Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja...

Zastanawiam się nad tym czy nam w ogóle WOLNO używac mąki kukurydzianej poza zagęszczaniem sosów ? Chciałam wypróbowac jakies ciasto na pierogi wigilijne, ale mam wątpliwości, przecież to też węglowodany w końcu.

U nas tradycyjnie robi się też zupę rybną taką czystą, która jest absolutnie protalowa:) jedyne odstępstwo to byłaby fasola jaś lub grzanki, ale myślę, że to można czymś zastąpić.

Poza tym oczywiście barszcz i grzybowa. Kapusta z grzybami i pewnie doprawie ja kostką warzywna i podaruję sobie cebulke na masełku do niej. Ale pstrąga tadycyjnie smazonego nie popuszczę a mój M karpia...niestety- będzie grzech. Trudno... odpracujemy to... Zrobię też pstrąga i karpia w galarecie. Miał być jeszcze smazony w ocice, ale... smażonego nie wolno... buuu Natomiast przerobię rybę po japońsku na nasze potrzeby protalowe, bo chyba bedzie sie dało. A co jeszcze to nie wiem... acha... wołowina w grzybach będzie w któryś dzień świąt.

Pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Panie i Panow popoludniowo.Wy juz mowicie o swietach i potrawach,a ja nie moge zabrac sie do zadnej pracy przedswiatecznej.Nic mi sie nie chce tylko zrobie obiad po pracy i oczy same sie zamykaja,chyba to wplyw pogody bo wiecznie pochmurnie,brak slonka.U mnie juz IV faza tylko znowu mam problem z suwaczkiem,nie wiem czy sie uda mi zapisac.Pozdrawiam goraco zyczac wszystkim dobrej wagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja...

Zastanawiam się nad tym czy nam w ogóle WOLNO używac mąki kukurydzianej poza zagęszczaniem sosów ? Chciałam wypróbowac jakies ciasto na pierogi wigilijne, ale mam wątpliwości, przecież to też węglowodany w końcu.

U nas tradycyjnie robi się też zupę rybną taką czystą, która jest absolutnie protalowa:) jedyne odstępstwo to byłaby fasola jaś lub grzanki, ale myślę, że to można czymś zastąpić.

Poza tym oczywiście barszcz i grzybowa. Kapusta z grzybami i pewnie doprawie ja kostką warzywna i podaruję sobie cebulke na masełku do niej. Ale pstrąga tadycyjnie smazonego nie popuszczę a mój M karpia...niestety- będzie grzech. Trudno... odpracujemy to... Zrobię też pstrąga i karpia w galarecie. Miał być jeszcze smazony w ocice, ale... smażonego nie wolno... buuu Natomiast przerobię rybę po japońsku na nasze potrzeby protalowe, bo chyba bedzie sie dało. A co jeszcze to nie wiem... acha... wołowina w grzybach będzie w któryś dzień świąt.

Pozdrowionka...

witam w ten podly dzien, co za pogoda mam wrazenie ze walec po mnie przejechal

co do maki to ja nigdzie nie widzialam zeby mozna bylo ja stosowac, mowa jest tylko o skrobi i to w malych ilosciach, wiem ze dziewczyny stosuja czasem make zamiast skrobii, ja stosuje tylko skrobie. Jeszcze przed dieta zastosowalam pare razy make kukurydziana i smak mi nieodpowiadal....

pozdrawiam was kobitki protalitki i zycze spadkow wagowych........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w ten podly dzien, co za pogoda mam wrazenie ze walec po mnie przejechal

co do maki to ja nigdzie nie widzialam zeby mozna bylo ja stosowac, mowa jest tylko o skrobi i to w malych ilosciach, wiem ze dziewczyny stosuja czasem make zamiast skrobii, ja stosuje tylko skrobie. Jeszcze przed dieta zastosowalam pare razy make kukurydziana i smak mi nieodpowiadal....

pozdrawiam was kobitki protalitki i zycze spadkow wagowych........

W książce naszego ulubionego doktorka Dukana, na str 142.... mąka kukurydziana polecana jest zagęstnik do sosów właśnie.

Dlatego zaczełam sie zastanawiac na pokombinowaniem z nią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce naszego ulubionego doktorka Dukana, na str 142.... mąka kukurydziana polecana jest zagęstnik do sosów właśnie.

Dlatego zaczełam sie zastanawiac na pokombinowaniem z nią...

faktycznie na tej stronie jest o mace, a w przepisach pisze zawsze maizena czyli skrobia kukurydziana. Wiec sama juz nie wiem co stosowac :-( staram sie jak najmniej tego stosowac bo wiadomo ze weglowodan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

Racja cos tu ostatnio cichutko, myślałam że po 2 dniach będę miala full zaległości a tu dałam rade w 30 min :)Pewnie porządki świateczne oraz nagonka w pracy zabierają nam więcej czasu i na firum nie wystarcza już sił!:-(

Tyje ostatnio na potęgę :-D powoli nie mieszczę sie w swoje ubrania (spodnie), ale NIE chce kupować sobie nowych (większych) jestem przerażona, ale jak spisałam sobie co jem przez caly dzień to przeżyłam dramat!!

rozciągnęlam sobie żołądek do granic, mnóstwo słodyczy, nieregularne posiłki i efekty odrazu są na wadze :D

Muszę to przetrzymać, ruszam 2 stycznia już podjęłam decyzję. ZADNYCH WIĘKSZYCH CIUCHÓW NIE KUPUJĘ!!

Ale mi źle :D mam dziś handrę, nawet zakup nowych butów mi nie pomógł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o chandrze a co ja mam powiedzieć - muszę szukać pracy.

Na sylwestra lub na koniec stycznia (WYWALA MNIE Z PRACY) obejmie mnie reorganizacja firmy. I cóż fajne mam święta. Ofert specjalnie nie widać, zresztą w księgowości na koniec roku nie zmienia się pracy. Perspektywa marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o chandrze a co ja mam powiedzieć - muszę szukać pracy.

Na sylwestra lub na koniec stycznia (WYWALA MNIE Z PRACY) obejmie mnie reorganizacja firmy. I cóż fajne mam święta. Ofert specjalnie nie widać, zresztą w księgowości na koniec roku nie zmienia się pracy. Perspektywa marna.

 Saga,NO co TY opowiadasz!?

Jestem w szoku!!! Tacy byli z Ciebie zadowoleni w pracy a teraz taki numer CI wykręcają?? Przy tak ciężkim rynku pracy dają tak mało czasu na znalezienie nowej ???

Jest mi strasznie przykro :-( ...nie wiem co mam napisać...brakuje mi słów...trzymaj się cieplutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulkas, za miesiąc będziesz świętować pierwsze sukcesy wagowe :D

saga, przykro mi. Niestety wiem jak to jest być bezrobotnym. Na szczęście u mnie w styczniu zakończy się ten stan i wrócę do żywych :D

olu, witaj, jak ci idzie w 3 fazie? waga współpracuje? zastanawia mnie jak to jest, że teraz po 5 dniach PW pierwszy dzień białkowy nie redukuje zwykle w całości kilogramów które doszły na PW a kiedy już będę jeść normalnie przez 6 dni... jak to możliwe że jeden dzień protalowy wszystko załatwi? :-D??: Chociaż to chyba bardziej pytanie do Grazzii...

Andziu, widzę, że ty zapalona kucharka jesteś. Wrzuć do przepisów jakieś smaczne potrawy na Wigilię... Może jakieś protalowe ciacho uda ci się wymyślić do tego czasu (najlepiej z kremem i owocami) :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartofelka a bardzo przyjemnie na III Fazie. Jutro mam dzień protalkowy. Na plusie niecałe 0,5 kg. Więc nie jest źle. Tym bardziej że jestem przed @. I jak narazie jestem zadowolona, bo myslałam że waga odrazu pójdzie nieźle do góry. A tu takie miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.