Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po pracy :)

Balbinko, Ty nam chyba szykujesz horror w odcinkach, może lepiej coś zrobić z Twoją wagą, bo Juggin teraz nie pali i z tych emocji coś się jej może stać :)

Kasias, napisz mi kochanie czy Ty byłaś u dermatologa w sprawie włosów, bo jeśli nie to może najwyższy czas. Przecież wypadanie włosów wcale nie musi być związane z dietą.

Jusiu, jeśli chodzi o chlebek, to ja robię w piekarniku i piekę ok. godziny z termoobiegiem, bo lubię dobrze wypieczony. Ostatnio zrobiłam sobie w foremkch do muffinek i wyszły mi pyszne bułeczki :-D

Jeśli chodzi o szkodliwość diety białkowej, to jestem bardzo zdziwiona. Jestem jedną z wielu osób, które w trakcie diety robiły sobie badnia. Mnie wszystko wyszło w normie. Najbardziej mnie zdziwiło, że nasza dieta wpływa na powstawnie osteoporozy, bo wydawało mi się, że właśnie przy takich skłonnościach zjada się zwiększoną ilość nabiału, co my wcinamy na codzień, a o zakwaszaniu organizmu też możemy zapomnieć, bo nie ma takiej możliwości przy jedzeniu chudego baiłka. Mnie przeszły wszelkie kłopoty żołądkowo-jelitowe np. zgaga, nie pamiętam kiedy ją ostatnio miałam.

Pani dietetyczka na pewno stosuje u pacjentów inną dietę, więc pozostałe są be.

Pozdrawiam i życzę miłej walki z kilogramami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasiu zgadzam się z Toim zdaniem. Szkoda że Śliweczka nie wraca, ale myślę, że nie wiele możemy na to poradzić.

Miałaś świetny odpoczynek, na takim wyjeździe trudno nie zgrzeszyć, zresztą to nawet nie wypada.Nadrobisz wagę

Widzę, że mamy tyle samo do zgubienia i w podobnym czasie zaczęłyśmy.

Pozdrawiam

Witam, ja mam nadzieję, że Śliweczka wróci na forum, a na pewno tutaj zagląda.

Tak do zgubienia trochę nam pozostało ale wielu Protalkom się udało to i nam się uda... :) Ja mam problemy hormonalne więc łatwo nie będzie... :)

Powodzenia wszystkim.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowa. Zrozumiałam, tylko nie wiem czy dobrze. Przepis powyżej jest na fazę uderzeniową?

Sadząc po składnikach tak na uderzeniówce można to zjeść, choc ja sama nie robiłam tego.

Zapraszamy cie do dyskusji na zasadniczym forum diety proteinowej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj szukalam na temat zakwaszenia. Znalazłam co je powoduje:

-białka

-cukier

-tłuszcz

-alkohol

-nikotyna

-kawa

-węglowodany typu biała mąka,makaron,ryż

Więc jeżeli bierzemy u nas pod uwage tylko białka i co u niektórych kawe, to myślę, że nie jest aż tak źle.

Zalecają pić 2,5-4 litry wody- i też tyle pijemy.

Jeść chude mięso- co robimy

Warzywa neutralizują kwasy- a my je przecież też zjadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj szukalam na temat zakwaszenia. Znalazłam co je powoduje:

-białka

-cukier

-tłuszcz

-alkohol

-nikotyna

-kawa

-węglowodany typu biała mąka,makaron,ryż

Więc jeżeli bierzemy u nas pod uwage tylko białka i co u niektórych kawe, to myślę, że nie jest aż tak źle.

Zalecają pić 2,5-4 litry wody- i też tyle pijemy.

Jeść chude mięso- co robimy

Warzywa neutralizują kwasy- a my je przecież też zjadamy.

Myślę, że jest zbyt wiele "ŻYWYCH DOWODÓW" skuteczności tej diety, bez zbytnich obciążeń zdrowotnych aby była szkodliwa. :)

Jeżeli ktoś ma jakieś problemy zdrowotne może pozostawać pod opieką lekarza. Oczywiście podstawowe badania można i należy robić kontrolnie.

Ja też robiłam badanie krwi (badania okresowe), prawie wszystko OK :) tylko dobry cholesterol był zaraz poniżej dolnej granicy normy. Zalecenie doktora więcej ruchu... :-) ... aby było więcej dobrego cholesterolu a mniej tego złego.

Pozdrawiam wszystkich na tej niezdrowej diecie i powodzenia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze pytanie do dziewczynek które piekły chlebuś. W przepisie jest że piecze sie w mikrofali. Naprawde może się upiec w mikrofali? Myslałam że to nie możliwe. A chciałabym sobie upiec taki chlebuś.

Ja piekę w mikrofali non stop. Z jednej porcji (3 łyżki otrębów...) daję do dwóch miseczek z arcoroku i piekę przez 4 minuty w zwykłej mikrofali bez udziwnień, po czym wyjmuje z miseczki i "dopiekam" do góry nogami przez 1/2 minuty. Zaraz wyciągam  i kładę na drewnianym trzonku łyzki aby odparowało  również od dołu. Powstają jakby dwie połówki bułki. 

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożenko obiecałaś mi na początku diety przepis na protalowy serniczek. Myśle, że nadeszła chwila aby go upichcić. Możesz mi podać przepis??

Tryolciu, skleroza nie boli, przepraszam. Ja robię serniczek z sera kupowanego w kubełku np. firmy Jana lub Złota Rosa, teraz mam w lodówce firmy Krasnystaw pod nazwą Twaróg mielony.

Mieszam 8 żółtek ze słodzikiem najlepiej w proszku, bo dobrze jeśli ma on konsystencję cukru. Jak się dobrze wymiesza dodaję ser, mieszam, nie trzeb tego sera ucierać, dodaję aromat, 1,5 łyżki otrąb pszennych, 1,5 łyżki skrobii kukurydzianej, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia. Na koniec ubijam 8 białek i ostrożnie mieszam z masą serową. Trzeba wylać do dużej formy, bo bardzo rośnie, a później opada..Używam papieru do pieczenia, bo bez tłuszczu ciasto mocno przywiera Piekę ponad godzinę w słabo nagrznym piekarniku ok. 150st., bo ma tendencję do przypalania. Celowo nie podaję Ci ilości słodzika, bo są różne i różnie słodzą,mogę Ci tylko napisć, że ma to być równowartość 300g cukru.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was dziewczynki!

Ja dzis jestem w fatalnym nastroju. Od 3 tyg moja waga stoi! Juz sama nie wiem co mam robić. Może mój organizm się przyzwyczaił do takiego jedzenia, takiej diety. Myslicie że to możliwe? Już sama nie wiem. :)

Mam jeszcze pytanie do dziewczynek które piekły chlebuś. W przepisie jest że piecze sie w mikrofali. Naprawde może się upiec w mikrofali? Myslałam że to nie możliwe. A chciałabym sobie upiec taki chlebuś.

Ide juz dalej sie zastanawiać co z moją waga? Pewnie do wieczora osiwieje.

Trzymaj się kochana. Ja też miałam taki przestój z początkowym 2 kg wzrostem wagi :) . Po 3-4 kg waga wróciła do tej poprzednio osiągniętej.

Pozdrawiam Wszystkich i uciekam. Idę do koleżanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was protalinki,wlasnie przed chwila w tvn mowili o szkodliwosci diet i nie nazywajac naszej diety po imieniu pani dietetyczka wypowiadala sie o nadmiarze bialka w organizmie i braku innych skladnikow. Mowila ze nadmiar bialka procz tego co wiemy tz. zakwaszaniu organizmu i tworzeniu sie kamieni na nerkach i innych dolegliwosciach wymienila ze bialko eliminuje wapno z ciala co powoduje osteoporoze,wyminila tez niepokojace objawy ktore alarmuja ze cos jest nie tak; oczywiscie znajac moj problem wymienila wypadanie wlosow czyli powinnam zaprzestac diety, ale chce jeszcze chociazby osiagnac 70 kilo i przejde w utrwalanie moze wtedy wlosy mi odrosna :) , a na badania jeszcze nie pojde bo czuje ze wyniki nie beda korzystne i kazaliby odrazu przerwac dietke, a jest mi z nia dobrze

To ja coś powiem od siebie - zanim zaczęłąm dietę włosy wypadały mi garściami - sięgałam ręką do włosów i wyciągałam cały pukiel. Włosy były wszędzie! Ajuż w umywalce czy wannie to nie wspomnę. Zaczęłam dietę i problem wkrótce zniknął. jak się potem dowiedziałam, z telewizji żeby było smieszniej, białko przeciwdziała wypadaniu włosów bo wzmacnia zarówno włosy jak i skórę (także gowy). Myślę że co lekarz to opinia.

Spójrzmy też na to w ten sposób: oni myślą że my jemy TYLKO białko. A to jest niemożliwe, choćbyśy chciały. Po pierwsze - w każdym produkcie jest troche węglowodanów i tłuszczu, my wybieramy te w których jest ich mało, ale jednak SĄ! A po drugie - a warzywa to się nie liczą???? Dostarczają przecież witamin, wzmacniają organizm i dodają energii. Prawda że pozbawianie sie tłuszczy i cukrów może być szkodliwe ale my sie ich tak naprawdę nie pozbawiamy, my je tylko ograniczamy do minimum. Przy tym wiele z nas wychodzi to na zdrowie.

ja wogóle sceptycznie podchodzę do opinii lekarskich. Przez całe życie zmagałam się z astmą (zresztą nadal się zmagam, ale o tym za chwilę) i lekarze na siłę pchcieli mi udowodnić że to jest wina UCZULENIA. Chodziłam do alergologa w gimnazjum i on W KOŃCU stwierdził że ja CHYBA powinnam iść do poradni chorób płuc (brawo za skojarzenie! Astma-płuca jak ona na to wpadła??? -bez komentarza-) i poszłam do pulmonologa. Od tego czasu ani nie kaszlę, nie duszę się - jakbym była zdrowa! Nawet na wfie lepiej mi idzie, choć i tak pozostaję daleko w tyle za innymi dziewczynami. I teraz poiedzcie - nie trzeba było tak od razu? Prawda, że chodziłam po poradniach i astma stała się mniej dokuczliwa, ale ciągle była i nie dawała o sobie zapomnieć. A te ciągłe testy na uczulenie! Koszmar. teraz mam leki, które mi pomagają i to dzięki jednej lekarce, a tyle ich miałam!

Niestety zauważyłam że należy uważać komu się ufa (chodzi o lekarzy), ostatnio coraz gorzej się dzieje z naszą służbą zdrowia...

a może ta dietetyczka ma jakąś swoją ulubioną dietę, typu 1000kcal dziennie? I innej nie poleca i koniec, wręcz zniesławi a co jej tam! A może niedoczytała wszystkiego o tej diecie i ni wie że np. pijemy dużo wody, jemy mało soli, wspomagamy się warzywami i witaminami? A może jest zwolenniczką ograniczania jedzenia - niech grubasy jak chcą schudnąć to jedzą mniej i tle!

Jeśli tak do tego podchodzi to niech poda dietę, która tak jak dukanowa uchroni nas przed efektem jojo o! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś powiem od siebie - zanim zaczęłąm dietę włosy wypadały mi garściami - sięgałam ręką do włosów i wyciągałam cały pukiel. Włosy były wszędzie! Ajuż w umywalce czy wannie to nie wspomnę. Zaczęłam dietę i problem wkrótce zniknął. jak się potem dowiedziałam, z telewizji żeby było smieszniej, białko przeciwdziała wypadaniu włosów bo wzmacnia zarówno włosy jak i skórę (także gowy). Myślę że co lekarz to opinia.

Jeszcze jakieś 2 miesiace temu chodziłam po domu i płakałam a już szczególnie jak ktoś dotykał moich włosów. Bałam się je czesać. Zaczełam stosować maske, ale odkąd jestem na diecie już jej nie używam. Wanna po kompieli jest czysta a na szczotce jest coraz mniej włosów. Myśle, że to dzięki diecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja tez czuje sie lepiej od kiedy jestem na tej diecie, nie mam zgagi , wzdec, brzuch czesto mnie w nocy bolal nie wiem od czego i przeszlo, tylko wlosy leca, zawsze lecialy to musze przyznac, ale teraz to koszmar, bo przeswity juz sa spore :) , dlatego czekam, moze po tych specyfikach przejdzie ale trzeba czasu, i wole byc lysa i szczupla niz miec pare wlosow i znowu powrot kilosow ktore juz zrzucilam, bo pewnie tak by sie stalo gdybym zaprzestala diety....dla mnie ta dieta to sposob na lepsze zycie, bo wiecej pozytywow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja tez czuje sie lepiej od kiedy jestem na tej diecie, nie mam zgagi , wzdec, brzuch czesto mnie w nocy bolal nie wiem od czego i przeszlo, tylko wlosy leca, zawsze lecialy to musze przyznac, ale teraz to koszmar, bo przeswity juz sa spore :) , dlatego czekam, moze po tych specyfikach przejdzie ale trzeba czasu, i wole byc lysa i szczupla niz miec pare wlosow i znowu powrot kilosow ktore juz zrzucilam, bo pewnie tak by sie stalo gdybym zaprzestala diety....dla mnie ta dieta to sposob na lepsze zycie, bo wiecej pozytywow

zobaczymy jak będzie

na Twoim miejscu też bym wybrała dietę, albo przynajmniej ją dokończyła ( w sensie 3,4 faza) jeśli konieczna byłaby zmiana

ale sądze że to nie wina diety, więc jedyne co mogę doradzić to konsultacje z lekarzem

powodzenia!!!! Mam nadzieje że włoski przestaną wypadać, i to szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.