Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Zacytuję przepis Maragrete mam nadzieję, że się nie obrazi:

To jest porcja na 12 mufinek/bułeczek :

- 1/3 kostki drożdzy (takiej typowej nie wiem ile gramów..)

- pól szklanki chudego ciepłego mleka

- łyżeczka maki kukurydzianej i szczypta zwykłego cukru ( zeby drożdże miały pozywke i rosły)

Mieszam to wszystko i odstawiam w ciepłe miejsce na chwilke

- 6 łyżek otrebów owsianych

- 3 łyzki otrebów pszennych

- 3 łyżki maki/skrobii kukurydzianej

- szczypta soli

- ewentualnie jakies zioła albo sezam albo zapach waniliowy czy smietankowy jak chce i na co mam ochote

Mieszam, czasem część otrębów miele w młynku a czasem nie, jak mam czas...

Do tego dokładam 2 całe jajka i 130-150 gram chudego serka homo ale jak nie mam w domu homo do dodaje inny chudy "smarowny" tzn. mielony ser biały , tylko wtedy dokładam łyzke jogurtu. zalezy czym dysponuje w domu...

Mieszam wszystko, dolewam wyrosnięte drożdże i juz. Ciasto jest rzadkie, grudkowate. Wlewam do foremek tak po 2/3 wysokosci i wkładam do zimnego piekarnika na 45-50 minut w temp. 180 stopmi. Smacznego !

uwaga ze wzgledu na brak konserwantów szybko sie te bułeszki psuja wiec po 1-2 dniach trzymam je w lodówce i zżeram po 2 szt dziennie

Dziewczynki;

czy te muffinki nadają się do I fazy?? Albo do dni tylko białkowych w naprzemiennej?

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki;

czy te muffinki nadają się do I fazy?? Albo do dni tylko białkowych w naprzemiennej?

A.

Analeno - oczywiści na uderzeniówce ich nie jemy a poza tym tak, ja te bułeczko-mufinki jem bardzo często zarówno na samych białkach jak i na białkach z warzywami, musisz tylko uważać żeby nie przekroczyć wtedy ilości otrębów dziennie ( jak jesz mufinki to otrebianki symbolicznie...) i ilości produktów tolerowanych. Mozna 2 tolerowane dziennie, a mazeina czy mąka kukurydziana to juz jest jeden produkt.

Aha i najlepiej robić je w silikonowych foremkach, wtedy pomijamy tłuszcz potrzebny do wysmarowania foremek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać, że komuś się udaje zrzucić tyle kilosów. Ja piąty dzień na dukance i spadłam tylko 1 kg. to na mnie chyba nie działa. Do tego mam straszne zaparcia. Może coś doradzicie, bo lekko się podłamuję.

Czy któraś z was stosowała w czasie diety jakieś preparaty , bo ja zastanawiam się czy dodatkowo łykać - Linea. Jeśli macie jakieś doświadczenia to proszę podzielcie się, bo ja jeszcze zielona jestem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać, że komuś się udaje zrzucić tyle kilosów. Ja piąty dzień na dukance i spadłam tylko 1 kg. to na mnie chyba nie działa. Do tego mam straszne zaparcia. Może coś doradzicie, bo lekko się podłamuję.

Działa, działa, cierpliwości Grajka - masz niska wagę startową i spadki nie będą tak spektakularne jak przy mojej setce kilogramów, musisz wytrwać a efekty przyjdą. Na zaparcia pozostają herbatki ziołowe, Colon C albo gotowane buraczki w fazie warzywnej ( na mnie działają bez pudła..)

Na innym forum znalazłam kiedyś takie rady ( myślę że ich autorka nie będzie miała za złe mój cytat) :

9. PROBLEM ZAPARĆ ? JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ?

opracowanie: MASZKULECZKA na podstawie informacji ze strony Dukana oraz pytań i odpowiedzi z czatu Dukana

źródło: www.regimedukan. com

Produkty bogate w proteiny zawierają bardzo mało ? odpadów ?. Np. jajko lub jogurt nie zawierają w ogóle włókien i są asymilowane w 100% przez organizm. Brak tłuszczu ogranicza ?naoliwienie? przewodu pokarmowego. Jest więc oczywiste, że Ci, którzy mają tendencję do zaparć, nie unikną ich w trakcie stosowania diety.

Zaparcie jest niepokojące tylko wówczas, gdy jest źle tolerowane przez nasz organizm: łączy się z bólem i wzdęciami. Poza tym brak wypróżnień jest odpowiedzialny za mały spadek wagi.

W takim wypadku należy:

? pić sporo wody(2 litry), zwłaszcza Hépar (woda mineralna wspomagająca pracę wątroby);

? wypijać rano 1 dużą szklankę wody Hépar, 1 łyżkę do zupy oleju parafinowego na czczo i zaraz potem jeszcze 1 szklankę wody Hepar;

? przejść na cykl naprzemienny 1 na 1 tzn. 1 dzień czystych protein i 1 dzień białkowo-warzywny, co zapewni dostarczenie organizmowi warzyw raz na 2 dni;

? dodawać regularnie olej parafinowy do sosu vinaigrette (1 łyżkę dziennie);

? masować brzuch. Masaż wykonujemy delikatnie, gołą ręką zaczynając od prawej strony brzucha. Powoli w górę w kierunku żeber, przechodzimy następnie na lewą stronę, masując na końcu brzuch poniżej pępka;

? stosować otręby owsiane, do 3 łyżek dziennie, najlepiej w formie owsianki. Dla lepszego pobudzenia jelit do pracy można 1 łyzkę otrąb owsianych zastąpić 1 łyżką otrąb pszennych. Jeśli to nie wystarczy, można sobie zrobi w fazie proteinowo-warzywnejć mus z rabarbaru, który jest naturalnym źródłem rzewienia;

? proszę nie zapominać również o musztardzie, która zawiera substancje wzmagające ruch robaczkowy jelit;

? róbcie serie brzuszków, po 10 w każdej serii, co najmniej 5 razy 2 serie po 10, co w ciągu dnia da nam 100 ruchów.

jeśli wszystko zawiedzie należy zwrócić się do farmaceuty z prosbą o dobranie środka homeopatycznego, a w ostateczności zastosować środek przeczyszczający typu Forlax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Już za Wami nie nadążam powolii:)

Ale melduję że diety nie odpuścilam i nawet jakiś tam malutki spadeczek zanotowałam (który pewnie zaraz zmieni się w wielki plus:( )

Dziś dołączyłam do fanklubu sernika GOCHNY! Upiekłam piękny złoty, pachnący... mmmmm.....

Tylko czekam aż ostygnie i strach się bać co będzie dalej jak go dopadne!

No właśnie..ile go można zjeść właściwie????

Ide podmuchac, może szybciej ostygnie :wink: :wink: :P :D :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny !

Dzisiaj nareszcie mialam spokojniejszy dzien i moglam Was sobie troche podczytac.

Dziekuje serdecznie wszystkim za cieple slowa z nadzieja, skierowane w moja strone.

Stan syna jest na tyle dobry, ze wraca w niedziele do Polski. Przecial calkowicie sciegno w kolanie.

Przeszedl 2 godzinna operacje w pelnej narkozie , zakonczona zalozeniem gipsu (od pachwiny do stopy) na 6 tygodni . Czeka go dluga rehabilitacja.

T e wydarzenia przyslonily wszystkie inne. staralam sie trzymac dukanowych zasad , ale nie mialam glowy do wazenia.

Mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu bedzie juz mniej nerwowo i wszystko wroci do normy.

Trzymam kciuki za wasze spadki a nowym Protalkom zycze wytrwalosci i gratuluje podjecia slusznej decyzji o diecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie walczące z kilogramami kobietki i panów też, jeśli tacy bywają!

Dziękuję za miłe powitanie. Ja też, jak wiele z Was zrobiłam sobie na początku test dra Dukana. Prognozował, że do moich upragnionych 54kg dojdę 4 kwietnia. Dziś jest 4 marca i mnie brakuje tylko 700gramów. Ha! Przegoniłam prognozy :wink: Bardzo chciałabym częściej do Was zaglądać, ale praca... Może troszkę się u mnie uspokoi i będę mogła odzywać się na bieżąco. Parę przepisów chętnie bym wykorzystała... Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i chętnie odpowiem na pytania, jeśli takie się pojawią. Trzymajcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się upewnić czy w pierwszej fazie można jeść otręby pszenne?

Grajko- według najnowszej wersji książki Dukana tak od I fazy jemy otręby w max ilości 2 łyżki owsianych +

1 łyzka pszennych dziennie, wcześniej w poprzednim wydaniu książki nie było to tak oczywiste. I nawet na naszym forum powstawały na tym tle spory i dyskusje. Ja na zdrowy rozum pominęłabym jednak otręby w fazie uderzeniowej, wytrzymała te kilka dni bez nich ( ja tak zrobiłam, pierwsze otręby w postaci placuszków zrobiłam sobie siódmego dnia uderzeniówki ) - jak białka to białka - i już, no chyba że potraktujesz je jako jedna z metod przeciw zaparciom, wtedy jedz od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie walczące z kilogramami kobietki i panów też, jeśli tacy bywają!

Dziękuję za miłe powitanie. Ja też, jak wiele z Was zrobiłam sobie na początku test dra Dukana. Prognozował, że do moich upragnionych 54kg dojdę 4 kwietnia. Dziś jest 4 marca i mnie brakuje tylko 700gramów. Ha! Przegoniłam prognozy :wink: Bardzo chciałabym częściej do Was zaglądać, ale praca... Może troszkę się u mnie uspokoi i będę mogła odzywać się na bieżąco. Parę przepisów chętnie bym wykorzystała... Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i chętnie odpowiem na pytania, jeśli takie się pojawią. Trzymajcie się

Gratuluję, i wielkie WOW !!! Alienko - chyba po raz pierwszy mam do czynienia z Protalka, która spada szybciej niz to przewidywał test Dukana. Gratulacje ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Dukanowe towarzyszki

Ależ jestem wścieknięta, na panią w aptece, która na mnie się nadarła, że jestem nienormalna stosując naszą dietę, a jej samej zresztą by się przydało i może to z zazdrości. A poszłam tylko po kilka leków z gazetki tańszych o 30%. Na zaparcia dała mi z łachą błonnik i nastraszyła, że już na pewno wyniszczyłam sobie nerki nie jedząc codziennie warzyw. Czy ona jakś niedouczona, czy co? Ja jej na to, że dietę wymyślił lekarz z długoletnim doświadczeniem i mam w nosie co ona na ten temat sądzi. Ale mi ciśnienie podniosła.

Szpuleczko dobrze że już po operacji, troszkę długa ta rehabilitacja, ale będzie ok.

Kropelko dzięki za tę wiosnę, dziś do mnie przyleciała i słoneczko grzało cały dzień.

Sandro super, że waga leci w dół, Tobie i Marudce zdrówka życzę.

Dziewczyny nowe Gabi, Melu, I26 Analeno gratuluję sukcesów.

Agabyd, Iris trzymajcie dietkę ja też teraz chudnę strasznie powoli, ale się nie poddaję.

Maragrete jesteś nieoceniona w swoich poradach dla młodszych na forum oczywiście koleżanek.

Anulllko batki Ci się należą.

Olinko gratulacje dla rodziców szczególnie taty

Sagę, Bożenkę, Gochnę i resztę serdecznie pozdrawiam, bo nie wiem co miałam Wam napisać.

Pa, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorową porą :wink:

Cały dzień spędziłam dzisiaj w samochodzie i w sklepach,zrobiliśmy wypad do Białegostoku na większe zakupy :P

Mój mężuś ma dzisiaj imieniny (dziwnie dali mu na imię :wink: ),byli już najblizsi z życzeniami,ale w poście nie pije się alkoholu (tak jest na tych zapyziałych wioskach :D ) więc była impreza bezalkoholowa i wszyscy sie szybciutko rozeszli :-P

Waga ,wredna małpa nadal sie chyba na mnie gniewa...A ja na nią...Czekam na @ więc nie liczę na rewelacje.

Dzisiaj mało piłam...Nie nadrobię tego wieczorem,bo całą noc spędzę na wc :D

Gratuluję wszystkim "spadającym".

Miłego wieczora życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.