Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ ! Czy mnie jeszcze pamiętacie ! Długo milczałam,ale czytam często.Nie miałam czym się pochwalić ale i ja staję się lżejsza!!! Od 15 stycznia -10kg właśnie dziś rano to zobaczyłam!Nie wiem może ze mną coś nie tak bo gotuję dla trzech facetów ale nie chcę tego z nimi jeść,czy aż tak się psychicznie nastawiłam? MAM pytanie --CO jeśli zjem za dużo otrąb?CZY ból wątroby może być związany z białkami czy tabletkami anty?Piję bardzo dużo więc myślę że dobrze się wypłukuję! Bardzo się cieszę że nas przybywa,fajnie że widzimy spadeczki,a te ZASTOJE myślę że odpuszczą jak ta WSTRĘTNA ZIMA-PRECZ! TRZYMAJCIE SIĘ DZIELNIE! ja chociaż rzadko piszę ale czytam na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalki !

ZIma, zima, zima zła... śnieży, wieje, ślisko na drogach... :)

Dziś znów musiałam odśnieżać wjazd do garażu żeby wyciągnąć autko i potem jechałam na leb na szyje i o mało bym nie wyrżnęła w bramę mojej firmy tak mnie wyniosło, mam ABS ale i tak dreszcz mi przeszedł po plecach, bo zatrzymałam sie o centymetry przed murowanym słupkiem bramy wjazdowej. :(

Poza tym cały dzień strasznie boli mnie głowa, zarzyłam tabletke ale nic nie dało... i ziewam dzis, nie umiem sie skupic na robocie...a pracy mam po uszy. Nie ma czasu na forum, przejrzałam tylko te zapisane wczoraj i dzis strony, ale dokładnie poczytam wieczorem ( jak mi przejdzie ten ból głowy bo aż mi oczy wychodzą z orbit jak patrze w monitor :) )

Dziewczyny drogie dzieki za miłe słowa od was Sago, Bożenko, Olinko, Maliszko i.. wszystkie inne których nie wymieniłam. Miło mi że martwicie sie też o moja wagę.... a ona sobie nic z tego robi i tkwi jak zaczarowana w jednym miejscu od prawie miesiąca... eh....

Gratuluje wam spadków - tym którym spadło, Bożenka stawia za to że uzyskała 20 kg na minusie, chociaz dzis jest post ale wirtualnie popić i potańczyć z tej okazji to chyba można.... :D

Pozostałym dziewczynom, w tym "nowym" Protalkom życzę cierpliwości i samozaparcia, a wszystkim w tym sobie - duuuuuzych spadków. Kończe prace i uciekam do domu.

Miłego weekendu (gdybym sie nie odezwała) zyczę wszystkim !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu, serdecznie Ci gratuluję, 1,5 miesiąca i 10kg, świetny wynik. Ja też gotuję dla 3 facetó i częst z nimi nie jadam, chyba , że serwuję jakiś protal. Jeśli zjesz za dużo otrębów możesz mieć biegunkę, a poza tym możesz mieć zastój, bo to jednak sa węglowodany, a nie białka. Jeśli chodzi o wątrobę to się nie znam, szkoda, że nasza Nutka gdzieś zniknęła, bo na pewno by Ci odpowiedziała.

Pozdrawiam :(

Droga Maragrete, twórczyni moich ostatnich sukcesów z wagą, nie bądź smutas, jeszcze sie waga do Ciebie uśmiechnie, a my szykujemy w tym temacie okolicznościowy sabacik. Jeśli chodzi o imprezkę, będzie na pewno, ale nie dzisiaj. Jeszcze mam jedną granicę do przejścia i jak tylko ją przekroczę, wydaję bal :) :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej absencji!!! To pewnie przez te grzeszki Cię tu nie było? Wracaj na protala i nie grzesz więcej! :)

Menu jest dobre, więc jeśli wszystko było świeże, to spoko, powinno przejść. Moje dziewczyny też męczyły biegunki. Zarówno jedną jak i drugą. Badały co może być tego powodem. Śnieżynka podejrzewała różne rzeczy np. lift gruszkowy, cola zero, nie wiem dokładnie co jeszcze ale wiem, że nie je otrębów a i tak od czasu do czasu dopada ją biegunka. Martę też męczyło, ale jak u niej to nie wiem niestety :( W każdym razie otrębów też nie je.

Ja myślę, że jednak Twoje ziółka mogą być powodem, a niektóre dziewczyny po prostu od czasu do czasu mają biegunki, za to jak im waga leci ...

Dzięki za odp:)

Może mam taką specyfikę, że białka działają na mnie biegunkowo, poza tym, naprawdę czuję się dziwnie - zawroty głowy, ogólne robicie, mdłości, śpię po 10h, więc chyba wniosek ogólny mam taki, że dieta działa na mnie faktycznie uderzeniowo (tym bardziej, że u mnie biegunka to jak zobaczyć w PL tsunami:) ) i mam nadzieję, że w poniedziałek rano zobaczę to na wadze !

Zioła które piję nie mają za bardzo działania przeczyszczającego, tylko wspomagają przemianę materii. Są od Bonifratrów również zioła stricte na zaparcia i te dopiero działają, że hej. Jeśli macie z tym problemy to szczerze polecam, ponieważ nie mają działania uzależniającego jak te wszystkie herbatki figury itp.

Pozdrawiam Wa serdecznie i dziękuję za wszystkie rady i komentarze !

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny piątkowo - zimowo! Brrrr!! znów śnieg i snieg :(

[

Poczytałam i ... smutno mi się zrobiło, że jest ktoś na naszym forum, kto poczuł się niezauważony :) . Tak to już jest, że jeżeli nie wiemy jak odpowiedzieć, to nie będziemy zabierać głosu. Saga o tym pisała.

A może jednak dziewczyny czytajcie troszkę uważniej :) , bo ręce opadają, jak człowiek się produkuje a tu raptem ktoś pisze, że nie otrzymał odpowiedzi :) . Czasem trzeba zapytać jeszcze raz, bo nie zawsze każda z nas czyta wszystko od deski do deski z prozaicznego powodu braku czasu. Niekiedy tylko wpadamy żeby się przywitać i już :) .

Napewno nie jest to objaw olewania kogoś czy takie tam ...

Chcecie odpowiedzi na nurtujące pytanie - molestujcie aż do skutku :)

Trzymaj się Agabyd. Waga musi spaść!

Jak miło, że dorobiłam się fanklubu ze swoim nickiem w nazwie :)

Wiecie co odpisywanie zajęło mi 3 godziny! Co chwilę coś mi przeszkadzało i odrywało, ale dotrwałam do końca moich cytatów i chyba powiedziałam wszystko co chciałam

Wow Gochna jak Ty to robisz ze dajesz rade wszystkim odpisywac i o wszystkich pamiętasz??!!:) Nawet o mnie:) Z tym olewaniem, to co prawda nie czuję się aż tak ale czasem myślałam że pisze głupoty i zadaję głupie pytania dlatego niekt nie odpowiada, ale już wiem że czasem poprostu się nie da. Sama na początku co chwile zaglądałam na forum i nie miałam zaległości a teraz wystarczy kilka h i już 3 strony w plecy:))

Sama chciałabym spamiętać co kiedy jak komu odpisywać ale jakoś mi się zawsze wydaję że lepiej jak poradzą bardziej doświadczone osoby jak np Saga czy Śliweczka :D

No to skoro troche sie podbudowałam że może nieaz takie glupoty pisze to spytam jeszcze raz:)

Ile można dziennie zjeść tego sernika Gochny(pytam na przyszłość bo tego mojego juz daawno nie ma;)

Czy sernix to to samo co sernik-mix dr oetkera??

O wadze lepiej nie wsponinam.....ale trwam mimo wszystko

Pozdrawiam wszyyyyyyysztkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dziewczyny!

Kurczaczek, jakie Wy jesteście aktywne na tym forum. Stronek przybywa w zastraszającym tempie i nie ma szans, żebym to wszystko przeczytała, ale przepis na serniczek już sobie skopiowałam i może jutro uda mi się wcielić go w życie. :( Dzisiaj kiepsko się czuję, w pracy rozbolała mnie głowa i czułam się tak ogólnie rozbita. Poza tym jakoś zapomniałam sobie wziąć coś do jedzenia do pracy i pod koniec to już czułam, że jest mi niedobrze. Chyba troszkę z głodu i może odrobinę przez ten ból głowy. Podejrzewam, że to może ma coś wspólnego z pogodą, bo nie tylko ja marnie się dziś czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczorek Protalki:)

Ja w doskonałym humorku, bo jutro mój Kochany już będzie w domku i będe mogła się wreszcie przytulić

Gochna, Magda, Maliszka, Maruda - wielkie dzięki za gratki i dobre słowo

Marudo zaintygował mnie ten bollywood dance...Podejrzewam, że trzeba tam nieźle bioderkami wywijać:) Ja sobie ostatnio ściągłam chyba ze trzy płytki z aerobic dance...no i na tym koniec(wstyd)Może od pon sięzmobilizuję

Kasias ja nie będę już powatarzać za koleżankami tego samego o własnej samoocenie, mam nadzieję, że już się tak więcej nie poczujesz z resztą żadna nie powinna się tak czuć pozatym wszystko na ten temat zostało już napisane

GabiM - suuupeer ten spadeczek a powiedz jak się czujesz? Masz jakieś dolegliwości?

Kropelko - zdrowiej ale jak tu zdrowieć jak do pracy trzeba:( Chętnie poszłabym za Ciebie, bo mnie piąty miesiąc w domu trochę się już ciągnie:(((

Iriss1 - BARDZO PRZEPRASZAM, ŻE NIE ZAUWAŻYŁAM, ŻE TY ZAUWAŻYŁAŚ:( Zauważyłam za to i przekazałam Ukochanemu Twoje porównanie odnośnie operacji hihi A poważnie to także życzę zdrówka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczorek Protalki:)

Ja w doskonałym humorku, bo jutro mój Kochany już będzie w domku i będe mogła się wreszcie przytulić

Gochna, Magda, Maliszka, Maruda - wielkie dzięki za gratki i dobre słowo

Marudo zaintygował mnie ten bollywood dance...Podejrzewam, że trzeba tam nieźle bioderkami wywijać :) Ja sobie ostatnio ściągłam chyba ze trzy płytki z aerobic dance...no i na tym koniec(wstyd)Może od pon sięzmobilizuję

Kasias ja nie będę już powatarzać za koleżankami tego samego o własnej samoocenie, mam nadzieję, że już się tak więcej nie poczujesz z resztą żadna nie powinna się tak czuć pozatym wszystko na ten temat zostało już napisane

GabiM - suuupeer ten spadeczek a powiedz jak się czujesz? Masz jakieś dolegliwości?

Kropelko - zdrowiej ale jak tu zdrowieć jak do pracy trzeba:( Chętnie poszłabym za Ciebie, bo mnie piąty miesiąc w domu trochę się już ciągnie:(((

Iriss1 - BARDZO PRZEPRASZAM, ŻE NIE ZAUWAŻYŁAM, ŻE TY ZAUWAŻYŁAŚ :( Zauważyłam za to i przekazałam Ukochanemu Twoje porównanie odnośnie operacji hihi A poważnie to także życzę zdrówka!!

Tylko w pierwszy dzień byłam jakaś taka ospała nic mi się nie chciało, a od wczoraj mnie trochę głowa pobolewa. Myślę że jutro przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Moniczko bardzo Ci współczuję :( . Moja Śnieżynka ma taki problem z uszami od 20 lat. Nie daj Boże jakiś katar i już strach, że znów będzie ucho chore. Zaczyna swędzieć leciutko - strach że znów się zacznie i ból i kłopot. Ona też jakieś uczuleniowe sprawy ma z tymi uszami, ale nigdy nikt nie stwierdził od czego i dlaczego. Tylko się dziewczyna nacierpiała w swoim życiu. Zaczynało się od zwykłej alergii a kończyło się na stanie zapalnym często z perforacją i wyciekiem z ucha. Czasami co godzinę musiał być zwilżany lekarstwem opatrunek założony do ucha przez conajmniej dobę lub dwie i codzienne wizyty w gabinecie i czyszczenie ucha "odkurzaczem"... Biedactwo moje... Nie życzę Ci takiej alergii...

Za to gratuluję spadku!!! Jest czego!!! Wytrwałości życzę w dalszym Dukaniu i miłego weekendu :)

Dziękuję bardzo ,ja już troszku lepiej się czuję- Wracam do świata żywych :) Chociaż przede mną noc a w nocy jest najgorzej. Lekarka mnie dziś zaskoczyła oczywiście wymolestowała mi ucho i nie wzięła za to kasy. Mam się zgłosić jeszcze w poniedziałek ale już się czuję niebo lepiej- kurcze czemu człowiek musi się nie raz tak nacierpieć nie można by tak bez tego.

Chciałam jeszcze zapytać bo zdaje mi się że gdzieś to tutaj czytałam czy osoba chora na cukrzyce tez może stosować tą dietę?

Życzę wszystkim miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszej nie mam - Właśnie dziś weszłamw posiadanie tej pierwszej części - z nowej w mepiku zrezygnowała, bo Pani powiedziała, że jest to jedynie połączeniu obu pierwszych książek. gosia424@wp.pl z góry dziękuję :)

Poszło...

Gosiulku, owszem jest to połaczenie dwóch pierwszych książek, ale nieco unowocześnione o doświadczenia doktora z czasu jaki upłynął od pierwszego wydania. Moim zdaniem ta druga jest lepsza, z tym, że przepisy nie za bardzo dostosowane do naszej kuchni, przynajmniej do mojej :)

CZY MOŻE JA TEŻ MOGŁABYM POPROSIĆ TĄ NAJNOWSZĄ CZĘŚĆ??? izajanuszewska@interia.eu. Z góry dziękuje.

A ja dziś sobie drobiową wątróbkę na obiad zaserwowałam z cebulką ,mniam mniam.nawet nie było czuć że na sucho podsmażona.

Nie wiem jak tam waga,dziś trzeci dzień z warzywkami,ale jakoś kosmicznie dużo ich nie jem.waga schowana czeka ,zważe się za 7 dni.

Do Ciebie też poszło...

:)

HEJ ! Czy mnie jeszcze pamiętacie ! Długo milczałam,ale czytam często.Nie miałam czym się pochwalić ale i ja staję się lżejsza!!! Od 15 stycznia -10kg właśnie dziś rano to zobaczyłam!Nie wiem może ze mną coś nie tak bo gotuję dla trzech facetów ale nie chcę tego z nimi jeść,czy aż tak się psychicznie nastawiłam? MAM pytanie --CO jeśli zjem za dużo otrąb?CZY ból wątroby może być związany z białkami czy tabletkami anty?Piję bardzo dużo więc myślę że dobrze się wypłukuję! Bardzo się cieszę że nas przybywa,fajnie że widzimy spadeczki,a te ZASTOJE myślę że odpuszczą jak ta WSTRĘTNA ZIMA-PRECZ! TRZYMAJCIE SIĘ DZIELNIE! ja chociaż rzadko piszę ale czytam na bieżąco.

Moje gratulacje Basiu ! Rewelacyjny wynik. Ja jakoś nie mogę doczekać się tej dziesiątki na minusie, a dukanuję już dwa miesiące :)

Dzięki za odp:)

Może mam taką specyfikę, że białka działają na mnie biegunkowo, poza tym, naprawdę czuję się dziwnie - zawroty głowy, ogólne robicie, mdłości, śpię po 10h, więc chyba wniosek ogólny mam taki, że dieta działa na mnie faktycznie uderzeniowo (tym bardziej, że u mnie biegunka to jak zobaczyć w PL tsunami:) ) i mam nadzieję, że w poniedziałek rano zobaczę to na wadze !

Zioła które piję nie mają za bardzo działania przeczyszczającego, tylko wspomagają przemianę materii. Są od Bonifratrów również zioła stricte na zaparcia i te dopiero działają, że hej. Jeśli macie z tym problemy to szczerze polecam, ponieważ nie mają działania uzależniającego jak te wszystkie herbatki figury itp.

Pozdrawiam Wa serdecznie i dziękuję za wszystkie rady i komentarze !

A.

Powiedz Analeno gdzie zaopatrujesz się w zioła Bonifratrów? Może pomogą na moje zaparcia? Bo nie chciałabym się uzależnić od jakiegoś badziewia.

Wow Gochna jak Ty to robisz ze dajesz rade wszystkim odpisywac i o wszystkich pamiętasz??!!:D Nawet o mnie:) Z tym olewaniem, to co prawda nie czuję się aż tak ale czasem myślałam że pisze głupoty i zadaję głupie pytania dlatego niekt nie odpowiada, ale już wiem że czasem poprostu się nie da. Sama na początku co chwile zaglądałam na forum i nie miałam zaległości a teraz wystarczy kilka h i już 3 strony w plecy:))

Sama chciałabym spamiętać co kiedy jak komu odpisywać ale jakoś mi się zawsze wydaję że lepiej jak poradzą bardziej doświadczone osoby jak np Saga czy Śliweczka :)

No to skoro troche sie podbudowałam że może nieaz takie glupoty pisze to spytam jeszcze raz:)

Ile można dziennie zjeść tego sernika Gochny(pytam na przyszłość bo tego mojego juz daawno nie ma;)

Czy sernix to to samo co sernik-mix dr oetkera??

O wadze lepiej nie wsponinam.....ale trwam mimo wszystko

Pozdrawiam wszyyyyyyysztkich!

Nie mam pojęcia ile można zjeść na raz sernika. Trzeba chyba zachować rozsądek, bo to jednak nie czyste białka i traktować go jako coś dopuszczalnego. A jak coś dopuszczalnego to może powodować w większych ilościach zastoje. Chyba... To zresztą, tak jak pewnie wszystko, sprawa indywidualna.

Dukan zaleca jeść posiłki składające się z przystawki, dania głównego i deseru, więc sernik należy traktować jak deser i można go chyba jeść do każdego posiłku? Tak to sobie tłumaczę, mam nadzieję że słusznie...

A jeśli chodzi i sernik-mix, to nie spotkałam, więc nie mam pojęcia czy to to samo :(

Czesc Dziewczyny!

Kurczaczek, jakie Wy jesteście aktywne na tym forum. Stronek przybywa w zastraszającym tempie i nie ma szans, żebym to wszystko przeczytała, ale przepis na serniczek już sobie skopiowałam i może jutro uda mi się wcielić go w życie. :) Dzisiaj kiepsko się czuję, w pracy rozbolała mnie głowa i czułam się tak ogólnie rozbita. Poza tym jakoś zapomniałam sobie wziąć coś do jedzenia do pracy i pod koniec to już czułam, że jest mi niedobrze. Chyba troszkę z głodu i może odrobinę przez ten ból głowy. Podejrzewam, że to może ma coś wspólnego z pogodą, bo nie tylko ja marnie się dziś czuję.

Masz rację, sporo spośród moich znajomych narzekało dziś na złe samopoczucie, więc możliwe że to pogoda. Ale z drugiej strony nie można się głodzić na diecie Dukana. Jest to zabronione i musimy się tego trzymać!

Gochna! Dzięki za wszystkie ciepłe słowa. Czy mogę też prosić o nową książkę Dukana na e-maila? jrakus@tvksmp.pl A może ma ktoś zeskanowaną książkę z przepisami w tej dietce? Bardzo bym prosiła o przesłanie.

Alienko książka poszła, ale nie doszła! Coś nie tak z adresem. Może podasz jakiś inny?

A przepisy są lepsze, bo sprawdzone w naszej forumowej książce kucharskiej, jeśli chcesz to też mogę Ci ją przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze zapytać bo zdaje mi się że gdzieś to tutaj czytałam czy osoba chora na cukrzyce tez może stosować tą dietę?

Życzę wszystkim miłego weekendu.

Tak, może z powodzeniem. Olinki tato jest chory na cukrzycę i nawet mu cukier spadł, więc to jakby dieta dla osób chorujących na cukrzycę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.