Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Śliweczko, nikt nie jest nieomylny, nawet guru. Gdyby był jakiś człowiek nieomylny na świecie ja nie chciałabym mieć z nim nic wspólnego. Powtarzam po raz nie wiem który, że ja otręby jem od początku, ale o konieczności ich jedzenia dowiedziałam się z forum, nie z książki.

Ostatnia Szanso widziałam Twój wpis i nie zamierzam Ciebie pomijać. Wstawienie otrębów w jadłospisie nie wykazuje bezwlędnej konieczności ich jedzenia. Nigdzie w książce nie znalazłam wpisu, że trzeba jeść otręby przez pierwsze fazy, jedynie widziałam bezwzględny nakaz ich jedzenia w IV Fazie. Jeśli chodzi o jadłospis, Dukan słusznie zakłada, że większość z nas ma problemy z zaparciami i wstawia placki na śniadanie. Jednocześnie na każdej stronie książki pisze, że dieta ta nie opiera się na jadłospisie a na określonych produktach(bialkach), które mozemy jeść w nieograniczonych ilościach i konfiguracjach.

Myślę, że jedzenie otrębów w IV Fazie ma sens, bo inaczej również nie miłby sensu proteinowy czwartek, skoro będziemy już szczupłe i nie musimy chudnąć. Przecież każdy z nas ma tendencje do tycia, inaczej nie znalazłby się na tym forum, więc trzeba nawet w IV Fazie mieć jakieś zasady, czyli proteinowy czwartek i otręby.

W każdej chwili jestem gotowa zkończyć tę dyskusję, bo nie chcę zaogniać sytuacji. Jeśli ktoś napisze, że ma dosyć nie npiszę już nic na temat otrębów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko mi nie chodziło o to,że nie masz racji! Ja po prostu niewiedziałam, że należy jeść otreby. W książce nie jest to jasno napisane. Jestem osobą taką, że jak nie widze słowa "musisz" to tego nie stosuje.

Teraz już wiem, że muszę wprowadzić otreby i to właśnie dzięki Tobie Śliweczko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczniowa masz racje jak facet chory to lezy jak dziecko ,a ja chociaz na zwolnieniu to obowiazki domowe np.dzisiaj skonczylam po 19;a to sprzatanie ,a to gotowanie,a to pieczenie(obowiazkowo blacha ciasta co sobote,a nawet czesciej)i kiedy zdrowiec;ale cos w tym jest bo po 2 dniach zwolnienia czuje sie jakby troszeczke lepiej,moze to praca w domu tak wplywa?

-Witam nowego Rodzynka w naszym zacnym gronie,jak rowniez Mate Hari zyczac powodzenia i szybkiego spadku wagi

-jesli chodzi o otreby to rowniez jem je podobnie jak Sliweczka codziennie w postaci owsianki ,namowilam rowniez dzieci do jej spozywania uwazamy ja za podstawowe sniadanie

-po dwoch dniach nie obecnosci widze u nie ktorych piekne spadki wagi-gratuluje!

Halo dziewczyny!!! nie najeżdżajcie tak na nas, ja tylko choruję tylko jak jest ważny mecz w telewizji a tak to zdrów jak ryba. Choroba trwa tylko 90 min.(chyba że sędzia coś doliczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożena,ja stwierdziłam że nie ma sensu dalej udzielać się na tym forum,ponieważ coraz częściej macie dziwne problemy,szukacie rady,a kiedy ją dostajecie krytykujecie ją.Szybko czytacie książkę żeby mieć potwierdzenie że ja nie mam racji.Zaczęło się od zielonej herbaty,któraś z Was mi zarzuciła że piję jej za dużo,potem była afera z mąką kukurydzianą,a teraz otręby...Ja wymiękam...Nie mam już siły ani ochoty na spory o duperele.Są osoby na tym forum które nigdy nie widziały na oczy książki i o każdą duperelę pytają się na tym forum.Robi się to poprostu nudne.Forum powinno pomagać,ale nie w podstawowych sprawach,bo pytania co kilka stron się powtarzają.Kiedyś to forum wyglądało inaczej...Nikt nie miał problemów,dziwnych pytań itp.Szkoda że to się tak zmieniło.Po ostatniej aferze chciałam zrezygnować,ale Benek i inne dziewczyny namówiły mnie na powrót.Żałuję że wtedy nie odeszłam...I od razu piszę żeby nie było dziwnych komentarzy że nie jestem przed @. Za długo już byłam na tym forum,dam sobie radę bez niego.Dorota ,założycielka forum też odeszła...Miała jakiś powód...Odeszła Margot i ja odejdę...Margot radzi sobie bez forum to i ja dam radę.Dziękuję za wszystko i przepraszam...Życzę wszystkim osiągnięcia wymażonej wagi. Żegnam.

Śliweczko, nie wiem o co Ci chodzi. Jeśli rzeczywiście ma być tak, że mamy nie myśleć tylko potakiwać, to ja się na to forum nie nadaję. Nie możesz mnie zmusić do tego, że będę pisała, że się z Tobą zgadzam, jeśli tak nie jest. Nie zamierzam też nikogo przeprszć, bo nie mam zupełnie o co. Nawet na moment nie byłam napastliwa w odróżnieniu od Ciebie. Miałam tylko inne zdanie. Żyję w wolnym kraju i wolno jest mi mieć inne zdanie.

Teraz mam pytanie do innych Osób. Czy wolno mieć na tym forum swoje zdanie? Bo jesli nie, ja odejdę i może nie będzie już żadnych konfliktów. Bo niestety ja nie potrafię żyć potakując wszystkim naokoło, niezależnie od tego czy się zgadzam, czy też nie. Przykro mi, że Śliweczka chce odejść, ale ja nie czuję się winna, bo uważam , że można i należy w sposób kulturalny bronić własnego zdania. We własnym mniemaniu nigdy nie przekroczyłam granicy dobrego smaku w dyskusji, chociaż oczywiście kazdy może myśleć na ten temat co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożena 66 to forum spełni swoja rolę, gdy będą dopuszczane dyskusje. Dobrze, że każdy może przedstawic swój punkt widzenia. Ja nie zabierałam głosu w tej dyskusji, bo za krótko jestem na tej diecie i jeszcze za mało mam doświadczenia. Dyskusja natomiast zmusza do myślenia i rewidowania tego co każdej z nas służy w tej diecie, a co trochę mniej lub w ogóle przeszkadza w traceniu wagi. Moim zdaniem ważniejsze na tym forum są dyskusje niż przywitania i dobranocki. A w sprawie otrąb jest przecież oddzielny wątek, który ja rozpoczęłam na poczatku mojego dietowania, bo właśnie tego nie rozumiałam.

Od wczoraj znowu jestem na białkach i waga w dół o 200g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam już się nie odzywać,ale Twój post mnie do tego zmusza...Bożenko,nie odchodzę dlatego że Ty napisałaś swoje zdanie,bo tu każdy ma prawo się wypowiedzieć i napisać co myśli.Już od dawna to forum zrobiło się dziwne...Nie wiem czy zauważyłaś że coraz mniej się udzielałam.Na innych forach nie pisze się o takich duperelach jak tu,a czy to wolno,a czy tego nie wolno...Po to jest książka,żeby zapoznać się z podstawami.Ja jestem napastliwa...No cóż,może i jestem,mam dosyć tego że pytacie,a potem krytykujecie to co powiem bo w książce tego nie ma.Ja jestem sporo czasu na diecie,mam jako takie doświadczenie i o wielu rzeczach przekonałam się na własnych błędach,starałam się Wam to wszystko przekazać,ale jak widzę coraz mniej osób chciało wiedzieć co myślę na ten czy inny temat.Nie mam żalu do nikogo,chcę odejść z forum,co nie znaczy że nie będę go czytała.Wyrażać swoje zdanie może każdy,tu nie ma innej opcji,tylko dlaczego kiedy Juggin pisała o otrębach ,o tym że trzeba je jeść od pierwszego dnia diety do końca życia,żadna z Was nie napisała że tego nie ma w książce?Widocznie za długo byłam na forum i już macie mnie dosyć,więc odchodzę i nie robię tego z Twojego Bożenko powodu,powodów do odejścia jest dużo,więcej niż myślicie...

Kochana Śliweczko, przecież wiesz jak Ciebie cenię i podziwiam za to co zrobiłaś i robisz. Przepraszam, że dopiero teraz zareagowałam na te otręby, ale powód jest prozaiczny. Moją książkę przez cały urlop miała moja koleżanka i nie mogłam sprawdzić jak to wygląda. Natomiast jak kolejna osoba po przeczytaniu oddawła mi książkę i była zdziwiona tym, że je się otręby od początku rzuciłam sie na książkę, żeby dokładnie przeczytać o co chodzi. Ja chciałam wziąć w obronę te osoby, które przeczytały tylko książkę, a całego forum nie.Mam już taki charakter, że biorę kogoś w obronę i sama dostaję po głowie. Naprawdę w książce nie ma konieczności jedzenia otrębów od poczatku. Jeśli Ola wywnioskowała, że nleży jeść je od początku, to poproszę o cytat.

Śliweczko, forum bez Ciebie byłoby bez sensu, ja prawdopodobnie też bym się zdecydowała na odejście, bo czułabym się odpowiedzialna za Twoje odejście. Tyle zrobiłaś dla nas i dla forum, że proszę Ciebie bardzo, choćby ze względu na mnie, żebyś przemyślała swoją decyzję. Twoje zostanie potraktuj jako urodzinowy prezent dla mnie. Bardzo Ciebie lubię i nie chcę takiego zakończenia naszej znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożena 66 to forum spełni swoja rolę, gdy będą dopuszczane dyskusje. Dobrze, że każdy może przedstawic swój punkt widzenia. Ja nie zabierałam głosu w tej dyskusji, bo za krótko jestem na tej diecie i jeszcze za mało mam doświadczenia. Dyskusja natomiast zmusza do myślenia i rewidowania tego co każdej z nas służy w tej diecie, a co trochę mniej lub w ogóle przeszkadza w traceniu wagi. Moim zdaniem ważniejsze na tym forum są dyskusje niż przywitania i dobranocki. A w sprawie otrąb jest przecież oddzielny wątek, który ja rozpoczęłam na poczatku mojego dietowania, bo właśnie tego nie rozumiałam.

Od wczoraj znowu jestem na białkach i waga w dół o 200g :)

Dziękuję Babciu Magdo, zgadzam się z Tobą całkowicie, a sprawy otrab ja też tak do końca nie rozumiem, bo w książce i na forum Dukan podaje coś innego. Gratuluję spadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko - nie potrzebnie bierzesz to do siebie. Nikt tu nie chce Cie obrazić ani innych dziewczyn tylko wyrażamy swoją opinię. Jednocześnie w dyskusji osiągnęłyśmy kompromis bo uznałyśmy wspólnymi siłami że wypada jeść otręby, bo są pomocne w dietkowaniu. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo Cię to zezłościło? Nikt nie pisze, że się myliłaś albo wprowadzałaś innych w błąd. Przeciwnie, dziewczyny Cię zawsze chwalą. Ale jedna dyskusja od razu wprowadza Cię w załamanie i (tak wnioskuję z twojej odpowiedzi) złość.

Po to jest forum żeby pytać. Dużo z nas przeczytało książkę a nadal ma wątpliwości albo potrzebuje rady (tak jak w przypadku jedzenia nabiału wieczorem) i nie ma w tym nic złego. Forum i ten konkretnie temat o Dukanie ma nam pomóc, żebyśmy się wspierały wzajemnie, dodawały sobie sił i rozwiewały wątpliwości. Nikt Cię tu nie napada, dlatego w moich oczach Twoja wypowiedź jest co najmniej dziwna.

A już rezygnowanie z forum dla taki powodów jest wręcz niepoważne.

Miałam już się nie odzywać,ale Twój post mnie do tego zmusza...Bożenko,nie odchodzę dlatego że Ty napisałaś swoje zdanie,bo tu każdy ma prawo się wypowiedzieć i napisać co myśli.Już od dawna to forum zrobiło się dziwne...Nie wiem czy zauważyłaś że coraz mniej się udzielałam.Na innych forach nie pisze się o takich duperelach jak tu,a czy to wolno,a czy tego nie wolno...Po to jest książka,żeby zapoznać się z podstawami.Ja jestem napastliwa...No cóż,może i jestem,mam dosyć tego że pytacie,a potem krytykujecie to co powiem bo w książce tego nie ma.Ja jestem sporo czasu na diecie,mam jako takie doświadczenie i o wielu rzeczach przekonałam się na własnych błędach,starałam się Wam to wszystko przekazać,ale jak widzę coraz mniej osób chciało wiedzieć co myślę na ten czy inny temat.Nie mam żalu do nikogo,chcę odejść z forum,co nie znaczy że nie będę go czytała.Wyrażać swoje zdanie może każdy,tu nie ma innej opcji,tylko dlaczego kiedy Juggin pisała o otrębach ,o tym że trzeba je jeść od pierwszego dnia diety do końca życia,żadna z Was nie napisała że tego nie ma w książce?Widocznie za długo byłam na forum i już macie mnie dosyć,więc odchodzę i nie robię tego z Twojego Bożenko powodu,powodów do odejścia jest dużo,więcej niż myślicie...

I dlatego nasze forum jest najlepsze! Bo piszemy nie tylko o diecie ale też o, jak to nazwałaś, duperelach. Piszemy jaką mamy pogodę, jak nam sie żyje na codzień, co nas dzisiaj spotkało, jakie grzeczne/grzeszne byłyśmy w ostatnim tygodniu. Jest wesoło, doradzamy sobie, życzymy miłych snów, przyjemnego weekendu itp. Co w tym złego???? Widziałam inne fora i wiecie co? Nie bez powodu wybrałam właśnie to!

Już pisałam - nikt nie krytykuje tylko wyraża swoje zdanie. Trzeba umieć to rozróżnić, bo inaczej nie ma mowy o kulturalnej dyskusji.

Trochę nierozumiem... raz masz żal o to że pytają a raz o to że nie pytają. To troche zawiłe....

Na forum jest dużo dziewczyn, ja osobiście z reguły nie kieruję zapytania do jednej jedynej osoby. Pytam się poprostu wszystkich. Kto mi akurat odpowie to nie wiem. Nie znaczy to że już Cie nie zauważamy czy coś.

Ale sama powiedz Śliweczko - po takim poście teraz nie wiem czy mogę się Ciebie coś zapytać czy nie. Bo raz narzekasz że za dużo pytamy, podczas gdy po przeczytaniu książki powinnyśmy wszystko wiedzieć, a za drugim razem masz pretensje że nikt nie pyta się o Twoje zdanie .

Bez przesady. Możliwe że wtedy, gdy napisała o tym Juggin, nikt nie zwrócił na to uwagi bo było to dla nas oczywiste że jemy je codziennie. A teraz ktoś zapytał bo był niepewny (jak wiemy miał do tego prawo) to zaczeliśmy dyskusję na ten temat. I nikt tu nikogo nie obraża, nie obwinia, nie wyrzuca. Po co więc taki dramatyzm z nagłym odejściem?

Halo dziewczyny!!! nie najeżdżajcie tak na nas, ja tylko choruję tylko jak jest ważny mecz w telewizji a tak to zdrów jak ryba. Choroba trwa tylko 90 min.(chyba że sędzia coś doliczy)

hahaha nie powiem - sprytne ;D

widocznie nikt nie moze wyrazic swojego zdania i opini na temat diety by inni sie nie obrazali, myslalam ze forum jest po to by sie wymieniac doswiadczeniami i spostrzezeniami :)

i dobrze myślałaś!!!!!

Śliweczko, nie wiem o co Ci chodzi. Jeśli rzeczywiście ma być tak, że mamy nie myśleć tylko potakiwać, to ja się na to forum nie nadaję. Nie możesz mnie zmusić do tego, że będę pisała, że się z Tobą zgadzam, jeśli tak nie jest. Nie zamierzam też nikogo przeprszć, bo nie mam zupełnie o co. Nawet na moment nie byłam napastliwa w odróżnieniu od Ciebie. Miałam tylko inne zdanie. Żyję w wolnym kraju i wolno jest mi mieć inne zdanie.

Teraz mam pytanie do innych Osób. Czy wolno mieć na tym forum swoje zdanie? Bo jesli nie, ja odejdę i może nie będzie już żadnych konfliktów. Bo niestety ja nie potrafię żyć potakując wszystkim naokoło, niezależnie od tego czy się zgadzam, czy też nie. Przykro mi, że Śliweczka chce odejść, ale ja nie czuję się winna, bo uważam , że można i należy w sposób kulturalny bronić własnego zdania. We własnym mniemaniu nigdy nie przekroczyłam granicy dobrego smaku w dyskusji, chociaż oczywiście kazdy może myśleć na ten temat co innego...

I moim zdaniem nie powinnaś sie czuć winna, bo nic nie zrobiłaś przeciwko Śliweczce. Wyraziłaś swoje zdanie, poparte treścią książki. Nikt nie zakazuje jeść otręb.ów, przeciwnie wiele z nas namawia do tego i słusznie bo warto. Dlaczego więc od razu panikować i odchodzić z forum? Nikt tu nikogo nie wyrzuca, forum jest po to by pomagać. A nawet jak ktoś czytał całą książkę może mieć wątpliwości i nie ma w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga gratulacje Twoj wynik jest rewelacyjny ,w 1,5miesiaca 10kg super!

Gratuluje awansu na drugi rok :) ,uwazam ze twoj wynik 7kg tez jest super;ja przez 3miesiace schudlam15kg(tzn.tyle chcialam)

-witam wszystkie PANIE I PANA w piekne niedzielne przedpoludnie.W Suwalkach piekna sloneczna pogoda,nie wiem jeszcze jak z temp.bo nie bylam na podworku.U mnie waga stoi,i to jest super w III fazie,oby nie rosla ,a spasc jeszcze moze

Dziękuję bardzo, jestem dumna z tego. Jestem wagi ciężkiej a jak pisze Dukan to na początku z taką nadwagą chudnie się w miarę szybko. Przy tym ja szybko utyłam bo ok 30 kg w ciągu 2 lat (to wynik brania leków) i ostatni raz odchudzałam się 13 lat temu. Myślę, że dlatego tak dobrze mi idzie, jednak spodziewam się lada moment spowolnienia tempa.

Twój wynik jest super. 3 faza to dla mnie jeszcze marzenie. Załuję tylko że dopiero teraz zaczęłam ale jakoś wcześniej nie trafiłam na Wasze forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.