Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jest np. taka roślina STEWIA ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Stewia czy tu: http://www.wywar.pl/product-pol-3812-Stevi...CFYOOzAodMEv2uw ) - Dukan o niej nie wspomina, nie wiem jak ma się ona do protalu, ale na pewno jest bardziej dietetyczna niż cukier... posiada ona silne wlaściwości słodzące, teoretycznie powinna być zdrowa (choc na wikipedii coś piszą o jej niedopuszczeniu do sprzedaży w UE...), jest dostępna w Polsce w sklepach z BIO-żywnością bez problemu (w różnej formie - liści, sproszkowana itp). Przyznam szczerze, że kiedyś ją zakupiłam... w formie sproszkowanej (takie po prostu zmielone na pył liście stewii). Jednak po dodaniu do kawy miałam pewne zastrzeżenia - liściowy pyłek unosił sie na powierzchni trunku tworząc niezbyt apetyczne zielone wykończenie kubka (jakby glony mi zakwitły w kawie :shock: ), a poza tym hm... czuć było specyficzny zapach tej rośłiny i to jakoś w całości mi nie pasowało. Niemniej... ponoc można na tym ciasta piec i takie tam. Ja się po tej jednej kawie poddałam, ale może ktoś z Was tu ma doświadczenia ze stewią...? Albo ktoś będzie chciał spobować.... teoretycznie jest to alternatywa dla aspartamu itp.... no i teoretycznie pochodząca z natury ;) .

Sama nie miałam jeszcze stewi, ale mam wrażenie, że z tego proszku powinno się przygotować"syrop" po zalaniu wodą (nie wiem czy zimną, czy ciepłą) i taki słodzik w płynie nie da efektu glonów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane !!!

dzisiaj wczesnie bo praca, praca i jeszcze raz praca ;)

Sago dziekuje, tak juz wrocilam i szkoda ze tak krotko bylam ale co zrobic moze w przyszlym roku wygospodaruje wiecej czasu :shock: :shock:

Kasiaspiekny chlebus kochana musze taki sobie strzelic :) :)

MaLINkAwitaj protalko sosy jogurtowe jak najbardziej mozna tylko trzeba pamietac zeby mialy jak najmniej tluszczu :D w ksiazce dukan napisal ze wszystkie wymienione produkty mozna dowolnie ze soba mieszac i laczyc wiec rozne rodzaje mies ? jak najbardziej tak ;)

acha kochona jaki piekny kotek w avatorku super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziewczyny ;)

Ja na króciutko, bo muszę zaraz wychodzić. Waga bez zmian, cieszę się, bo teraz się boję zwyżki, wiecie, łatwo poszło...Może skrobnę coś później. Życzę miłego dnia i pięknej pogody, chociażby w sercach, bo za oknem szkoda gadać :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobietki:)

Jestem ogromnie szczęśliwa dziś stanęłam na wagę a tu 57 ;)):shock:):shock: taki zastój przez półtora tygodnia a tu nagle 1,5 kg myk :) Może to 1/1 tak działa (w moim przypadku), tak sobie policzyłam że wczoraj miałam 6 dzień protein (nie licząc uderzeniówki) czyżby to tak zadziałało? no nic szykuję sie na rozmowę.

Do później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki.

Wczoraj nie miałam czasu skrobnąć stale praca i praca a zacznie się dopiero w przyszłym tygodniu.....nawet nie chce mi się myśleć o tym.

U mnie waga trochę szaleje raz w tą a raz w przeciwną stronę. Teraz na razie tendencja spadkowa - dzisiaj zobaczyłam 57,9 aż nie dowierzałam. Myślę że to tylko chwilowe ale zobaczymy jutro. Fakt, że dużo pije w pracy samej wody 3 litry + kawa i herbata i w domu trochę tez wypijam. Ale cieszę sie z tego co mam. W niedzielę czekają mnie chrzciny i tam dopiero nagrzeszę -- będę starała się grzeszyć jak najmniej. Na pewno nie wypije bo kieruję ....no i będę matką chrzestna he he he.

Oki kończę i zmykam pracować dalej.

Pozdrawiam. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazoneczko, idziesz na rozmowę, czy mamy trzymać kciuki, bo w tym jesteśmy dobre jak mało kto ;)

Amazoneczko i Anulko, serdeczne gratulacje, operujecie takimi liczbami, które się Wam pokazują na podziałce wagi, że tylko pomarzyć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczeta serdecznie.Czytalam Was i ciagle czekalam na ten moment kiedy bede mogla rozpoczac na nowo diete niestety grypa pokrzyzowala mi plany ;) Mam pytanko bo dzis rozpoczelam faze uderzeniowa 1 dzien,czy to od dzis juz obowiazuja mnie otreby??? 3 lyzki czy w fazie naprzemiennej? troche sie pogubilam wiec o rade prosze.Milego dnia zycze wszystkim milym kolezanka.SAGA -pelny podziw dla Twojej wagi i powiedz mi jak sie czujesz w nowej wadze ? pozdrawiam.AHA dziewczeta temat ktory jest nam bliski jesli chodzi o te biusty duze czy tez male,bedac w kraju zrobilam usg piersi i lekarz powiedziala.ze biust skladajacy sie w wiekszosci z tkanki tluszczowej poprostu odchudzajac sie i biust schudnie natomiast te kobiety powiedzialabym nawet szczesciary :shock: ktore w znacznej mierze posiadaja nie tluszczyk a kubki mlekowe u tych pan biust pozostanie bez wiekszych zmian.Teraz dopiero wiem (po czasie ) czemu karmienie piersia nie wychodzilo mi pomimo szczerych checi hehe :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Kobitki Dukana!!!

Nie będę odpisywać, bo nie mam zbytnio czasu, boli mnie głowa i prawie już na oczy nie widzę. Waga niestety ale w górę, po czym? niestety tego nie wiem, ale może kiedyś się dowiem. Jestem grzeczna, oprócz sernika nic zakazanego nie jadam, także jest szansa, że mój organizm to łaskawie zauważy i przestanie z wagą piąć się w górę.

PA!PA!PA!

Witaj Benek - miło że wpadłaś mimo nawału pracy ! trzymaj sie i nie poddawaj wstrętnemu wzrostowi wagi.....

Cześć Dziewczyny!

Dużo się od niej uczę,np.że jeśli przyrządzasz jakieś danie to zamiast octu możesz użyć łagodniejszego octu jabłkowego albo zmniejszyć cukier o połowę (ciasta) i zamiast zwykłego zastosować właśnie brązowy,czasem można też przecież użyć miodu.Dobrze jest nie trzymać się przepisów i spróbować zamienników z natury :) Dopiero teraz jak "zapracowałam"na swoją wagę,zaczynam być świadoma pewnych rzeczy,ale lepiej późno niż wcale:) Szkoda że w Polsce coraz bardziej zachęca się ludzi do "shit"-foodów,niż do warzywek,które rosły siobie w ziemii bez sztucznych nawozów :shock: Ja z sentymentem wspominam smak truskawek z ogródka babci i jak nieraz widzę w supermarketach te nadmuchane sztucznie giganty w plastikowych pudełkach to mi nie dobrze :shock:??:

Esperantina witam Cię również serdecznie :shock: Suwaczek fajny tylko nie wiem czy dobrze wklejony..i nie wiem czy to się wkleja za każdym razem?

Dziewczyny mam pytanie czy mieszacie w jednym dniu różne gatunki mięsa w fazie białkowej?I jeszce jedno:do piersi z kurczaka zrobiłam sosik z jogurtu light,czosnku i przypraw.Czy te sosy na bazie chudych jogurtów mają duży wpływ na wagę w uderzeniówce?Bo z tego co czytam to na nabiale wolniej się chudnie,a co jeśli łączę to jeszcze ze smażonym mięskiem?(oczywiście na teflonie bez tłuszczu).Pozdrawiam cieplutko wszystkie Dietowiczki!! ;)

http://www.ticker.7910.org/wa__97__12oB00000g41MTExZHw2NjE4O Dk0NmhhfHlvdXIgdGV4dA.gi

MaLinko - ja tez mieszam typy mięs, ryb, nabiału .. dowolnie, byleby protalowo ! Sosy na bazie chudego nabiału są jak najbardziej w porządku, nie wyobrażam sobie bez nich tej diety. Dietkuje od pół roku i tylko rozmaitość dodatków do sosów ratuje mi życie ( czosnek albo musztarda albo chrzan albo korniszonek albogotowe kostki knorra albo wszystko razem..... :shock: )

MaLinko, Nutko - jesli chodzi o cukier czy słodzik to pewnie że w IV fazie trzeba zostawic słodziki i inne wynalazki a zastąpic je czyms naturalnym. Na początku forum była juz dyskusja o stewii a dziewczyny niektóre słdza Xylolitem ( czy jakos tak..) też naturalny i nie taki grzeszny jak cukier...

Hej Kobietki:)

Jestem ogromnie szczęśliwa dziś stanęłam na wagę a tu 57 :)):D);) taki zastój przez półtora tygodnia a tu nagle 1,5 kg myk ;) Może to 1/1 tak działa (w moim przypadku), tak sobie policzyłam że wczoraj miałam 6 dzień protein (nie licząc uderzeniówki) czyżby to tak zadziałało? no nic szykuję sie na rozmowę.

Do później :shock:

Amazoneczko - szczerze gratuluje spadków i tak jak pisała Bożenka - trzyamy kciuki za rozmowe - napisz jak poszło.... Głowa do góry i ANAVA ....!

Hej dziewczynki.

Wczoraj nie miałam czasu skrobnąć stale praca i praca a zacznie się dopiero w przyszłym tygodniu.....nawet nie chce mi się myśleć o tym.

U mnie waga trochę szaleje raz w tą a raz w przeciwną stronę. Teraz na razie tendencja spadkowa - dzisiaj zobaczyłam 57,9 aż nie dowierzałam. Myślę że to tylko chwilowe ale zobaczymy jutro. Fakt, że dużo pije w pracy samej wody 3 litry + kawa i herbata i w domu trochę tez wypijam. Ale cieszę sie z tego co mam. W niedzielę czekają mnie chrzciny i tam dopiero nagrzeszę -- będę starała się grzeszyć jak najmniej. Na pewno nie wypije bo kieruję ....no i będę matką chrzestna he he he.

Oki kończę i zmykam pracować dalej.

Pozdrawiam. Pa

Anulko - witaj ! Dobrze że masz spadki, ciesz się... i trzymaj sie na uroczystości... bez grzeszków prosze ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Kobietki Kochane.

Witam Was z kaweczką, pierwszą w dniu dzisiejszym, bo od rana w pracy mam urwanie głowy, nawet kawki nie wypilam jak normalny człowiek :shock: I od razu mi sie agresor włączył na wszystko :)

Ale powoli wracam do rownowagi wraz z każdym łykiem cudownego, kawowego napoju :)

Wczoraj byłam na basenie...to az do mnie niepodobne..niestety nie lubię sie ruszać..ale...popływałam troszkę( rekreacyjne tylko) , popluskalam sie w bąbelkach, wygrzałam w saunie i po tych zabiegach spałam jak zabita :D

I wstalam wypoczeta.

Gratuluje spadków Dziewczyny, pomału, pomału ale robicie sie szczuplutkie (Amazoneczka, Malinka 2702) ;)

Anulko jestem pod wielkim wrazniem Twojej wagi w III fazie, spadek cudowny :shock:

Saga- Kochana ja mieszam, ale sie nie pogubilam na szczescie, po prostu postanowiłam przytyć te 3 kg i wtedy utralać , bo z mniejsza waga byłam nie do przyjęcia ;) A zeby utrwalać postanowiłam wczesniej walnąc 1 cykl białek i 1 cykl mieszany ;) , aby było jak Dukan przykazał :shock:

Nutko- nie przejmuj się , waga ruszy - zobaczysz..Ta dieta ma to do siebie, ze kazdy musi najpierw poznac swoje ciało , swój organizm, na co lepiej reaguje, czego powinien unikac lub chociaz ograniczać, aby waga spadała. A potem sprawa jest juz super prosta :shock: :shock: Kochana dasz radę.

Balbinko- a jak u Ciebie z wagą? Pochwalisz sie spadeczkiem?

Benek- no Kochana od razu mi lepiej jak widzę, ze wpadłaś choc na chwilke :)

Maragretko- jesteś Dobrym Duszkiem tego forum wiesz??? Uwielbiam Cie czytać- tyle w Tobie ciepełka :)

Pozdrawiam wszystkie Kobietki , ktore pominęłam w odpowiedziach- trzymam za Was kciuki i czytam co u Was słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim kobietkom.U mnie tez waga po podskoku w miejscu choc po ciuchach czuje,ze spadlam.Mam takie jedne spodnie, w ktore wchodze tylko jak spadne z kilku kilogramow no i wchodze w nie:)))czekam na spadek wagowy ,moze okres mnie trzyma?

Nuto nie mam jeszcze suwaczka bo jeszcze wydaje mi sie to skomplikowane.Wklejalam tez obrazek i tez nic z tego nie wyszlo, poza tym nie wiem co mialabym zaznaczac na tym suwaczku raz kilogram do tylu raz do przodu:/Pocieszylas mnie tez z tym aspartamem bo czytajac te rozne newsy przerazona bylam.

Ja dzis tez w dobrym nastroju,przedluzono mi kontrakt w pracy, ktory mial mi sie skonczyc w grudniu wiec tylek na pare miechow wiecej uratowany:)) wiec w tym pogodnym nastroju pozdrawiam was wszystkie dzielne protalinki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny milo sie z wami pisze chyba,ze jestem niewidzialna :shock: moze mi ktoras z laski swojej odpowiedziec jak z tymi otrebami mam jesc czy nie??? dziekuje

Martuska 71 to grzaski temat z tymi otrebami, bo ksiazka mowi ze mozesz je jesc jak masz klopoty z wc, ale nie musisz, dopiero w 4 fazie sa obowiazkowe, natomiast na dukanowym forum podobno sam Dukan stwierdzil ze ma sie je jesc od 2 fazy, 3 lyzki dziennie 2 owsianyc i 1 pszennych, wiekszosc z nas je je od 2 fazy bo ulatwiaja zycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.