkiem ale od wczoraj roznosi mnie energia i mam wyostrzone bodzce smakowo-wechowe,dlatego wiec caly dzien pieklam,tusilam i gotowalam ku uciesze rodzinki :) ale ja czasami tak mam jak mnie najdzie jednego dnia robie kilka potraw naraz :D Dzis po 7 dniach (poczatek) proteinek,nastapily proteinki-witaminki.Zwazylam sie rano( z zamknietymi oczami )wynik jest taki,startowalam z wagi bagatela 101 kg, dzis jest to 95 kg,czuje sie dobrze zero dolegliwosci,morze wypitej wody jedynie taki dziwny smak czuje w ustach i od 2 dni zero ubikacji nie mam wzdec,nie wiem czy to aby dobrze bo nigdy nie dokuczaly mi zatwardzenia wypilam nawet specjalna chinska herbatke po ktorej zawsze mnie ganialo a teraz nic,moze juz zaczelam sama siebie trawic ? :-D :-D :lol: GRATULUJE WSZYSTKIM naszym kolezankom,osiagniecia sukcesow ciesze sie z wami :-D :P :grin: Pozdrawiam wszystkich serdecznie i witam nowsze protalinki.

Witaj!

Niesmak w ustach i suchośc miałam i ja, ale tylko na początku diety. Żułam wtedy gume (bez cukru!)

Gratuluje spadku wagi - szok ! No nie ?

Ja tez mam 95 kg ale po 3 miesiacach i tez sie ciesze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu ja kocham koty, zawsze jakiegos mialam w poblizu. Nawet tu w Irlandii przygarnelam jednego szalonego kicka, ten to dopiero mial charakterek.Nigdy przedtem nie mialam tak wrednego kota.

Z tym kotem to taka dziwna historia.

Przygarnelam go w tym samym czasie, kiedy poznalam mojego, teraz juz bylego, amanta. Tak sie jakos razem trafili. I z obydwoma mialam ambaras. Kot byl jakis na pol dziki (amant chyba tez). Co jakis czas kot uciekal, a w tym samym czasie amant miewal muchy w nosie. Oni sie zawsze jakos tak dziwnie zgrywali w czasie.Kiedy kota potracil samochod wydalam majatek na operacje, bo nie chcialam sie zgodzic na uspienie. Uratowalam go, a kot i tak chodzil dalej swoimi drogami, obrywajac po nosie. Z amantem bylo identycznie, koilam jego troski i zawsze bylam na wyciagniecie reki kiedy mnie potrzebowal.A i tak robil co chcial Na koncu i amant uciekl i kot tez. Prawie jednoczesnie.

Czasami mysle, ze oni byli ze soba w jakis tajemniczy sposob zwiazani. A juz na pewno oboje porzadnie walnieci :-D :-D

Oho ! Do-do widzę że humorek wraca, masz wiecej dystansu do siebie i swoich kłopotów ......i o to chodzi , i o to chodzi... :)

Cieszę sie !

Uśmiałam sie z tej przypowieści o "byłych'... :D

Tak trzymaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi Martuska, ze wcale mi to poszczenie nie na reke. Posty to ja juz przerabialam przedtem i wiem jak sie to konczy dla sadelka. Tylko w tej mojej durnej glowie nastapila jakas blokada i mam "wstreta mimo woli". Musi mnie ktos chyba porzadnie walnac, zeby wszystko znowu wrocilo na swoje miejsce.

Co do walnięcia to...służę chętnie! :) Chociaz Sliweczka i Juggin oraz Benek robią to zdecydowanie lepiej ! :D Maja do tego lepszy sprzęt... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziekuję. Czyli jesteśy blisko.

Takie wsparcie bardzo motywuje. Jutro mój start i będę w pracy ale muszę dać radę.

Co na I fazie brałyście do pracy bo tak sama nie wiem chcem ją stosować przez 7 dni.(w pracy mam lodowkę to wiele ułatwia)

Pozdrawiam :)

Hej!

Brałam ze soba i biore nadal morze żarcia... Rano w domu owsinaka/otrebianka na chudym mleku.

Np. cały twaróg taki trójkącik chudy 250 gram i chudy jogurt. Pól ser robiłam sobie rano do kawki z jogurtem, słodzikiem i cynamonem albo kakaem jak deserek do kawki, potem w ciągu dnia reszte sera na ostro z przyprawami, szczypiorem albo korniszonkiem i z jogurtem, a do tego albo w pudełeczku obraną makrelke albo kabanosy drobiowe albo kilka plastrów szynki z drobiu albo wedzone udo kurczaka (bez skóry!). Albo brałam sałatke z jajka z tunczykiem i ser granulowany chudy, albo sałatke z surimi z jajkiem, albo parówki drobiowe i jadłam w pracy ze 4 sztuki w ciagu dnia z musztarda i do tego kogurt owocowy albo serek homo waniliowy (3 % tłuszczu). Jak sa warzywka to łatwiej komponowac posiłki. A poza tym po uderzeniówce mozna pieczywo swojej roboty z otrebów. Ja pieke raz na 4-5 dni chlebek w formkach od mufinek i zjadam co dzien takie 2 mufinko-bułeczki do tych białek. I jest ok... :D

Albo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Polu a jak waga po "szalenstwach jedzeniowych" ?

Witaj Balbinko!! :)

Szaleństw nie było. Juz pisałam, że mi II faza bardzo odpowiada i w III będę wchodzić baaardzo ostrożnie. Stąd dodatkowym elementem diety dzisiaj była mała nektarynka i malutka papierówka. Następne owoce dopiero w II tygodniu, Jutro może zjem kromkę chleba razowego, jak znajdę takowy. Dziś była w Selgrosie i odkryłam tam mąkę pszenną i żytnią razową, automat do chlebka powinien przyjść do końca tygodnia więc wtedy będę miała pewność, że jem to co powinnam. Kupiłam też jakieś ryby w sosie pomidorowym, ale to powolutku. Przyjaciółka, świeżo upieczona Proteinka, poczęstowała mnie kabanosami z łososia w drodze powrotnej ze Szczecina i teraz wcale mi się nie chce jeść tylko piiiiiiiiiiiiiić!!!

Dziś się nawet nie ważyłam, ale myślę, że nie będzie to takie straszne :D. Ostrożnie będę sobie wprowadzać nowe produkty, bardzo ostrożnie. O wszystkim będę Was informować.

Buziaczki :-D

Witam dziewczynki kochane!

U mnie dzis pochmurno ale w duszy sloneczko! Dziekuje jeszcze raz Polu!

Dziewczyny jak bedziecie miec dola to polecam Pole. Ona wie jak doprowadzic czlowieka do porzadku,he he....

Teraz juz wiem ze nie ma drugiego takiego samego czlowieka jak ja . Kazdy organizm jest inny. To znaczy ze jestem wyjatkowa,he he?!

Jest juz dobrze. Chudne, schudne i do celu dojde!!!!!!!

Jak dobrze ze jestescie dziewczatka. Nie jedna by pewnie zaprzestala stosowac diety gdyby nie wsparcie Protalek! 

caluski dziewczynki chudzinki!!!!!!

Cholera, już za późno na zmianę zawodu, powinnam była zostać psychologiem. W razie czego wal jak w dym, zawsze mogę na Ciebie nakrzyczeć :-D:):lol:.

A tak na poważnie, Jusiu, cieszę się, że chudniesz. Tak trzymaj bo nie ma nic bardziej motywującego niż spadkowe wskazania wagi. No może jeszcze spojrzenia innych, którzy znali nas jako grubaski. :-D

Saga, wszystkiego naj..., naj...., przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do ustalonej wagi, wiara w siebie i poczucie własnej wartości przyjdą wtedy same.

Witajcie Juggin, Maragrete, Do-Do i Marudko. Wam życzę miłego popołudnia!!! :P Oczywiście wszystkim, których nie wymieniłam także tego życzę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za życzenia. owsianka to niestety nie dla mnie. ale reszta spróbuje. A ten chleb to pieczesz czy kupujesz. A np wasa mozna cos takiego jesc

Ja pieke z przepisu - Chleb Dukana zmodyfikowany i wychodzi super...

Kupiłam tylko takie foremki silikonowe do mufinek to nie mam problemów i mi sie nie przyklejaja ani nie musze smarowac tłuszczem blaszki... Tluszcz to nasz wróg ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak czlowiek ma szefa za plecami i pisze z ukrycia :D

Juggin- "kogurty" !! sa super !

Ale ja tez cały czas pisze w pracy ukradkiem..ha, ha, ha

Dobrze ze siedze tyłem do ona to nikt nie widzi co mam na ekranie....ale o tym sza... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za życzenia. owsianka to niestety nie dla mnie. ale reszta spróbuje. A ten chleb to pieczesz czy kupujesz. A np wasa mozna cos takiego jesc

Saga !

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin !

A co do owsianki to nie przekreślaj jej. Ja tez na początku nie byłam przekonana a teraz ja wcinam co dzień przed praca, az miło,...a w weekend kiedy jem normalne śniadanie z domownikami to mi jej nawet brakuje.....Spróbuj...mozna na słodko ze słodzikiem albo na słono..ja jem bez niczego i pycha... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.