Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Łoł .... ale nagadałyście się, aż ciężko nadrobić zaległości!

a.... przede wszystkim witam!

Sandra, co do maślanki o którą pytałaś to ja jestem za, też pijam czasami. Kalorii nie musisz liczyć tylko patrz na skład białka, węgli i tłuszczu, aby były prawidłowe. Słodzik z aspartamem poleca Dukan, ale ja nasłuchałam się różnych dziwnych rzeczy na jego temat i kupuję inny, nie z aspartamem. Aspartam nie nadaje się do pieczenia, potrawa zrobi się gorzka.

Hehehehe :-D Sandruś, piszesz sama ze sobą? Czasami trzeba z kimś inteligentnym pogadać hihihihih. :D

Ostatnio moja koleżanka wstąpiła do mnie do pracy i idąc po schodach słyszała głos kobiety, ale dochodzący z radia. Jak weszła, ja ściszyłam radio a ona tak na mnie patrzy i pyta; rozmawiasz sama z sobą? Ja taka zdziwiona odpowiadam że nie, że to w radio baba jakaś gadała. No nie wstydź się – powiedziała - przecież czasami trzeba pogadać z kimś inteligentnym….

Nie wiem czy dobrze to przekazałam, ale dopiero po chwili się kapłam o co chodzi – taka jestem inteligentna :lol: …hihihihihi

Jak nie chcesz jeść otrębów to nie jedz, bo na same zaparcia wystarczą otręby pszenne. Ja, chyba jako jedyna z forum, nie powinnam jeść otrębów, bo mam ciągle rozwolnienie. Jednak je jadam w formie placuszków, bo to jedyna, poranna radość mej diety, nie licząc momentów na kibelku, bo wtedy żałuję że je jadam, ale to tylko chwila…. :D

Witaj Styczniowa, fajnie że zaglądasz do nas, szkoda tylko że nie masz czasu pisać …. Fajnie, że udaje Ci się utrzymać dietkę, tak dalej.

Michasia, grzeszymy wszystkie, mniej czy bardziej, nikt nie jest świętym.. Wracaj do diety, ćwiczeń (podziwiam) i waga nie będzie taka wredna…

Patryszka witaj! Kopę lat….. przesadziłam, ale bardzo długo Cię nie było na forum. Widzę, że waga zdążyła powrócić. Zacznij wszystko od nowa, zaglądaj tu częściej, bo razem zawsze lepiej przechodzić rozterki.

Witaj Nutko! Cynamon uwielbiam! Kiedyś używałam go do kaszy mannej, makaronu na słodko a teraz do jogurtu 0% i placuszków …. ach takie życie… :-D

Myślę Nutko że masz szansę zwyciężyć z wagą. Wprawdzie Dukan nie obiecuje że nie będzie efektu jojo, ale jego plan jest tak ułożony, aby nie przybyło nam zbyt wiele kilosków. Myślę że wszystkie mamy taką szansę, czego Tobie i nam życzę!

Żadnych gotowców nie używam i z tego co pamiętam Dukan tez nie był za.

Dukan o żytnich i orkiszowych nic nie pisze. Jak chcesz to włącz je do diety, bo parametry mają prawie takie same. Obserwuj tylko wagę czy dobrze działa… :lol:

Ja osobiście jestem przeciwna naginania systemu. Zgrzeszyłam, wracam do starego rytmu, nie kombinuje z białkami, bo uważam że takie huśtawki nie są dobre dla organizmu, który w końcu traci orientacje czy ma białka czy węgle? Niektóre dziewczyny mają inne zdanie i stosują inne zasady. Jak je poznasz, bo na pewno się odezwą na Twój apel, to sama dokonasz wyboru.

Potraw nie solę, używam gotowych przypraw a one już mają sól w składzie.

Saguś, ja nie wiem czy tarczyca ma coś wspólnego z migreną, ot tak sobie zażartowałam :roll: , ale prawdą jest, że od tamtej pory nie miałam napadów migreny. To było straszne, trwało nawet 5 dni, chodziłam jak zombie, światło mi nawet przeszkadzało, bryyyyy jak dobrze że odeszła.

Miałam urlop, więc zaglądałam tu częściej, teraz to tylko jak jestem w pracy. Pod koniec października to zniknę na jakiś tydzień, dodatkowa praca się ‘odezwie’, ale nie muszę się już martwić o wpisy na forum. Z tego co widzę także lubisz tu zaglądać i odpisywać, tak dalej Saguś!

Z tym co w nas drzemie to prawda, też nie wiedziałam że taki furiat ze mnie, żebym musiała przed wypowiedzią ochłonąć? Przecież ja zawsze jak ten Pawlak z filmu „Sami swoi”- spokojna, że nawet na język by mi można było nadepnąć… - jak to zawsze mówił.

Saguś, żeby było jasne, ja nikomu nie zabraniam, nie odradzam, nie zniechęcam, nie mam żalu i pretensji , że jest na blogu Śliweczki, wręcz przeciwnie, uważam że kto był bardzo zżyty z naszą Śliwką powinien tam zaglądać a nawet jeśli czuje taką potrzebą, tam się przenieść.

Nawet koleżankę z forum nazwalam M., bo nie chciałam aby poczuła się wskazana palcem.

Delfina a suwaczek poprawić … też nie masz bidulko czasu… Gratuluję spadku!

Maliszko , Madzixxx Witajcie!

Cierpliwości kobitki, cierpliwości Wam brakuje w tej diecie. Takich przestojów w spadku wagi będzie jeszcze kilka, dlatego polecam uzbroić się w cierpliwość. :mrgreen: :grin:

Balbinko fajnie że u Ciebie wszystko Oki! :-D

Bożenko, otręby ponoć wystarczy zalać gorącym mlekiem lub wodą a wtedy dolać mleka. Nie trzeba ich gotować. Nie wiem czy to prawda, bo nie próbowałam, ale może spróbuj przed wyjazdem, czy to jest zjadalne? Gdzieś tam chyba jakiś czajniczek będzie?

Pa!PA!PA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Znane i Mniej Znane mi Kobitki o Protalowych Upodobaniach!Zaniedbałam moje ulubione forum.Przygotowania do mojego domowego przedszkola zajmują mi sporo czasu.Wiem, nie powinnam się tłumaczyć, ale Protal też miałam zawieszony!Ale już nadrabiam nawyki żywieniowe i wracam do moich ulubionych placuszków otrębowych i wody.Przyjmijcie Córkę Marnotrawną:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Znane i Mniej Znane mi Kobitki o Protalowych Upodobaniach!Zaniedbałam moje ulubione forum.Przygotowania do mojego domowego przedszkola zajmują mi sporo czasu.Wiem, nie powinnam się tłumaczyć, ale Protal też miałam zawieszony!Ale już nadrabiam nawyki żywieniowe i wracam do moich ulubionych placuszków otrębowych i wody.Przyjmijcie Córkę Marnotrawną :lol:

Heloiza!!! Witaj! gdzieś Ty była kochana jak Ciebie nie było :D ? Tak wiem, wiem, zapracowana nad książką siedzisz. udało się Wam już jakąś część wprowadzić na rynek? Sama mam 5-cio latkę w domu i pokupowałam jej kilka książek, bo ona chce koniecznie już pisać, więc na Waszą również się rzucę tylko mi przypomnij :roll: tytuł.

Witaj na Protalu! Przyjmujemy wszystkie Córki i to nie tylko te Marnotrawne :lol: , nawet na Synów czekamy, ale oni to takie powsinogi, pojawią się, dwa posty napiszą i znikają :D .

pozdrawiam i wracaj na dobrą (naszą) ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejnej nocy wszystkie panie:)))kolejna nocka w pracy, jeszcze tylko jutro i w czw jade na krociotkie wakacje:)))

dzis zaczelam faze warzywna-bialkowa...ech czytajac forum przestraszylam sie ,ze za malo mieska jem...w zasadzie zjadlam dzis 2 jajka z kilkoma plastrami wedliny drobiowej z saltka ze swierzutkich warzywek, potem rybe pieczona w folii z brokulami, przed chwila ''chinszczyzne''kurczakowa:)) wszystko prez caly dzien popijam kefirem i maslanka,wydaje mi sie,ze tego bialka jest dosc duzo...no i tak czytajac forum, czekajac na przerwe''obiadowa''mialam smieszna sytuacje.Pracuje razem z moim narzeczonym-dla niego zrobilam na obiad kotlety''schabowe''z piersi,dla siebie ta chinszczyzne no i tak czytam forum, w zaladku juz mi burczy i przejelam sie,ze na pewno bede miec zastoj bo po pierwsze-nie powinnam byc glodna,po drugie -powinnam jesc wiecej mieska...i wyszlo na to,ze nie chcialam sie podzielic moja chinszczynza z narzeczonym,ktoremu juz wczesniej to obiecalam.Ale zreflektowalam sie i w koncu podzielilam:)chyba sobie wszystko biore zbyt do serca ale teraz zastanawiam sie, czy brokuly sa ok??? i czy dodajac do chinszczyzny kielkow(chyba sojowych,sama do konca nie wiem jakie to kielki-takie dlugie chude zolte,chinskie po prostu:))dobrze zrobilam...czytam wlasnie ksiazeczke i dunkan dokladnie wymienia warzywa ktore mozna stosowac i brokul tam nie wyczytalam ani tych chinskich cos tam kielkow...

wczoraj pod koniec nocki bylam tak glodna ze cola diet zycie mi uratowala...w ogole picie wody -w sensie czystej wody jest dla mnie tortura-nie cierpie jej smaku i ciesze sie ,ze mozna ja wymienic na napoje bez cukru ale gazowane!!! nawet woda gazowana jest o niebo lepsza niz taka zwykla,po ktorej chce mi sie jeszcze bardziej pic niz przed:)

no nic pozdrawiam jeszcze raz nocnie i sennie...chce juz do domu...buuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Dzisiaj tylko na chwilę przed pracą. Za oknem okropnie i do tego strasznie ciemno. A ja tak liczyłm na dzisiejszą pogodę, bo miało być cieplutko. Coś mnie dzisij brzuszek boli, mam ndzieję, że to przejściowe :D

życzę wszytkim miłego dnia i słońca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helouuu Kobietki :D

Maho o jakim makaronie piszesz? Jest taki makaron ? No wiesz co wolno nam jeść?! Chyba każda z nas zjadłaby taki przysmak. A dziewczyny nie wiem czy juz pytałam, ale czy kupowałyście juz mleko w proszku odtłuszczone? Poradzcie mi jakiej firmy kupić?

Hehehe... nie wolno żadnehgo makaronu w II fazie :D Ale dla pocieszenia dodam, ze w III można już machnąc i to z sosikiem :lol: Warto poczekać.

Ja kupuje własnie lubellę, ale tez oststnio znalazłam w biedronce takie świderki pełnoziarniste, ugotowałam i są super :lol:

Zmykam popracować, bo niestety ,muszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Cześć dziewczyneczki !!!

Chyba źle zrobiłam dająć mój komputer chłopakowi.. :roll:

Bo nadrabianie zaległości zajmuje mi trochę czasu - ale

chyba już nie długo :-D Potem się zacznie 'bitwa' kto będzie

siedział na internecie.. :lol:

Wiecie co, wczoraj to normalnie myślałam, że padnę z wrażenia.

MAMUSIA PRZYGOTOWAŁA DLA MNIE PASZTET Z DROBIU, może

suchy, może łamliwy - ale i tak p y s z n y !!! I jeszcze leczo na

obiad dostałam :D a że miałam warzywka - to bardzo się ucieszyłam,

że nie muszę smażyć piersi!!! To chyba takie małe prezenciki na

'pożgnanie' :lol:

Wracam do roboty, bo zamiast pracować to nadrabiałam forum :mrgreen:

Trzeba coś porysować...

Miłego dzionka!!

A i znalazłam bilety!!! ;-P i od razu oddałam mojemu,

bo on nie gubi tak wszystkiego jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten mokry poranek-przynajmniej u mnie pada :D ale na pocieszenie pieke sobie wlasnie sernik z sernixa bo zaczelam znow 5 dni bialaka-juz go robilam nie raz ale tym razem uzylam twarogu maslankowego do 2% tluszczu i mam nadzieje, ze nie zaszkodzi bo na chudym juz probowalam i nic sie zlego nie dzialo wiec...mam nadzieje, ze niedlugo zmienie suwaczek:).Pozdrawiam serdecznie i lece gotowac rosolek dla niuni bo jeszcze czeka mnie wizyta u lekarza ciekawe czy po raz trzeci zmienia jej leki Ppapapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!!

u mnie lato w pelni :D az chce sie pracowac kochane :D

wiec u mnie po dwoch dniach warzywek waga w gore ale jakos za bardzo sie nie przejmuje (to chyba ta pogoda) :lol: :lol:

Juggin przemyslalam temat i zostaje w systemie 3/3 jest mniejsza szansa ze zgrzesze :roll: :mrgreen:

Bozenko to ja nie wiedzialam ze mieszkasz na woli moja mama mieszka na bemowie (ja tez kiedys tam mieszkalam) i wlasnie w przyszly czwartek jade do niej na tydzien :grin: :-D :-D :-D juz nie moge sie doczekac jejciu kochane nawet nie wiecie jak ja lubie wracac do polski na stare smieci :roll: :lol:

a po tygodniu w polsce to jestem tak pozytywnie zmeczona ta bieganina (wszyscy gdzies biegna, wszyscy gdzies sie spiesza) a mi takie cos jest potrzebne raz na jakis czas :lol: :lol:

u mnie to przeciwnie czlowiek sie wycisza nikt sie nie spieszy nie biegnie i czasami mnie to wkurza ze ci ludzie tacy bezjajeczni hehe :-( :-)

maz sie smieje bo ja juz spakowana siedze na walizkach a to jeszcze TYDZIEN

no nic dziewczynki milego dnia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!!

..a po tygodniu w polsce to jestem tak pozytywnie zmeczona ta bieganina (wszyscy gdzies biegna, wszyscy gdzies sie spiesza) a mi takie cos jest potrzebne raz na jakis czas :lol: :lol:

u mnie to przeciwnie czlowiek sie wycisza nikt sie nie spieszy nie biegnie i czasami mnie to wkurza ze ci ludzie tacy bezjajeczni hehe :roll: :mrgreen:

maz sie smieje bo ja juz spakowana siedze na walizkach a to jeszcze TYDZIEN

no nic dziewczynki milego dnia !!!!

Balbinko - pięknie, że w naszym zabieganym kraju tak miło Ci się 'odbpoczywa'. :grin:

Co do pakowania - to ja też zawsze duuużo wcześniej wolę mieć wszystko

przygotowane.. Obecnie to już od 2 miesięcy jestem spakowana.. :D??: To już

przegęcie - WIEM - bo nie mam prawie w czym chodzić.. Ale tak nie byłam

pewna kiedy będzie można się przeprowadzać i dlatego.. Ale już tylko TYDZIEŃ!!

Ty przyjeżdzasz do PL, a ja się przeprowdzam HURA!!! Obydwie mamy wielki powód

do radości! :D Ja już odliczam dni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbinko - pięknie, że w naszym zabieganym kraju tak miło Ci się 'odbpoczywa'. :roll:

Co do pakowania - to ja też zawsze duuużo wcześniej wolę mieć wszystko

przygotowane.. Obecnie to już od 2 miesięcy jestem spakowana.. :D ??: To już

przegęcie - WIEM - bo nie mam prawie w czym chodzić.. Ale tak nie byłam

pewna kiedy będzie można się przeprowadzać i dlatego.. Ale już tylko TYDZIEŃ!!

Ty przyjeżdzasz do PL, a ja się przeprowdzam HURA!!! Obydwie mamy wielki powód

do radości! :D Ja już odliczam dni!!!

Marudko kochana ja sie z toba ciesze jednak co swoje to swoje :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry ! Pozdrawiam wszystkich !

Wpadłam sie tylko przywitac i musze nadrobic zaległe posty,

waga u mnie standard - czyli bez zmian, jestem prawie bez grzechów a ona ani drgnie...

(prawie - bo wczoraj zjadłam 3 orzechy włoskie... :D ! )

Za oknem buro, szaro, mokro, tyle że dzis może odrobine cieplej... jak by nie patrzec zachecajaco do spacerów nie jest, więc nie jest mi tak przykro,że musze siedziec w cieplutkim, suchutkim biurze. Zawsze to jakies pocieszenie...nawet jesli roboty huk, szef kręci nosem bo ma humoery, klienci złośliwi itp.... :D

Miłego dnia wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dziewczyny :D

Zaczęłam dzień sukcesem. Mimo krytycznego dnia @ kolejne 0,5 kg w dół, pogalopowałam więc zmienić suwaczek :D

I od razu zmieniłam go na inny, bo nie wiem jak wleźć do starego i go przestawić.

Tak się bałam, bo wczoraj na 1 dniu P+W obżarłam się rosołem. Oczywiście z piersi kurzej, z minimalną ilością marchewki, ale za to z własnej roboty kluchami :lol:

Trudno to nazwać kluchami, bo w roli makaronu wystąpiły rozbełtane jajka ze skrobią kukurydzianą i odrobiną otrąb, ale wyszły mi takie chińskie nudle trochę :lol:

Napiszcie, czy uzupełniacie dietę domowymi ćwiczeniami? Ja nie chodzę na siłownię, bo nie mam jak.

Martwię się trochę o ramiona i wałki na brzuchu. Że gdy schudnę skóra mi obwiśnie.

Mój brzuch już nie jest taki elastyczny po trzech cesarkach, ale jak na trzy cesarki trzyma się nieźle.

Znalazłam na youtubie kilka ćwiczeń na brzuch i ramiona i zmagam się z nimi.

Znalazłam też fajny instruktaż jak "konserwować" twarz i podbródek i go Wam wklejam :roll:

http://www.jestem.pl/video/masaz-miesni-twarzy_564/

Miłego popołudnia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.