Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Bozenko tak bylam u lekarza i wszystko jest u mnie jak najbardziej w porzadku :roll: bardzo sie z tego ciesze bo rownierz robiono mi ultraschale na nerki i tez wyszlo oki a powiem wam ze mialam stracha :mrgreen:

dziekuje Ci za pamiec :grin: :-D :-D :-D :roll:

Balbinko, tak się cieszę, nie masz nawet pojęcia. Swego czasu tak się o Ciebie martwiłyśmy, a później nam zniknęłas, ale to stare dzieje :D Super, że wszystko się wyklarowało i mam nadzieję, że Pola nas czasmi czyta, bo ona najbardziej się martwiła i bała sie o Ciebie.

Jak już piszę do Ciebie to dziękuję Ci za umieszczenie produktów dostępnych u Ciebie, bo w Austrii mogą być takie same sklepy, będę lepiej przygotowana na wyjazd niż zwykle :lol: . Szkoda tylko, że nie będę miała dostępu do kuchni, bo nawet ugotownie otrębinki odpada, a szkoda :D Pozdrwiam Ciebie serdeznie i jeszcze raz uśmiecham się do Twojego zdrowia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warszawskim Auchanie nie prowadzą ani otrąb owsianych, mają tylko pszenne, ani zerowego mleka i jogurtów. Twierdzą, że przecież nikt tego nie będzie kupował. Mają za to doskonałą sardelę w sosie własnym. Otręby i zerowy nabiał kupuję w Tesco.

Babciu Magdo ja kupuję otręby owsiane w Auchan w Wola Parku. Są firmy Sante i firmy Kupiec niestety z dodatkiem zarodków pszennych, których mam przez to zmagazynowanych dużą ilość :D . Dlatego przestawiłam się tylko na Sante, które również można kupić w sklepach Społem. To jest beznadziejne, że w Warszawie można kupić w sklepach Społem 0,5kg torby otrąb pszennych, żytnich i orkiszowych, natomiast owsiane, które są najbrdziej nam potrzebne są tylko w 150g torebkach. Maragrete pisała, że w Łodzi są też 0,5kg torby otrąb owsianych i nikomu to nie przeszkadza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babciu Magdo, nie wiem w którym Auchan Ty kupujesz :D

Jest w Auchan 0,5% mleko Mu i mleko 0,5% takie najtańsze z kciukiem wzniesionym do góry

Jogurty są JogoVita o bardzo dobrych parametrach i serek homogenizowany firmowy Auchan. Z wielu sklepów w Warszawie dla mnie najlepszy wybór jest włśnie w Auchan w Wola Parku, ale ja oczywiscie we wszystkich sklepach nie byłam :D

Nuto Cynamonu odsyłam Ciebie do wątku z produktami dozwolonymi, ja tam wstawiłam dużo produktów dostępnych własnie w Auchan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babciu Magdo ja kupuję otręby owsiane w Auchan w Wola Parku. Są firmy Sante i firmy Kupiec niestety z dodatkiem zarodków pszennych, których mam przez to zmagazynowanych dużą ilość :D . Dlatego przestawiłam się tylko na Sante, które również można kupić w sklepach Społem. To jest beznadziejne, że w Warszawie można kupić w sklepach Społem 0,5kg torby otrąb pszennych, żytnich i orkiszowych, natomiast owsiane, które są najbrdziej nam potrzebne są tylko w 150g torebkach. Maragrete pisała, że w Łodzi są też 0,5kg torby otrąb owsianych i nikomu to nie przeszkadza :D

Wiesz, mieszkam na Ursynowie i dlatego pisałam o Auchan tym przy Puławskiej.A zarodków pszennych też już trochę nazbierałam, bo był okres ze wszędzie były tylko firmy Kupiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mieszkam na Ursynowie i dlatego pisałam o Auchan tym przy Puławskiej.A zarodków pszennych też już trochę nazbierałam, bo był okres ze wszędzie były tylko firmy Kupiec.

To w takim razie Nuto Cynamonu zapraszam Ciebie na Wolę, bo tutaj naprawde jest co kupować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Madzixxx i Maliszkę :D

Życzę Wam powodzenia i wytrwałości :D

Bogi, nie do końca się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o post Czeremchy. Mnie było przykro, że po bardzo długim czasie milczenia napisała taki nieprzyjemny post. Czy naprawdę uwazasz, ze niektórzy mają prawo jedynie czytać nasze forum i tylko po to się logować, żeby zrobić komuś przykrość?. Ja Ciebie bardzo prosiłam, żebyś pisała na forum częściej, a pisanie, że już nigdy tu nie będzie tak jak kiedyś brzmi dla mnie tak: wszystkie miłe osoby z forum odeszły, a te które przyszły też są nieprzyjemne. To po co czytacie posty tych okropnych osób?

Maho, czy Ty czytasz swoje posty? Część Twojego ostatniego posta jest dl mnie niezrozumiała, ale wybaczam Ci, bo pewnie się spieszyłaś do nauki, a to brdzo chwalebne :lol:

Balbinko kochanie, czy Ty przypadkiem nie robiłś sobie badań dzisiaj? Czy możesz coś napisać w tej sprawie?

Hahaha bardzo możliwe ;D pójdę go chyba poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej wychodzi trzymanie się mięsnych białek niz nabiałowych...? Też tak myślałam prawdę mówiac, mimo wszytsko w nabiale przemycamy jakies porcje CHO... poza tym te białka są też łatwiej rozkładalne w organizmie, "lekkostrawne" powiedzmy...

Ja chyba przez I fazę spróbuję jednak bez otrębów :D ... dobrze, że jeszcze nie wiem o jakiś ciasteczkach mówisz... bo by mi już slinka ciekła :lol:

Hm, a to nie jest ten taki SZARY? O ile mnie pamięć nie myli LUBELLA ma taką serie makaronów "Pełne ziarno" czy też "Fit" ( tu jest zdjęcie: http://www.dziennik.pl/files/archive/00043...lla_43457l.jpg

To chyba jedna z lepszych opcji... ta dieta to w zasadzie długi proces przestawiania własnego organizmu na inne żywienie, trawienie i metabolizm... jak juz pisałam wczesniej: te mini-przewinienia chyba nie sa w stanie zburzyć całej piramidy pracy... o ile oczywiście grzecznie po "złamaniu zasady" powrócimy do reżimy Dukana...

Orientujesz się jak najbardziej słusznie - owszem NaCl jest jedną ze składowych wywołujących nadciśnienie w światowej populacji. Ja jednak nie jestem od soli uzalezniona, takich np surówek w zasadzie nie solę i nie muszę w ogóle niczym doprawiać, mogę jeść bez sosów, nawet bez pieprzu... Natomiast rybkę czy mięsko to tak jakby nie wyobrażam sobie bez posolenia delikatnego...

Własnie... słodziki... aspartan swoja drogą, ale chyba widziałam gdzies tu posty gdzie pisałyście o maltitolu.... używacie go też? Dukan o nim pisze/pozwala...? [czytałam an składzie gumy do żucia że zawiera maltitol też.. nie wiem czy wtedy można...?]

Uff... i ja dałam radę odpisac na to wszystko co chciałam! :mrgreen:

Dziękuję i pozdrawiam! :lol:

co do słodzika to sie nie orientuję za bardzo. ja mam słodzik z lidla ale jaką ma nazwę... w końcu sprawdzę bo du,żo ludzi się o to pyta hehehehe

wiem tylko że aspartam może być szkodliwy (np. w przypadku pieczenia)

Ja kiedyś soli samej w sobie dużo nie używałam, ale np przyprawy typu maggi, które wiadomo mają dużą zawartość soli. Ale teraz nie używam jej praktycznie wogóle (tylko do jajecznicy) i nie narzekam :roll: gorzej z tym ciśnieniem... zauważyłam, że po tym jak podjadłam na urodzinach mamy nie-protalowe jedzenie to na drugi dzień i przez kolejny tydzień w zasadzie wogóle nie miałam zawrotów głowy. A teraz wracają.... muszę to przeanalizować. Ale w sumie teraz, w fazie 3 dostarczam organizmowi też innych produktów więc może nie będzie tak źle.

z tym nabiałem to prawda. Może jogurty nie mają tłuszczu ale odrobina CHO się w nich zakręci a niestety one bywają zgubne. Od nabiału się też chudnie, ale akurat ja od mięska chudłam szybciej (1,8kg w tydzień ostatnio hehe ale na samym kurczaku i jajecznicy praktycznie). Dało się to też odczuć po zimnie jakie mi towarzyszyło - wszystkim było ciepło a ja się trzęsłam z zimna. Aler teraz już minęło i spowrotem jestem gorącą dziewczyną hehe :D

dzięki za makaron! Będę szukać w sklepach. Już ten co kupiłam na najbliższe dni też wybrałam Lubelli. jednak znana firma, a w tych innych, tańszych, niewiadomo jakie cholerstwo siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj pózną porą ,ale jestem.

U mnie kobietki bez zmian,nadal. Chociaż nie wiem czy tak naprawde bez zmian, bo mimo @ waga pokazała dzisiaj mniej ale czy po @ pokaże to samo, nie wiem. Zwłaszcza że juz takiego psikusa mi robiła. 

Widze że strasznie jesteście dzisiaj pogadane,he he he... Jak nigdy!!! No i przy okazji witam nowe protalki!!!

Maho o jakim makaronie piszesz? Jest taki makaron ? No wiesz co wolno nam jeść?! Chyba każda z nas zjadłaby taki przysmak. A dziewczyny nie wiem czy juz pytałam, ale czy kupowałyście juz mleko w proszku odtłuszczone? Poradzcie mi jakiej firmy kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUPI!!

stworzyłam suwaczek! :lol: póki co taki "wstępny", bo nawet nie jestem w stanie zweryfikować swojej obecnej "masy" (ta jest "domniemana") - wysiadła mi bateria w wadze :lol:

....jednym słowem PRZYGOTOWUJĘ SIĘ :D

oj.... kurcze, to muszę szybko zobaczyć co i jak u mnie na Wybrzeżu... mam nadzieję, że coś tam znajdę :D

Skoro jesteś z Trójmiasta to otręby można kupić w Inter Marche, Tesco i BOMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj pózną porą ,ale jestem.

U mnie kobietki bez zmian,nadal. Chociaż nie wiem czy tak naprawde bez zmian, bo mimo @ waga pokazała dzisiaj mniej ale czy po @ pokaże to samo, nie wiem. Zwłaszcza że juz takiego psikusa mi robiła.

Widze że strasznie jesteście dzisiaj pogadane,he he he... Jak nigdy!!! No i przy okazji witam nowe protalki!!!

Maho o jakim makaronie piszesz? Jest taki makaron ? No wiesz co wolno nam jeść?! Chyba każda z nas zjadłaby taki przysmak. A dziewczyny nie wiem czy juz pytałam, ale czy kupowałyście juz mleko w proszku odtłuszczone? Poradzcie mi jakiej firmy kupić?

Jusiu, popatrz uwaznie co się pojawiło u Maho pod suwczkiem to będziesz wiedziała kiedy można jeść makaron. Jeśli chodzi o mleko to ja kupiłam granulowane i prawie go nie używam, więc Ci nic nie doradzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusiu, popatrz uwaznie co się pojawiło u Maho pod suwczkiem to będziesz wiedziała kiedy można jeść makaron. Jeśli chodzi o mleko to ja kupiłam granulowane i prawie go nie używam, więc Ci nic nie doradzę :D

OJ Bożenko dziękuje, gapa ze mnie. No tak III faza! No cóz bede musiałą jeszcze poczekać,he he he....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Protalinki.

Madzixxx to jestesmy w podobnej sytuacji. Też mam 158 cm wzrostu, startowałam z wagi 58kg i tez mam zamiar schudnąć 5 kg. Przy małej nadwadze niestety chudnie się wolniej.A jeszcze złe proporcje tzn. więcej nabiału niż mięsa spowolniło ten spadek. Dzięki dziewczynom z forum zmieniłam w dużej mierze nabiał na mięso i jakoś poszło. Teraz znowu waga mi stanęła ale od jutra już białeczka, to może sie ruszy.

Ja mam już w naturalny sposób zwolniony metabolizm, no bo ile lat można mieć w miarę szybki :lol:

Przykład forumowiczek jest tak pozytywny, że na pewno wytrwamy i osiągniemy nasz cel.

Babciu Magdo dziękuję za słowa otuchy :D innym dziewczynom również dziękuję za słowa wsparcia i dobre wskazówki. Zmotywowałyście mnie do kontynuacji diety. Postaram sie faktycznie wprowadzic trochę więcej mięska od nabiału i poczekam na efekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki przechodzicie same siebie. 2 dni niecale mnie nie bylo i sterta stron i postów do czytania.

Witam nowe protalki.

Dzis mam jakis słaby dzień. Rano krwotok z nosa, cały dzień kreci mi sie w głowie a teraz glowa malo nie peknie juz nie wspomne ze moja temperatura to 36,1.

Co do tych watpiacych w ta diete poprostu spróbujcie przecież nic nie tracicie tzn tracicie zbedne kilogramy. ja w miesiac stracilam ponad 8 czuje sie pewniej, ludzie juz zauwazaja różnice i tylko to mnie cieszy.

Pozdrawiam moze jutro uda mi sie nadrobic zaleglości. czasu nie mam na forum bo zajecia sie zaczely, a jak wracam czas spedzam z coreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.