Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was CZciciele Twarogu :)

U mnie jak zwykle nawal pracy i dlatego albo milcze, albo wpadam tylko na chwilkę. Ale Was wszystkie bardzo serdecznie pozdrawiam.

Witam wszystkich.

Ciebie Juggin to ściągnęłam telepatycznie bo intensywnie myślę o Tobie od samego rana jak tylko wstałam. Mam nadzieję, że nie uciekniesz z forum ui że ten brak czasu to tylko chwilowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki mam jeszcze jedno pytanie:

gdzie w ksiazce jest mowa o produktach tolerowanych? czy pamieta ktokolwiek numer strony??? wertowalam w tym celu ale nie znalazlam...z gory dzieki( sama sie juz gubie w tym co jest a co nie jest produktem tolerowanym)

Strony nie pamiętam (pożyczyam książkę) ale na pewno w opisie 2 fazy po mięsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sandruś!

Fajną masz pracę, ale ja już 23 lata pracuję na zmiany i tak prawdę mówiąc mam już dosyć, zbyt duża odpowiedzialność. Denerwują mnie święta spędzone w pracy.

Jeśli chodzi o sernixa to jest to także skrobia i to chyba ziemniaczana. Prawdę mówiąc Dukan zezwala na budyń od czasu do czasu, ale ja akurat zjadam takiego upieczonego sernika na sernixsie codziennie i być może to on jest jedną z przyczyn że nie chudnę. Jeśli masz obawy co do takich produktów to nie zmuszaj się do ich spożywania. Omijaj dalej szerokim łukiem półki sklepowe z takimi produktami. Najpierw jeszcze zrezygnuję z parówek drobiowych i zobaczymy czy waga dalej będzie stała, jeśli tak to dopiero wtedy zrezygnuję z sernixa.

O produktach tolerowanych przeczytasz na str 69 „środki wspomagające” oraz na str 142 o mące kukurydzianej.

Pozdrawiam i smacznego przy konsumpcji gołąbków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jada ktoś może Kabanos koński w fazie Białkowej, nie wiem jest on dozwolony?

Ja jadam. W smaku są to jedyne prawdziwe kabanosy, a Dukan wymienia koninę jako mięso zalecane.

Juggin, zauważyłaś, że jutro kończysz III fazę? Może jakieś podsumowanko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry ! Witam wszystkich Protalowych pasjonatów i tych "nowych" i "starych" odchudzaczy !

Wróciłam do domciu po moich wojażach, było super, jestem wymasowana, zrelaksowana ( m.in. masaż goracymi kamieniami), wychłodzona ( co dzien kriokomora do minus 160 stopni), wygimnastykowana (4 różne gimnastyki w ciągu dnia), wybiczowana (bicze szkockie i jacuzi) i w ogóle wypoczęta.

Z nowymi siłami patrze w przyszłośc. Jeszcze dzis mam urlop ale jutro juz do pracy....niestety... ale rzeczywiście odpoczęłam i nabrałam zdrowia do dalszej walki, o wagę też..... ;)

Troche nagrzeszyłam , bo przy zbiorowym żywieniu trudno mi było jeść tylko i wyłącznie protalowo, były też i miłe wieczorki z czerwonym winem w roli głównej ... jak to na urlopie... ale mimo tego wszystkiego i przy udziale zwiększonej aktywności fizycznej udało mi sie pozostac przy wadze z suwaczka - HURRA! :

:) :mrgreen: ;)

Poza tym ten cały tydzien byłam na białkach + warzywa więc spadków sie nie spodziewałam. Teraz tydzien samych protein i powinien znów byc spadek... oby !

Zaległości w czytaniu nie odrobiłam, może do jutra, pojutrza nadrobię... :)

Pozdrawiam wszystkich, gratuluje tym którym spadło a tym którym stanęło na wadze albo co nie daj Boże wzrosło - rzyczę wytrwałości i optymizmu. Biegne do moich zjęc , odezwe sie wieczorkiem. Miłego dnia ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :) właściwie mogłabym przestawić dziś trochę suwaczek, ale chyba nie ma sensu bo wybieram się dziś na imprezę, a że mam mały powód do świętowania to trochę pogrzeszę, ale tylko trochę :)

Soko, witam Ciebie serdecznie wśród piszących Forumowiczów, bo wśród czytających byłas już widoczna od dawna :) . Życzę Ci powodzenia na finiszu i jeszcze trochę wytrwałości :)

Również witam :) Oj tak, czytam Was od maja, regularnie i dokładnie :)

Soko -witam, ja tez miałam dawno temu artroskopię tylko, ze moja zakonczyła sie po pół roku rekonstrukcją kolana i teraz sobie biegam z dwom śrubkami w kolanie :mrgreen: nie wiem co Ci zalecił lekarz po tym zabiegu, ale mi się wydaje, że to obciąża kolana i lepszy byłby w tym wypadku rowerek żeby wzmocnić najpierw mięśnie. Ja jestem juz z 2 lata po operacji i lekarz mnie zapewnił, ze naprawione kolano mam lepsze niż to nie tykane i tylko dlatego sobie pozwalam, choć i tak zawsze je czuję po takim wysiłku.

Winkachce poważnie brzmi ta rekonstrukcja... Miałaś jakiś wypadek?

Wydaje mi się, że dam sobie spokój z bieganiem i poszukam czegoś innego, jeśli znajdę czas i zapał mi nie minie. Generalnie nienawidzę biegać, ale czasami mam ochotę sprawić sobie tę torturę :) takie już mam skłonności masohistyczne :)

Soko a mi się wydaje że już kiedyś się z nami witałaś, albo widziałam Cię na pasku. Nie poddawaj się ja walczę od lutego i też tylko 10 mam za sobą..

Po białkowych dniach waga nawet nie drgnęła, no cóż mam czas, to jeszcze poczekam.

pozdrawiam!

Benek nigdy wcześniej się z Wami nie witałam, podglądałam Was cały czas z ukrycia więc pewnie stąd kojarzysz mój nick :)

Podziwiam Cię! Nie sztuka zrzucić nadwagę w 2 miesiące, sztuką jest nie poddać się przez tak długi czas. Respekt :P

Hm... Soko - stosunkowo niedawno miałaś ta artroskopię... coś się bardzo złego działo? coś artroskopia wykazała? Czasami takie zalecenia są bardzo zindywidualizowane, zdaje się że np ortopeda Winkachce nie zabronił jej biegania :) . Niemniej ja bym póki co się wstrzymała i w to miejsce wybrała rowerek stacjonarny, bo on odciąża stawy (tak jakby nie działa na nie grawitacja) a pozwala mięśniom pracować (tudzież ćwiczenia na sprzęcie kardio na siłowni typu step, i jakies tam inne cuda, ale takie gdzie nie "skaczesz na kolanach" - a taki amortyzujący ruch ma właśńie miejsce w czasie biegu), ewentualnie szybki marsz (nordic walking)... a w ogóle to pływanie też by Ci na pewno krzywdy nie zrobiło ;) . Myślę, że w ten sposób możesz sie teraz rozćwiczyć i wzmocnić ciało, a na wiosnę jak zapał Ci nie zniknie to sobie pobiegasz ;) ... przynajmneij kolana powinny się do tego czasu ustatkować...

Na kolana trzeba po prostu uważac... to bardzo drogocenne stawy... wytrzymałe, ale do czasu... jak juz coś się z nimi dzieje to niestety, ale często jest to sprawa przewlekająca się...

Nutko byłam po skręceniu kolana u kilku lekarzy, i każdy miał swoją diagnozę. Najgorsza była taka, że będę potrzebować 3 zabiegów. Na szczęście w czasie artroskopii okazało się że więzadła są całe i generalnie wszystko na swoim miejscu. Zrobili mi tylko jakiś shaving. No i mam podobno zmiany zwyrodnieniowe...w wieku 23 lat. Masakra jakaś!

Zabieg przeprowadzał bardzo znany lekarz, znany jest on także z tego, że podejście do pacjenta ma beznadziejne :) po zabiegu nie miałam okazji nawet z nim porozmawiać. Konsultowałam się z innym lekarzem, pytałam o sporty. Powiedział, że mogę uprawiać, o bieganiu nie wspominał więc raczej też mogę. No ale skoro to może zaszkodzić, to nie będę ryzykować ;)

Dzięki za porady, Pani (przyszła) Doktor :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was dziewczynki!!!

Dzisiaj coś pózniej jestem ale jestem, nie potrafie Was opuścić! Nawet jak nie pisze to czytam to juz chyba jakis naług. Kto by pomysłał że dieta stanie się moim nałogiem,he he..

Moja waga dalej stoi, zbuntowała się czy co? Ale po przeczytaniu Maho i Bnek to widze że nie ma co się załamywać tylko iśc dalej. Przecież nie jestem jedna której waga się buntuje. Ale daje rade!

Anuullllka ja tez tak miałam za dobrych chudnących czasów,he he... Jest z czego się cieszyć. Czekam na te czasy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.