Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

I26 4,3 kg to piękny wynik. Trzymaj tak dalej, chociaż teraz troszkę spadnie tempo ale jak taki początek, to może być zapowiedź dobrych spadków :wink: Ze schowaniem wagi to też dobry pomysł, ciekawe czy wytrzymasz całe 10 dni?

Buziaki dla synka! Moja wnusia też skończyła 2 latka miesiąc temu, a dziś byłam na pierwszych urodzinkach chrześnicy mojego Syna :wink:

A dziękuje bardzo.Może to dlatego że to w sumie chyba pierwsza moja dieta.No i nie zbierałam nadwagi przez lata.Mam nadzieję że będzie waga lecieć w dół dalej.Waga jak narazie schowana .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna przypomniałaś mi, że u mnie też po drodze było rzucanie palenia - aż śmieszne, że już o tym zapomniałam tak jakbym nigdy nie paliła! Ale to i dobrze, prawda?

DZiewczyny miałam nie pisać o tym, bo cóż to ma wspólnego z naszym dietowaniem ale mam strasznego stresa - mój Kochany idzie lada chwila "pod nóż" - czeka go zabieg w związku z przepukliną pępkową i choć wiem, że to nic takiego w dodatku zabieg jest wykonywany metodą laparoskopową to i tak boję się.A u mnie jak nerwy to i wizyty w kuchni częstsze (i ku całej radości w kibelku też:wink:) dziś już zjadłam otrębiankę, serek wiejski i chyba z 5 plastrów indyka wędzonego i nadal mnie ssie...

przykro mi, ale to raczej rutynowy zabieg więc nie powinno być komplikacji. Podjadaj byle tylko protalowo to nic złego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROTOMAJONEZ

Dziewczyny mam pytanie co do wynalazku o nazwie protomajonez :wink:

Czy to da się zjeść? Smakuje jakos podobnie do normalnego majonezu czy to kompletnie inna sprawa?

Poza tym gdzie sie kupuje olej parafinowy? Ja znalazłam go w Leroy Merlin przy lampach ale było napisane że nie nadaje sie do spożycia :wink:

I z czym go jecie?

POMOCY :P

To inaczej parafina i kupić można w aptece. Nigdy nie stosowałam, więc o smaku nic nie napiszę.

TEGO OLEJU NIE MOZNA PODGRZEWAĆ BO WTEDY JEST SZKODLIWY,czyli smażenie odpada, tylko do sałatek lub do zrobienia majonezu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwilką do sałatki zrobiłam taki sosik jajko zmiksowałam z jogurtem dosypałam troszke przyprawek i koperek polałam na sałateczkę. ICZY MI POTRZEBNY MAJONEZ DO SZCZĘŚCIA.HIHI.

a oleju parafinowego też nie uzywam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem z WAS dumna :wink: czytam codziennie :wink: ciesze sie :P) ze jestescie DUKANECZKI :D mam czasami takiego doła :-P ale jak poczytam to zaraz dostaje dopalacza :D

DZIEKUJE WAM :-D

PS.z Dukanem od 30 stycznia 2010 - do dzis zgubilam 5kg,ale uswiadomiłam sobie to dopiero wczoraj co to znaczy stracic 5kg,jak niosłam wode 5 litrowa niegazowaną kupiona w Lidlu - jaki to CIĘŻAR :roll:

DZIEKUJE WAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskakuje na chwilke,

podziękowac Maragretee której czary zadzialały nawet na mojego tatę i to na odległość :wink:

No u niego na minusie 7 kg,

Jej jak on złamie 90 i zobaczy 8 z przodu to chyba oszaleje z radości :P a ja z nim.

Ale się cieszę.

Musze przyznać że nie sądziłam że to się uda, niby wierzyłam ale znam GO i bałam sie o motywację, a tu taka niespodzianka.

Dobrze ze robiłam im wczoraj ten serniczek, to taka nagorda za piękne dietkowanie :wink:

Buźka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłabym dostać przepis na jakieś bułeczki lub chlebek? Jeden przepis znalazłam ale nie mam mikrofalówki, no chyba że mi podpowiecie ile w piekarniku się taki chlebek piecze?

Zacytuję przepis Maragrete mam nadzieję, że się nie obrazi:

To jest porcja na 12 mufinek/bułeczek :

- 1/3 kostki drożdzy (takiej typowej nie wiem ile gramów..)

- pól szklanki chudego ciepłego mleka

- łyżeczka maki kukurydzianej i szczypta zwykłego cukru ( zeby drożdże miały pozywke i rosły)

Mieszam to wszystko i odstawiam w ciepłe miejsce na chwilke

- 6 łyżek otrebów owsianych

- 3 łyzki otrebów pszennych

- 3 łyżki maki/skrobii kukurydzianej

- szczypta soli

- ewentualnie jakies zioła albo sezam albo zapach waniliowy czy smietankowy jak chce i na co mam ochote

Mieszam, czasem część otrębów miele w młynku a czasem nie, jak mam czas...

Do tego dokładam 2 całe jajka i 130-150 gram chudego serka homo ale jak nie mam w domu homo do dodaje inny chudy "smarowny" tzn. mielony ser biały , tylko wtedy dokładam łyzke jogurtu. zalezy czym dysponuje w domu...

Mieszam wszystko, dolewam wyrosnięte drożdże i juz. Ciasto jest rzadkie, grudkowate. Wlewam do foremek tak po 2/3 wysokosci i wkładam do zimnego piekarnika na 45-50 minut w temp. 180 stopmi. Smacznego !

uwaga ze wzgledu na brak konserwantów szybko sie te bułeszki psuja wiec po 1-2 dniach trzymam je w lodówce i zżeram po 2 szt dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna przypomniałaś mi, że u mnie też po drodze było rzucanie palenia - aż śmieszne, że już o tym zapomniałam tak jakbym nigdy nie paliła! Ale to i dobrze, prawda?

DZiewczyny miałam nie pisać o tym, bo cóż to ma wspólnego z naszym dietowaniem ale mam strasznego stresa - mój Kochany idzie lada chwila "pod nóż" - czeka go zabieg w związku z przepukliną pępkową i choć wiem, że to nic takiego w dodatku zabieg jest wykonywany metodą laparoskopową to i tak boję się.A u mnie jak nerwy to i wizyty w kuchni częstsze (i ku całej radości w kibelku też :wink: ) dziś już zjadłam otrębiankę, serek wiejski i chyba z 5 plastrów indyka wędzonego i nadal mnie ssie...

No to jedz, nie powinno Ci to zaszkodzić raczej. A o laparoskopię się nie martw. Ja miałam robioną dwa razy i też przeżyłam tak jak i krowa i pies Iriss1 :-P :D :-D

PROTOMAJONEZ

Dziewczyny mam pytanie co do wynalazku o nazwie protomajonez :P

Czy to da się zjeść? Smakuje jakos podobnie do normalnego majonezu czy to kompletnie inna sprawa?

Poza tym gdzie sie kupuje olej parafinowy? Ja znalazłam go w Leroy Merlin przy lampach ale było napisane że nie nadaje sie do spożycia :wink:

I z czym go jecie?

POMOCY :D

Ja też nie robiłam protomajonezu, jakoś wolę sosy z jogurtu greckiego, a parafinę ciekłą (olej parafinowy) kupisz w aptece.

Dziewczyny jestem z WAS dumna :D czytam codziennie :grin: ciesze sie :grin: ) ze jestescie DUKANECZKI :grin: mam czasami takiego doła :grin: ale jak poczytam to zaraz dostaje dopalacza :grin:

DZIEKUJE WAM :grin:

PS.z Dukanem od 30 stycznia 2010 - do dzis zgubilam 5kg,ale uswiadomiłam sobie to dopiero wczoraj co to znaczy stracic 5kg,jak niosłam wode 5 litrowa niegazowaną kupiona w Lidlu - jaki to CIĘŻAR :-D

DZIEKUJE WAM :-D

Brawo Melu tak trzymaj i odzywaj się częściej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalki drogie moje !

Dziś jakoś późno zaglądam na forum bo miałam duzo pracy w biurze, i jeszcze mam, podczytywałam trochę ale na pisanie nie było czasu.

Olinko, Tatusiu Olinki, Bożenko i... pozostałe Protalki - czaruje dalej, proszę bardzo....nie ma sprawy... byle byscie tylko odnotowywały/li spadki... :wink: :wink: "Stare " Protalki pamiętają, że kiedyś Śliweczka odczyniała indiańskie tańce i .......... tez pomagało na spadki wagowe, więc mogę i ja coś odczyniać.... :P

Sagus - coś ty ja sie nie obrażam, cytuj, cytuj... niech dziewczyny pieką i wcinają na zdrowie... :D

Jak tam twoje oferty pracy ? pojawia sie cos sensownego ? czy tylko droga przez układy i znajomości pozostaje zeby cos znaleźć ?

Dukaneczko- ty "podlecu", musisz tak obrazowao opisywac te owoce ? ..musisz ?...ja czytam a moja ślina zalewa klawiature.. :D

Iriss - rozbawiłaś mnie tym dylematem czy malować sie do pracy w rzeźni... :-P Ja sama tez nie lubię siebie bez makijażu, mam juz swoje lata i wyglądam bez makijażu jak bym była taka wyblaknięta. Chociaż nie maluje sie mocno ale...dlatego rozumiem ciebie i twoje dylematy. W końcu to ty sma ze soba musisz się dobrze czuć, a spotykasz tam sie głównie z ludźmi ale i ze zwierzętami, chociaz tym ostatnim to juz chyba obojętne czy ty jesteś w makijażu czy bez.... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza - wiem że "stare" Protalki robiły i robią protomajonez, parafina jest bez smaku wiec smak majonezu uzyskuje sie dzięki jajkom, musztardzie i przyprawom. Może dziewczyny te sie wypowiedzą, na pewno jest ok.

Ja osobiści nie robiłam, choć raz czy dwa używałam parafiny ciekłej do sosu do sałateki, wtedy kiedy miałam problem z WC i nic innego nie pomagało. Był to całkiem dobry sos.

Ja jak potrzebuje czegoś majonezopodobnego to robie albo miesznke gęstego, bałkańskiego jogurtu z musztarda albo pól na pół zwykły odtłuszczony majonez light mieszam z jogurtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów:)

U mnie drugi dzień fazy uderzeniowej i nawet nie jest źle:), ale jak pomyśle, że mam gotować dwa obiady to aż coś mi się robi:( Już prawie namówiłam męża na dietę, ale jak się dowiedział ze nie będzie piwka i winka to zakończył temat;(

Na razie ubyło mi 1,3 kg, wiem że to tylko woda ale zawsze coś!

Czy to normalne, żebym piła około 6 litrów płynów a i tak ciągle mnie suszy;(

Pozdrawiam wszystkie protalki

Gabi - to zupełnie nieźle jak na 2 dzien. Tak trzymaj ! :wink:

Gochna - nie piszesz co tam u twojego Maćka... idzie mu ta dieta na dłuższą mete czy odpuscił ? A Snieżynka - jak sobie poradziła na tych zagranicznych wojażach z dukaniem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem z WAS dumna :wink: czytam codziennie :P ciesze sie :D) ze jestescie DUKANECZKI :-P mam czasami takiego doła :D ale jak poczytam to zaraz dostaje dopalacza :-D

DZIEKUJE WAM :roll:

PS.z Dukanem od 30 stycznia 2010 - do dzis zgubilam 5kg,ale uswiadomiłam sobie to dopiero wczoraj co to znaczy stracic 5kg,jak niosłam wode 5 litrowa niegazowaną kupiona w Lidlu - jaki to CIĘŻAR :D

DZIEKUJE WAM :grin:

Super, super Melu - jest ok, spadki są, motywacja też. Za moment znajomi zaczna zauważac twoje rezultaty, tak gdies około 8-10 kg, wtedy juz inni sa w stanie widziec nasze spadki, bo wczesniej to tylko ty sama, po ciuchach. Byle tak dalej ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.