Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedzielnie i leniwie. Młodą wywieźliśmy do dziadków:))) Cisza spokój i twaróg. Chwilo trwaj.....

Witam wieczorowo wszystkie Protalki Stare stazem jak i Nowe zyczac oczywiscie wytrwalosci w walce z naszymi kilogramami.Dawno mnie nie bylo czasami wpadalam tylko na chwilke,mam problemy w domu,wiec mam troche zaleglosci w czytaniu(30 stron)zaraz bede nadrabiac.Mam tylko pytanko niedawno rozmawialyscie na temat trufelek,mam taka ochote dzisiaj je zrobic,ale zastanawiam sie bo nie ma w przepisie czy ich sie nie piecze?bo podobne cini minis sie piecze.

-pozdrawiam ,uciekam nadrabiac zaleglosci ;)

Ja robiłam niedawno trufelki i wyszły pyyszne, nie mogłam się powstrzymać żeby nie zjeść, ale zrobiłam je wieczoremżeby mieć na następny dzień "do kawy" i wstawiłam je do lodówki na noc. I szlag trafił! Smakiem się tylko obeszłam bo na drugi dzień były nie do zjedzenia więc polecam trufelki jak ktoś ma ochotę na słodkie ale nie chować ich do lodówki-taka moja rada:)

robie test suwaka:)ale chyba nie dziala...wrr

nie dziala znowu:( jakas tepa chyba jestem:) i glodna sie robie;zakupilam sobie mix owocow morza dzis...samo bialko i nic poza tym;tylko,ze ja nie lubie...:)ale sprobuje chociaz:)

jak wstawic ten suwak??pomocy!!

Cześć, pozwole sobie zacytować Gochnę, która kiedyś sama mi w tym pomogła:

Suwaczek: kliknij na którykolwiek z naszych i stwórz swój, program Cię poprowadzi. Na koniec skopiuj bbcode (czy jakoś tak) i wejdź w swoim panelu kontrolnym, po lewej stronie w danych osobistych w edytuj sygnaturę oraz wklej tam ten code i gotowe!

Marcyndo- jak Ci to wychodzi???? Piękne te twoje bułko-kwiatki!!! Mi nadal wychodzą placko-paćki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna fajny awiatorek, ale jakoś mało wiosenny.

Witaj Sago! To tak specjalnie, wiesz, jak wezmę parasol, to deszcz nie pada, jak wyjdę wcześniej do pracy, to nie ma korków, jak podleję ogródek, to pada deszcz ... więc jak tak się opatuliłam, to w końcu wiosna i ciepełko przyjdzie ... To po trosze taka babska natura, bo wiosna też rodzaju żeńskiego :D :grin: :grin:

Ostatnia Szanso - dziękuję! 8-)

A teraz pierwsza porada po powrocie, bo widzę, że problem powraca jak bumerang i chciałabym Wam powiedzieć, jak sobie z nim raz na zawsze poradzić!

A więc "JAK PORADZIĆ SOBIE Z UTRUDNIONYM WYPRÓŻNIANIEM W CZASI PROTALU"

Kochane zalecam stosowanie NA STAŁE preparatu DICOMANN w tabl lub COLON C (ten drugi jest bardziej powszechny i łatwiej dostępny). Ostatnimi czasy na zajęciach z chirurgii i geriatrii nasłuchałam się o konsekwencjach diety niskobłonnikowej i zdecydowanie stwierdziłam, że tak jak raczej można powiedzieć, że zdrowym ludziom (bez niewydolności nerek, problemow metaboliczncyh etc) protal nie szkodzi, tak akurat kwestia tego, że jest to żywienie MEGA-BOGATORESZTKOWE to problemy jelitowe (a także idące za tym z czasem kwestie hemoroidów, uchyłków powodujących krwawienia, ból i perforacje, nietrzymania moczu, obniżania dna miednicy mniejszej, wypadania narządów rodnych etc etc etc) mogą dotyczyć każdej z nas (szczególnie jeśli ktoś dietuje wiele miesiecy już). Tak więc w pewnym sensie apeluję do Was - to jest takie moje dukanowe pzremyslenie dietowe i się w nim z każdym dniem utwierdzam - abyście włączyły dodatkowy błonnik do diety (szczególnie w II fazie, która jest jak wiemy fazą przewleklą...)

Dukan oferuje tylko otręby, one zawierają część błonnika niewchłanialnego i porcję wchłanialnych weglowodanów też... nie można więc się nimi opychać.... Stąd te 2 preparaty które wymieniłam...

Colon C to nasiona babki plesznik + bakterie jelitowe, bardzo dobre połączenie, działa łagodnie, w zasadzie nie ma czegoś takiego jak zbytnie rozluźnienie stolca, po prostu jest regularne 1x/1-2 dni wypróznianie... Pierwszy efekt przy stosowaniu 1 łyżeczki wymieszanej ze szklanką wody i popitej dodatkową szklanką wieczorem przychodzi po ok.2 dniach, ale jak zazywa się regularnie to jest naparwdę fajnie...

DICOMANN zaś jest w formie tabletek, ja osobiście po spróbowaniu obu form wybrałam właśnie tą, bo jest mi wygodniej łykać tabl i popijać je 2 szkl. wody, niż cos tam rozpuszczać (COLON C w sumie się nie rozpuszcza tylko te nasionka tak sobie pływają... nie jest to jakieś niesmaczne, raczej takie bez smaku... zalezy kto co woli). Łykam 2 tabl (lub 1) regularnie codziennie na noc... w ten sposób rano dostaczam błonnik na cały dzień z porcji owsianki, a na noc dodaję już czystą porcję błonnika niewchłanialnego z tych preparatów... i w jelitach wszytsko idzie sobie płynnie ;)

NAPARWDĘ POLECAM Wam takie działania... w zasadzie jestem pewna, że nie zakłoca to naszej diety... a wręcz wspomaga uczucie lekkości gdy jelita nie są przepełnione. No i do tego zdecydowanie chronimy w tym moemncie nasze jelita, bo te wszystkie chude mięsa i twarogi po prostu zdzierają z naszej śluzówki jelitowej wszelkie ochropnne warstwy... strach mysleć jak to wygląda pod mikroskopem :-) .

Tak wiec zaopatrzcie się w COLON C lub DICOMANN (nie każda apteka go ma, jest też w formie saszetek do rozp ale one zawierają subst, pomocnicze dla nas niewskazane, wiec jak ktoś chce rozpuszczać to lepiej zwykły COLON C).

W razie pytań - piszcie :D ...

Ściskam!

PS. ....i znowu się czuje potrzebna :)

Korzystam Nutko z Twoich porad i postaram się przekazać swoje doświadczenia. Najpierw stosowałam Dicoman. Pomimo, że zużyłam całe opakowanie efektów nie zauważyłam. Może to zbyt krótko było? W tej chwili stosuję Colon C, drugie opakowanie i sama nie wiem ... Niby na początku, to znaczy po paru dniach jakiś efekt był, ale później znowu się zacięło. Oczywiście nie rezygnuję z Colonu i będę go dalej stosować, może będzie lepiej po jeszcze dłuższym używaniu? Mam taką nadzieję... A co Ty na to, czy mogę liczyć na poprawę pracy swoich jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczynki!!

Walcze z tym suwaczkiem:)bylam w panelu kontrolnym ale i tak nie wiem czy dobrze zrobilam...i walcze w kibelkiem;ochlalam sie herbatki slimtea..jedynej jaka tu znalazlam..pisza,zeby niy wypic jedna na wieczor i tak zrobilam w piatek;tylko ze nici,wiec wczoraj w ciagu dnia wydoilam jeszcze 3 no i na wieczor wkoncu pomoglo i jak sie zwazylam dzis to zeszlo ze mnie 2kg...

no ale to nie jest rozwiazanie

Nutkazgadzam sie z tym co piszesz;ja jadlam kiedys ISPAGULi tez dziala...tylko,ze w tym otluszczonym kraju to nie ma mozliwosci dostac czegos takiego..Obecnie mam w posuadaniu INULINE- rozpuszczalny blonnik z korzenia cykorii;dodaje do kazdego posilku od baardzo dawna i juz chyba przestalo dzialac:(

I lacze sie z Toba zawodowo lekarsko:)tylko,ze ja weterynaryjnie:)poamietam jak na studiach 2 razy operowalam kota z zaparciami(zwierzeta niestety tez to dotyka)co ja temu kotu!!i ile!!!! z jelit wyciagnelam to masakra...ale niestety za 3 razem musielismy kota uspic:(

Sniezynka a co masz w planie w England zwiedzac?:)i uwazaj:)pokus niestety tutaj sporo!

marcynda-az mnie skrecilo z zoladku na widok Twoich buleczek:)

wiec zmykam na sniadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie!!!

Wreszcie mam jakiś wolny dzień i mogę posiedzieć na kompku :D :grin: :grin:

Wszystkim gratuluję spadków, stojącym wagom- pałą po podziałce ;) :-) :)

A i jeszcze witam wszystkie nowe odchudzaczki!!!!- w sumie już nie takie nowe- bo dawno mnie nie było i zdążyły się "postarzeć" 8-) :D

Gogi-odezwij się!!!!!!!!jak sobie radzisz???????????

Marcynda- śliczne te Twoje różyczki i pewnie pyszne...a mnie się nie chce piec...mam zimowego lenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczeta z rana....

Gochna, Maragrete, Sago i Bożenko - dziękuję Wam dziewczyny.... :-) Kurczę miło było usłyszeć, że pamiętałyście o mnie podczas mojej niebytności... i że Wasza wiara w moje możliwości się nie kończy.... Lekarz protalowy postara się słuzyć radą ponownie... jak coś pytajcie :) - na uczelni przede mną aktywny okres (mam rozpisane na najbliższe 1,5 miesiąca egz 1x/2 tyg), ale postaram sie TU BYĆ 8-) ...

Może faktycznie muszę porządnie co nie co popracować nad własnym samowyobrażeniem ;) .

Wiecie... za 42 dni kończę 25 lat... ćwierćwiecze - chcę jakoś lepiej przezyć i uczcić te urodziny... Akurat w w tym roku wypadają w Wielką Sobotę.... będę też chciała zrobic imprezę dla znajomych, ale z przyczyn uczelniano-egzaminacyjnych planuję ja dopiero po 2 tyg od prawdziwej daty ur...

W każdym razie... chciałabym do tego czasu coś jeszcze w sobie zmienić, coś poprawić... i niech to będzie kurcze m.in. PROTAL!

Ah ah... no nic nie mam co pisać więcej o spadkach formy... Postaram sie być fair, wobec siebie, Was.. i Dukana... spróbuję... poszukać w sobie Nutki-Zmobilizowanej jaką znacie... bo skoro miałyście okazje mnie taką poznać, to znaczy, że musi to we mnie wciąż gdzieś drzemać! :D

Dzięki że jesteście tu i można szukać pomocy w chwilach nie-lekkich...

Tymczasem uciekam.... ginekologia przede mną... masa ginekologii i położnictwa (nie macie pojęcia jakie to rodzenie się dzieci jest w istocie skomplikowane)...

Buziaki niedzielne!

PS. Masz rację Sago.... jakoś dzis jak otworzyłam oczy zapachniało wiosną w pokoju... WIĘCEJ SŁOŃCA! :D

Nutko!!! niemożliwe jest to co piszesz-bo-ja przecież jak zaczynałam dietę to byłaś mi ratunkiem!!! a teraz co/???

nie, nie absolutnie bierz się do kupy i do przodu!!!!

przecież takie wielkie przeżycie przed Tobą!!!!!

dasz radę!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie ze słonecznej opolszczyzny ;)

Gratulacje dla wszystkich spadkowiczów.

U mnie mały spadeczek, potwierdzę go jutro bo czekam na wizytę w wc (Nuta ma rację -dbajmy o swoje jelita).

Rodzice dają radę, są zadowoleni, tata kontroluje poziom cukru i sam zauważa pozytywy bo ten w końcu nie skacze a utrzymuje się na jednym poziomie z tendencją do lekkiego spadku ku normie :-)

Dziś idziemy całą ferajną na urodzinki do mojej siostry i jej męża...narobiłam jedzonka protalowego , siostra też się wczuła i zadziała z jajkami w sosie jogutrowym (a nie zwyczajowo w majonezie).

Gochna twój serniczek wygląda swietnie, zdam relację o smaku jutro :)

Nutka nawet nie myśl o porzyceniu Protalu ... nununu 8-)

Buziaki, jesteście dla mnie b. ważne.

Rodzice dziękują WAM.

:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w słoneczną ciepłą niedzielę.

Właśnie niedawno wróciłam z rodzinnego wypadu na górę,troszkę pozjeżdzaliśmy z górki na pazurki ;)

Ja też nie mam sie czym chwalić,więc nie pisze zbyt czesto.Ale na temat pierogów muszę sie wypowiedzieć...

Znalazlam na portalu ogloszenie : Pierogi z otrab owsianych (100%) z miesem drobiowym ,okraszone gotowana cebulka!!! Czyz nie piekne?

A moze wspaniala Sliweczka da rade, poglowkuje, popracuje i przepis pojawi sie u nas?

post-18038-1266743701_thumb.jpg

Szpuleczko,ja już robiłam pierogi :-) Ale tak naprawdę to niewiele ich można zjeść bo wolno nam tylko 3 łyżki otrębów...Ale ja zrobiłam ze szklanki otrębów mielonych owsiano-pszennych i miałam na kilka dni (wsypywałam 2 łyżki owsianych i 1 pszennych i znowu 2 owsianych i 3 pszennych i tak dużo porcji aż zapełniła się szklanka mąką owsiano-pszenną.Dodałam 1 jajo i wode ciepłą żeby wyszło sprężyste ciasto.Ciasto jest troszkę ciemniejsze niż pszenne.Ale w smaku smaczne.Robiłam z twarożkiem na słodko,ale równie dobrze można zrobić z mięskiem z kurczaka czy z czym kto lubi.Do pierogów z kurczakiem można dodac do ciasta jakieś zioła.Wstawię przepis w naszym wątku z przepisami,bo zapomniałam całkiem o nim :)

Gratuluje spadkowiczom,stojącym wytrwałości życzę.

Smucącym się uśmiechu,a chorym zdrówka.

Wszystkim nowym protalkom życzę dojścia do celu.

Pozdrawiam Wszystkie miłośniczki twarogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie słoneczko, więc witam słonecznie.

Pokusiłam się nawet wyjsć na spacer po pysznym obiadku - zupka gulaszowa, serniczek z przepisu Śliweczki - po raz kolejny stwierdzam- jesteś WIELKA i osładzasz mi tę dietkę.

Gochno jaki fajny z Ciebie lamparcik. Dla syna powodzonka, tyle bab za niego trzyma kciuki, więc musi się udać.

Śnieżynko - udanego wyjazdu.

Nutko kochana nareszcie wróciłaś, tylko dlaczego w takim nastroju? Po wyjeździe powinnaś się zregenerować i z nowymi siłami i energią stanąc do walki z tłuszczykiem. A tu co? Smutki jakieś. W zeszłym tygodniu tez mnie ogarnęły , ale to tylko jeden dzień był taki smutaśny. Wszystkie jesteśmy z Tobą, więc do boju doktorku nasz forumkowy.

Sago , Bożenko, Maragrete jeszcze raz dzięki za gratulacje, nawet nie wiecie jak mnie to motywuje, chociaż Wy, bo moje najbliższe otoczenie abym zaprzestała, a ja się nie poddam i zmieszczę się w te spodnie o wiele za ciasne.

Grazio współczuję Ci, i znam ten ból, także trzymaj się dzielnie.

Marcyndo piękne te różane bułeczki, też mam ostatnią na kolacyjkę pożrę.

Gogi - piękny wynik, a i reszcie pań gratuluję.

Z tego wszystkiego to się dzisiaj nie zważyłam, a może to i dobrze.

Miłego popołudnia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalki !

Nutko - no uff......!!! ciężar spadł mi z serca że sie nie poddajesz i wstąpił w ciebie duch dalszej walki o kilogramy..... ;)

Gogi - super wynik 9,5 kg - gratuluje !

Marcyndo -bułeczki sliczne, wyglądaja zachęcająco.... smacznego !

Gochna - avatorek fajny, taki opatulony.........

Śniezynko - nie martw sie, wszyscy sobie tu na pewno świetnie poradza bez ciebie, i z malutka tez będzie wszystko ok. Odpoczywaj, zwiedzaj, nabieraj sił na nastepne sesje i inne trudy codziennego życia. Udanego pobytu !

Marzeniaw - gratuluje spadku !

Iris - jak już sobie na stronie z suwaczkami zrobisz swój suwaczek to skopiuj BBcode od litrek URL do literek URL - cały dokładnie. Wtedy otwórz swój panel kontrolny i tam z boku jest hasło : edytuj sygnature, kliknij na nie i wtedy otworzy ci sie okno w które wkleisz to skopiowane Bbcode, potem na dole zatwierdź zmiany i powinno dzialac.

U nas dzis tez cały dzien był super słoneczny, biegałam z moim psem i z kijami Nordic Walking cłe 2 godziny i nie wiem kto był bardziej z tego zadowolony, ja czy moja suczka.... :-)

Teraz zaraz ide na basen, a wieć dzien pod znakiem aktywności fizycznej... to dobrze ale znów mi sie włączył wilczy apetyt, czasem w fazie B+W tak mam, normalnie konia z kopytami bym zjadła, jem co prawda protalowo ale duże ilości .... az sie boje jutro wchodzic na wagę.

Miłego wieczoru wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

Wpadam tylko na momencik się przywitać i zostawić Wam parę moich pierwszych w życiu bułeczek Protalowych ;)

częstujcie się kobitki!

My uciekamy w góry bo piękna pogoda- słonko grzeje że ho ho!!

pa pa

p2201685.jpg

------------------

Piekne te Twoje rozyczki Marcyndo!!! Gratulacje!!!

Nie kupilam tych foremek bo mialam watpliwosci co do ksztaltu -mam takie klasyczne, a w tych obawialam sie, ze jak sie je odwroci do gory nogami -czyli kwiatkiem do gory -to beda sie kiwaly na wyrosnietych czapeczkach. Ale widze, ze obawy zbedne . Oczyma wyobrazni widze te foremki w wersji z czekolada i zurawina -precz pokuso !!! - to dopiero w 4-tej fazie i to od czasu do czasu :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny...

Witam po długiej nieobecności.... naparwdę długo mnie tu nie było, i realnie nie miałam jak i kiedy zaglądać... a i pewnie mojemu sumieniu nie było tu po drodze bo.... nagrzeszyłam ostatnimi czasy ;)

-----------

Nuteczko droga!

Moj Tata (a byl to czlowiek niezwykle madry) mawial, ze to co nas nie zabije to nas wzmocni.

To co napisalas swiadczy, ze juz wiesz ktoredy droga prowadzi, masz za soba zakret, ale wizja finiszu doda Ci sil...

Bedziemy Cie wspierac, bedziemy sie wspierac, nie ma innego wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.