Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZE O RADĘ PROTALKI SENIORKI!!!

Razem ze mna diete rozpoczal moj 29 letni syn chory na cukrzyce typu I (dziedziczna po tesciowej) -w pelni insulinozalezna -robi 4 zastrzyki dziennie.

Diety przestrzega rygorystycznie. Przez 2,5 tygodnia schudl 7kg. :D Zmniejszyl dawki insuliny o 400%

i ma b.dobre wyniki cukru :)

Uwazam i tu pragne odwolac sie do Waszego doswiadczenia , ze nie powinien tak szybko chudnac -moze

byc to niezbyt zdrowe, oslabiac itp.

Do wyznaczonego celu zostalo mu jeszcze okolo 5-8kg. Czy nie nalezaloby zrobic zastopowania -przejsc teraz na III etap, a pozniej wrocic do II????????

Nie odsylajcie prosze po rade do lekarza diabetologa -ten odwala swoja wizyte co pol roku i sprowadza swoje rady do ogolnikow .

Czy macie moze jakas rade dla nas???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wszyscy w pracy narzekają, że są grubi i tyją..

Z koleżnaką co była na protalu na przedzie.. i właśnie

ona skoczyła teraz po fast food'a BBBBUUUUUuuu... :)

Niemiłosiernie pachnie.. A ja dziś muszę siedzieć jeszcze

do 15:20... Chyba umrę!!! Niech przynajmniej jest już

piętnasta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra i Szpuleczka co się nie odzywacie??? Widzę Was :D

Nie odzywam sie bo wlasnie pisalam memorial w sprawie syna -bardzo dla mnie wazny i zamieniam sie w sluch -razem z moja jamnica na avatarku.

Dziewczyny napiszcie!!!

Pozdrawiam Cie Martucho zimowo i ciesze sie z Twoich spadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulkas a napisz proszę jaki masz wzrost?

Bo startujemy i finiszujemy na tych samych pułapach,

ja mam 164 cm.

Trzymam za Ciebie mocne kciukasy,

 ja mam zaledwie 158 cm (strasznie chciałabym spaść w pupie i udach bo mam budowe gruszki ) góra rozmiar 38/40 dół 42/44. MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martucha bo czytam:))) Mialam dzis jechac obczajac szkoly i co i nic, poszlam spac o 5 rano, wstalam o 13:) A za oknem wiosna:) Wiecie, ze w Irl pierwszy dzien wiosny jest na poczatku lutego??? Oni tu maja inny podzial kalendarzowy, kiedys w pracy mowia dzis pierwszy dzien wiosny a my na to, nie dopiero na koniec marca:) no i trzeba bylo te roznice sprawdzic i okazalo sie, ze nikt sie nie mylil, mamy inne podzialy i tyle:)

Po pierwsze, to fajną masz prace :D jak patrze na godziny Twoich postów to się łapie za głowe. Jednak jaka praca by nie była to jest to masakra - czuwanie nocne. Wiem bo kiedyś też pracowałam na nocki - współczuję, nigdy tego nie mogłam odespać.

Jesli chodzi o kurczaka, to mi on w ogóle nie smakował, moze dlatego, że cały worek wykorzystałam na dwie piersi, ale było za słone, za ostre i w ogóle jakies takie blee

Buziak

Winkachce forum falszuje godziny:) W Irl jest godzina wczesniej i zawsze jak pisze posta np teraz 13.45 to post ukaze sie z godz 15.45.Godzina od zmiany czasu jest nie przestawiona na forumowym zegarku no i ta godz wczesniej i jakos tak wychodzi.Poza tym jesli chodzi o zmiany nocne to mi to odpowiada bardziej niz zmiany dzienne, jestem taki ''nocny marek'' i lubie siedziec do rana, lubie spac do poludnia i jak ide na nocki to sie normalnie wysypiam, a jak ide na dniowki to niezaleznie od tego ile godzin przespalabym- bede caly dzien niewyspana bo wstawanie o 6.30 jest dla mnie najbardziej niehumanitarna rzecza na swiecie:)

Kurczak z rekawa wyszedl pyszny.Nie wiem co tak smierdzialo, tzn chyba zle rozprowadzilam przyprawe w srodku i tam gdzie sie jej zebralo wiecej sie przypalila ale sam kurczak rewelacja, na pewno bede powtarzac:)

Dziękuję Sago.Co do talentów kucharskich to uwielbiam gotowac,a ciasta to moja specjalność :) Strasznie lubię piec ciasta i raczej zawsze mi wychodzą.A torty...Nie mam cierpliwości do tworzenia dekoracji,ale 10 urodziny Julki mnie zmotywowały :grin: I troszkę sie postarałam.

Mowilam zeby zrobic ogolnopolski zjazd protalek i Sliweczka nam narobi pysznosci:))))

Sandro ja mam do Ciebie prośbę. Kiedyś pisałaś składniki jakich dodsjesz robiąc sobie koktajl. Napisz je proszę jeszcze raz bo nie moge odnaleść tamtego postu

Anulkas troszke zmodyfikowalam moj koktajlik,bo przestalam dodawac slodkiego serka homogenizowanego ale fakt-co wrzucisz i tak bedzie dobre.Ja akurat jestem bardzo slodkolubna wiec robie bardzo geste i bardzo slodkie:) A ostatnio panuje u mnie taki oto shake:

ok pol kubka mleka chudego

serek wiejski naturalny piatnicy

2-3 czubate lyzki odtluszczonego mleka w proszu

2 czubate lyzki slodzika(bo lubie mocno slodkie)

kropla smietankowego lub jakiegokolwiek aromatu

do blendera i blendowac do pianki:)

wczorj wypilam takie 2 pollitrowe kubki

Jak mam ochote na serniczek na zimno to daje mniej mleka, dodaje jajko i zelatyne, wlewam do miseczek i do lodowy.Bez kitu-pycha:)

Dziewczyny powiem Wam, ze wbrew zasadzie Dukana u mnie waga spada jak zjadam mniej i na dlugo przed spaniem nie jem.Wczoraj objadalam sie bialkiem i co?dzis znowu waga podskoczyla.W ogole to wyeliminowalam kabaosy, jogurty, serki homo i waga nadal spada swoim rytmem 1kg/na m-c.Masakra, chcialam juz dobrnac do celu przed urlopem w lutym w Pl, mialam nadzieje,ze bede juz na III fazie i bede mogla w ramach uczty pojesc pysznego pl jedzonka a tu wychodzi na to, ze pewnie do marca jak nie do kwietnia bede caly czas w II fazie.Waga skacze i jest uparta jak jakis osiol.No ale nic, dotrwam do konca, osiagne cel mimo iz chcialam zeby styczen byl ostatnim miesiacem.No nic lece sie ogarnac i chatke posprzatac.Moze skocze na solarium, dawno nie bylam i nie lubie chodzic ale chce sie wylaszczyc na wyjazd do Pl:)))

Saga juz pewnie w drodze na rozmowe:)I tak wiem, ze ja przyjma z miejsca:)powodzonka, myslimy o Tobie a taka wysylana w eter pozytywna energia musi dac rezultaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcozraj odkryłam kabanosy z łososia. I tak się zastanwaim czy to mniejsze czy większe zło jest. Na składzie niby nie ma nic niepokojącego chociaż tych chemicznych określen to niepojmuje, ale pisza ze 72% łososia. A dziś musiałam zjeść obaid w pracy i kupiłam warzywka pyszne i kebab drobiowy w lidlu. Pyszne toto bylo z jogurtem naturalnym i ziólkami. ale w tym kebebie gotowym dodali troche oleju. Trudno zdobyć takie czysto protalowe jedzonko, szczególnie kiedy się człowiek śpeiszy. W domu spedzam baaardzo dużo czasu na gotowaniu, ale fakt moge jeść pyszne rzeczy. Ryba na parze to ławtizna ale mi zbrzydło. Mam nadzieję że takie małe nieuniknione występki mi nie zaszkodzą. Do szału doprowadza mnie pasek po prawej stronie forum :D te wszystkie przepisy na słodkie pysznosci i sałatki majonezowe mmm... no no no już się zbiore w garśc.

smacznych protalowych obiadków życze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalam na innych forach tak.

hm....ciekawe. daje sobie szanse ma zgubienie choć troche do końca stycznia, potem zaczne kombinować.

Od samego początku jestes 5/2 ??

I jeszcze pytanie do wszystkich czy Wy oprócz koktajli jadacie odtluszczone mleko w proszku? Bo ja lubie je tak na sucho, ale nie wiem czy można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko mam do Ciebie pytanie. Wiem że jest ono mało dyskretne więc zrozumiem jak na nie nie odpowiesz. To jest poprostu moja ciekawość, jesli jestem wścibska to z góry przepraszam.

Oglądałam Twoje zdjecia na NK.Chciałam się zapytać, czy robiłaś sobie jakąs operację usunięcia zbednej skóry z brzuszka? Kiedyś było Cie naprwdę duużzo! Teraz jesteś zupełnie inna kobietą. Patrząc na zdjęcie przy bałwanie aż sie wierzyć nie chce że to Ty!! super!!Zastanawiam się jednak nad skórą przy tak dużym ubytku wagi. Nie wisi Ci ani na szyji (co często się zdarza) ani na brzuchu (przynajmniej tak jak jesteś ubrana to tego nie widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O RADĘ PROTALKI SENIORKI!!!

Razem ze mna diete rozpoczal moj 29 letni syn chory na cukrzyce typu I (dziedziczna po tesciowej) -w pelni insulinozalezna -robi 4 zastrzyki dziennie.

Diety przestrzega rygorystycznie. Przez 2,5 tygodnia schudl 7kg. :) Zmniejszyl dawki insuliny o 400%

i ma b.dobre wyniki cukru :grin:

Uwazam i tu pragne odwolac sie do Waszego doswiadczenia , ze nie powinien tak szybko chudnac -moze

byc to niezbyt zdrowe, oslabiac itp.

Do wyznaczonego celu zostalo mu jeszcze okolo 5-8kg. Czy nie nalezaloby zrobic zastopowania -przejsc teraz na III etap, a pozniej wrocic do II????????

Nie odsylajcie prosze po rade do lekarza diabetologa -ten odwala swoja wizyte co pol roku i sprowadza swoje rady do ogolnikow .

Czy macie moze jakas rade dla nas???

Szpuleczko - to trudne zagadnienie..... tempo rzeczywiście duże, nawet jak na dietę Dukana i na faceta ( im zawsze spada sie łatwiej) A z jakiej wagi startowej wyszedł syn ? bo jeśli była wysoka i ilość kilogramów do zrzucenia jest duża to nie byłoby to tak niepokojące.... Jeśli chodzi o relacje pomiędzy dieta a cukrzyca, to tu najwięcej miałaby do powiedzenia Juggin, która tez zmaga sie z ta choroba, tylko nie wiem czy jej cukrzyca jest insulinozależna... wiem za to że jej skutkiem zdrowszego odżywiania na portalu tez sie wyniki poprawiły. Dwa i pól tygodnia to nie tak długo .... najpierw była udzerzeniówka (ile dni ?) a teraz jak rozumiem mijają dwa cykle naprzemienne.... metabolizm sie rozhulał i to jest efekt, a że cukrzyca zmienia nasz metabolizm w dziwny sposób to może to jest efekt... Nie wiem, ja bym poczekała jeszcze ze dwa cykle naprzemienne i poobserwowała jaki bedzie spadek i wtedy ewentualnie podjęła decyzje. Według mojej wiedzy z ksiązki Dukana i tego co pisze na innych forach to można bez problemu zakończyć, przejśc w III faze utrwalania a potem po jakimś czasie znów zacząć od uderzeniówki, więc tak możesz zrobic zawsze.

Poszukaj jeszcze wiedzy na ten temat na drugim forum, u osoby bardzo zorientowanej - podaje link : http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/protein...kilogramow.html oraz poczekaj może nasza prawie-lekarz Nutka_Cynamonu sie w tej kwestii wypowie.

I jeszcze pytanie do wszystkich czy Wy oprócz koktajli jadacie odtluszczone mleko w proszku? Bo ja lubie je tak na sucho, ale nie wiem czy można

Ja Anulko uzywam tego mleka od czasu do czasu do deserów typu nutella ale nigdy jeszcze nie robiłam koktajlu, narobiłyście mi smaka z Sandrą- chyba zrobie dzis sobie.....juz mi jezyk ucieka do ..... jak sobie o nim myślę...

Co do bezkarnego podjadania - mysle że jak ze wszystkimi produktami tolerowanymi - trzeba ostroznie i z głowa to może nie wpłynie na spadki.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.