Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Serniczek? Ostatnio też widziałam gdzieś coś o naleśnikach. Po wskaźniku widzę, że jesteś w II fazie. Czy ja mam jakąś inną książkę, bo nic do tej pory z takich pyszności tam nie dostrzegłam :roll: To wasze jakieś przepisy, czy zaczerpnięte z książki ? Ja w kółko jem jajka, mięso z kurczaka i ser biały, no i czasem tuńczyka, więc z chęcią się dowiem czegoś o jakichś pysznościach.

Delfina 88, zajrzyj do działu o przepisach na okres diety protal. Toż to jest kopalnia przepisów forumowiczek protalinek. Na tym co jest w książce zrezygnowałabym już po trzech dniach. Pomysłowość dziewczyn jest niesamowita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delfina 88, zajrzyj do działu o przepisach na okres diety protal. Toż to jest kopalnia przepisów forumowiczek protalinek. Na tym co jest w książce zrezygnowałabym już po trzech dniach. Pomysłowość dziewczyn jest niesamowita :)

Rozumiem, że jest osobno stworzony taki dział ? Jeżeli tak to pod jaką nazwą go odnajde, bo nie łazikowałam jeszcze po całym forum i nie bardzo się orientuję gdzie co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest osobno stworzony taki dział ? Jeżeli tak to pod jaką nazwą go odnajde, bo nie łazikowałam jeszcze po całym forum i nie bardzo się orientuję gdzie co jest.

"Przepisy na okres diety Protal...". Nie mogę podać linka, bo coś mi prawa mysz odmawia posłuszeństwa. Pierwsze jest główne forum tej diety i pod nim jescze dwa, czy trzy tematy m,inn ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest osobno stworzony taki dział ? Jeżeli tak to pod jaką nazwą go odnajde, bo nie łazikowałam jeszcze po całym forum i nie bardzo się orientuję gdzie co jest.

wklejam linka z przepisami

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...7437&st=150

a tu jeszcze z inne go forum, ale tez na protal

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/xxl-20-...-dukana-32.html

pozdrawiam i zycze smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim !

Ola - ani mi sie waż rezygnowac, nie warto bo będziesz miała moralnego kaca,że zaprzestałas diety i spróbujesz go leczyć...jedzeniem...to zawsze uspokaja...i efekt będzie odwrotny od zamierzonego, zniechęcisz sie do jakiejkolwiek diety...i jakiegokolwiek wysiłku...wiem jak ten mechanizm działa, przerabiałam to juz nie raz. Trzymaj sie nas i zasad a dobrze na tym wyjdziesz - warto , mówie ci :)

Anitko i Do-Do - gratuluje spadków !

Balbinko - ładna fotka na avatarku, dziewczyny mają racje na zdjęciu nie widac tych kilogramów, naprawde..... :roll:

Delfina - witaj ! Zajrzyj na gównej stronie forum, jak wejdziesz w temat diety to pokazuje sie tabelka z kilkunastoma tematami. Trzy sa "nasze" to znaczy ten głowny - Rewelacyjna dieta protal, Przepisy na I i II faze diety protal i Produkty dozwolone w diecie protal. Szalej w kuchni z naszymi przepisami, eksperymentuj dziewczybno i dokładaj swoje przepisy albo opinie czy spostrzeżenia.

U mnie w Łodzi dzis szaro-buro, wietrznie i od czasu do czasu pokropi deszcz. Zimno i chyba już jesiennie. Własnie w piekarniku siedzą dla mnie mufinki jogurtowe z kakaem a dla pozostałych domowników ciasto "cywilne" z malinami. Benek [/i]- zrobiłam tak jak radziłas i pieke dwa ciasta na raz jedno normalne a drugie protalowe dla siebie żebyu mnie nie kusiło tak jak ostatnio do podjadania. Chociaz to moje z malinami zawsze jest pycha..... ale mufginki tez będą ok, na pewno...

Juggin - pomysł z workami prózniowymi juz nie raz przychodził mi do głowy ale skoro mówiśz,że mogą nie do końca być skuteczne to poczekam na twoją opinie

Malinko - juz pewnie zaczęłaś zabawe i przeczytasz mój post po powrocie, ale ja też ci życzczę udanej zabawy !

Ja też chyba gdzieś wyskocze dzis, bo syn w domciu wiec ma kto zostac z psem (wyje jak wieczorami nas nie ma, w ciągu dnia jest ok ale wieczory lubi spedzac w towarzystwie !)

Okna w pokoju syna umyte, domek posprzatany, ciasto w piekarniku to czas na odpoczynek dla mnie...

Życzę wszystkim miłego popołudnia i wieczoru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Protalinki,miałam spać do 5 bo o 6 wyjeżdżamy,ale kiciuś o 3,30 obudził to wstalam :) .Około 14 będę na miejscu a jutro powrót,dobrze,że mam poniedziałek wolny ,to odpocznę.Waga stoi ,ale zbliżam się do @ ,pewnie będzie w górę.

Poluniu ,ty nam nie znikaj :-D i chodzi mi nie tylko o spadek wagowy :-D ,zaglądaj czasem.Pogoda nie za bardzo,wieje jak w kieleckim.Życzę miłego wekendu i duuuużych spadków wagowych.

Baw się dobrze, Mallinko!!!! :roll: Pewnie i tak przeczytasz mojego posta po powrocie ale to nic, wiedz, że Ci dobrze życzyłam :-D.

Czasami do was wpadnę pomiędzy zajęciami, albo uda mi się coś skrobnąć z samego rana zanim pójdę do pracy.

Dziś przetwarzam owoce: jabłka, śliwki, winogrona, brzoskwinie. Końca nie widać a jeszcze muszę iść wykąpać mamę i zrobić parę innych rzeczy.

Z braku czasu przeczytałam 3 ostatnie strony:

Balbinko worki wyszperalam w necie, ale jak mowie zanim daw Wam pewny cynk, ze warto je zakupic musze poczekac, czy aby sie nie rozszczelnia i nie okaze sie , ze pieniadze w bloto na super wynalazek wyrzucilam. Gdyby jednak okazało sie, ze jest ok, to wtedy warto zainwestowac w nie- bo w szafie robi sie naprawde duzo miejsca.

Do-Do super sie czyta, ze masz humorek od rana. Widzisz jak to jest- duza zmiana u Ciebie zarówno w zyciu materialnym jak i duchowym. trzymaj sie tego dobrego humoru, bo warto- optymizm pomaga na wiele rzeczy.

Juggin, ja nakupiłam tych worków, mniejszych i większych chyba z 10, ale tylko 2 mi się nie rozszczelniły. Jest to fajna rzecz, ale niestety mało trwała i łatwo ją uszkodzić np. zamykając tym klipsem, który jest do worka dołączony. Jednak tuż po odessaniu powietrza można wszystko pięknie upchnąć w pawlaczu a potem, nawet jak się rozszczelni to i tak się tam musi zmieścić.

Ja też się cieszę, że Do-Do jest w takim wspaniałym humorku, znaczy idzie ku dobremu. I mam nadzieję, że tak zostanie.

Zgodnie z przewidywaniami zanotowałam lekki spadek wagi. Oczywiście przy zachowaniu wstrzemięźliwości :-D, rzecz jasna w jedzeniu.

Piszecie dziewczyny o nowych avatarkach a u mnie wciąż stare, w ogóle miałam problem z zalogowaniem się i nie mam pojęcia dlaczego, już byłam gotowa mailować do admina.

Pogodnego i przyjemnego wieczoru!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest osobno stworzony taki dział ? Jeżeli tak to pod jaką nazwą go odnajde, bo nie łazikowałam jeszcze po całym forum i nie bardzo się orientuję gdzie co jest.

Witam Protalki :) czytam Was, ale rzadko sie odzywam.......

Delfina88 oto link do strony z przepisami http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...7437&st=105

Gratuluje wszystkim coraz mniejszej wagi i podziwiam jak cudnie wygladacie. To mnie motywuje! Moja waga stoi spbie znowu spokojnie i ma gdzies spadek wrrrrr czasem udaje mi sie zobaczyc 77 ale nic poza tym...................

Ostatnio zrobiłam sobie galretke z piersi kurczaka. ugotowałam piersi, z sola pieprzem, zielem ang. Nastepnie doprwiłam czosnkiem i dodałam zelatyne.

Pychotkas. Tylko czy mozna??ja mysle ze tak, nic nie dałam co moze byc niedozwolone. moze wstawic przepis na forum z przepisami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za linki. Poczytam sobie wasze przepisy i coś pewnie z nich ugotuję.

Martwi mnie jednak sprawa mąki. O kukurydzianej czytałam, że tylko w niewielkiej ilości do zagęszczenia sosów. O pozostałych nie znalazłam nic. Chleb, ciasta i tym podobne zapewne robicie z mąki i jak już zauważyłam z różnych. Dlatego mam pytanie, czy są jednak one dozwolone, czy zostały dodane tylko przez użytkowniczki forum ? I jak udział mąki w tym wszystkim wpływa na dietę i spadek wagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za linki. Poczytam sobie wasze przepisy i coś pewnie z nich ugotuję.

Martwi mnie jednak sprawa mąki. O kukurydzianej czytałam, że tylko w niewielkiej ilości do zagęszczenia sosów. O pozostałych nie znalazłam nic. Chleb, ciasta i tym podobne zapewne robicie z mąki i jak już zauważyłam z różnych. Dlatego mam pytanie, czy są jednak one dozwolone, czy zostały dodane tylko przez użytkowniczki forum ? I jak udział mąki w tym wszystkim wpływa na dietę i spadek wagi?

Hmm...W przepisach jest tylko mąka kukurydziana lub skrobia kukurydziana,ponieważ Dukan w swojej książce podaje przepisy z maizeny ,ale my do końca nie wiemy czy jest to skrobia czy mąka kukurydziana.Z mąką nie należy przesadzać,ja używam jej tylko w dniach z warzywami i to w ograniczonej ilości.A jak pieke ciasto to dzielę go na części żeby nie zjeść całego od razu.Od czasu do czasu należy się odrobina szaleństwa i robię sobie naleśniki...A co!!! W końcu i tak chudnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłam sobie galretke z piersi kurczaka. ugotowałam piersi, z sola pieprzem, zielem ang. Nastepnie doprwiłam czosnkiem i dodałam zelatyne.

Pychotkas. Tylko czy mozna??ja mysle ze tak, nic nie dałam co moze byc niedozwolone. moze wstawic przepis na forum z przepisami??

Oczywiście że można jeść galaretę z kurczaka bo żelatyna to w ponad 80% białko,choć powiem że nigdy nie jadłam galarety z czosnkiem ...jakoś mi tu czosnek nie pasuje...ale to kwestia gustu.A przepis na galaretę z kurczaka jest już w przepisach chyba na pierwszej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dzisiaj zimno na dworzu i chyba z tego powodu chodzę cały czas głodna.A miałam chęć na coś słodkiego i wziełam jogovitę do tego łyżeczkę kakao deko moreno i do tego 5 tabletek aspartanu i całkiem fajny błyskawiczny deser :) polecam

Ale czuję że chyba coś jeszcze zjem bo nie wytrzymam.

któraś z dziewczyn tak m i się zdawało pisze że jest 7 dzień na P.Uważam że to zupełnie niepotrzebne.Ja trzymam się cyklu 3 na 3 i pomału waga leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko - wiesz co ja zrobiłam?? 2 łyżki otrąb wsianych, 2 pszennych, 2 żytnich - do tego tak na oko ze 30 dkg mąki kukurydzianej - i pół kostki drożdży rozpuszczonych w szklance ciepłego mleka - nie wyrósł nie wiadomo jak - ale w smaku całkiem niezły. myslę, że jak by się zjadło 2-3 kromeczki to jeszcze i słabą otrębiankę mozna by było - nie wiem jak Ty ją robisz - ale nie wyobrażam sobie jedzenia jej. Zresztą ja nigdy nie lubiłam otrąb, płatków i tym podobnych... teraz też kombinujęjak mogę żeby te 3 łyżki wkomponować gdzies w jadłospis.

Muszko,wolę nie piec chlebka,bo wiem że na kilku kromeczkach by się nie skończyło  :roll: Kiedyś,zanim odkryłam otrębiankę piekłam chlebek i potrafiłam wszamać cały na raz  :) Więc wolę nie ryzykować...A otrębianka jest pyyyszna i nic lepiej nie pomaga w problemach z wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.