Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki azza ale przeczytałam Twój wpis w nowym temacie i już wszystko jasne. Szkoda że nie wypisałaś tego tutaj :(

Alienko serek homo kupuję w Lidlu firmy Pilos, ale ma on 3%. Innego niestety też nie udało mi się dostać. Raz kupiłam jakiś cerrefurowy, nie pamiętam ile miał tłuszczu, ale ogólnie musiał mieć dobre parametry jeśli go kupiłam. Niestety ostatnio same puste kartony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jestem tu nowa i na razie próbuje się jakoś w to wszystko wkręcić :) aa przedstawiałam się też, ale widocznie nie tu gdzie nalezy :( Więc jak mam trafić na to forum, o którym napisała Gocha? Może jednak podacie mi ten przepis tutaj ? :)

To ja przepraszam :D i może się zrehabilituję? Oto przepis:

A przepis na serniczek prościutki i sprawdzony. Opiera się na Sernixsie dr. Oetkera. Na opakowaniu jest przepis jak go zrobić, tylko ja go troszkę zmodyfikowałam zgodnie z naszymi potrzebami, a mianowicie:

Kupuję 1 kg sera w wiaderku (w przepisie jest 75 dag), najlepiej się sprawdza ten Dr. Oetkera, ale inny też może być, tylko zwracam uwagę jaką ma zawartość tłuszczu i węgli, im mniej tym lepiej. Daję 6-7 jajek, 3 kopiaste łyżki słodzika w proszku, szklankę mleka, aromat śmietankowy i waniliowy, a ostatnio też pomarańczowy i wyszedł wyśmienity. A robię to tak:

Najpierw ubijam pianę z białek na sztywno; do drugiego pojemnika wrzycam zółtka, i miksuję chwilę ze słodzikiem, dodaję twaróg, sernix, aromaty, mleko i miksuję ok. 5 minut na najwyższych obrotach. Dodaję jeszcze słodzkia w płynie do smaku, musi być dość dobrze słodkie, ale nie przesłodzone. Z tym, miałam największy problem zanim wyczułam jak jest najlepiej, bo dodajesz jeszcze pianę z białek a ta nie jest słodka. Tak więc mieszasz tę całą zmiksowaną masę z białkami ubitymi na sztywno. Blaszkę kwadratową lub tortownicę średniej wielkości wykładam papierem do pieczenia i piekę w nagrzanym do ok. 180 stopni piekarniku ok. 1 godz. Jak się upiecze wyłączam piekarnik, ale nie wyjmuję jeszcze sernika, tylko trzymam ok. pól godziny, czasem dłużej, jak mi się przypomni. Jest trochę problemu z odklejeniem sernika od papieru, ale śliweczka pisała, że ona blaszkę smaruje lekko oliwą i przesypuje mąką kukurydzianą, to wychodzi super, ja jakoś jeszcze się nie odważyłam. Oliwy i oleju wogóle nie używam, więc męczę się z odklejaniem od papieru. Acha serniczek najlepszy jest na drugi dzień, musi dobrze ostygnąć i związać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo.Na pewno upiekę.Na samą myśl o serniku az mi ślinka cieknie :( :) :) :D :) Spytam jeszcze raz czy moje 4 kg w dół to oby nie za mało?Przyznam szczerze ,że piłam nie za dużo wody i podjadlam małe co nie co(oczywiscie coś tam słodkiego),na drugi dzień niesamowite wyrzuty sumienia i pytanie czy nie przerwać diety.Kontynuuję dalej- jestem 2-gi dzień na warzywach(na poczatku drugiej fazy)....Tak na marginesie-to mam na imię Alicja :) ipochodzę z zamościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kg Azzo to bardzo dobry wynik! Tylko nie podjadaj kochana, bo przestaniesz spadać i stracisz motywację. A przestaniesz spadać bo przerwiesz proces ketozy. Jak masz ochotę na słodkie, to jest tyle możliwości dukanowych słodyczy że szok! Tu masz wiele przepisów sprawdzonych:

http://www.smaczny.pl/forum/Przepisy-Na-Ok...iowa-t7437.html

I smacznego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicjo!

Witam serdecznie. Może ze wsparciem forumowiczek łatwiej będzie Ci się oprzeć pokusom... z całego serca życzę. Ja też planuję upiec sobie serniczek. Już się nie mogę doczekać.

Nie wątpie w to ,że będzie mi łatwiej :) Cieszę się,że mam taka grupę wsparcia. :( :) :) :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dziewczyny! Całkiem zapomniałam!

Od rana się zbieram, ale zawsze się rozpiszę w innych tematach i zapominam. Cóż, starość nie radość!

Zapraszam jutro wszystkie na degustację kawy z nowego ekspresu! Pisałam jakiś czas temu, że kupiłam ale dopiero do mnie dotarł i jutro będę próbować. Mam nadzieję, że będzie smakowała :(

A teraz już idę spać i nie będę już Was zanudzać :)

Pa! Pa! Dobranoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.