Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was kochane!!!!

Ja dziś mam dzień w dobrym nastroju. Nie wiem dlaczego, bo waga nie spada choć dziś mam drugi dzień białek. Może dlatego że jestem dobrej myśli?! Radziłam się już Was i innych protalek z poza forum. Jedne jadły duzo mięsa i żadnych urozmaiceń jak Saga, a drugie jadły rózne potrawy nawet nie patrząc ile procent ma mleko. A co najważniejsze oba te przypadki( przepraszam że nazwałam Was przypadki),he he chudną tak samo, i tak samo szybko. Dlatego jestem dobrej mysli. Poprostu już wiem że nie muszę robić nic wbrew sobie bo to jak i ile schudne no i w jakim tempie to zależy od mojego organizmu. Także mogę tylko pozazdrościć sprinterkom, he he.... 

Dziewczynki mam prośbę czy mogłybyście mi napisać jakie warzywa są dozwolone bo gdzieś zapodziałąm ksiązke i nie mogę jej znalezc. Jak nie na forum to na maila poprosze. 

Znalazłam przepisy na sałatki raczej dozwolone dla nas. Dlatego zależy mi na tych warzywach. Wrzuce te sałatki na forum z przepisami. 

juz Ci pisze z nowej ksiazki;

baklazan

biala kapusta

bocwina

brokul

brukselka

cebula

cukinia

cykoria

czerwona kapusta

dynia

fasolka szparagowa

kalafior

kalarepa

koper wloski

ogorek

papryka

pieczarka

pomidory

por

roszponka

rzepa

rzodkiewka

salata karbowana

salata zielona

seler

serce palmy

soja

szparag

szpinak

dopuszalne;

burak

marchew

zakazane;

awokado

biala fasola

bob

ciecierzyca

groch

groch suszony

groch zwyczajny

kukurydza

ryz

salsefia

soczewica

zielony groszek

ziemniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KasiuS

powiem Ci, że mnie irytuje to, że przy każdym wydaniu

książki - coś w naszej diecie ulega zmianie.. :) To tak

trochę dezorientuje.. Już z tymi otrębami.. Kłótnia była

na forum, czy otręby do początku w ogóle.. Niepotrzebne

niesnaski i nieporozumienia.. A coś wychodzi, że ten chop

to sam do końca nie jest pewny..

Ech - gdybym umiała francuski - to by mi się musiał nasz

mentor grubo tłumaczyć!!

Ale super, że nam mówisz co się zmieniło.. Powiedz

jeszcze czy uważasz, że warto kupić tą książkę??

Może kiedyś będą i tego egzemplarza skany, to się

zaoszczędzi parę groszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziewuszki!! No bylam na wadze dzis i przybylo mi tylko 90dag. Jak na to co zjadlam w ten weekend to nie dużo. Kuzynka nie mogła sie na mnie napatrzeć jak zobaczyła mnie w weekend a nie widzialysmy sie zaledwie 2 miesiace i mowi że efekt piorunujący. Chyba moja waga juz nie bedzie tak lecieć, przez to jak juz mówiłam że poznalam fajnego faceta ciagle popadam w melancholie i podżeram słodkośći (ja Wrocław on Warszawa)

Marudo trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieję że w końcu wytrwasz.

Z reszta wszystkim wam zycze wytrwałości i duzych spadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny i chłopcy po weekendzie. Skończyłam Was czytać....

Zawsze po weekndzie tracę sporo czasu, by nadrobić zaległości.

Tym co straciły na wadze serdecznie gratuluję a u Sagi jestem pod wrażeniem, że już ma na minusie 20 kg - bardzo ładnie Saguś szybko lecisz w dół. To ja 22 kg mam ale od końca stycznia (z tym, że były długie przestoje no i podjadanie też było). Ale Saga narobiłaś mi apetytu tym kurakiem, ze chyba też kupie z rożna jak będzie.

Witam nowe narybki - trzymajcie się i nie poddawajcie - nie pamiętam nicków, więc piszę ogólnie. Teraz przybywa dużo nowych osób, więc mi to wybaczcie, że nie "po nickach" piszę.

Moja waga trzyma się w granicach normy chociaż w sobotę rano pokazała 58,0 to wczoraj wieczorem 59,7 ale dziś rano 58,4. Dziś postanowiłam zrobić dzień białkowy i w czwartek też.

A mam pytanie do Was: jak jesteście na białkach to jecie serniczek? Dodam, że mam serniczek zrobiony z sernixem no i do połowy masy dodałam troszkę cacao.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ślicznie po długiej nieobecności :)

Cudownie rozpoczął się mój tydzień. Nadeszła upragniona, wyczekiwana, wytęskniona PIĄTECZKA z przodu :mrgreen:

Widok bezcenny, uczucie niesamowite, radość ogromna ;)

Chciałabym przywitać nowe forumowiczki - niestety też nie spamiętam nicków, a nie chciałabym kogoś pominąć, więc witam serdecznie cały nowy narybek protalowy i życzę spektakularnych sukcesów.

Kochane kobitki. Doba powinna się dla mnie rozszerzyć o jakieś 20 godzin.

Na nic nie miałam czasu. Zdarzało mi się wpaść do Was i chwilkę poczytać, ale żeby coś napisać - to już nie.

Uporałam się w końcu z paskudną grypą. Chorowałam ja, córka, mąż i najmłodszy syn.

Średniego syna wirus oszczędził.

Chwilami miałam stracha, żeby nie popaść w koszmarne, pogrypowe komplikacje, ale silna z nas rodzinka i obyło się nawet bez antybiotyków.

Medialny szum wokół świńskiej grypy też nie dodawał mi otuchy, ale nasz wirus był raczej normalną grypą.

Malinko - dzięki za informacje o Islandii. Poszerzyłam trochę wiedzę i nabrałam apetytu ;)

Może kiedyś....

Moje korzenie w 1/4 sięgają innej wyspy - Sycylii.

Tam skończyłam szkołę, tam urodziła się moja córka. Jestem tam, gdy tylko mogę.

Staram się tak układać moje sprawy zawodowe, żeby być tam jak najczęściej.

Maliszko, Winkachce - Wasze poczucie humoru jest niesamowite ;) "Kobieta przy kości" jest super :) Styl Maliszki powoduje, że człowiek musi się uśmiechać czytając.

Eh - fajnie tu z Wami :) Chwilami aż szkoda mi zrzucać obrzydłe kostki smalcu, żeby za szybko nie wypaść z przemiłego towarzystwa :)

Pozdrowienia, gratulacje dla zrzucaczek, pocieszenia dla przestojaczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..poznalam fajnego faceta ciagle popadam w melancholie i podżeram słodkośći (ja Wrocław on Warszawa)

Marudo trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieję że w końcu wytrwasz.

Z reszta wszystkim wam zycze wytrwałości i duzych spadków

A już się miałam pytać.. - bo ja to ciekawska jestem strasznie ;)

Ale fajnie, że z fajnym facetem fajnie Ci się układa :) Ale fakt,

kilometrów to macie mnóstwo do nadgonienia.. Ale jeśli to tylko

prawdziwa miłość - to wszystko jest do przejścia..

Ja do mojego miałam tylko 20 km.. I nie chciał się ze mną widywać

codziennie ;) Byłam trochę zła.. Ale Ty to już całkiem nie masz póki

co na to szans..

Teraz, po 3,5 roku w końcu się udało ząłożyć własne gniazdko. Bardzo

dużo to zmieniło - na lepsze :) Nawet mniej się kłócimy. Bo ja jestem

już o nas spokojniejsza. Jakby nie było wspólny kredy wiąże bardziej

niż małżeństwo :) To taki żarcik - bo już nie dam mu się wykręcic

od otarza!!!

Trzymam mocno kciuki - bo to trzeba mieć kogoś przy boku, wtedy

odpowiedzialność za życie rozkłada się na dwóch i jakoś tak łatwiej

radzić sobie z przeciwnościami życia!! POWODZENIA!!

Witajcie dziewczyny i chłopcy po weekendzie. Skończyłam Was czytać....

Zawsze po weekndzie tracę sporo czasu, by nadrobić zaległości.

A mam pytanie do Was: jak jesteście na białkach to jecie serniczek? Dodam, że mam serniczek zrobiony z sernixem no i do połowy masy dodałam troszkę cacao.

Pozdrawiam.

Aniu powiedz mi - jak robisz ten sernik?? Tak jak pisze na opakowaniu??

Bo ja w sklepie się na to natknęłam i wzięłam (tyle się tu o tym naczytałam)

- ale w przepisach to nie bardzo znalazłam przepis Beni ;) ..

A czy jeść czy nie jeść na białkach.. Powiem Ci tak - moim zdaniem w fazie II

to wszystko można naciagnąć. Ale już na utrwalaniu.. to bym sobie może

odpuściła i dni białkowe byłby strikte tylko i wyłącznie białkowe!! Ale wiesz,

ja tam mocna w gębie jestem.. Mądralińska :) a setny raz zaczyna dietę..

Więc mnie nie słuchaj i zrób co uważasz - bo moim zdaniem radzisz sobie

świetnie w tej III fazie.. W końcu to ja na utrwalaniu przytyłam 3kg!!

Czego byś nie zrobiła - to na pewno w Twoim wykoniau będzie dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba moja waga juz nie bedzie tak lecieć, przez to jak juz mówiłam że poznalam fajnego faceta ciagle popadam w melancholie i podżeram słodkośći (ja Wrocław on Warszawa)

A wiesz co będzie jak on cię zobaczy? Pomyśli sobie: O matko jak ona przytyła! Przypominaj sobie o tym za każdym razem kiedy będziesz miała ochotę na coś słodkiego :) i zacytuję jeszcze jedną proto-wojowniczkę:

Z tymi słodyczami to tylko reklama wcale nie są dobre. To tylko cukier i tłuszcz (jak można jeść np. smalec) no wiesz żeby lepiej wyglądało to podbarwiają i aromatyzują. To taki wabik żeby przytyć. FE FE.

:mrgreen: ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudko ja robie sernik z kostki twarogu chudego 250 gr i 250 gr serka homo, do tego 2-3 łyżki jogurtu naturalnego, jajek dałam ostatnio 6, słodziku w proszku pół szklanki, 1-1,5 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki parafiny, aromat do smaku.

Żółtka ubijam ze słodzikiem dodaję, twaróg rozgnieciony lub zmielony(przeważnie rozgniatam widelcem), homo i jogurt jak jest za gęste to daję jeszcze z łyżkę lub dwie jogurtu, 2 łyżki parafiny, opakowanie sernixu i proszek do pieczenia a na koniec ubitą pianę z białek. Ciasto powinno mieć luźną konsystencję. Można podzielić ciasto na 2 części: białą wylać na formę a do drugiej dodać 1-2 łyżeczki cacao i wylać na białą masę serową.Wlewam do formy wyłożonej pergaminem i piekę ok godziny w temp ok 160 stopni. Można na początek dać 200 stopni i po 10 min. skręcić temperaturę. Dodam, że jest to sernik z przepisu naszej Śliweczki i robiony przeze mnie już kilka razy. Naprawdę smaczny. Przepis wstawię do przepisów przy okazji ale nie mam fotki.

P.S. Ostatnio dodałam do masy trochę wiórek kokosowych ale lepszy wyszedł jak dla mnie bez wiórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KasiuS

powiem Ci, że mnie irytuje to, że przy każdym wydaniu

książki - coś w naszej diecie ulega zmianie.. :) To tak

trochę dezorientuje.. Już z tymi otrębami.. Kłótnia była

na forum, czy otręby do początku w ogóle.. Niepotrzebne

niesnaski i nieporozumienia.. A coś wychodzi, że ten chop

to sam do końca nie jest pewny..

Ech - gdybym umiała francuski - to by mi się musiał nasz

mentor grubo tłumaczyć!!

Ale super, że nam mówisz co się zmieniło.. Powiedz

jeszcze czy uważasz, że warto kupić tą książkę??

Może kiedyś będą i tego egzemplarza skany, to się

zaoszczędzi parę groszy..

powiem tak Marudko warto kupic jesli ktos wogole nie posiada ksiazki, jest poprostu lepiej opracowana, bardziej przejrzysta i ma zdjecia potraw, potrawy sa raczej hmmm jakby to powiedziec francuskie, tak mi sie kojarza bo przewaga owocow morza....

sa przykladowe jadlospisy na poszczegolne etapy diety takie tygodniowe, sa porady i pare odpowiedzi na pytania stosujacych. Ja kupilam bo podoba mi sie przejrzystosc, latwo znalesc to co akurat jest potrzebne i sa tez przepisa na faze 3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak Marudko warto kupic jesli ktos wogole nie posiada ksiazki, jest poprostu lepiej opracowana, bardziej przejrzysta i ma zdjecia potraw, potrawy sa raczej hmmm jakby to powiedziec francuskie, tak mi sie kojarza bo przewaga owocow morza....

sa przykladowe jadlospisy na poszczegolne etapy diety takie tygodniowe, sa porady i pare odpowiedzi na pytania stosujacych. Ja kupilam bo podoba mi sie przejrzystosc, latwo znalesc to co akurat jest potrzebne i sa tez przepisa na faze 3....

Ja w sumie nie mam I części - tylko moja siostra. Ja tylko kupiłam książke

z przepisami - II i średnio mi się przydała. Ale może luknę gdzieś w księgarni

na tą nową - i wtedy zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

Dzisiaj rano nie zdążyłam poczytać, ani popisać.

Stokrotko, cieszę się, ze się odezwałaś, bo już się troszke zaczynałam martwić. Już tyle osób zczynło z nami dietę i nas potem porzucało. A ile Ty masz dzieci dziewczyno, bo jakoś doliczyć się nie mogę :)

Marudko, oczywiście, że na ślubie musisz być laska niesamowita, musisz też być w IV Fazie, bo co to z utrwlanie na własnym weselu. Proszę się zabrać porządnie za dietę i zdawać relację z postępów. Pozdrawiam i kibicuję ;)

Pozdrawiam Wszystkich i gratuluję zarówno spadków, jak i konsekwencji w diecie mimo zastojów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.