Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

no to zaczynam:

jak jest z tymi jogurtami wiem ze owocowych nie mozna wiecej jak 2 dziennie ale np chodzi mi o aktivie waniliowa bo w tabelce jest podany cukier ale w skladnikach pisze ze jest slodzik , wiec jak to sie kwalifikuje??

jezeli chodzi o ziola typu pietruszka ,szczypior , bazylia w fazie bialkowej czy mozna je jesc bez ograniczen w tej fazie ??

slyszalam ze w nowej ksiazce dopuszczono uzywanie koncentratu pomidorowego jako przyprawy??

czy serki topione marki weight watchers sa dozwolone oraz mozzarella light ( to nie moje pytanie ale dla pewnosci pytam mi sie wydaje ze za tluste!!)

czy jest jakis limit jajek tygodniowo??

jak jest z woda czy gazowana i smakowa mozna tez pic (wydaje mi sie ze skoro pepsi max mozna to i gazowana wode tez a smakowa to chyba tylko cytrynowa czy mam racje??)

a w fazie naprzemiennej mozna jesc wszytskie warzywa?? (jakie zakazane wiem!!!!!) tylko chcialam wiedziec czy procz tych wskazanych mozna np brokuly, cukinie itp??

i kolezanka ma fiola na punkcie papryki w occie czy jest ok w 2 fazie??

Z gory dzieki i przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam:

jak jest z tymi jogurtami wiem ze owocowych nie mozna wiecej jak 2 dziennie ale np chodzi mi o aktivie waniliowa bo w tabelce jest podany cukier ale w skladnikach pisze ze jest slodzik , wiec jak to sie kwalifikuje??

jezeli chodzi o ziola typu pietruszka ,szczypior , bazylia w fazie bialkowej czy mozna je jesc bez ograniczen w tej fazie ??

slyszalam ze w nowej ksiazce dopuszczono uzywanie koncentratu pomidorowego jako przyprawy??

czy serki topione marki weight watchers sa dozwolone oraz mozzarella light ( to nie moje pytanie ale dla pewnosci pytam mi sie wydaje ze za tluste!!)

czy jest jakis limit jajek tygodniowo??

jak jest z woda czy gazowana i smakowa mozna tez pic (wydaje mi sie ze skoro pepsi max mozna to i gazowana wode tez a smakowa to chyba tylko cytrynowa czy mam racje??)

a w fazie naprzemiennej mozna jesc wszytskie warzywa?? (jakie zakazane wiem!!!!!) tylko chcialam wiedziec czy procz tych wskazanych mozna np brokuly, cukinie itp??

i kolezanka ma fiola na punkcie papryki w occie czy jest ok w 2 fazie??

Z gory dzieki i przepraszam:)

Z tego co pamiętam czytając etykietę to aktivia odpada za dużo weglowodanow.

Koncentrat można ale jako przyprawa czyli niezbyt duzo.

Nie ma tygodniowego limitu jajek

Woda gazowana tak ale nie smakowa za dużo weglowodanow.

Papryka w occie - tak ale w dni warzywne 2 fazy.tak mysle.

Serki topione są za tłuste, almette też i wszelkie camemberty, ser dopiero w 3 fazie - serek biały można tzw twarożek

Warzywa dozwolone to:pomidory, ogórki, rzodkiewiki,szpinak, szparagi, pory,zielona fasolka, kapusta, grzyby, seler, fenkuł, wszelkie zielone sałaty łacznie z cykorią, botwinka, bakłażany, cukinie, papryka i w ograniczeniu marchew i buraki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam:

jak jest z tymi jogurtami wiem ze owocowych nie mozna wiecej jak 2 dziennie ale np chodzi mi o aktivie waniliowa bo w tabelce jest podany cukier ale w skladnikach pisze ze jest slodzik , wiec jak to sie kwalifikuje??

jezeli chodzi o ziola typu pietruszka ,szczypior , bazylia w fazie bialkowej czy mozna je jesc bez ograniczen w tej fazie ??

slyszalam ze w nowej ksiazce dopuszczono uzywanie koncentratu pomidorowego jako przyprawy??

czy serki topione marki weight watchers sa dozwolone oraz mozzarella light ( to nie moje pytanie ale dla pewnosci pytam mi sie wydaje ze za tluste!!)

czy jest jakis limit jajek tygodniowo??

jak jest z woda czy gazowana i smakowa mozna tez pic (wydaje mi sie ze skoro pepsi max mozna to i gazowana wode tez a smakowa to chyba tylko cytrynowa czy mam racje??)

a w fazie naprzemiennej mozna jesc wszytskie warzywa?? (jakie zakazane wiem!!!!!) tylko chcialam wiedziec czy procz tych wskazanych mozna np brokuly, cukinie itp??

i kolezanka ma fiola na punkcie papryki w occie czy jest ok w 2 fazie??

Z gory dzieki i przepraszam:)

No to odpowiadam tak, jak umiem:

z jogurtami to sama zgłupiałam

wszystkie zioła jako przyprawy można jeść bez ograniczeń

koncentrat i przecier pomidorowy dozwolony, ale ja wybieram te, które mają jak najmniej węglowodanów, czyli cukru

w serkach maksymalna ilość tłuszczu to 5%

limit jajek - hmmm - myślę, że zdroworozsądkowo, nie można przeginać, ale nie pamiętam co Dukan pisał a sama dość sporo ich jem

wszystkie napoje bez cukru można pić w dowolnych ilościach, ja zapijam się liftem

brokuły, cukinie, dynie, kapustę i jeszcze wiele innych można jeść, dobrze że wiesz czego nie można

papryka w occie jest prawdopodobnie z dużą ilością cukru, więc byłabym ostrożna

i to by było na tyle... ;) :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj asiaflo! Chleba niestety nie jemy, chyba że jest to chlebek tzw dukanowy, czyli upieczony na bazie otrąb owsianych i pszennych i serka homogenizowanego. Jeśli wydaje Ci się, że nie można żyć bez pieczywa to jesteśmy dowodem na to że można. Ale wiadomo każdy jest inny, więc zastanów się czy dasz radę. Dieta nie jest męcząca tzn nie trzeba się ograniczać ilościowo, jedynie wybierać odpowiednie produkty. Dietę najlepiej zacząć od przeczytania książki pt Metoda doktora Dukana. To ona daje maksymalne przygotowanie do programu, bo to nie jest zwyczajna dieta. Dukan zakłada, że wszystko albo nic, czyli trzeba przejść cały program, aby były maksymalne wyniki i aby nie popaść w jo-jo. Najbardziej efektywnym rytmem jest 5 dni białek i 5 dni białek z warzywami. Średni chudnie się wtedy ok 4 kg na miesiąc, ale jedne z nas lecą więcej inne mniej i różnie się to rozkłada w czasie. Te dziewczyny, które mają więcej do zrzucenia, gubią szybciej. II fazę stosuje się tak długo, aż osiągniemy upragnioną wagę. Później jest faza III, czyli utrwalanie - na każdy utracony kilogram 10 dni. Rządzą nią pewne prawa, ale zbyt dużo by pisać, można wtedy już jeść pewne ilości chleba i owoce w pewnych ilościach i robić sobie od czasu do czasu 2 uczty. Jak już wagę się utrwali - wchodzi się w fazę IV, która trwa do końca życia i wtedy możemy jeść wszystko, ale jeden dzień w tygodniu musi być czysto białkowy - najlepiej czwartek i dwie łyżki otrąb owsianych dziennie ... ufff i to by było na tyle ;)

Mam nadzieję, że w prosty sposób wyjaśniłam dukanowe reguły :grin: :grin: :grin:

Dziękuję bardzo! Jak ma ktoś tę książkę na kompie to poproszę bardzo o przesłanie na enigma_205@wp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta99@poczta.fm dzieki zalezy mi tylko na tej ostatniej ksiazce bo pierwsze dwie mam (tzn gdzies tam sa w drodze) Pozdrawiam

Jakby Ktoś miał skany książek (drugie wydanie i przepisy) i miał trochę czasu, to chętnie przyjmę ;)

ostatnia.szansa1@gmail.com

Miłego wieczoru

Ostatnia szanso mam skany drugiej ksiazki ale bez przepisow i jezeli chcialabys to napisz a chetnie wysle :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widze zamieszanie robie

balbina38 chyba od Ciebie dstalam skan drugiej ksiazki dzieki ogromne pierwszej jeszcze nie czytalam a juz siedze i te czytam i co sie dowiedzialam ze haaaaa juz na 12 stronie pisze wielka prawde

ze po 3 dniach protein uczucie glodu znika i to wlasnie stalo sie w moim przypadku tak jak pisalam wczoraj, a ja juz sie martwilam czyli dziala u mnie wszystko tak jak powinno!!!!!!!!!!!! jupi

malyna dzieki za informacje bo ktos mi powiedzial ze nie wolno wiecej jak dwa dziennie i 10 tygodniowo a ja lubie jajka dodawac do wszystkiego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia szanso mam skany drugiej ksiazki ale bez przepisow i jezeli chcialabys to napisz a chetnie wysle ;) :grin:

Witam! Jestem tu nowa na dietce proteinowej od soboty nie wiem czy robię coś nie tak bo spadło mi tylko 0,6kg.

Jak bym mogła prosić o skan drugiego wydania książki byłabym wdzięczna:)

asia_21_1984@o2.pl

Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.