Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...W przepisach jest tylko mąka kukurydziana lub skrobia kukurydziana,ponieważ Dukan w swojej książce podaje przepisy z maizeny ,ale my do końca nie wiemy czy jest to skrobia czy mąka kukurydziana.Z mąką nie należy przesadzać,ja używam jej tylko w dniach z warzywami i to w ograniczonej ilości.A jak pieke ciasto to dzielę go na części żeby nie zjeść całego od razu.Od czasu do czasu należy się odrobina szaleństwa i robię sobie naleśniki...A co!!! W końcu i tak chudnę...

To muszę spróbować :) Mąka mnie ogólnie bardzo tuczy, ale nigdy nie próbowałam robić nic z mąki kukurydzianej, więc nadszedł czas by to zmienić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któraś z dziewczyn tak m i się zdawało pisze że jest 7 dzień na P.Uważam że to zupełnie niepotrzebne.Ja trzymam się cyklu 3 na 3 i pomału waga leci.

No i tu się nie zgodzę z Tobą Anitko...Wszystko zależy od organizmu i ilości kilogramów.Opisuje to Dukan w książce.Jako najlepszy z systemów poleca 5/5 ,a jeśli mamy mało do zgubienia to możemy zastosować nawet 1/1.Dziewczyny często stosują 7/7 żeby zaczynać cykl zawsze od tego samego dnia i żeby im się cykle nie myliły.A długość uderzeniówki też zależy od ilości kilogramów które chcemy zgubić.Ktoś kto ma tak jak ja dużo do zgubienia na uderzeniówce może być dłużej niż ten co ma do zgubienia 10 kg.Jeśli Tobie odpowiada system 3/3 to nie znaczy że dla mnie będzie on odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszko

ta otrębianka to mleko i otręby?

Tak,otrębianka to otręby gotowane na chudym mleku lub na wodzie i zabielone mlekiem,z dodatkiem słodzika lub odrobiny soli (zależy jakie zupki mleczne lubisz,słodkie czy słone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę spróbować :) Mąka mnie ogólnie bardzo tuczy, ale nigdy nie próbowałam robić nic z mąki kukurydzianej, więc nadszedł czas by to zmienić :roll:

Na początek spróbuj sobie zrobić serniczek lub deser zebra. Ja do serniczka dodaję skrobię i otręby, więc skrobii jest bardzo mało, a deser zebra jest całkowicie protalowy. Smacznego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no być może śliweczko

Tylko podziwiam tak wytrwałych bo ja bym nie wytrwała :)

A odnośnie worków próżniowych to też kupiłam kiedyś/tanie/i musiałam odesłać bo były po tygodniu rozszczelnione.Ale muszę przyznać że potraktowano mnie poważnie i otrzymałam nowe worki.

a z tym 'paskudnym" suwaczkiem jak pewno zauważyłyście to walczę nadal :roll:

pozdrowienia

i do jutra :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj sobie zrobić serniczek lub deser zebra. Ja do serniczka dodaję skrobię i otręby, więc skrobii jest bardzo mało, a deser zebra jest całkowicie protalowy. Smacznego :roll:

Dziękuję, zrobię sobie za jakiś czas, na poprawienie humoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin kocham Cie za mufinki jogurtowe !!!!!!!!

byly tak pyszne ze zezarlam 6 SZTUK :) i jak ktos chcialby mi je odebrac to chybaby dostal w glowe forma do mufinek :roll:

takze na stale do mojego menu wedruja muffinki i otrebianka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam większość waszych przepisów i na samą myśl mi ślinka cieknie. Jesteście GENIALNE!!!! Nie wpadłabym, że można robić takie pyszności na tej diecie. Dziękuję wam za poprawe humoru i pokochanie diety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczka czy jest przepisz na otrębianke w wątku z przepisami???

Nie ma, a ja też chcę wiedzieć ile łyżek dodać na dwa talerze. Bo ja odchudzam się razem z mężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam właśnie na chomiku przepisy z książki Dukana. Jest tam cała masa przepisów na ciasta i desery, no i oczywiście na inne też potrawy. Od poniedziałku zaczynam działać i może jak rodzinka poczuje zapachy to też przejdzie na diete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam właśnie na chomiku przepisy z książki Dukana. Jest tam cała masa przepisów na ciasta i desery, no i oczywiście na inne też potrawy. Od poniedziałku zaczynam działać i może jak rodzinka poczuje zapachy to też przejdzie na diete :)

Cieszy mnie Delfinko że nasze przepisy taką radość ci sprawiły.... ja też często je przeglądam w poszukiwaniu impulsów do kolejnych obiadów, deserów itp.... Jestem na tej diecie już ponad pół roku i gdyby nie przepisy protalowe to bym pewnie zrezygnowła albo zamęczyła by mnie monotonia menu typu serek, tuńczyk, jajko, kurczak, serek, tuńczyk, jajko, kurczak.....

Co do ksiązki, to dwa dni temu pisałam na forum a Śliweczk to potwierdzała - przepisy w niej zawarte sa dużo mniej urozmaicone niz te nasze a ponadto opierają się w wielu przypadkach na produktach drogich i często u nas w Polsce bniedostępnych. Przejrzyj forum jakieś 300-359 stron temu trwała większa dyskusja na ten temt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin kocham Cie za mufinki jogurtowe !!!!!!!!

byly tak pyszne ze zezarlam 6 SZTUK :) i jak ktos chcialby mi je odebrac to chybaby dostal w glowe forma do mufinek :roll:

takze na stale do mojego menu wedruja muffinki i otrebianka :-D

Balbinko- moje też wyszły pyszne, ale byłam dzielna i zjadłam dzis tylko 4, resztę zamknęłam w pudełku, schowałam do szafki i .......tak sie zastanawiam czy jeszcze nie zamknąć tej szafki na klucz a klucz wyrzucić albo oddać synowi na przechowanie do jutra.......bo czuję,że jak tego nie zrobię to........jutro do kawki będę miała tylko wspomnienia po mufinkach i kaca moralnego oraz kolejny przestój wagi.........eh, smutny los łakomczucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie Delfinko że nasze przepisy taką radość ci sprawiły.... ja też często je przeglądam w poszukiwaniu impulsów do kolejnych obiadów, deserów itp.... Jestem na tej diecie już ponad pół roku i gdyby nie przepisy protalowe to bym pewnie zrezygnowła albo zamęczyła by mnie monotonia menu typu serek, tuńczyk, jajko, kurczak, serek, tuńczyk, jajko, kurczak.....

Co do ksiązki, to dwa dni temu pisałam na forum a Śliweczk to potwierdzała - przepisy w niej zawarte sa dużo mniej urozmaicone niz te nasze a ponadto opierają się w wielu przypadkach na produktach drogich i często u nas w Polsce bniedostępnych. Przejrzyj forum jakieś 300-359 stron temu trwała większa dyskusja na ten temt.

To prawda kilka tych samych produktów w kółko może po pewnym czasie zniechęcić. Teraz już wiem jak tak długo wytrzymałyście na tej diecie.

Co do książki to tylko tak na szybkiego przejżałam przepisy, więc niewiem. Znalazłam tam przepis na krem czekoladowy do kanapek i bardzo mi się spodobał :)

Gdybym nie znalazła tego forum, to pewnie bym długo nie wytrzymała, albo sama zaczeło sobie troche ułatwiać diete. A tak wiem przede wszystkim, że warto, bo są efekty i że nie będą to katusze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.