Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba macie mnie dosyć że ciągle pytam o coś?! Jak przyjdzie książka to sobie poczytam;) kupiłam dzisiaj kilka produktów i chce wiedzieć czy są odpowiednie:

1. Serek homo o smaku pieczonego jabłka 3,5 % tł, ale niestety nie ma ile cukrów i białek,

Serek homo o smaku waniliowym 3,5 tł, a teraz zauważyłam w składzie cukier, więc chyba odpada,

2. Ser biały chudy wartości odżywcze: wartość energetyczna 99 kcal, białko 19,8g, węglowodany 3,5 g, tłuszcz 0,5 g.

3. Jogurt naturalny wartości odżywcze: 61 kcal, białko 4,3 g, węglowodany 5,2g, tłuszcz 2,5g?

4. Śledź po wiejsku taki na wagę z tego co tam przeczytałam na opakowaniu ma 19 g białka ale tez ponad 20 g tłuszczu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie walczące z kilogramami kobietki i panów też, jeśli tacy bywają!

Dziękuję za miłe powitanie. Ja też, jak wiele z Was zrobiłam sobie na początku test dra Dukana. Prognozował, że do moich upragnionych 54kg dojdę 4 kwietnia. Dziś jest 4 marca i mnie brakuje tylko 700gramów. Ha! Przegoniłam prognozy :wink: Bardzo chciałabym częściej do Was zaglądać, ale praca... Może troszkę się u mnie uspokoi i będę mogła odzywać się na bieżąco. Parę przepisów chętnie bym wykorzystała... Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i chętnie odpowiem na pytania, jeśli takie się pojawią. Trzymajcie się

Niesamowite - ledwo pojawiłaś się na forum, a tu już prawie 3 faza - gratuluję.

Szpuleczko dobrze że u Syna tak w miarę dobrze, że najgorsze już ma za sobą.

Maragrete - zaczaruj, zaklinaj, niech nam ta waga spada, Tobie też jak się rozpłaszczymy z tych ciepłych kurtek to będziemy pięknie wylaszczone.

Ivonko mnie też denerwują wypowiedzi osób nie znających sedna diety, ale cóż są i tacy, co nie wiedzą zbyt wiele, a się wypowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba macie mnie dosyć że ciągle pytam o coś?! Jak przyjdzie książka to sobie poczytam;) kupiłam dzisiaj kilka produktów i chce wiedzieć czy są odpowiednie:

1. Serek homo o smaku pieczonego jabłka 3,5 % tł, ale niestety nie ma ile cukrów i białek,

Serek homo o smaku waniliowym 3,5 tł, a teraz zauważyłam w składzie cukier, więc chyba odpada,

2. Ser biały chudy wartości odżywcze: wartość energetyczna 99 kcal, białko 19,8g, węglowodany 3,5 g, tłuszcz 0,5 g.

3. Jogurt naturalny wartości odżywcze: 61 kcal, białko 4,3 g, węglowodany 5,2g, tłuszcz 2,5g?

4. Śledź po wiejsku taki na wagę z tego co tam przeczytałam na opakowaniu ma 19 g białka ale tez ponad 20 g tłuszczu:(

Więc odpowiadam :wink:

Tłuszcz w nabiale dozwolony jest do 5 % ,więc jeśli cos nie zawiera cukru i ma do 5% tłuszczu to jest ok.

Co do śledzia to jeśli nie jest to śledź w oleju to smacznego,ale jeśli z olejem to feeee.

Lepiej jest zrobic śledzie samemu w domu ,bo w tych różnych zalewach jest cukier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba macie mnie dosyć że ciągle pytam o coś?! Jak przyjdzie książka to sobie poczytam;) kupiłam dzisiaj kilka produktów i chce wiedzieć czy są odpowiednie:

1. Serek homo o smaku pieczonego jabłka 3,5 % tł, ale niestety nie ma ile cukrów i białek,

Serek homo o smaku waniliowym 3,5 tł, a teraz zauważyłam w składzie cukier, więc chyba odpada,

2. Ser biały chudy wartości odżywcze: wartość energetyczna 99 kcal, białko 19,8g, węglowodany 3,5 g, tłuszcz 0,5 g.

3. Jogurt naturalny wartości odżywcze: 61 kcal, białko 4,3 g, węglowodany 5,2g, tłuszcz 2,5g?

4. Śledź po wiejsku taki na wagę z tego co tam przeczytałam na opakowaniu ma 19 g białka ale tez ponad 20 g tłuszczu:(

Nie mamy dość po to jesteśmy, żeby sobie pomagać.

Moim zdaniem:

1. skąd smak pieczonego jabła - to wróż cukier - on jest bee.

2. super serek

3. zasada białek ma być wiecej niż tł+węglowodanów - to nie bardzo pasuje

4. jeżeli śedź w oleju to odpada, w occie to tak nie za dużo ja jem 2-3 fileciki.

Ups nie zauważyłam że Śliweczka odpowiedziałam, ale już zostawię swoje wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiadam :wink:

Tłuszcz w nabiale dozwolony jest do 5 % ,więc jeśli cos nie zawiera cukru i ma do 5% tłuszczu to jest ok.

Co do śledzia to jeśli nie jest to śledź w oleju to smacznego,ale jeśli z olejem to feeee.

Lepiej jest zrobic śledzie samemu w domu ,bo w tych różnych zalewach jest cukier.

To był właśnie śledź w jakiejś tłustej zalewie :wink: już jeden mały kawałek zjadłam ale chyba nic się nie stanie?? Tak jak od dłuższego czasu nie jadłam śledzi bo jakoś mi nie podchodziły to dzisiaj się skusiłam na takiego:( Tzn jakie śledzie kupujesz?? takie matiasy czy jak tam się zwią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był właśnie śledź w jakiejś tłustej zalewie :wink: już jeden mały kawałek zjadłam ale chyba nic się nie stanie?? Tak jak od dłuższego czasu nie jadłam śledzi bo jakoś mi nie podchodziły to dzisiaj się skusiłam na takiego:( Tzn jakie śledzie kupujesz?? takie matiasy czy jak tam się zwią

Tak,matiasy solone.Wymaczam dokładnie w kilka razy zmienianej wodzie i robie w zalewie octowej.Można tez kupić śledzie świeże ( w niektórych regionach nazywane zielonymi) i zrobić np.smażone w occie...Pyyyycha :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna!dzięki bardzo!!! ci ludzie nie czepiają się mnie, ale atmosfera jest cały czas nasiąknięta nadziją,że komuś noga się powinie...żenujące...

Ale wg.Waszych rad dziś to olałam totalnie i mam lepszy humor!!!

Szpuleczko!cieszę sie,że zdrowie Twojego syna pomału wraca do normy!!!nie ma nic gorszego jak choroba dziecka-nawet jeżeli ono jest już dorosłe...

gratuluję wszystkim spadkowiczkom!!!

ciekawe kiedy moja waga ruszy w dół????

asio,asio pokusy wredne!! tfu! tfu -i to przez lewe ramię!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalki drogie moje !

Dziś jakoś późno zaglądam na forum bo miałam duzo pracy w biurze, i jeszcze mam, podczytywałam trochę ale na pisanie nie było czasu.

Olinko, Tatusiu Olinki, Bożenko i... pozostałe Protalki - czaruje dalej, proszę bardzo....nie ma sprawy... byle byscie tylko odnotowywały/li spadki... :wink: :wink: "Stare " Protalki pamiętają, że kiedyś Śliweczka odczyniała indiańskie tańce i .......... tez pomagało na spadki wagowe, więc mogę i ja coś odczyniać.... :P

Sagus - coś ty ja sie nie obrażam, cytuj, cytuj... niech dziewczyny pieką i wcinają na zdrowie... :-D

Jak tam twoje oferty pracy ? pojawia sie cos sensownego ? czy tylko droga przez układy i znajomości pozostaje zeby cos znaleźć ?

Dukaneczko- ty "podlecu", musisz tak obrazowao opisywac te owoce ? ..musisz ?...ja czytam a moja ślina zalewa klawiature.. :D

Iriss - rozbawiłaś mnie tym dylematem czy malować sie do pracy w rzeźni... :-P Ja sama tez nie lubię siebie bez makijażu, mam juz swoje lata i wyglądam bez makijażu jak bym była taka wyblaknięta. Chociaż nie maluje sie mocno ale...dlatego rozumiem ciebie i twoje dylematy. W końcu to ty sma ze soba musisz się dobrze czuć, a spotykasz tam sie głównie z ludźmi ale i ze zwierzętami, chociaz tym ostatnim to juz chyba obojętne czy ty jesteś w makijażu czy bez.... :roll:

ja tak lubie obrazowo walnac.. :D ale rpzeczytalam w jakiejs gazecie zeby mocno powachac takie cos tak sie "odgrodzic" i wyobraz sobie ze zadzialalo!!! nie mialam juz takiej ochoty, jak mnie zapach dolecial jak maz obieral to naprawde myslalam ze sie zlamie a jak tak sie mocno zaciagnelam to mi rpzeszlo... ale nie wiem czy na niektoreosoby nie podziala to tak ze po prostu zjedza...

pozdrawiam wieczornie i ide na jutro dorsza przygotowac :D z sosikiem z jogurtu korniszona (ociupiny) i koperku :grin:

dobrej nocki pelnej spalania :grin: wszystkim dukanowym dukankom :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i albo ślepa jestem, albo się odpowiedzi nie doczekałam - pomóżcie proszę w tych kilku moich wątpliwościach :wink:

1. "...wracając do pytania o alkohol.... kiedy MOŻNA go już pić?? Bo tak się zastanawiam, że przecież przed tym weselem będę musiała, żeby potem po jednym łyku nie paść jak długa :wink: :P "

2. "mam jeszcze pytanie odnośnie tego zachwalanego serniczka - jeszcze nie znalazłam przepisu - naprawdę jest wskazany na 1 fazę?? Łatwo go przyrządzić - bo ja naprawdę słaba w kuchni jestem..:/"

3. Pomóżcie więc proszę co by się nadawało do przygotowania tak na szybko na tą moją sobotnia imprezkę, żebym z głodu tam nie padła?! ;>

I jak to jest z ta coca-colą zero?? faktycznie można bez problemu pić?? (przypominam nadal będę w fazie UDERZENIOWEJ).

4. "nie wiem czy to moja teflonowa jakaś dziwna ale jak na niej smażyć bez tłuszczu?? przecież po chwili wszystko zaczyna się przypalać (mimo, że to Tefal z powłoką nieprzywieralną). Niestety zawsze muszę chociaż te kilka kropli oleju lub oliwy dodać... :/ "

5. I chyba chwilowo ostatnie pytanie odnośnie @ - Fazę uderzeniową rozpoczęłam właśnie razem z @ i wyjątkowo jakoś prawie tego jej nei odczuwam - czy to może być spowodowane dietą??

Hmmm... ja osobiście 4 dzień dietki i rano miałam 2 kg mniej, więc chyba wynik nienajgorszy?? ;> Jeszcze 3 dni, więc byłabym w 7 niebie gdyby jescze ze 2 uciekły ..ale poczekamy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i albo ślepa jestem, albo się odpowiedzi nie doczekałam - pomóżcie proszę w tych kilku moich wątpliwościach :P

1. "...wracając do pytania o alkohol.... kiedy MOŻNA go już pić?? Bo tak się zastanawiam, że przecież przed tym weselem będę musiała, żeby potem po jednym łyku nie paść jak długa :D :-P "

2. "mam jeszcze pytanie odnośnie tego zachwalanego serniczka - jeszcze nie znalazłam przepisu - naprawdę jest wskazany na 1 fazę?? Łatwo go przyrządzić - bo ja naprawdę słaba w kuchni jestem..:/"

3. Pomóżcie więc proszę co by się nadawało do przygotowania tak na szybko na tą moją sobotnia imprezkę, żebym z głodu tam nie padła?! ;>

I jak to jest z ta coca-colą zero?? faktycznie można bez problemu pić?? (przypominam nadal będę w fazie UDERZENIOWEJ).

4. "nie wiem czy to moja teflonowa jakaś dziwna ale jak na niej smażyć bez tłuszczu?? przecież po chwili wszystko zaczyna się przypalać (mimo, że to Tefal z powłoką nieprzywieralną). Niestety zawsze muszę chociaż te kilka kropli oleju lub oliwy dodać... :/ "

5. I chyba chwilowo ostatnie pytanie odnośnie @ - Fazę uderzeniową rozpoczęłam właśnie razem z @ i wyjątkowo jakoś prawie tego jej nei odczuwam - czy to może być spowodowane dietą??

Hmmm... ja osobiście 4 dzień dietki i rano miałam 2 kg mniej, więc chyba wynik nienajgorszy?? ;> Jeszcze 3 dni, więc byłabym w 7 niebie gdyby jescze ze 2 uciekły ..ale poczekamy zobaczymy...

No i oczywiście zapomniałam... Gdzie kupujecie słodzik w proszku i ten cały Sernix Dr.Oetkera ??

Alkoholu nie wolno pic w pierwszych 2 fazach, potem jak bedziesz na utrwalaniu mozna sobie czasem pozwolic na kieliszek wina, jak sie nie myle podczas krolewskich posilkach jest uwzglednione

serniczek najlepiej w fazie naprzemiennej, chociaz wydaje mi sie ze nic sie nie stanie gdy zjesz w trakcie uderzeniowki, ale ja bym poczekala...

przepisow jest cale mnostwo wiec pewnie cos wybierzesz...

coe zero mozna pic bez przeszkod

jesli chodzi  o patelnie to ja kupilam teflonowa bez wzorkow na spodzie, calkowicie gladka i nie potrzebny jest olej, ale tez czasami stosuje kropelke dla lepszego efektu

sernix kupisz w tesco w dziale z produktami do pieczenia, budynie galaretki itp.

a slodzik w proszu widzialam w kauflandzie i w sklepach ze zdrowa zywnoscia, ale osobiscie nie lubie wiec stosuje ksylitol, a dziewczyny rozgniataja tabletki i tez sobie chwala

a co do odpowiedzi to tez czuje sie olewana :wink: jakis czas temu napisalam posta, bo rzadko pisze i nikt nie odpisal buuuu....no ale coz nigdy nie bylam postrzegana jako ktos warty uwagi, juz sie przyzwyczailam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny !

Dzisiaj nareszcie mialam spokojniejszy dzien i moglam Was sobie troche podczytac.

Dziekuje serdecznie wszystkim za cieple slowa z nadzieja, skierowane w moja strone.

Stan syna jest na tyle dobry, ze wraca w niedziele do Polski. Przecial calkowicie sciegno w kolanie.

Przeszedl 2 godzinna operacje w pelnej narkozie , zakonczona zalozeniem gipsu (od pachwiny do stopy) na 6 tygodni . Czeka go dluga rehabilitacja.

T e wydarzenia przyslonily wszystkie inne. staralam sie trzymac dukanowych zasad , ale nie mialam glowy do wazenia.

Mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu bedzie juz mniej nerwowo i wszystko wroci do normy.

Trzymam kciuki za wasze spadki a nowym Protalkom zycze wytrwalosci i gratuluje podjecia slusznej decyzji o diecie.

Fajnie, że już dobrze. Znaczy się dla kogo dobrze dla tego dobrze, ale... Ważne żeby teraz wracał do zdrowia szybciutko.

Witam wszystkie walczące z kilogramami kobietki i panów też, jeśli tacy bywają!

Dziękuję za miłe powitanie. Ja też, jak wiele z Was zrobiłam sobie na początku test dra Dukana. Prognozował, że do moich upragnionych 54kg dojdę 4 kwietnia. Dziś jest 4 marca i mnie brakuje tylko 700gramów. Ha! Przegoniłam prognozy :P Bardzo chciałabym częściej do Was zaglądać, ale praca... Może troszkę się u mnie uspokoi i będę mogła odzywać się na bieżąco. Parę przepisów chętnie bym wykorzystała... Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i chętnie odpowiem na pytania, jeśli takie się pojawią. Trzymajcie się

O proszę proszę, jaka spryciula... :wink: Gratulacje!!!

Kasias, a Ciebie jakie pytanie nurtowało?? Ja już się gubię co, kto, gdzie, jak, o co....  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że już dobrze. Znaczy się dla kogo dobrze dla tego dobrze, ale... Ważne żeby teraz wracał do zdrowia szybciutko.

O proszę proszę, jaka spryciula... :wink: Gratulacje!!!

Kasias, a Ciebie jakie pytanie nurtowało?? Ja już się gubię co, kto, gdzie, jak, o co....  :wink:

a pytalam sie czy jezeli przed dieta schudlam 7 kilo mam je doliczyc do utrwalania?

bo za 4 kilo bede utrwalac i sie zastanawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoholu nie wolno pic w pierwszych 2 fazach, potem jak bedziesz na utrwalaniu mozna sobie czasem pozwolic na kieliszek wina, jak sie nie myle podczas krolewskich posilkach jest uwzglednione

serniczek najlepiej w fazie naprzemiennej, chociaz wydaje mi sie ze nic sie nie stanie gdy zjesz w trakcie uderzeniowki, ale ja bym poczekala...

przepisow jest cale mnostwo wiec pewnie cos wybierzesz...

coe zero mozna pic bez przeszkod

jesli chodzi  o patelnie to ja kupilam teflonowa bez wzorkow na spodzie, calkowicie gladka i nie potrzebny jest olej, ale tez czasami stosuje kropelke dla lepszego efektu

sernix kupisz w tesco w dziale z produktami do pieczenia, budynie galaretki itp.

a slodzik w proszu widzialam w kauflandzie i w sklepach ze zdrowa zywnoscia, ale osobiscie nie lubie wiec stosuje ksylitol, a dziewczyny rozgniataja tabletki i tez sobie chwala

a co do odpowiedzi to tez czuje sie olewana :wink: jakis czas temu napisalam posta, bo rzadko pisze i nikt nie odpisal buuuu....no ale coz nigdy nie bylam postrzegana jako ktos warty uwagi, juz sie przyzwyczailam :wink:

hej, nie takolewane tylko czasem jest tak ze ktos patrzy na dwie lub trzy ostatnie strony jak sie za duzo nagromadzi i czasem post ucieka w tym tlumie :P wszyscy sa wazni :D ale moze tez tak byc ze ktos nie jest pewien odpowiedzi?

wspanialych spadeczkow :-P

i nie czujcie sie olewane!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.