Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam porannie :cool:

Kaweczka wypita, otrębianka zjedzona i teraz czas na pracę.

Jusiu życze zdrówka dla syneczka, nie ma nic gorszego jak chorutkie dziecko. Pomóc nie ma jak ... i aż żal serce ściska.

Oj widze ze po kolei kazda z nas odczuwa przesycenie białkową dietką. Ja z początku mialam strasznie sucha skóre, teraz troszke lepiej. Tak na chlopski rozum wydaje mi się ze przy takich opuchnieciach Bożenka dobrze jest wiecej pić.

A wogole to mam dzis dzien walki ze sprzetem komputerowym.

Piszę na raty :-?

Ale dzień.

Buźka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słodyczy mnie nie ciągnie i chyba z tej skrobi też zrezygnuję- chciałam chlebek Dunkanowy upiec.

Chlebek mozesz z otrebow tylko upiec - z samych dozwolonych skladnikow.

Oool.. cos mi sie przestawilo i nie moge wpisac polskoch znakow, ale

chyba sie podzytasz. To wstawie jeszcze jedno zdjecie.. przepisu na

chlebek - placek otrebowy (same dozwolone skladniki) - ale z ksiazki :cool:

post-13995-1266311708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie z tego przepisu tylko i wyacznie, jestem zadowolona.

Czasami wyjdzie za mokre w srodku - ale zjesc sie da.

Ja jestem zadowolona - bez maki i z samych DOZWOLONYCH

skladnikow:

CHLEB TOSTOWY DUNKANA Z OTRĘBAMI OWSIANYMI

czyste proteiny (PP)

Proporcje na 1 osobę:

1 łyżka do zupy otrąb pszennych

2 łyżki do zupy otrąb owsianych

1 łyżka do zupy serka homogenizowanego 0%

1 płaska łyżeczka do kawy proszku do pieczenia

1 całe jajko

kilka kropli dowolnego aromatu

Otręby zmielić, aby otrzymać rodzaj mąki. Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Zagnieść ciasto (nie ma potrzeby, aby ciasto stało do wyrośnięcia). Przełożyć ciasto do dowolnej formy. Piec w mikrofalówce przez 4 minuty. Po wyjęciu zostawić do ostygnięcia. Chleb można pokroić w kromki, które następnie wkładamy do tostera, aby chlebek był bardziej chrupki. Nie ma potrzeby solenia.

ilosc skladnikow x5, ale proszku do pieczenia dalej plaska lyzka, a jajka 2.

Aromatu tez kilka kropel. Tylko otrebow 5 lyzek owsianych i 10 pszennych.

Z serka 500dkg. Ale to i tak wszystko tak na oko!!!

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCYNDA

Aga- hej hej! Tymuś 18 grudnia skonczył rok.. pierwsze zęby wylazły jak miał 4.5 miecha i od tamtej pory idą cały czas- teraz górne trójki się pchaja łącznie z dolnymi 4 . ja też podaje często nurofen ale polecam Ci Maść ORAJEL- na allegro czasem mozna dostać ale ciężko ...jest super lepsza od dentinoxu.

O to jesteście dużo do przodu, moja Ala w maju dopiero skończy roczek. A maści poszukam-słyszałam tylko o bobodencie ale nawet nie próbowałam bo samo posmarowanie graniczyło by z cudem-nie daje sobie nic do buzi włożyć:cool:

O mące kukurydzianej wyczytałam w książce doktorka , że jest dopuszczalna jako przyprawa 1 ŁYŻECZKA!Skrobię kupiłam na allegro ale widziałam ją właśnie w sklepie ze zdrową zywnością. Ja na początku zniechęciłam się do wszystkich przepisów protalowych bo zawsze jakiegoś składnika mi brakowało albo nie wychodziło. Niestety taka jestem że zawsze bym wszystko chciała perfekcyjnie już od razu i szybko się zniechęcam. Ale nie tym razem!! teraz powolutku cos tam próbuje trochę sama kombinuje i jest dobrze:) Dziś pichce właśnie "zupe cud". Ciekawe czy można ją zamrozić bo wyszło mi tyle że chyba z 2 tygodnie musiałabym ja jeść bez przerwy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie z tego przepisu tylko i wyacznie, jestem zadowolona.

Czasami wyjdzie za mokre w srodku - ale zjesc sie da.

Ja jestem zadowolona - bez maki i z samych DOZWOLONYCH

skladnikow:

ilosc skladnikow x5, ale proszku do pieczenia dalej plaska lyzka, a jajka 2.

Aromatu tez kilka kropel. Tylko otrebow 5 lyzek owsianych i 10 pszennych.

Z serka 500dkg. Ale to i tak wszystko tak na oko!!!

Powodzenia

Marudko oterby nie przypadkiem na odwrot? i dajesz pol kilo serka?

bo ja tez ciagle szukam chlebka ktory bedzie mi przypominal normalny...

zostalo mi jeszcze 4 kilo do konca 2 fazy i zaniedlugo kupie maszyne do chleba i bede piekla wlasny mmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCYNDA

Aga- hej hej! Tymuś 18 grudnia skonczył rok.. pierwsze zęby wylazły jak miał 4.5 miecha i od tamtej pory idą cały czas- teraz górne trójki się pchaja łącznie z dolnymi 4 . ja też podaje często nurofen ale polecam Ci Maść ORAJEL- na allegro czasem mozna dostać ale ciężko ...jest super lepsza od dentinoxu.

O to jesteście dużo do przodu, moja Ala w maju dopiero skończy roczek. A maści poszukam-słyszałam tylko o bobodencie ale nawet nie próbowałam bo samo posmarowanie graniczyło by z cudem-nie daje sobie nic do buzi włożyć :-?

Skrobię kupiłam na allegro ale widziałam ją właśnie w sklepie ze zdrową zywnością. Ja na początku zniechęciłam się do wszystkich przepisów protalowych bo zawsze jakiegoś składnika mi brakowało albo nie wychodziło. Niestety taka jestem że zawsze bym wszystko chciała perfekcyjnie już od razu i szybko się zniechęcam. Ale nie tym razem!! teraz powolutku cos tam próbuje trochę sama kombinuje i jest dobrze:) Dziś pichce właśnie "zupe cud". Ciekawe czy można ją zamrozić bo wyszło mi tyle że chyba z 2 tygodnie musiałabym ja jeść bez przerwy:)

Agabyd2002 ja moje pierwsze wypieki wyrzucalam do smieci bo nie wychodzily, to byly przepisy z ksiazki, ale jak znalazlam to forum i tutejsze przepisy plus pomoc kolezanek to zaczelo wychodzic, a potem to juz sama eksperymentowalam na wyczucie...wiec zycze wytrwalosci i powodzenia

aaaa dziewczyny moja waga to 69,3 kg i jestem coraz blizej 3 fazy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudko oterby nie przypadkiem na odwrot? i dajesz pol kilo serka?

bo ja tez ciagle szukam chlebka ktory bedzie mi przypominal normalny...

zostalo mi jeszcze 4 kilo do konca 2 fazy i zaniedlugo kupie maszyne do chleba i bede piekla wlasny mmmm.....

Noooo... KasiuS - na to wychodzi, że tak.. Z takiego dużego serka robię

sobie chlebek. A jeśli chodzi o otręby - to przyznaję, ze mi się nazwy mylą.. :-?

Białych ma być wiecej niż czarnych :cool:

Ale kilka postów wczesniej wstawiłam zdjęcie z KSIĄŻKI DUKANA - więc ma

być tak jak on pisze - ja umywam od tego ręce :sad:

Ale pisze tam 1 pszennych, 2 owsianych. Ale jakby nie było ja daję 2 białych,

1 czarnych!! Jak się da więcej czarnych to wychodzi twarde.

SEREK HOMOGENIZOWANY , 500 dkg, 2,75 zł - ALDI

Białko 13,0 g

Węglowodany 4,1 g

Tłuszcz 0,2 g

post-13995-1251826354_thumb.jpg

Zdjęcie jest widoczne w naszym wątku z dozwolonymi produktami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAGO ja teższukam i szukam pracy od 1 listopada i coraz bardziej przeraża mnie myśl że to już prawie 4 miesiące i nic!!!!!! Raptem byłam na 2 rozmowach kwalifikacyjnych po których zaraz wiedziałam że nic z tego:( Kiedy mnie zwolnili myślałam sobie " ok, odpoczne trochę nabiorę nowej energii do nowej pracy i będzie git" A TU LIPA...:cool:((

I z dnia na dzieńczujęto samo co Ty - coraz mniej energii do działania w tym kierunku coraz mniej zapału entuzjazmu nie chce mi się nawet czasem ubrać i pojechać do centrum na zakupy wolę wyskoczyćw dresie do osiedlowego sklepu, tu nie ma znajomych nikt nie zapyta co słychać, albo co najgorsze gdzie pracuję...

Wiem, że to źle źle źle !!! I Ty Sago też tak sobie powiedz i weź kobito się w garść i nie poddawaj ! Bo w końcu znajdziemy tę "robotę"

Witam wszystkich

Dziękuję Ci za wsparcie. Mam nadzieję, że w końcu coś znajdziemy, Ty trzymaj kciuki za mnie ja za Ciebie. Bo cóż nam innego pozostało. Szukuć wciąż szukać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasias- super wynik ! gratulacje III Faza już tuż tuż

dobra zostałam oświecona co do chleba , otrąb i skrobi - senkju wery macz :cool:

Teraz idę walczyć z 3 obiadami- Dla małego potrawka z królika , dla Małża burito i dla mnie kurczak w ziołach ..szczerze mówiąc dietujące powinny być zwolnione z gotowania pozostałym domownikom hiehie..

Idę, chociaż się nawącham

buziak

aha Agabyd- Ja też walczę z Tymkiem jak mam mu posmarować dziąsła - ucieka po całym pokoju..ale robię to trochę na siłę bo wiem ,że potem czuje ulgę- taki niewdzięczny los matki :-? :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz idę walczyć z 3 obiadami- Dla małego potrawka z królika , dla Małża burito i dla mnie kurczak w ziołach ..szczerze mówiąc dietujące powinny być zwolnione z gotowania pozostałym domownikom hiehie..

Idę, chociaż się nawącham

buziak

Właśnie też tak uważam...

Wogóle to ostatnio troche zaniedbałam kuchnię mojej drugiej połówki i po jakiejś imprezie wytknął mi na lekkim rauszu że ma dosyć jedzenia w kółko tego samego. Wjechał mi na ambicję. Faktycznie przez naszą dietkę gotuję trochę inaczej, nie tyle zup i on to odczuwa - przyznam tylko że jest szczuplutki i wręcz potrzebuje diety wysokokalorycznej :cool: No i wczoraj zgotowałam zupę ogórkowoą ale wiecie jak sie gotuje bez probowania ... wyszla cholernie kwasna ...ale zjadl :-?

Trzeba zastosować w życiu zasadę: "Jem po to aby żyć a nie na odwrót. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki!! :D Od pewnego czasu obserwuje forum a dzis zarejestrowałam sie w końcu. Na diecie Protal jestem 3 dni :-D czyli Faza Uderzeniowa. Ale cos kurcze kiepsko sie czuje, może mi pomozecie bo widze ze posiadacie duże doswiadczenie w tej diecie.Od 3 dni nie odwiedzałam WC :cool: :-? a diete ściśle stosuje, dużo pije oczywiscie tez ok 2-2,5 l wody dziennie. Dodatkowo dzis mam problem z wysokim ciśnieniem i kurcze waga ni drgnie wrecz 0,4 kg poszło w górę. Czy ma to wpływ że jestem przed okresem?? Prosze pomózcie bo trace motywację :sad: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.