Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny, tak jakoś się przyzwyczaiłam do forum że wizyta tu to pierwsza rzecz jaka robie po włączeniu kompa. Wiecie co, byłam kilka dni temu w Niemczech na zakupach, w Kauflandzie. I nie wierzyłam własnym oczom - cała masa jogurtów 0,1% tłuszczu i bez cukru i w dodatku był nawet waniliowy :) zrobiłam zapasy na tydzień 8-) dodatkowo dietetyczne parówki, ketchupy, serki i twarożki - dlaczego u nas nie ma takiego wyboru ???

Wyczytałam Ze Sokołów robi paróweczki Fitness, tylko 3% tłuszczu i sam drób tylko że w Szczecinie bez szans na kupienie ;)

Witajcie dziewczyny,

Misza, powiedz gdzie jeździsz do Kauflandu w Niemczech po te zzakupy. Bo ja często jeżdżę do Schwedt ale tam chyba nie ma tego marketu ,a w Realu jest malo produktow lajtowych.

Gochna ipiekłam według podanego rzez Ciebie przepisu, ale nie bułeczki, ale w fromie chlebka, bardzo mi smakuje, tylko nie wiem czy moge bezkarnie jeść tyle na ile mam ochotę :-)

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie ;) Jestem tutaj nowa i muszę przyznać , że czytam to wasze forum od jakiegoś czasu. Jestem zdecydowana dołączyć do was jeśli oczywiście pozwolicie :-) Obawiam się tylko czy wytrzymam na tej diecie bo przecież tyle jest pokus, podziwiam was że dajecie radę. Zdaję sobie sprawę że coś trzeba ze sobą zrobić bo jak nie teraz to wkrótce będzie za późno. Całe życie walczę z nadwagą. Chociaż jak pomyślę że kiedyś przy wzroscie 160 cm ważyłam 65 kg i myślałam ze jestem gruba to byłam wtedy po prostu głupia. Nawet wtedy nie chodziłam na basen bo się wstydziłam. A teraz horror w ciąży przytyłam 17 kg i ważyłam 82 kg. po ciąży coś tam spadło, były momenty ze sie odchudzałam spadłam wtedy na 74 kg,ale oczywiście dogadzanie sobie robi wiele. teraz ważę 80 kg nie uwierzycie ale jeszcze kilka dni temu miałam prawie kilo mniej. Chciałabym schudnąć do 62 :) Musze coś zrobic mąż zaczyna mi dokuczac i tak ma cierpliwość młoda kobieta i tak sie zapuściła 8-) Wiec zaczne od jutra albo od czwartku :D to juz postanowione musze tylko zrobic zapasy serków :D No i mam pytanie czy ta dietę można stosować biorąc jednoczesnie pigułki antykoncepcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee ;) mam A rh+ ale ja sie śmieje że wdocznie nie w pośpiechu robili bo jakaś trefna jestem, wszystkie możliwe choroby i inne cuda zawsze mnie trafią i tak całe życie ciągle coś...jak się jedno zaleczy to pojawia się następne i tak w kółko :)

Motylku ja tez mam tak grupe i tez sie smieje bo jestem pierworodna i 3 lata mnie robili :-) i tez ciagle cos mi dolega, waga spada wolno, ale spada i z tego sie ciesze wiec trwam w tej diecie i trwam i czekam na osiagniecie celu, tylko boje sie ze na utrwalaniu beda wracac te kiloski skoro tak wolno spadaly...

Witam wszystkich serdecznie 8-) Jestem tutaj nowa i muszę przyznać , że czytam to wasze forum od jakiegoś czasu. Jestem zdecydowana dołączyć do was jeśli oczywiście pozwolicie :D Obawiam się tylko czy wytrzymam na tej diecie bo przecież tyle jest pokus, podziwiam was że dajecie radę. Zdaję sobie sprawę że coś trzeba ze sobą zrobić bo jak nie teraz to wkrótce będzie za późno. Całe życie walczę z nadwagą. Chociaż jak pomyślę że kiedyś przy wzroscie 160 cm ważyłam 65 kg i myślałam ze jestem gruba to byłam wtedy po prostu głupia. Nawet wtedy nie chodziłam na basen bo się wstydziłam. A teraz horror w ciąży przytyłam 17 kg i ważyłam 82 kg. po ciąży coś tam spadło, były momenty ze sie odchudzałam spadłam wtedy na 74 kg,ale oczywiście dogadzanie sobie robi wiele. teraz ważę 80 kg nie uwierzycie ale jeszcze kilka dni temu miałam prawie kilo mniej. Chciałabym schudnąć do 62 :D Musze coś zrobic mąż zaczyna mi dokuczac i tak ma cierpliwość młoda kobieta i tak sie zapuściła :grin: Wiec zaczne od jutra albo od czwartku :grin: to juz postanowione musze tylko zrobic zapasy serków :grin: No i mam pytanie czy ta dietę można stosować biorąc jednoczesnie pigułki antykoncepcyjne?

Witaj MoniczkoP, nie ma horroru z tymi Twoimi kiloskami i zrzucisz je jak my wszystkie, a co do dokuczajacych mezow to tez mam takiego ..., ale jak sie wylaszczymy to wtedy im pokazemy i bedziemy chodzic dumne jak paw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny,

Misza, powiedz gdzie jeździsz do Kauflandu w Niemczech po te zzakupy. Bo ja często jeżdżę do Schwedt ale tam chyba nie ma tego marketu ,a w Realu jest malo produktow lajtowych.

Gochna ipiekłam według podanego rzez Ciebie przepisu, ale nie bułeczki, ale w fromie chlebka, bardzo mi smakuje, tylko nie wiem czy moge bezkarnie jeść tyle na ile mam ochotę :-)

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Lula - tak bezkarnie to nie możesz, musisz utrzymać bilans otrębów tzn. 2 łyżki owsianych i 1 łyżka pszennych dziennie, a wiec jak chleb to mniej otrebianki albo wcale oraz bilans produktów tolerowanych - czyli max 2 dziennie a w chlebku jest mąka czy skrobia kukurydziana, wiec jak zjesz to juz jeden produkt tolerowany masz zaliczony...

MonikaP - witaj z nami protalkami, my będziemy cie wspierać, podpowiadać, radzić, ganić za grzeszki ale dużo zależy od ciebie samej.... Powodzenia i determinacji w diecie ci życzę !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

U mnie kaplica - 14 dzien diety i niecałe 3 kilo mniej - nie wiem czy to mało czy dużo ale niezbyt fajnie mi z tym...

Dzisiaj 5 dzien białek i waga stoi stoi i stoi od 5 dni....

czym przyprawiacie mięcho?? ja używam ciut przyprawy do kurczaka albo wegety- czy to mozliwe ,że przez to waga ani drgnie- już szukam przyczyn we wszystkim w czym sie da..

Bułek na razie nie piekę i lece same sery i dozwolone produkty hmmm. no nie wiem ,widać taka moja uroda. Jutro warzywa i znowu 5 dni zastoju podejrzewam . Piszecie ,żeby sie raczej obiadać ale mnie sie nie chce jeść i co tu robić ??

zostawiam Wam kawałeczek wiosny i zmykam do zajęć MAtki POlki

Pozdrawiam

Marcynda my to mamy jakąś dziwną wspólną skłonność. Może jesteśmy w tej sekcie siostrami duchowymi hehehe ..U mnie dosłownie TO SAMO na warzywach leciała waga w dół na białkach stanęła a nawet drgnęła w górę. I też sie zastanawiam nad tymi przyprawami gotowymi marynatami itd Ale nic damy rade! Dopiero 2 tygodnie więc może się unormuje. Aha i jeszcze słyszałam że lepiej jeść wiecej miesa niz nabiału. Także ja dziś łosoś i kura, zobaczymy...

No dobra..przyznam sie jeszcze że muffinki upiekłam. Ale piekłam bardziej z chęci dopięcia swego aby w końcu cos wyszło z tych moich pieczonek bo dotąd chlebki bulki ciasta mi nie wychodziły, rosły ładnie w piecu a potem flak się robił I chyba odkryłam przyczynę-zawsze piekłam z grzałką z góry i z dołu-tak mi radziła mama, ale dziś piekłam tylko z termoobiegiem i jest wszystko ok. Nie wyrosły taaakie wielkie ale przynajmniej w środku są jak należy i bez zakalca. Także tym wszystkim którym nie wychodziło radzę spróbować z termoobiegiem.

No to kawa i "ciacho"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety nie jestem naiwna sądząc, że po III Fazie będę mogła sobie używać i wystarczy mi ten 1 dzień białkowy w tygodniu. Na pewno będę kontrolować swoją wagę, żeby w razie potrzeby szybko zareagować. Po prostu albo się jest zaaprogramowanym chudzielcem, albo pączuszkiem, który wygląda jak chudzielec, ale musi się starać, żeby nie wyglądać jak pączuszek :-)

Wszystko prawda.Cały czas kontroluję wagę (to znaczy wagę mojego jestestwa, a nie urządzenie). Wiem jednak jak zareagować, co zjeść lub czego nie. I tu jest własnie cała mądrość naszego doktorka. Naucza,co i kiedy "wrzucić coś na ruszt" ;) aby żyć szczupło i wesoło. Nawyków nabranych na diecie wcale nie jest tak łatwo się pozbyć, i dobrze bo przecież własnie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcynda my to mamy jakąś dziwną wspólną skłonność. Może jesteśmy w tej sekcie siostrami duchowymi hehehe ..U mnie dosłownie TO SAMO na warzywach leciała waga w dół na białkach stanęła a nawet drgnęła w górę. I też sie zastanawiam nad tymi przyprawami gotowymi marynatami itd Ale nic damy rade! Dopiero 2 tygodnie więc może się unormuje. Aha i jeszcze słyszałam że lepiej jeść wiecej miesa niz nabiału. Także ja dziś łosoś i kura, zobaczymy...

Moge dołączyć do WAS siostrzyczki?? ;D

Ja w zasadzie tez zauważyłam odwrotność u siebie ... chyba Kasias też tak ma.

Marynat i gotowych przypraw unikam, zerknijcie na skład tam jest kupa wegli i tłuszczu ...

A moje spadki notuje różnie raz na miesku raz na nabiałach a innym razem gdy jem warzywka ;)

Buźka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narobiłam. Zginął mi mój poprzedni powitalny post, w następnym źle zacytowałam Bożenę, może na dzisiaj już zakończę swoją pisarską działalność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

ŚLIWECZKO jak tam Twoje wyniki? Mam nadzieję że są ok? Znów Ci muszę"posłodzić" - nie dość, że lubisz myć okna (brrr) to jeszcze pieczesz i gotujesz tak boskie cywilne jedzonko swojej Rodzince, łał ja bym wymiękła. U mnie w domu ze słodkich rzeczy jest tylko słodzik a córcia jak coś słodkiego chce to wysyłam do sklepu i "niech skonsumuje na zewnątrz" :-)

Marzeniaw,moje wyniki są w granicach normy,czyli wszystko ze mną ok :) Bałamsię najbardziej wyników nerkowych (mocznik,keratynina) ale są ok,więc jednym słowem można być na Dukanie długo i mieć dobre wyniki.Trzeba tylko pamiętać o piciu dużej ilości płynów,a ja piję naprawdę sporo.

Dziękuję za "słodzenie",ale nie zawsze jest tak super,czasem mnie skuszą te pyszności i potem niestety sie zamartwiam wzrostami wagi 8-) Ale staram się :D Muszę często sobie przygotowywać pyszności protalowe żeby nie ulec cywilnym delicjom :D

NO TO SIĘ WSTRZELIŁAM W TEN TEMAT Z ALKOHOLEM...I POTWIERDZAM - NIE WARTO

O tak,ja też potwierdzam,alkohol szkodzi nie tylko zdrowiu :grin: Naszej wadze też szkodzi.

niee ;) mam A rh+ ale ja sie śmieje że wdocznie nie w pośpiechu robili bo jakaś trefna jestem, wszystkie możliwe choroby i inne cuda zawsze mnie trafią i tak całe życie ciągle coś...jak się jedno zaleczy to pojawia się następne i tak w kółko :grin:

A ja mam też grupę krwi A rh+ i raczej nie choruję.Nie pamiętam kiedy byłam tak porządnie chora,przeziębienia znoszę łatwo i rzadko choruję.Za to jedna z moich córek ma grupę krwi 0 i ciągle coś się do niej przyczepia.Ciśnienie ma strasznie niskie,w kościele zawsze mdleje,więc ciągle wpycham ją do ławki :grin: żeby usiadła.Nawet kilka lat temu mimo szczepienia zachorowała na krztusiec,to była tragedia...A to nerki,a to żołądek...Ciągle coś się z nią dzieje.Ale nie wiem czy to ma związek z grupą krwi,bo mąż ma grupę 0 i nie choruje :grin:

Winkachce,gratulacje! Niech ta 3 faza minie bez żadnych wzrostów wagi.

Spadkowiczom-gratulki.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny,

Misza, powiedz gdzie jeździsz do Kauflandu w Niemczech po te zzakupy. Bo ja często jeżdżę do Schwedt ale tam chyba nie ma tego marketu ,a w Realu jest malo produktow lajtowych.

Gochna ipiekłam według podanego rzez Ciebie przepisu, ale nie bułeczki, ale w fromie chlebka, bardzo mi smakuje, tylko nie wiem czy moge bezkarnie jeść tyle na ile mam ochotę ;)

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Ja byłam w Zellow czy jakoś tak, 15 km od Kostrzyna. Ale tez sie wybieram do Szwedt, bo jestem ze Szczecina :-)) Jak cos wypatrze to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MoniczkoP, nie ma horroru z tymi Twoimi kiloskami i zrzucisz je jak my wszystkie, a co do dokuczajacych mezow to tez mam takiego ..., ale jak sie wylaszczymy to wtedy im pokazemy i bedziemy chodzic dumne jak paw....

Dzięki bardzo ;) No mój mąż chyba nigdy się nie dowie co to znaczy sie odchudzać przy wzroscie 188cm waży 77 kg. Jest strasznie chudy. Ja sie tak staram gotuję piekę dogadzam mu a jego waga ani drgnie :-) Chociaż przez 5 lat małżenstwa ma 3 cm więcej w pasie :) A człowiek ani sie oglądnie a tu kilogramy przybywają . Jeśli można zapytać to z jakiego miasta na śląsku Kasiu jesteś?

Tarnowskie Gory, a raczej okolice....a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha Motylek może ty masz grupę krwi 0 przy takiej grupie anemia często się zdarza(nawet bez odchudzania).Moja corka tez ma(grupę 0 i anemię)

Coś w tym jest. Ja mam też grupę 0 i anemia nie jest mi obca, właśnie przed samą dietą skończyłam trzymiesięczną kurację, bo miałam bardzo złe wyniki, ale szybko się poprawiały i te trzy miechy wystarczyły, ale za pół roku mam powtórzyć badania :-)

Gochna ipiekłam według podanego rzez Ciebie przepisu, ale nie bułeczki, ale w fromie chlebka, bardzo mi smakuje, tylko nie wiem czy moge bezkarnie jeść tyle na ile mam ochotę :)

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Odpowiedź padła, nie tak całkiem bezkarnie co do ilości, raczej ostrożnie ;)

Witam wszystkich serdecznie 8-) Jestem tutaj nowa i muszę przyznać , że czytam to wasze forum od jakiegoś czasu. Jestem zdecydowana dołączyć do was jeśli oczywiście pozwolicie :D Obawiam się tylko czy wytrzymam na tej diecie bo przecież tyle jest pokus, podziwiam was że dajecie radę. Zdaję sobie sprawę że coś trzeba ze sobą zrobić bo jak nie teraz to wkrótce będzie za późno. Całe życie walczę z nadwagą. Chociaż jak pomyślę że kiedyś przy wzroscie 160 cm ważyłam 65 kg i myślałam ze jestem gruba to byłam wtedy po prostu głupia. Nawet wtedy nie chodziłam na basen bo się wstydziłam. A teraz horror w ciąży przytyłam 17 kg i ważyłam 82 kg. po ciąży coś tam spadło, były momenty ze sie odchudzałam spadłam wtedy na 74 kg,ale oczywiście dogadzanie sobie robi wiele. teraz ważę 80 kg nie uwierzycie ale jeszcze kilka dni temu miałam prawie kilo mniej. Chciałabym schudnąć do 62 :D Musze coś zrobic mąż zaczyna mi dokuczac i tak ma cierpliwość młoda kobieta i tak sie zapuściła :grin: Wiec zaczne od jutra albo od czwartku :grin: to juz postanowione musze tylko zrobic zapasy serków :grin: No i mam pytanie czy ta dietę można stosować biorąc jednoczesnie pigułki antykoncepcyjne?

Witaj MonikoP ! Zaczynaj i chudnij!!! Z pigułkami może trochę wolniej spadać, ale nie jest to reguła prawdopodobnie. Może nasza Nutka się wypowie bardziej fachowo?

Marcynda my to mamy jakąś dziwną wspólną skłonność. Może jesteśmy w tej sekcie siostrami duchowymi hehehe ..U mnie dosłownie TO SAMO na warzywach leciała waga w dół na białkach stanęła a nawet drgnęła w górę. I też sie zastanawiam nad tymi przyprawami gotowymi marynatami itd Ale nic damy rade! Dopiero 2 tygodnie więc może się unormuje. Aha i jeszcze słyszałam że lepiej jeść wiecej miesa niz nabiału. Także ja dziś łosoś i kura, zobaczymy...

Również zapisuję się do klubu spadających raczej na warzywkach niż na białkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.