Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Anula - dzieki za wiadomości o kozie i zdjęcia, fajny zwyczaj...

Ivonka - troszkę jesteśmy w podobnej sytuacji, choć ja nie jestem nauczycielem ale na co dzień pracuje z rynkiem niemieckim od lat i mowie biegle po niemiecku ( teraz w firmie transportowej zajmuje sie spedycja międzynarodową) Ja tez żałuje ze nie znam tak dobrze jezyka angielskiego jak znam niemiecki, bo ofert pracy dla osób z angielskim było i jest duzo, duzo więcej, mówi sie trudno póki co szwargocze sobie z moimi duńskimi, niemieckimi i austriackimi kontrahentami....

Co do imbiru to spróbuj takiego startego świeżego do potraw ( nadję taki egzotyczny posmak) lub do her=batki wrzuć kawałeczek - pycha.

Maragrete, a do jakiej herbaty wrzucasz imbir, do takiej zwykłej czarnej? Nabyłam wczoraj w drodze kupna kawałek żywego korzenia i tak teraz kombinuję do czego go wrzucić, dotychczas robiłam z nim tylko łososia z grilla, ale ja zmarzluch jestem i taka rozgrzewająca herbatka to byłoby coś:-?

Ja tym razem na króciutko. Śpieszę donieść, że mój syn zdecydował się zacząć od niedzieli swoją przygodę z Dukanem :cool: . Mam nadzieję, że wytrzyma. Będę mu pomagać i wspierać. Na forum się chyba nie zarejestruje, faceci są inni...

Gochna, to tak jak mój mąż, dopytuje i zagląda przez ramię jak piszę lub czytam, chwali potrawy z przepisów zamieszczonych na forum, ale myśl o rejestracji to mu chyba nawet nie zaświtała :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim.

Wracając dziś z pracy też spotkałam wiosnę - pięknie śpiewającego ptaszka.

Maragrete i Gochno - przeprowadzić się nad morze to było zawsze moje marzenie i prawie bym to zrobiła, ale moja mam kilka lat temu zachorowała na raka i wróciłam w rodzinne strony, żeby jej pomóc. Wyzdrowiała, tylko niestety w ogóle o siebie nie dba.

Tak na poważnie myślicie, że na zachodzie nie miałabym problemów z pracą? Cóż muszę to rozważyć. Ponadto mogę zacząć studiować anglistykę, tylko mam chyba zbyt małą wiedzę, a ponadto to 5 lat nauki, nie wiem czy w moim wieku mi się chce.

Patryszko, zrób sobie bułeczki z przepisu Maragrete - są pyszne, ja piekłam w piekarniku z termoobiegiem w 180 stopniach ok. 50 minut.

Jogobelko powodzenia w diecie, choć przyznam że trochę mnie załamałaś. Jestem 3 cm niższa od Ciebie i mój cel to 55 kg, to może i ja powinnam jeszcze 5 zrzucić?

Sandro, ale kusisz tymi smakołykami, koniec z tym.

Motylku - super fajny prezent wymyśliłaś. Baw się dobrze na tej imprezce.

Weekend - Hurra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maragrete i Gochno - przeprowadzić się nad morze to było zawsze moje marzenie i prawie bym to zrobiła, ale moja mam kilka lat temu zachorowała na raka i wróciłam w rodzinne strony, żeby jej pomóc. Wyzdrowiała, tylko niestety w ogóle o siebie nie dba.

Tak na poważnie myślicie, że na zachodzie nie miałabym problemów z pracą? Cóż muszę to rozważyć. Ponadto mogę zacząć studiować anglistykę, tylko mam chyba zbyt małą wiedzę, a ponadto to 5 lat nauki, nie wiem czy w moim wieku mi się chce.

Weekend - Hurra!

Ivonko, ja podobnie jak Gochna mieszkam w Szczecinie i potwierdzam słowa dziewczyn, że tutaj dla niemieckojęzycznych osób jest sporo ofert pracy, niektórzy wręcz mieszkają za granicą a dojeżdżaja do pracy do miasta. Moja koleżanka wozi dziecko do przedszkola do Niemiec - bo tam ma bliżej, a nie umiała mówić po niemiecku, więc jak go zapisywała to pojechały we dwie z inną, bo tamta mówiła a ta tylko rozumiała :) Strasznie nie znać tutaj tego języka. Ja znam angielski i trochę francuski, ale nimi nie mówię, bo nie mam okazji - chyba że jadę do Niemiec na zakupy. Nawet wtedy konwersacja śmiesznie wygląda, bo zadaję jakieś pytanie po angielsku, a pani za ladą odpowiada po niemiecku i dalej konwersacja się kończy bo już nie wiem co ona do mnie mówi :-)

A co do wieku, to nigdy nie jest za późno na naukę, tylko chęci właśnie brak, człowiek leniwy się robi.

Weekend - Hura! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia mnie tu nie było a widzę że prawie do rękoczynów za grzeszenie doszło :D ha ha ha

kupiłam prezent: piękną różową piżamę i do tego piękne papiloty :-) jeszcze tylko kapcioszki ale takie najlepsze mają na bazarku, więc trzeba się tam wybrać :D

Robicie mi ochotę na ten chlebek ale jakoś nie bardzo mam ochotę go robić bo mam lenia. Najlepiej jakby ktoś zrobił go za mnie 8-) :)

Kurczę jutro znowu do szkoły a po 3 weekendach wolnego jakoś tak nie bardzo się chce siedzieć od 8-17 ... no i kolejny problem co zabrać do jedzenia...bo dawno ta długo nie siedziałam i zastanawiam się co zabrać żeby nie głodować ;)

Zapraszam do mnie na bułeczki jedną zjadam ale 9 zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Witajcie twarozkowe kolezanki

Jutro a jak nie wytrzymam to jeszcze dzisiaj upieke pierwszy raz te smakowite buleczki co kilka dni temu ktos zdjecie wrzucil ale dalej nie wiem napewno czy mam platki owsiane czy otreby bo pszenne to napewno otreby ,kupione w polskim sklepie zobaczymy co z tego wyjdzie

czy to bedzie katastrofa jak je zjem i sie okaze ze to platki jednak byly??

A apropo tych buleczek to czy te otreby moga by mielone czy maja byc w calosci bo w przpisie co ktos dal nie bylo sprecyzowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wieczorkiem, siedzę w łóżku, wdycham olejek aromatyczny na katar i popijam malinową herbatę, bo dosyć słabo się czuje.

Saga,smacznego ci życzę ;) ja zrobiłam bułeczki wczoraj i mniej więcej wg przepisu, ale mi opadły i nie wyglądały jak bułeczki, ale jakieś talarki:( Robiłam z połowy składników bo mam foremkę tylko na 6 mufinek i chyba za dużo serka homo dałam, albo co - sama nie wiem

Ja składniki dałam tak na oko choć zazwyczaj to robię ściśle według przepisu (drukować mi się go nie chciało) dałam serka 4-5 łyżek nawet nie wiem ile to jest bo pudełko 0,5 kg a trochę już z niego wyjadłam. Tylko jajka i otręby policzyłam. Terez nie bardzo wiem z czym je zjeść bo to takie chlebki. Sam chlebek to jakoś nie pasuje, masełka przecież nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Witajcie twarozkowe kolezanki

Jutro a jak nie wytrzymam to jeszcze dzisiaj upieke pierwszy raz te smakowite buleczki co kilka dni temu ktos zdjecie wrzucil ale dalej nie wiem napewno czy mam platki owsiane czy otreby bo pszenne to napewno otreby ,kupione w polskim sklepie zobaczymy co z tego wyjdzie

czy to bedzie katastrofa jak je zjem i sie okaze ze to platki jednak byly??

A apropo tych buleczek to czy te otreby moga by mielone czy maja byc w calosci bo w przpisie co ktos dal nie bylo sprecyzowane ?

Marta, dziewczyny pisały że mogą być niezmielone albo częściowo zmielone, ja zrobiłam bez mielenia i też wyszły dobrze (pomijajac fakt oklapnięcia), ale w smaku ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, dziewczyny pisały że mogą być niezmielone albo częściowo zmielone, ja zrobiłam bez mielenia i też wyszły dobrze (pomijajac fakt oklapnięcia), ale w smaku ok.

Ja nie mieliłam otrąb (nie chciało mi się) dałam łyżeczkę cukru dla drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Protalowiczki, przepraszam,ze tak egoistycznie,ale chciałam zapytać czy któraś z was pali papierosy bo ja tak, niestety nie miałam okazji przeczytac książki, i nie wiem czy dobrze stosuje diete znaczy rozpoczełam tak jak niektóre z WAS faza 1 5dni a od jutra P+W, A wOGÓLE TO PIWA MI SIE CHCE MOGE CHOĆ JEDNOOOOOOOOOOOOO???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składniki dałam tak na oko choć zazwyczaj to robię ściśle według przepisu (drukować mi się go nie chciało) dałam serka 4-5 łyżek nawet nie wiem ile to jest bo pudełko 0,5 kg a trochę już z niego wyjadłam. Tylko jajka i otręby policzyłam. Terez nie bardzo wiem z czym je zjeść bo to takie chlebki. Sam chlebek to jakoś nie pasuje, masełka przecież nie dam.

Może z jakaś pastą, np. z tuńczyka z jajkiem i szczypiorkiem czy cebulą ? Albo z wędliną i jajkiem ? ślinka mi cieknie na samą myśl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Protalowiczki, przepraszam,ze tak egoistycznie,ale chciałam zapytać czy któraś z was pali papierosy bo ja tak, niestety nie miałam okazji przeczytac książki, i nie wiem czy dobrze stosuje diete znaczy rozpoczełam tak jak niektóre z WAS faza 1 5dni a od jutra P+W, A wOGÓLE TO PIWA MI SIE CHCE MOGE CHOĆ JEDNOOOOOOOOOOOOO???????????????

Ja nie palę, nie wypowiem się. A o piwku - zapomnij, każdy ma ciągotki, zapracuj na piwko (spadkiem wagi). Nie daj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.