Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie protalinki.

Ja też od wczoraj włączyłam warzywka i też waga mi spadła o 100g. :) Zjadłam troszkę pomidora, pół ogórka i dużo, dużo rzodkiewek, bo to za nimi tęskiniłam najbardziej. W książce pani Jakimowicz - Klein "Jedzenie, które leczy" wyczytałam, że właśnie rzodkiewki zalecane są osobom z nadwagą i nadciśnieniem.Jest w nich bowiem dużo potasu - pierwiastka, który wypiera sód z organizmu. A jeszcze bardo lubię kalarepę, która ma właściwości oczyszczające krew z toksyn. W ogóle lubię warzywa, które trzeba gryźć.

ja słyszałam że czosnek jest dobry dla wysokociśnieniowców :roll: ale na ile to jest prawda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki mam pytanie do tych, które są w III fazie: powiedzcie mi czy w III też trzeba pić wody po 2 litry dziennie? Nie doszłam jeszcze w książce do tego - zabieram się zawsze do ponownego przeczytania i zabrać się nie mogę. Proszę o podpowiedzi.

TAAAK! Koniecznie - to juest rada Dukana na całe życie, bo naprawdę warto :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz tak z innej beczki :-D jakiego słodziku używacie do pieczenia ? Czytałam, że ten na aspartamie nie można podgrzewać. Czy ten H... co podaje Dukan jest u nas dostępny w Polsce?

ja używam jakiegoś z lidla - biało-czerwony. Świetny - można go dawać ile się chce a nic się gorzkie nie robi ha! A do pieczenia też z mamą dałyśmy i wyszedł super słodki pyszny serniczek O___O zeżarłysmy go w dwa dni ;D

benek i śliweczka ja wasze posty odebrałam, jako ciepłe rady i Wy także powinnyście je tak traktować. Nie ma nic złego w tym, że macie odrębne zdania na pewne tematy. Każdy ma z nas inny organizm i inaczej toleruje pewne produkty. Ja zawsze myśląc o mące biorę pod uwagę swoją grupę krwi zero, którą nie tuczy nic bardziej niż mąka.

Dziękują wam za wasze rady i opinie :-D i proszę nie sprzeczajcie się z tego powodu :-D

co Ty mówisz???? Też mam grupę 0 - o mamuniu nie wiedziałam że to tak działa D:

Dzisiaj do południa jeszcze miałam nadzieję,że kiciuś wróci,a potem już zaczęłam ryczeć i tak sobie ryczę do teraz :) .szczerze mówiąc ,juz nie wyglądam,ale mało mnie to obchodzi :roll: .Ta sprawa przekresliła cały mój wyjazd :-D .może ktos ,kto nie ma zwierzaka w domu nie zrozumie ,ale ci co maja wiedzą o co chodzi.

Wiem kochana co przeżywasz oj wiem! Mój kot zaginął na jakiś tydzień - sąsiad przez nieuwagę zamiknął go w piwnicy i pojechał. Ojć biedna jesteś naprawdę, koty to takie kochane stworzenia! Mi zniknęły aż dwa i to takie malutkie.... do dziś nie wiem co z nimi :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bożenko!

Ty masz chłopców którzy Ci pomogą nie przekroczyć dziennej dawki, u mnie nikt nie chciał mi podkradać naleśników, muffinek, ciast.... Wielokrotnie zaznaczałam, że to brak silnej woli jest winny temu że sięgamy po któryś tam kawałek ciasta, a nie samo ciasto; ale prawda jest też taka, że jak go nie będzie to nie będzie nas kusić. Co złego jest w tym że ostrzegam? gdyby do mnie wtedy ktoś napisał taki post, nie zmarnowałabym tylu miesięcy na odrabianie zaległości przez własne zaćmienie rozumu.

Ja także nigdzie się nie spieszę, ale przy mojej słabej silnej woli może się w końcu skończyć tym, że zacznę jeść jak kiedyś i wszystkie moje wyrzeczenia pójdą na marne. Uważasz, że któraś z dziewczyn zasługuje na to co ja przeszłam? To dlaczego mi zabraniacie .....

Pozdrawiam!

W poście nie było nic na temat codziennego ważenia, sama też się ważę codziennie.

Kochana Benek, ja Ci nic Słońce nie zabraniam, tylko z Tobą polemizuję. Fajnie, że ostrzegasz Dziewczyny przed zgubnym wpływem nadmiaru mąki na wagę, ale wydaje mi się, że robisz to bardzo jednoznacznie i bezkompromisowo. Prawda z reguły leży po środku i ważny jest kompromis i rozmowa. Ja sobie nie wyobrażam tego forum bez Ciebie, więc przemyśl czy warto się obrażać o takie głupstwo. Jeśli chodzi o sprawę ważenia, to była uwaga ogólna, nie skierowana bezpośrednio do Ciebie, nie zrobiłam odpowiedniej przerwy, za co Cię bardzo przepraszam :-D Nie napadam na Ciebie tylko zachęcam, żeby kaażda z nas sama sprawdziła, które produkty źle działają na wagę, bo jednak niezależnie od wagi wyjściowej każdy organizm jest inny .Pozdrawiam Ciebie serdecznie :-D

Dzisiaj do południa jeszcze miałam nadzieję,że kiciuś wróci,a potem już zaczęłam ryczeć i tak sobie ryczę do teraz :) .szczerze mówiąc ,juz nie wyglądam,ale mało mnie to obchodzi :roll: .Ta sprawa przekresliła cały mój wyjazd :-D .może ktos ,kto nie ma zwierzaka w domu nie zrozumie ,ale ci co maja wiedzą o co chodzi.

Kochana Mallinko, może koteczek jeszcze wróci. Nie martw się, trzeba zawsze być dobrej myśli. Trzymam kciuki i myślę o Tobie i Twoim kotku

Dziewczynki, ja się z Wami pożegnam, przed chwilą wróciłam z pracy i jestem bardzo zmęczona. Dobrej nocy Wam życzę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!!

Ale jakoś się smutno od wczoraj tu porobiło :roll:

Malinko post-13995-1252383569_thumb.gif BĘDZIE DOBRZE!!!

Kocik się znajdzie - a i ja mam zamiar za jakiś czas do 'kociar'

dołączyć :-D Ale to dopiero po dzieciątku, żeby nie ryzykować

z tą toksoplazmozą. Mój chłopaczek też chce kotka więc może

się uwinie :) z tym dzieckiem.. :-D

Mi waga się zatrzymałam.. (ale nie przyznałam się, że wczoraj była

zwyżka.. i właśnie na niej mi wszystko 'stanęło') Jak mówiłam walka

o cały dzień białkowy ostatnio u mnie ciagle kończy się porażką.. :-D

Miłego dnia i wszystkie proszę się meldować przy kawce czy zielonej

i uszy do góry, koniec dąsania!!! post-13995-1252384085_thumb.gif

Wyskakiwać z piżamek :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przy kawce i otrębiance.Dziękuję serdecznie za wszystkie ciepłe słowa z wami lżej mi na serduchu.Ja nie tracę nadziei,wprawdzie nigdy wcześniej taka sytuacja się nie zdarzyła,ale jeszcze liczę na to,że wróci.

waga trochę w górę,ale jestem przed@ to pewnie główny powód.

Życzę Wszystkim Protalkom miłego dnia(słoneczko zaczyna przyświecać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane !!!!!

kawka juz zrobiona mhmmmm ale pachnie w calym domu :)

jeszcze sie nie wazylam bo czekam na wizyte w wc i zobaczymy jak to bedzie czy w dol czy w gore :roll:

wczoraj bylam w sklepie i kupilam aromaty do ciast beztluszczowe pozniej wstawie fotke na watku z dozwolonymi produktami

i do tego kupilam 5 kg wiadro sera na sernik bede caly czas serniczek robic zeby nie skusic sie na super dobre muffinki :-D

milego dnia kochane :-D :-D :-D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie z kaweczka na biurku.

Cała noc śnily mi sie jakieś koszmary0 a zachciało mi się czerwonej herbatki na noc :) Waga lekko spada, ale niestety nie sa to super spadki.Ale jak pisze zawsze 65 kg nieprzekroczone rano , wiec jest ok. Zapominam o owocach, dziwne zachowanie, bo na II fazie ciagle chcialam je jesc, ale wtedy byly i truskawki i malinki, a teraz śliweczki i koniec..nic dobrego sobie nie umiem znaleźć :roll: Ale poprawię sie, bo nie ma co ukrywac- jabłko działa lepiej niz otreby i lewtywa :-D , a u mnie z tymi sprawami zawsze nieciekawie było :-D

W weekend ukochany ma urodzinki- no to czeka mnie próba ognia, zaserwuje protalowy sernik, nawbijam swieczek i będę udawać ze to urodzinowy torcik. Pewnie bedzie szczęśliwy , bo sam wiecznie na diecie, ćwiczy, biega...nie to co ja :-D No ale to dopiero w weekend. A dzis wtorek- zasuwanko i w pracy i w domku.

Dziewczyny worki prózniowe raczej zdały egzamin- 2 lekko sie rozszczelnily, ale jak pisała Pola- gdy sie rozszczelniły to były juz pieknie w pawlaczu poupychane, więc nie zrobilo to dla mnie róznicy. Polecam wiec- ja kupowałam 60/80, zapachowe na All..., były w komplecie 6 szt. za 35,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam z rana wszystkie - jestem już po kawce i po 2 kubkach wody........waga bez zmian (nie zostałam ukarana) i to mnie cieszy tym bardziej, że dzisiaj mam ostatni dzień warzywek no i nie byłam w wc od soboty. Także mam nadzieję, że będzie jeszcze mniej....Teraz ciężko wracać na same białeczka.....tak myślę sobie jeszcze raz zrobić warzywka...później białka i wskakiwać do III bo się coś ociągam.

A jeśli chodzi o Śliweczkę i o Benka to jak się nie pogodzicie to ja tam zaraz do Was wskoczę i każdą przez kolano przewinę!!! Żeby takie duże "dziewczyny" kłóciły się o błahostki ! Toć to tylko wymiana zdań a nie powody do wzajemnego obrażania.

Dziewczyny meldować mi się tutaj: jedna i druga - ja czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie bardzo serdecznie :-D

Wcinam otrebiankę i się zastanawiam, czemu znowu przyplątła się do mnie wredna 8 na początku, a wczraj byłam niewinna jak łza, z tego wniosek, że nie mogę późno wieczorem jeść nawet kuraka. Wczoraj wróciłam późno i pochłonęłam 2 udka, już było po 22. Teraz mam okres białkowy, więc jestem dobrej myśli, że i tak ta 8 polegnie :roll:

Balbinko, ojojoj, 5kg sera. Pozostało mi jedynie życzyć Ci smacznego :-D

Marudko, uwijajcie się z tym bocianem, bo nie ma nic fajniejszego niż Dzieci i jeszcze dodam, że nie ma nic bardziej denerwującego niż Dzieci :)

Życzę Paniom miłego dnia, u mnie już słoneczko świeci na całego, wię na pewno będzie przyjemnie. Pozdrawaim :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również z poranną kawką :roll:

juggin też miałam koszmary dziś :) nawet nie bede mowić jakie bo aż mnie ciary przechodzą...

Heh przyznam się wam ze jakoś pod koniec ubiegłego tygodnia miałam chyba jakieś omamy i zobaczyłam na wadze te 87,4 które teraz widnieje na moim suwaczku... po czym następnego dnia waga była powyzej 88 mimo ze nie grzeszyłam więc TO CHYBA BYŁO PRZEWIDZENIE :-D

ale... dziś widzę ze waga zaczęła "gonić" za suwaczkiem i dziś już była 87,8 więc jeszcze 2 dni i będzie się zgadzało :-D hahahaha

więc jak zobaczycie jakąś zaskakującą cyferkę na wadze to wejdźcie drugi raz :-D ( chyba ze to tylko ja mam klopoty ze wzrokiem z rana hahahahahah) :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w pękny i chłodny poranek

Dzisiaj zjadłam otrębiankę nawet b.dobra i teraz kawa

Balbinko worki można kupić na allegro albo w dużych sieciach typu real.

Idę dzisiaj do dentysty przejrzeć resztę moich zębów i wydać trochę pieniędzy.'

Trochę mnie wkurza że tyle trzeba płacić za niektóre zabiegi u stomatologa.No ale nie ma wyjścia.Albo zęby albo proteza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.