Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Też właśnie wróciłam z zakupów i powiem Wam że odkryłam kolejny plus! Dotąd zakupy zjmowały mi w markecie min 2 h bo objeżdżałam każdą alejkę i oglądałam każda półke patrząc co tam by sie przydało w perspektywie dłuższej i krótszej. A teraz... biore kosza i lece prosto do lodowek z twarogami ładuje 1/3 kosza potem zaraz obok dopełnia jugurtami następny cel woda mineralna-ładujemy do pełna, po drodze do kasy zachacze jedynie o ryby i chwyce jakaś makrelke i surimi. 20 min i po zakupach! Na fazie p+w dojdą tylko mrożonki i już! Mąż był zdezorientowany. Chyba nie narzeka na takie zmiany ;)

A potem trochę zgrzeszyłam, ale nie dużo i nie z własnej woli... w restauracji coś trzeba było zjesść nie mieli grilla więc wzięłam szaszłyk ale bez warzyw i ziemniaków. Z braku laku to chyba nie najgorzej??

A jak juz mowa o tych chydych jogurtach-to tak jak pisze Bożena nie ma dla nas ideałów. Ale lepszy jest jogurt 0% tłuszczu ale za to więcej węglowodanów czy taki który tłuszczu ma trochę więcej np 1,5% ale mniej węglowodanow??? Generalnie co nam bardziej zagraża z dwojga złego-węgle czy tłuszcze??? Bo 100% białka to niestety tylko w jajkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogurt to taki co ma mało tłuszczu i najlepiej 0 cukru. Takie moje zdanie :-) Serek wiejski light 3% to wszystkie chyba pałaszują. Natomiast serek "homo" z lidla ja jem i raczej jest ok, bo ma 3% a nam można do 5% :)

Sok pomidorowy koncentrat i korniszonki jako dodatki tak, no sok to juz na warzywach jako napoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie !

Jako bułeczkowo/mufinkowy guru z duuuuużym doświadczeniem w tym temacie chciałm napisac dziewczynom, które żalą sie że upadły im albo nie wyszły, ze mnie sie udają zawsze.... ale zanim doczytałam do końca to co napisałyście to zadzwonił mój piekarnik w którym wcześniej jak co tydzien wstawiłam swoje bułeczki ... i..... okazało sie że dzis moje tez nie wyszły, zbuntowały sie czy co... a może w powietrzu jest coś... niebułeczkowego..........??? Są wypieczone ale od spodu jakies takie wilgotne i jasne, nie wiem dlaczego, może ser był jakis nie taki bo uzyłam takiego, który kupiłam dzis pierwszy raz....????!!!

Zdarzyło mi się to po raz pierwszy od połowy maja od kiedy zaczęłam je piec regularnie.... teraz siedże i sama sie z siebie śmieję ;) :-) :) 8-) :D że los mnie tak ukarał za to że chciałam sie tu wymądrzać na forum .....

Magda - ja czasem dodaje rozmaryn albo estragon albo bazylie. A smak drożdży jakos mi nie przszkadza, może dodałaś ich za duzo, ja dodaje 1/3 paczuszki która waży 100 gram - na te moje 12 mufinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyndo i Agabyd - gratuluje spadków.

Ivonko - wyniki imponujące. Gratulacje !

Bożenko - miłej pracy dzis i słonka jutro od rana ci życzę :-)

Gochna - masz racje, najtrudniej sie zebrać w sobie i zacząć a potem jakoś to łatwo idzie. Ja co prawda studiowałam normalnie, dziennie po maturze ale permanentnie sie dokształcam, studia podyplomowe, studium w Wiedniu, różne długotrwałe kursy i szkolenia i teraz tez juz mysle o kolejnym podyplomowym studium w Warszawie, zobaczymy czy sie dostane i wiekiem (szok!!! ;) ) wcale sie nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo wszystkie Protalki Stare stazem jak i Nowe zyczac oczywiscie wytrwalosci w walce z naszymi kilogramami.Dawno mnie nie bylo czasami wpadalam tylko na chwilke,mam problemy w domu,wiec mam troche zaleglosci w czytaniu(30 stron)zaraz bede nadrabiac.Mam tylko pytanko niedawno rozmawialyscie na temat trufelek,mam taka ochote dzisiaj je zrobic,ale zastanawiam sie bo nie ma w przepisie czy ich sie nie piecze?bo podobne cini minis sie piecze.

-pozdrawiam ,uciekam nadrabiac zaleglosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo wszystkie Protalki Stare stazem jak i Nowe zyczac oczywiscie wytrwalosci w walce z naszymi kilogramami.Dawno mnie nie bylo czasami wpadalam tylko na chwilke,mam problemy w domu,wiec mam troche zaleglosci w czytaniu(30 stron)zaraz bede nadrabiac.Mam tylko pytanko niedawno rozmawialyscie na temat trufelek,mam taka ochote dzisiaj je zrobic,ale zastanawiam sie bo nie ma w przepisie czy ich sie nie piecze?bo podobne cini minis sie piecze.

-pozdrawiam ,uciekam nadrabiac zaleglosci ;)

Witaj Grazzia - lepiej że rzadko zaglądasz niż jak bys wcale tu nie zaglądała... :-)

Trufelki to jet po prostu nasza protalowa chałwa wg przepisu Śliweczki z wątku z przepiasami tyle że rozdrobniona i uformowana w takie kuleczki. Jej sie nie piecze w ogóle, to jakby nutella light z otrębami ... o ile dobrze pamietam.

Pozdrawiam cie i mniej kłopotów zyczę, żebys dała rade swoim problemom ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kobitki!!

dzis mialam wazenie..po 20 dniach diety 3 kg mniej;nic spektakularnego ale zawsze cos...tylko,ze przez te 20 dni wyproznialam sie tylko 3 razy....jestem zalamana juz prawie;nie wiem co robic:(;):(:-):(:)

wrzuce pozniej suwaczek i zeby zmotywowac sie jakos bardziej zmienie swoj cel z 60 na 58..i wtrwam chocby nie wiem co!!!chocbym miala kupki nie robic przez kolejny miesiac!!

pozdrawiam Was Czcicielki:)

aa i dostatwa z chudym twarogiem nie przyszla w tym tygodniu 8-)..nie mam co jesc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie test suwaka:)ale chyba nie dziala...wrr

nie dziala znowu:( jakas tepa chyba jestem:) i glodna sie robie;zakupilam sobie mix owocow morza dzis...samo bialko i nic poza tym;tylko,ze ja nie lubie...:)ale sprobuje chociaz:)

jak wstawic ten suwak??pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z jakaś pastą, np. z tuńczyka z jajkiem i szczypiorkiem czy cebulą ? Albo z wędliną i jajkiem ? ślinka mi cieknie na samą myśl ;)

Oooo to jest pomysł, dzięki. Robienie bułeczek przyćmiło pomysłowość.

Olinko cieszę się razem z Tobą. Trzymam kciuki szczególnie za tatę.

Ivonko super wynik -gratulacje. Bardzo bym chciała pogodzić się z moją wagą, ale to chyba ostatnia prosta i czas na przestoje, dziękuję za wsparcie. - Bezcenne.

Maliszko masz rację sama nie wiem jak wyrwałam się z łap lenistwa i upiekłam te bułeczki.

Maragrete - następnym razem też dodam ziół.

Spacerek byłświetny już od kilku dni siedzę w domu. Wisna nadchodzi, ptaszki śpiewają Choć brakowało słoneczka i troszkę wiało, to powietrze już takie inne.

Anulkas obiecała się odezwać, dzisiaj jest w pracy, ale jutro i poniedziałek ma wolne więc z pewnością naskrobie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo wszystkie Protalki Stare stazem jak i Nowe zyczac oczywiscie wytrwalosci w walce z naszymi kilogramami.Dawno mnie nie bylo czasami wpadalam tylko na chwilke,mam problemy w domu,wiec mam troche zaleglosci w czytaniu(30 stron)zaraz bede nadrabiac.Mam tylko pytanko niedawno rozmawialyscie na temat trufelek,mam taka ochote dzisiaj je zrobic,ale zastanawiam sie bo nie ma w przepisie czy ich sie nie piecze?bo podobne cini minis sie piecze.

-pozdrawiam ,uciekam nadrabiac zaleglosci ;)

Witam, fakt dawno Cię nie było, ale dobrze że wracasz.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny szok, dzis bylam na zakupach w realu,- i nie bylo otrebow ani jednych ani drugich, jogurtow greckich light wcale nie bylo, chyba Dukan opanowal wszystkich na wiosne....aaa kupilam platki sniadaniowe z otrebow przennych, zrobie jutro fotke i wstawie do produktow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.