Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

przypomnijcie mi proszę ile jajek/żółtek/ można jeść tygodniowo.. bo zostawiłam książkę w innym miejscu. i jeszcze mam takie pytanie - co to jest mazeina? ni cholery nie mam pojęcia :-D używacie tego czegoś do potraw? podobnie - a jak jest z czystym białkiem- stosujecie je? poza tym ktoś gdzieś kiedyś pisał, tylko nie mogę znaleźć, istnieje serek homogenizowany 0% na naszym rynku? bo mi serki homo kojarzą się tylko z tymi słodkimi.

Jeśli chodzi o ilość jajek w tygodniu, to zasiegnęłam w tej sprawie porady swojego lekarza z uwagi na nieco podwyzszony cholesterol. Można - w przypadku osoby bez problemów cholesterolowych - do 6 jaj pełnych (czyli białko + żółtko) w tygodniu. Dla takich typów jak ja: do 4 żółtek (mam naprawdę niewiele wyższy poziom cholesterolu niż norma przewiduje), w przypadkach drastycznych do 1-2 na tydzień. Białko bez ograniczeń bez względu na poziom cholesterolu.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, co pisał Ducan o uwalnianiu do krwioobiegu cholesterolu podczas chudnięcia z naszego wyhodowanego tłuszczyku - gdzieś to się musi podziać i w jakiś sposób przedostać do wydalenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mam kilka pytań:

Otręby - których więcej: owsianych czy pszennych, czy wszystko jedno ?

Czy wiadomo coś o spożywaniu zarodków pszennych - można na naszej diecie, czy nie ?

Jaki słodzik polecacie: aspartamowy czy jakiś inny (który jest najmniej szkodliwy) ?

Co mam zrobić z upartę farmaceutką, która jak w końcu sprzedała mi olej parafinowy, to z dodatkiem mięty i w żaden sposób nie widzę majonezu, który by z tego wyszedł ? Czy z takim olejem mogę zrobić coś innego, niż wyrzucić ?

Czy znacie bezpieczny do stosowania preparat potasowy - podobno świetnie działa na obrzęki związane z zatrzymaną wodą ?

Czekam niecierpliwie na odpowiedź i pozdrawiam Was wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziś znowu "zawrót głowy". Moja waga wskazała troszkę mniej - już prawie wagę z suwaka. HURRRAAA

Dziewczyny, mam kilka pytań:

Otręby - których więcej: owsianych czy pszennych, czy wszystko jedno ?

Czy wiadomo coś o spożywaniu zarodków pszennych - można na naszej diecie, czy nie ?

Jaki słodzik polecacie: aspartamowy czy jakiś inny (który jest najmniej szkodliwy) ?

Co mam zrobić z upartę farmaceutką, która jak w końcu sprzedała mi olej parafinowy, to z dodatkiem mięty i w żaden sposób nie widzę majonezu, który by z tego wyszedł ? Czy z takim olejem mogę zrobić coś innego, niż wyrzucić ?

Czy znacie bezpieczny do stosowania preparat potasowy - podobno świetnie działa na obrzęki związane z zatrzymaną wodą ?

Czekam niecierpliwie na odpowiedź i pozdrawiam Was wszystkie.

Mysiu

otręby w proporcji 1 łyżka pszennych i 2 łyżki owsianych (razem 3łyżki dziennie)

zarodki pszenne chyba można (ja używam raz na jakiś czas - nie za często)

słodzik aspartam można - ale są opinie w necie że jest rakotwórczy. Ja do pieczenia mam specjalny - na opakowaniu jest napisane ze nadaje się do pieczenia i gotowania a ten w tabletkach używam jedynie do kawy raz dziennie po 1 tabletce.

Z parafiny możesz robić majonez albo polewać nią sałatki (stosować na zimno) - ja nie używam teraz ale na początku stosowałam.

Jeśli chodzi o preparaty potasowe to nie mam pojęcia bo nie stosuję

Jeśli mogłam pomóc to się cieszę. Życzę miłego dietkowania

A o Balbinkę też się martwię, ze dziewczyna się nie odzywa do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jeszcze jedno pytanie - przepraszam, trochę głupie.

Jak zamontować sobie taki suwaczek wagi ?

Przepraszam raz jeszcze - chyba nikogo nie uraziłam, to wszystko przez to, że jeśli o gadżety chodzi to dosyć niegramotna jestem :-D.

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mam kilka pytań:

Otręby - których więcej: owsianych czy pszennych, czy wszystko jedno ?

Czy wiadomo coś o spożywaniu zarodków pszennych - można na naszej diecie, czy nie ?

Jaki słodzik polecacie: aspartamowy czy jakiś inny (który jest najmniej szkodliwy) ?

Co mam zrobić z upartę farmaceutką, która jak w końcu sprzedała mi olej parafinowy, to z dodatkiem mięty i w żaden sposób nie widzę majonezu, który by z tego wyszedł ? Czy z takim olejem mogę zrobić coś innego, niż wyrzucić ?

Czy znacie bezpieczny do stosowania preparat potasowy - podobno świetnie działa na obrzęki związane z zatrzymaną wodą ?

Czekam niecierpliwie na odpowiedź i pozdrawiam Was wszystkie.

Zarodki podobno nie sa wskazane, ale zdrowe pewnie są :-D

Jesli masz olej o smaku miesty to do kosza od razu- do majonezu napewno sie nie nadaje, do sałatek tez nie polecam. Muszisz mieć zwykły, bezsmakowy.

Co do suwaczka, kliknij na suwaczek którejś z nas, otworzy sie strona- tam ustaw swoje wymiary, zatwierdz i otrzymasz link, ktory trzeba skopiować ( ważne aby byl to link do stosowania na forum). Skopiowany wstawiasz w swoim panelu sterowania na forum w zakładce edytuj avatar. Zatwierdzasz i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiu

otręby w proporcji 1 łyżka pszennych i 2 łyżki owsianych (razem 3łyżki dziennie)

zarodki pszenne chyba można (ja używam raz na jakiś czas - nie za często)

słodzik aspartam można - ale są opinie w necie że jest rakotwórczy. Ja do pieczenia mam specjalny - na opakowaniu jest napisane ze nadaje się do pieczenia i gotowania a ten w tabletkach używam jedynie do kawy raz dziennie po 1 tabletce.

Z parafiny możesz robić majonez albo polewać nią sałatki (stosować na zimno) - ja nie używam teraz ale na początku stosowałam.

Jeśli chodzi o preparaty potasowe to nie mam pojęcia bo nie stosuję

Jeśli mogłam pomóc to się cieszę. Życzę miłego dietkowania

A o Balbinkę też się martwię, ze dziewczyna się nie odzywa do nas.

Anula1978, oczywiście, że pomogłaś !!!

Napisz proszę, jakiego konkretnie słodzika używasz ( i gdzie go kupiłaś :-D). Dla mnie ten słodzik potrzebny jest wyłącznie do serka, bo napoje od dawna piję niesłodzone.

Co do oleju parafinowego, to właśnie chciałam jakiś majonezik strzelić, ale kobita sprzedała mi parafinę z miętą i ręce mi w domu opadły - zwyczjanie nie zwróciłam uwagi na to w aptece, taka byłam zaaferowana, że w końcu dostałam olej parafinowy...

Dietkowanie póki co miłe, po wczorajszym ostatnim PW, dzisiaj same białeczka i jest mi z tym dobrze :-D.

Co do Balbinki, choć jej nie znam, to może trzeba dać jej trochę czasu; czasem są takie sprawy, które skutecznie odciągają od rozmów na forum i niekoniecznie wynikają z materializacji czarnych scenariuszy czy złych chęci (lub ich całkowitego braku). Ale przyznam, że udzieliła mi się Wasza troska o nią... Bądźcie dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarodki podobno nie sa wskazane, ale zdrowe pewnie są :-D

Jesli masz olej o smaku miesty to do kosza od razu- do majonezu napewno sie nie nadaje, do sałatek tez nie polecam. Muszisz mieć zwykły, bezsmakowy.

Co do suwaczka, kliknij na suwaczek którejś z nas, otworzy sie strona- tam ustaw swoje wymiary, zatwierdz i otrzymasz link, ktory trzeba skopiować ( ważne aby byl to link do stosowania na forum). Skopiowany wstawiasz w swoim panelu sterowania na forum w zakładce edytuj avatar. Zatwierdzasz i gotowe.

Śliczne, piękne i nieustające dzięki juggin !

Tak właśnie myślałam z tym olejem, że specjalnie się nie przyda...

Zaraz zacznę się zmagac z techniką i spróbuję z tym suwaczkiem !!!

Pozdr :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny :-D fajnie ze jest takie forum i ze je znalazłam. Jestem nowa więc witam Wszystkich. Od poniedziałku 10 sierpnia jestem na proteinkach i do piatku 14.08 miałam 4 kg mniej teraz kolejne ważenie w piątek 21.08. Ciesze się ze działa :-D

Witaj Magda wśród nas-Proteinek. zyczę Ci powodzenia w stosowaniu diety, a przede wszystkim wytrwałości :-D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula1978, oczywiście, że pomogłaś !!!

Napisz proszę, jakiego konkretnie słodzika używasz ( i gdzie go kupiłaś :-D). Dla mnie ten słodzik potrzebny jest wyłącznie do serka, bo napoje od dawna piję niesłodzone.

Co do oleju parafinowego, to właśnie chciałam jakiś majonezik strzelić, ale kobita sprzedała mi parafinę z miętą i ręce mi w domu opadły - zwyczjanie nie zwróciłam uwagi na to w aptece, taka byłam zaaferowana, że w końcu dostałam olej parafinowy...

Dietkowanie póki co miłe, po wczorajszym ostatnim PW, dzisiaj same białeczka i jest mi z tym dobrze :-D.

Co do Balbinki, choć jej nie znam, to może trzeba dać jej trochę czasu; czasem są takie sprawy, które skutecznie odciągają od rozmów na forum i niekoniecznie wynikają z materializacji czarnych scenariuszy czy złych chęci (lub ich całkowitego braku). Ale przyznam, że udzieliła mi się Wasza troska o nią... Bądźcie dobrej myśli.

Ja uzywam słodkia w tabletkach z Lidla- opakowanie w kolorze bialym z napisem Cologran.. Zawiera kwas cyklaminowy i sacharynę. gdy potrzebuje go do cieplych potraw lub pieczenia to po prostu krusze tabletki. Ale skoro Ty potrzebujesz jedynie do serka na zimno, to napewno bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne, piękne i nieustające dzięki juggin !

Tak właśnie myślałam z tym olejem, że specjalnie się nie przyda...

Zaraz zacznę się zmagac z techniką i spróbuję z tym suwaczkiem !!!

Pozdr :-D

Mysiu, ja bym tego oleju nie wyrzucała. Moższ mieć problemy zw toalecie, moze taki olejek o smaku miety jest łatwiej przyswajalny niż zwykły, ale do majonezu nie przejdzie.

Ja łykam niekiedy potas w tabletkach głównie ze względu na opuchnięcia pod oczami, bo potas jest odpowiedzialny za gospodarkę wodną w organizmie. Nie pamietam nazwy leku, ale poszłam do apteki i poprosiłam o tabletki z potasem, ale Ty sie pewnie obawiasz, że bedzie jak z olejem parafinowym. Przy gromadzeniu się wody pomaga równiez pokrzywa.

Jeśli chodzi o suwaczek kliknij na suwaczek którejs z nas, jesli Ci sie podoba, skonfiguruj własny. Potem wejdź w panel kontrolny, a potem po lewej stronie w sygnaturę i przenieś swój suwaczek do sygnatury i kliknij zmień sygnaturę. Mam nadzieję, że jakoś to wytłumaczyłam :-D

Jeśli chodzi o Balbinkę, to dokładnie napisałaś to samo co ja myślę. Nic nie pozostało nam do zrobienia, musimy po prostu czekać i się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne, piękne i nieustające dzięki juggin !

Tak właśnie myślałam z tym olejem, że specjalnie się nie przyda...

Zaraz zacznę się zmagac z techniką i spróbuję z tym suwaczkiem !!!

Pozdr :-D

No i problem: utworzyłam suwaczek kliknełam "Get code" i cokolwiek chcę wkleić w swoim avatarze nie chce przyjąć :-D. Który konkretnie kod powinnam wybrać ? Proszę pomóżcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste, co za numer strony!!! Ale cóż, nie da się jej uniknąć :-D.

Witam Koleżanki-Proteinki i Kolegów tez ( jeśli takowi są :-D)

Ja jak zwykle o jedzonku, ale musze sie Wam pochwalić, ze mam dzis super- hiper- pyszny obiadek :P Makaron z pełnego ziarna z sosem bolonese :D I tutaj znów musze pochylić czoła, ze dopóki nie poznałam Dukana sos wykonywałam metodą maszynową- tzn. maszyna w fabryce zamieniała wszystko w proszek, ja proszek sypalam do mięska i dodawalam wody i myslalam, ze to jest pyszne. Wczoraj sama kupilam pomidorki, pomidorki w puszce przyprawki i sama zrobiłam z tego sos- jejku... to dopiero pyszne jest. Gdyby nie Dukan i Wy to do końca zycia jadłabym proszek z woda przekonana, ze to sos do spagetti :-D

(...)

Co z Balbinką?Nigdy nie miała takiej przerwy na forum, zaczynam sie bardzo martwić, a najgorsze jak pisała Pola, ze nie mamy mozliwości dop niej dotrzeć inaczej niż prosząc na forum, aby sie odezwała. Brakuje mi jej avatarka w kapeluszu i jej samej oczywiscie też. Balbinko daj znak, ze jesteś gdzieś nawet po cichutku :-D

Milego dnia.

Brawo Juggin, mówiłam, że z Ciebie kuchareczka nie lada!!! :grin:

Ja dziś jem kaszkę kuskus z warzywkami z patelni: wszystko co mi sie nawinie - seler, marchew, por, cebulka, pietruszka, kabaczek - lekko podsmażone i podduszone, oczywiście z przyprawami. Myślę, że będzie pycha!!! Ale to dopiero kolo 16, niedawno wszamałam dwie kromki chlebka razowego, a że tam jest jajko, trochę masełka (tyle tylko, żeby się bardzo nie kruszył) to zjadłam go bez niczego, podgrzany w mikrofali. Właśnie robi się następny bochenek, bo tamten już zjedzony. Za każdym razem dodaję sobie inne przyprawy.

Ja też się bardzo martwię milczeniem Balbinki!!! Pisałam do niej prywatnie, ale też się do mnie nie odezwała. Miejmy nadzieję, że jest jakoś inna przyczyna jej milczenia (nagły wyjazd) niz ta, o której staramy się nawet nie myśleć.

Polu, jakiś czas temu czytałam książkę głównie na temat psychologii kotów. Bardzo mi się podobała, autorka była bardzo przekonująca. Napisane tam było, że koty potrafia pływać i w razie konieczności z tej umiejętności korzystają. Ale jednocześnie bardzo nie lubią, więc pływają tylko wtedy, gdy jest zagrożone ich życie. Może mało brakowało, a wiziałabyś swoją psio-kocią gromadkę wspólnie przedzierającą się przez fale. Tfu, co ja gadam(odpukać!)

Dzień dobry Bożenko, wiem, że koty potrafią pływać, a niektóre, te większe (tygrys, lampart) robią to z przyjemnością :D.

Tak naprawdę powódź nam nie grozi, przynajmniej tu gdzie mieszkamy. Mieszkam na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego na wyżynce. Nawet w 1997, kiedy większość miejscowości była podtopiona, woda nas nie sięgnęła. Ale szczerze w to wierzę, że w obliczu zagrożenia nawet moja Luna pogodziłaby się z Brutuskiem.:D

Dzien dobry Kochane Protalowe Dziewczyny,

Melduje sie przy porannej kawie.

Czuje sie dzis jak 10 hipopotamow, bo mam @. Cos mnie podkusilo i sie zwazylam, a przeciez obiecalam sobie, ze zrobie to dopiero po @. No i waga pokazuje pol kilo do gory. Wszystko przez @ zapewne, bo zadnych grzechow nie bylo. Jak ja juz bym chciala byc zgrabna i powabna nareszczcie, bo normalnie widok moich oblych ksztaltow w lustrze mnie dobija. A na zdjeciach to normalnie nie moge na siebie patrzec. Pamietam jednak, ze po zastoju zawsze pozniej nastepuje spadek, wiec czekam cierpliwie.

Jutro znowu wyruszam do Cork, bo musze obejrzec kilka mieszkan. Nie bardzo mi sie chce,bo to strasznie daleko, no ale przeciez kota w worku nie bede wynajmowac.

Słusznie Do-Do, trzeba wiedzieć co się wynajmuje :D. Życzę Ci owocnych poszukiwań.

A kształty to ty masz okrągłe, nie obłe :grin:.

Śliweczko, gratuluję spadku wagi. I jednocześnie przepraszam za wpis na wątku z przepisami, juz więcej nie będę :-D. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.