Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

A także to, ze nie pieke kompletnie dukanowych przysmaków, a efekt tego taki ze gdy się zachce cos pysznego ( a przeciez mi sie chce non- stop) to zamiast priotalowej drożdzowki zjadam to, co jest...

Hm.... kurcze... w ksiażce nie ma wcale aż takich przepisow na pysznosci... skąd wy te przepisy brałyście [chyba powinnam sobie kupić książkę "350 przepisów..." Dukana... choc póki co nie czaruję, ot zwykły smażony kurczak ewentualnie z sosem jogurtowym...

Za to dziś całą siatkę RYB kupiłam w sklepie rybnym! :) - pstrąg i dorsz surowy do upieczenia/ugrillownia, śledzie solone z wody, śledzie w occie... i jeszcze kawałeczek łososia wędzonego na ciepło (mam wyrzuty sumienia co do tego łososia, wiem że WOLNO, ale mimo wszystko to tyle tłuszczu...! albo się tak tylko zdaje, że aż tyle...). Tak wiec pt i sob upłynął mi pod znakiem ryb! :-D [z nabiału dziś tylko twarożek wiejski 3% PIĄTNICA w południe, jajecznica z 2 białek i jednego żółtka i 1/4 trójkącika twarożku PIĄTNICA 0% na sniadanie o 6:30!!! Rety nigdy w życiu tak rano nie jadłam, ale przed uczelnią muszę zjeść bo na zajęciach to nie zawsze jest jak :)]

wczoraj byłam na spotkaniu w MC Donalds i wypilam tylko kawę...czasami :)

BRAWO!!! :D Ja generalnie nie bywam raczej w Mcdonalds/KFC/PIZZA HUT etc... i nawet mnie jakos wybitnie nie ciągnie... Za to do kawiarni mnie ciagnie i tam do kawki chętnie wcinałam jakieś słodkosci :)??: I dlatego mi dieta potrzebna, eh....

Pokusy są oczywiscie ogromne w młodym i rozbawionym towarzystwie.

Jednak nie wiem, czy nasze - czyli dziewczyn, które oprócz własnego dietowania przygotowują w domu zakazane posiłki nie są większe :-D

Piwo to nie moja bajka, za to lubiłam usiąść z mężem wieczorem przy lampce wina.

Podobnie na spotkaniach towarzyskich. Teraz już się nie da, ale nieszczególnie mi to doskwiera.

Ja za piwem też nie przepadam, ale winko także lubiłam sobie w towarzystwie wypić... Aż strach pomyśleć o sylwestrze! - chyba w tym roku spędzę go sama z telewizorem by mnie nikt palcami nie wytykał...! :)

Cynamonku - jeśli chodzi o ważenie - waż się rano. Poprawi Ci to humor:)

Tak jest! :)

Te nudle to taki substytut makaronu w rosole, który uwielbiałam od dziecka i dałabym się pokroić za babciny rosołek z własnoręcznie wykonanymi kluchami :-D

ja póki co też niezbyt będę w takie "nudle" szła [nawet rosołu się boję bo to zdaje mi sie tłuszczowa woda a nie białko :)], niemniej tak dla wiedzy: rozstrzepane jajeczka i odrobina mąki kukurydzianej do tego...? :-D i już? a da radę z otrębami zamiast mąki takie kluseczki zrobić...? rety takie do mleka bym zjadła! :)

Swoją drogą czemu Dukan stawia na tą kukurydzę (mąki etc)? - bo juz jakoś nie pamietam...

Chyba nauczylam się cytować po kilka postów :D

Ha! nie żebym obrastała w piórka z dumny ale.... MOJA SZKOŁA! :D :D

(cieszę się, że wytłumaczyłam wszystko z dobrym efektem :D )

Od czasu napisania książki maestro Dukan zmienił zdanie i teraz zaleca, żeby otręby wprowadzać już od pierwszego dnia diety.

Nie można tylko przekraczać ustalonej ilości ( 2 łyżki owsianych, jedną pszennych).

Hm... no cóz... ja póki co na uderzeniówce nie będę stosować (chyba że się ZATKAM :D ). Boje się tych węglowodanów, mój organizm wybitnie je lubi chyba :-D

U mnie już nie jest to "takie szybkie" bo jem więcej nowych rzeczy dozwolonych w III fazie i nieraz tych zakazanych też zjem. Dziś sobie serwuję na obiad kebab (ale bez sosu bądź z odrobinką) - ale będzie wyżerka.

Anula... ależ Ty chudziutka jesteś (patrze na suwaczek)... z czego chcesz jeszcze spadać na wadze? :D ja jak osiągnę Twoje parametry to będę chyba non stop w bieliźnie chodzić po ulicy! :-D hehe...

...na III fazie bywają w ogóle spadki? - myslałam ze tam już nie ma na nie co liczyć...

Ufff i ja odpisałam an wszystko co chciałam... lecę teraz odkurzyć i wkładać do piekarnika moje dorsze! :D

PS. Czy któraś z Was wie, jak można ubogacić to forum w emotikonki? bo te tu dostępne przy edycji w oknie bocznym to jakoś mnie nie satysfakcjonują... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dziewczęta... wygrywam w turnieju z Wami :) - w moim domu rodzinnym jest Malinka, Balbinka, Lisiczka, Oczko, Sznurówka, Tafik, Czarnulek i Kicia :) Wiem wiem, brzmi to przerażająco niemniej... ja i moja mama mamy ogromnego świrka na punkcie zwierząt i po prostu nie mamy serca nad niektórymi się nie nachylić i ich nie wspomóc... Serce nam się kraja po prostu... I tym sposobem cała ta gromadka u nas mieszka i są naprawdę wszystkie przekochane!

Wygrywasz:) Wygrywasz na koty :)

Ja mam dwa koty, niesamowite stworzenia. Były trzy, ale jeden zaginął lub został skradziony.

Nie mogę go odżałować, wciąż za nim tęsknię, poszukiwania nie dały rezultatów. Był przepięknym, wyjątkowym kotkiem.

Został mi jego syn - diabeł wcielony. Niedobre toto, bojowe, ale przeurocze :)

Za to na psy ja chyba wygrywam :-D

Mam trzy. Dwa duże psiska i jedną kruszynkę - kundelka, którą dzieci znalazły na ulicy strasznie zabiedzoną.

Maleństwo rządzi dużymi psami i już próbuje rządzić kotami, choć to akurat jej zupełnie nie wychodzi:)

ja póki co też niezbyt będę w takie "nudle" szła [nawet rosołu się boję bo to zdaje mi sie tłuszczowa woda a nie białko :) ], niemniej tak dla wiedzy: rozstrzepane jajeczka i odrobina mąki kukurydzianej do tego...? :D i już? a da radę z otrębami zamiast mąki takie kluseczki zrobić...?

Ja robiłam ze skrobią, nie mąką kukurydzianą. Nie próbowałam z mąką. Próbowałam z tą skrobią i zmielonymi otrębami. Do "ciasta" dodałam odrobinkę soli morskiej.

Dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutko Cynamonku zdradz mi starej no przynajmniej starszej od ciebie protalce jak Ty cytujesz kilka osób na raz. Ja nie potrafie!!!!!! :D

Jusia bez paniki, zaraz będziesz mieć to w małym paluszku! :) Zajrzyj tutaj: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...amp;#entry88396

Tam tłumaczyłam jak to robić 100krotce :-D. [jeśli nie będzie działać to po prostu szukaj mojego postu na 846 stronie]

Za to na psy ja chyba wygrywam :-D

Mam trzy. Dwa duże psiska i jedną kruszynkę - kundelka, którą dzieci znalazły na ulicy strasznie zabiedzoną.

Maleństwo rządzi dużymi psami i już próbuje rządzić kotami, choć to akurat jej zupełnie nie wychodzi:)

Ależ cudnie, że też masz zwierzyniec w domu 100krotko! :-D Ja niegdyś miałam psiaka i królika jeszcze, ale wtedy w domku były tylko 3 kotki... Psina niestety od nas już odeszła, podobnie jak i królik... Teraz pozostały nam tylko kociaki. W przyszłości w moim osobistym domku na pewno będzie i pies i kot, a nawet moze w liczbie mnogiej :)...

Ja robiłam ze skrobią, nie mąką kukurydzianą. Nie próbowałam z mąką. Próbowałam z tą skrobią i zmielonymi otrębami. Do "ciasta" dodałam odrobinkę soli morskiej.

Dobre :)

Hm... czyli któregoś dnia i ja spróbuję... :) Tylko jak tu wymierzać te otreby (3 łyżki na dzien) jak się je wrzuci do tych wszelkich pyszności :)...

Nutko zajrzyj :)

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...=7437&st=90

i 15 stron oblizywania sie masz jak w banku :-D

O wow! :-D Faktycznie - dzięki! :) Tylko znowu - jak tu opanowac ilość tych otrębów :) ktoś policzył ile ciasteczek na dzień można zjeść tak by miały one równowartość 3 łyżek otrębów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed wyjazdem z domu pobiegłam na strych po wysuszone jeansy.

Spodnie kupiłam w czerwcu, jeszcze przed dwoma tygodniami miałam je na sobie. Dobrze leżały.

Wyprasowałam, nakładam, zapinam i wyjść z szoku nie mogę.

Z przodu luźne, z tyłu jeszcze bardziej, poszukałam więc paska.

Ale i z paskiem było źle, bo zmarszczyły się w pasie jak plisowana spódnica, wstrętnie odstając w miejscu brzucha i na pupie:)

Wyciągnęłam więc pasek, a one ze mnie zjechały bez rozpinania :) ))

Pierwszy raz się cieszę, że w miare nowe, porządne spodnie nie nadają się do użycia :) ))

Brawo-cóz to za przyjemne wydatki Cie czekaja -bo na nowe spodnie, bo na mniejsze nowe spodnie!!! :-D Mam nadzieje, ze niedlugo tez tak bede miala

O wow! :) Faktycznie - dzięki! :) Tylko znowu - jak tu opanowac ilość tych otrębów :D ktoś policzył ile ciasteczek na dzień można zjeść tak by miały one równowartość 3 łyżek otrębów? :)

No wlasnie jak to z tymi ciasteczkami-bo jak je upieklam to sie przerazilam, ze tak mi smakuja i zjadlam dwa a reszte schowalam i o nich zapomnialam.....a teraz juz sa do wyrzucenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusia bez paniki, zaraz będziesz mieć to w małym paluszku! :) Zajrzyj tutaj: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...amp;#entry88396

Tam tłumaczyłam jak to robić 100krotce :) . [jeśli nie będzie działać to po prostu szukaj mojego postu na 846 stronie]

Nutko swietnie wszystko wyjasnilas-wyszlo mi za pierwszym razem :) Jusia Tobie na pewno tez sie uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... naczytałam sie... za wszystkie czasy.... ale sie napisałyscie Protalki drogie !!!

Nutko Cynamonu - fajnie że jestes juz całkiem z nami - gratuluje decyzji i powodzenia !

Benek - usmiałam sie z tej "dukanowej emerytury" ale obawiam sie że i mnie to czeka....grzesznicą jestem i tyle...!

Babciu Magdo, Jusiu - gartuluje spadków !

Michasiu - bardzo, bardzo mocno cię ściskam i całuje. Gratuluje Tobie i mężowi wspaniałej decyzji! Na pewno beda momenty ciężkie, trudne problemy z córeczka ale tego co Wy jej dacie swoja obecnością w jej życiu nie zmierzy sie żadna miarą ! SUPER! szczerze zyczę Wam i Waszej rodzince szczęśćia. Ja z mężem też, mimo że mieliśmy jednego rodzonego syna zastanawiałam się nad adopcja, ale potem inne okoliczności życiowe i zakręty odsunęły tą decyje w czasie, potem nagła śmiec męża i plany wzięły w łeb. Jeszcze raz Michasiu duży szacun!

100krotko - jet nas tu więcej miłośniczek psów ( ja mam sunie ze schroniska - juz kolejną....) i kotów ( Malinka, Pola i inne ) Fajnie że możesz sobie pozwolic na taki zestaw domowych przyjaciół !

Juggin- - nie martw sie brakiem czasu w weekend, bo ja tak mam,że jak mam cos do zrobienia w wekend to zawsze znajdę czas dla siebie na jakies przyjemności a jak nic nie zaplanuje i wydawałoby sie że moge sobie porobic wiele przyjemnych rzeczy to jakos czas mi sie rozłazi, przecieka przez palce. Lepiej jest mi sie zorganizowac jak mam więcej obowiązków, to stara prawda.

Marudko - tobie udanego, pracowitego przeprowadzkowego urlopu życze...

Maho - piszesz ze wracasz ze szkoły skonana... i nie masz czasu na inne zajecia domowe...przyzwyczjaj sie, tak juz dla nas kobiet niestety to jest wymyslone, za 10-15 lat to bedzie dla ciebie norma, powrót do domu i II etat... :) :) ale cie nastaraszyłam, nieee nie jest tak żle...

Balbinko, Zuzo, Polu, Malinko - czemu milczycie, dajcie znak co u was ?

Zycze wszystkim miłego wieczoru dzis i przyjemnego weekendu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was słonecznie chociaz jesiennie !

Nie mam czasu na nadrabianie zaległości w czytaniu z dwóch dni, ale spiesze wam donieśc że moja waga drgnęła w dół... na razie o pól kilo ale...nareszcie w dół... HURRA.........HURRA !!!! :)

Jusiu, Bożenko - dołączyłam do was .... :-D :-D :-D !!!!

Miłego dnia wszystkim, na razie pa ! Potem sie odezwę jak przeczytam zaległe posty i będę miała chwilkę czasu !

Maragrete i ja sie ciesze z toba kochana bo ja tez wiem co to jest gdy waga tak dlugo stoi w miejscu :D :D

a teraz witam kochane protalki !!!

Juggin kochana trzymam diete moja SZEFOWO hehe ale to tak mnie wkurza bo znowu sie przytkalo i nie wiem ile to bedzie trwac .......

a przede mna ciezkie chwile bo jade do domku do mamy i zacznie sie karmienie :) juz mam dosyc ciagle ja przekonywac ze musze schudnac :) :) ona i tak swoje :)

teraz z innej beczki bo chyba zapomnialysmy dziewczynki ze jak waga stoi to centymetry leca i trzeba sie mierzyc :-D :)

wiec od jutra centymetr w reke i mierzymy sie kochane to naprawde pomaga :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochane Protalinki.

Gratuluję MARAGRETE zawsze to mniej na wadze. Cieszę się razem z Tobą.

Podziwiam JUGGIN ja niestety bardzo lubię fast foody tzn bardzo lubiałam i nie wiem czy dałabym radę nie skusić się na coś. Szacun. Ja codziennie przechodzę obok Mc Donalda i staram się nie wąchać żeby się nie zaślinić, a o wejściu to aż boję się myśleć. Mój pierwszy posiłek królewski to pewnie będzie big mac albo kebab - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Maragrete, bardzo się cieszę, gratuluję i dziękuję, że zauważyłaś, ze ja też miałam spadek, bo widziałam moc gratulacji dla Jusi, a mój spadek przeszedł niezauważony :) . Ale nie będę się użalać nad sobą :)

A tak z innej beczki to może i dobrze, że Sliweczka tego nie widzi, bo znowu padło pytanie o te nieszczęsne otręby

Jeśli chodzi o Dziewczyny, które przestały się odzywać, to oczywiście Pola nie ma czasu, le reszta... Z doświadczenia kilkumiesięcznego na forum wiem, że to oznacza niestety rozstanie z dietą, obym się myliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo-cóz to za przyjemne wydatki Cie czekaja -bo na nowe spodnie, bo na mniejsze nowe spodnie!!! :D Mam nadzieje, ze niedlugo tez tak bede miala

Strefciu, dziś się nad tym zastanawiałam. Doszłam do wniosku, że będę na okres przejściowy zaopatrywać się w ciuchlandach, lumpexach tylko w najpotrzebniejsze ubrania.

Szkoda mi robić poważne wydatki ciuchowe, skoro zamierzam schudnąć jeszcze 10 kg i mobilizować się przez resztę życia do utrzymania uzyskanej wagi.

Niestety, większość ubrań, która już na mnie nie pasowała została porozdawana, bo zaglądanie do szafy powodowało u mnie depresję :)

Zostałam więc z zadużymi ciuchami goła i wesoła. Ale jakoś absolutnie mnie to nie martwi:)

Noo... naczytałam sie... za wszystkie czasy.... ale sie napisałyscie Protalki drogie !!!

100krotko - jet nas tu więcej miłośniczek psów ( ja mam sunie ze schroniska - juz kolejną....) i kotów ( Malinka, Pola i inne ) Fajnie że możesz sobie pozwolic na taki zestaw domowych przyjaciół !

Heh, chyba lepiej byłoby dla mnie nie pozwalać sobie na taki zestaw ( pod względem materialnym, bo pod lokalowo - ogrodowym jest ok :)), ale wolę, żeby dzieci wychowywały się wśród zwierzaków i oboje z mężem lubimy zwierzęta :)

Jakoś nie mieliśmy serca odrzucić tej psiej i kociej miłości, która co jakiś czas niespodziewanie gości w naszym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-D

Maragrete, bardzo się cieszę, gratuluję i dziękuję, że zauważyłaś, ze ja też miałam spadek, bo widziałam moc gratulacji dla Jusi, a mój spadek przeszedł niezauważony :) . Ale nie będę się użalać nad sobą :)

A tak z innej beczki to może i dobrze, że Sliweczka tego nie widzi, bo znowu padło pytanie o te nieszczęsne otręby

Jeśli chodzi o Dziewczyny, które przestały się odzywać, to oczywiście Pola nie ma czasu, le reszta... Z doświadczenia kilkumiesięcznego na forum wiem, że to oznacza niestety rozstanie z dietą, obym się myliła.

Bozenko ja widzialam ten spadek kochana tylko jestem tak zakrecona wyjazdem i nic nie skrobnelam przepraszam i obiecuje poprawe :) :) :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Witam wszystkie Panie i gratuluje spadkow Jak pieknie czyta sie Wasze tak radosne posty:a to Tej ubylo kiloskow,a to innej,super .Sama wiem jak to u mnie bylo poczatek diety to wazylam sie codziennie ,pare dni pozniej to juz co poniedzialek,ponoc najlepiej wazyc sie tego samego dnia i o tej samej porze i tak robilam,a teraz znowu codziennie,aby sprawdzic czy za bardzo nie grzesze w tej III fazie;ale po dniu bialkowym zawsze waga wraca do tych 62,0-62,7kg czyli tak jak chcialam

-Michasiu wspaniala decyzja,gratuluje.Bardzo szanuje LUDZI za takie madre podejscie do zycia.

-Bozenko ja zauwazylam Twoj spadek,ale juz kiedys pisalam,ze nie lubie sie rozpisywać i zawsze gratuluje spadkow ogolnie Wszystkim ktorym te znienawidzone przez nas kilosy ubywaja.

_piszecie,ze nie odzywaja sie nie ktore kobietki,tez to zauwazylam,no Pola to mowila ze bedzie zapracowana i rzadziej bedzie do nas zagladac,ale co sie stalo z Marudka ?czy cos przeoczylam?dawno jej nie widzialam,no i Panowie,gdzie sie zapodzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.