Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Azza - lista to nie wszystko. Najlepiej zacznij od końca, jest tam dużo przepisów i na pewno znajdziesz coś dla siebie. A jeśli chcesz to mogę wysłać Ci naszą książkę kucharską na emaila :)

witam :(

Gochna, slonko, pytanie za sto punktow :) czy ksiazka kucharska o ktorej wspominasz to 350 przepisow doktora ducana czy moze zebrane w jedno miejsce przepisy? 

ja jak na razie walcze spokojnie ale jedno mnie dziwi, nie ciagnie mnie do slodkiego wogole... pomyslalam ze zrobie sobie serniczek ale w sumie za chwile omyslalam - ale po co jak ja nie mam ochoty na slodkie... 

ale obawiam sie ze za duzo jem, czy mozecie to fachowym okiem ocenic? bardzo prosze

sniadanie: jajecznica z dwoch jajek i jeden placuszek z patelni z otrab i dwa plastry wedliny posmarowane twarozkiem

drugie sniadanie twarozek (caly) z piatnicy plus troszke lososia i koperku ociupina i kawaleczek startego korniszona

obiad filet z dorsza smazony bez tluszczu z sosikiem z twarosku figura ze szczypiorkiem (lyzka stowowa) 

kolacja (serek z piatnicy z rybka wedzona na placuszku (2 sztuki) 

to moj caly piatek, wczoraj zamiast ryb bylo miesko i wiecej wedliny 

jak sie latwo domyslic jestem w fazie proteinkowej teraz do poniedzialku wlacznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dziewczyny! Całkiem zapomniałam!

Od rana się zbieram, ale zawsze się rozpiszę w innych tematach i zapominam. Cóż, starość nie radość!

Zapraszam jutro wszystkie na degustację kawy z nowego ekspresu! Pisałam jakiś czas temu, że kupiłam ale dopiero do mnie dotarł i jutro będę próbować. Mam nadzieję, że będzie smakowała :D

A teraz już idę spać i nie będę już Was zanudzać :)

Pa! Pa! Dobranoc!!!

Ehh i co, smaka nam z rana narobisz;) Gdyby nie to że dwa krańce Polski to mogłabyś żałować tej otwartości, hehehe :(

Gochno- baardzo prosiłabym o tę książkę :) ) mój e-mail to: aliwin@wp.pl i już nie zatrzymuję, miłej nocki! :)Dobraanoc.

Alienko- właśnie myślałam o coli, ale po gazowanym strasznie 'puszy' mi brzuch, tak więc z tego rezygnujee :) Dobranooc.

Ja sobie w takich chwilach napadów na słodkości fundowałam  serek homo z Lidla 3% Pilosa ze słodzikiem i esencją waniliową. Dobre:)

Dukaneczko, raczej nie jest za dużo. Myślę, że ok. Masz jeść tak żeby być sytą, byle nie przejedzoną. I żebyś nie chodziła głodna, a każdy je inne porcje. I przyłączam się do pytania kierowanego do Gochny o książce, czy to ta "350 przepisów..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - proszę o pomoc, mam problem.

Dzisiaj 5ty dzień I fazy a ja od wczoraj mam biegunkę. U mnie jest to niesamowite, ponieważ całe życie mam zaparcia. Regularnie piję zioła od Bonifratrów 'na odchudzanie' ponieważ bez tego miałam wieczne zaparcia.

Mój repertuar codzienny:

- serek Piątnica light ze szczypiorem, wędlina z indyka, piersi kurze pieczone bez tłuszczu w musztardzie

- ok. 1,5l wody niegazowanej, trzy herbaty, kawa Ricore 2 x dziennie, zioła

I nie wiem co się dzieje:( Może odstawić zioła? Za dużo wody? Masakra. Nigdy nie miałam takich problemów, zawsze w drugą stronę :(

Helpppp!

Dziękuję, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Agabyd ja jak upiekę serniczek to wsuwam ile mi wejdzie i przez to pewnie zastoje choć dziś wreszcie 55.7, oby już nie wróciło wyżej, więc poczaruję: abrakadabra, czary mary, oby spadały nam wymiary.

I co od razu ważymy mniej.

Ja zmieniłam ćwiczenia z ATC na pilates, a pani instruktorka nie polecała 6 weidera właśnie ze względu na duże obciążenie kręgosłupa. Jakoś w domu sama się nie mogę zmobilizować.

Gratuluję Wam spadków i do poklikania

No serniczek trzeba upiec koniecznie-to jak kolejny stopień wtajemniczenia w naszej Sekcie Czcicieli Twarogu:) Ja oczywiście całego sama nie zjadłam, trochę mi pomogli...:(

Aha dziewczyny! Całkiem zapomniałam!

Od rana się zbieram, ale zawsze się rozpiszę w innych tematach i zapominam. Cóż, starość nie radość!

Zapraszam jutro wszystkie na degustację kawy z nowego ekspresu! Pisałam jakiś czas temu, że kupiłam ale dopiero do mnie dotarł i jutro będę próbować. Mam nadzieję, że będzie smakowała :)

A teraz już idę spać i nie będę już Was zanudzać :)

Pa! Pa! Dobranoc!!!

Oooo kawa kawka kawusiaaa!!!! Ja będę na pewno!A do tego wielki kawał sernika!!!! :) :D :)

Ja też się dołączam do zaklęć: ABRA KADABRA NIECH NAM SPADA WAGA! HOKUS MAROKUS ŻADNYCH POKUS!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analenko ta biegunka to po tych ziołach ja jak je piłam kilka lat temu to po jakimś czasie myślałam ze ducha wyzionę odstaw je nie są dla Ciebie. Dodam Ci że też całe życie walczę z zaparciami a pomimo to tak zadziałały. Zanim zaczęłam protal to w końcu wyrgulowalm sobie jelitka w natępujący sposób: na śniadanie jadłam pokrojone kiwi+jakiś inny owoc( kawałek gejfruta.pomarańcza lub banana )+1/2 activia+ 2łyżki otrąb( granulowane).Po jakimś czasie wszystko wyregulowało się. Mam nadzieję że wszystko wróci mi po diecie do normy.Od ponad dwóch lat nie musiałam pić żadnych ziół pomagających.Zabronił mi proktolog a kazał jeść otręby z jogurtem...

Ale teraz to masakra po 5 dniach w końcu się załatwiłam ...

Ale cóż jutro wchodzą warzywka i wszystko wróci do normy mam nadzieję

Kochane powiedzcie z doświadczenia jaki cykl fazy II jest najlepszy 1+1,2+2, 3+3, 5+5?

Napewno jutro będą warzywa ... i chyba wyruszę w poszukiwaniu za serniksem i upiekę go...

No to próbuje zrobić suwaczek trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo weekendowo:)

wiecie..oprocz chorobska gornych drog oddechowych, przypaletala mi sie infekcja TAM..gdzie nie powinna sie paletac!!!!wrrrr!!!!od razu klotrimazol w ruch i polecialam do apteki po cos takiego jak w PL lactovaginal to farmaceutki patrzyly na mnie jak na glupa!!!Boze co za kraj!!!!!!jeszcze troche i wracam do domu!!no i zakupilam sobie mase probiotycznych jogutrow;jakos le lactobacillusy musze pochlaniac:)tylko nie znalazlam zadnych probiotykow lihgt(maja duzo wegli) no ale trudno jakos to przezyje...nie wiem w sumie kwasu mlekowego nie powinno mi brakowac pochalniam sporo przetworow mlecznych przeciez.No i poszlam tez zapisac sie lekarza;mowie jakie mam objawy itd.....wizyta za tydzien!!!!JA PIERNICZE!!!!tu sie nie da zyc!!a jeszcze jak sie zapisalam juz do "kobiecego lekarza"to mowie,ze chce tez przy okazji do normalnego to bym sobie badania zrobila krwi i moczu to pani w recepcji mowi,ze to ten sam lekarz...oni tu nie maja osobnej specjalnosci jak ginekolog!!!im dluzej tu mieszkam tym bardziej mnie ten kraj przeraza!!

Iriss, tak kochanie jedne z najpopularniejszych imienin Polsce, a na pewno mamy też na forum jakąś Krysię, która też pewnie będzie obchodzić imieninki. W tym roku zrobiłam sobie wolne na imieniny, mam nadzieję, że nikt nie zachoruje i nie będę musiała nikogo zastępować. Bardzo Ci dziękuję za pamięć :) i jestem bardzo zadoolona, że mam tak samo na imię jak Twoja Mama :)

Bozenko zyczonka to sie jeszcze posypia dla Ciebie,poczekaj tylko do 13 :)

A ja dziś sobie drobiową wątróbkę na obiad zaserwowałam z cebulką ,mniam mniam.nawet nie było czuć że na sucho podsmażona.

tez bym zjadla cos takiego podrobowego..tylko,ze taka watrobka jak sledzie..bez chleba mi nie ida..

I26 wypatrzylam,ze ze warminskomazurskiego jestes:)moge spytac skad??ja studiowalam w Olsztynie potem pracowalam w Mrągowie....i strasznie tesknie za Mazurami!!

O wadze lepiej nie wsponinam.....ale trwam mimo wszystko

no i tak trzymac Agabyd!!ja tez sie nie poddaje!!spektakularnych spadkow nie mam ale powoli cos tam sie chyba rusza:)dzis zalozylam spodnie nie noszone przez 2 tyg i jakos tak luznij w udach:)i jakos tak mam wrazenie..skora odolnie mi sie jakby poprawila;taka bardziej elastyczna i gladka jest

Dobry Wieczorek Protalki:)

Ja w doskonałym humorku, bo jutro mój Kochany już będzie w domku i będe mogła się wreszcie przytulić

Iriss1 - BARDZO PRZEPRASZAM, ŻE NIE ZAUWAŻYŁAM, ŻE TY ZAUWAŻYŁAŚ :( Zauważyłam za to i przekazałam Ukochanemu Twoje porównanie odnośnie operacji hihi A poważnie to także życzę zdrówka!!

Marzeniaw ciesze sie,ze humorek lepszy:)

Dziękuję bardzo ,ja już troszku lepiej się czuję- Wracam do świata żywych :) Chociaż przede mną noc a w nocy jest najgorzej. Lekarka mnie dziś zaskoczyła oczywiście wymolestowała mi ucho i nie wzięła za to kasy. Mam się zgłosić jeszcze w poniedziałek ale już się czuję niebo lepiej- kurcze czemu człowiek musi się nie raz tak nacierpieć nie można by tak bez tego.

Monika trzymaj sie dzielnie!!noce generalnie w czasie choroby sa okropne...ja dzis na bank bede wstawac i po omacku strepsilsow szukac

więc poczaruję: abrakadabra, czary mary, oby spadały nam wymiary.

I co od razu ważymy mniej.

super!!!ja tez bede tak czarowac :)

Aha dziewczyny! Całkiem zapomniałam!

Od rana się zbieram, ale zawsze się rozpiszę w innych tematach i zapominam. Cóż, starość nie radość!

Zapraszam jutro wszystkie na degustację kawy z nowego ekspresu! Pisałam jakiś czas temu, że kupiłam ale dopiero do mnie dotarł i jutro będę próbować. Mam nadzieję, że będzie smakowała :)

A teraz już idę spać i nie będę już Was zanudzać :)

Pa! Pa! Dobranoc!!!

Gochna -ja sie pisze na kawke!!marzy mi sie taki cisnieniowy ekspres i kiedys na pewno sobie taki sprawie a co!!

a ja jutro mam dostawe sera wiec wlaczne moja wlasna wesola tworczosc i mam zamiar zrobic kawowo rumowy rerniczek na zimno...taki na zimno to sie powinno raczej z serkow homo robic ale jak tu nie ma czegos takiego jak serek homo to sprobuje z normalnego.Juz sie doczekac tego smaku nie moge:):D:):)

dobrej nocki dziewczynki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.suwaczek.pl/"][img=http://www.suwaczek.pl/cache/ac736c2d94.png][/url]

:(

Analenko ta biegunka to po tych ziołach ja jak je piłam kilka lat temu to po jakimś czasie myślałam ze ducha wyzionę odstaw je nie są dla Ciebie. Dodam Ci że też całe życie walczę z zaparciami a pomimo to tak zadziałały. Zanim zaczęłam protal to w końcu wyrgulowalm sobie jelitka w natępujący sposób: na śniadanie jadłam pokrojone kiwi+jakiś inny owoc( kawałek gejfruta.pomarańcza lub banana )+1/2 activia+ 2łyżki otrąb( granulowane).Po jakimś czasie wszystko wyregulowało się. Mam nadzieję że wszystko wróci mi po diecie do normy.Od ponad dwóch lat nie musiałam pić żadnych ziół pomagających.Zabronił mi proktolog a kazał jeść otręby z jogurtem...

Ale teraz to masakra po 5 dniach w końcu się załatwiłam ...

Ale cóż jutro wchodzą warzywka i wszystko wróci do normy mam nadzieję

Kochane powiedzcie z doświadczenia jaki cykl fazy II jest najlepszy 1+1,2+2, 3+3, 5+5?

Napewno jutro będą warzywa ... i chyba wyruszę w poszukiwaniu za serniksem i upiekę go...

No to próbuje zrobić suwaczek trzymajcie kciuki

ac736c2d94.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)to ja jeszcze..kurde jak moge spac to mi sie nie chce!!zrobilam sobie tescik dukanowy;ja po francusku nic ale tam napisane bylo chyba,ze powinnam wazyc 60.8kg ( ja chce 58 ale jak bedzie 60 tez bedzie gitara:) )i ze powinno mi sie to udac w 77 dni..czyli ze 18 kwiatnia pi razy drzwi powinnm byc w 3 fazie...kurde a tu swieta po drodze i nawet tu na obczyznie barszczu na kwaszonych burakach sobie nie odmowie!!o kurde...a 10 kwietnia musze mojemu urodziny wielkie wyprawic!!i tez nic nie zjem..ale dietka jest warta kazdego poswiecenia!!oprocz barszczu w Wielkanoc oczywiscie: P:P:P:P

ciekawe na ile te dukanowe wyliczenia sie sprawdza)

papatki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana podeślij linka na ten test Dukana....-ciekawe co Mi napisze i kiedy Ja osiągnę swój cel bo jak narazie po wczorajszym dniu czuje się jakby Mnie napompowano pompką :) i nawet nie próbowałam się ważyć :) A Tu same plusy i u większości z Was,jak to miło się czyta :grin:

Test Dukana (w języku francuskim): http://www.regimedukan.com/fr/268-acces-reserve

Bardzo ładne i przejrzyste tłumaczenie tego testu: http://forum.gazeta.pl/forum/w,95274,10558...lumaczenie.html

Kurcze, ale głodna jestem.. o 17 wyszłam z domu i wróciłam teraz...:/ a miała być na obiad wołowinka z grilla :D:(:) a teraz głodówka :):(:) no ale cóż zjem z 2 pasterki wędliny, zaleje litrem wody :( i spać - co by na noc już się nie nażerać... Oby do jutra:) Wyjątkowo o 9 pobudka :) A potem jeszcze śmiganie po sklepach za serniczkiem :) i przygotowywanie się na wyjazd, ehh.. :)

Gochna 100krotne dzięki za książeczkę :-D:):lol:

A przepisy są lepsze, bo sprawdzone w naszej forumowej książce kucharskiej, jeśli chcesz to też mogę Ci ją przesłać.

Chodzi o to co na forum - tylko zebrane w całość w jednym miejscu?? dobrze rozumiem -jeśli tak to prosiłabym barrrrdzo mocno także :grin: A jeśli chodzi tylko o książkę Dukana - ta 350 przepisów.... -to ją też od dzisiaj posiadam. Przypominam gosia424@wp.pl

Własnie też mam pytanie donośnie II Fazy - Czy jest powiedziane jak lepiej rozłożyc te dni? 3/3 czy np 5/5 . I czy obie fazy muszą mieć tyle samo dni czy np można 3 dni warzywek, a 4 dni protein??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy żelatynę można w 1 fazie??

Jeśli tak to czy robiłyście już może galaretkę z herbaty i/lub Ptasie mleczko Ivonki35 (przepisy post 284/s19)? Ja to w smaku wychodzi??

Próbowałyście może też Dukanowych Cini Minis??

Chrupiących pierniczków otrębowych??

Proszę o opinie :( czytam i czytam i kombinuje co tam jeszcze na jutro wymyślić :)

A powiedzcie mi proszę w II fazie to jest jakaś ograniczoną ilość skrobi (mąki) kukurydzianej ?? I gdzie można dostać ta maizenę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie w mroźną sobotę.

Motylku wiem co przeżyłaś w tej przymieżalni - to niesamowita radość - ja też często nie dowierzam wzrokowi, że w coś się mogę zmieścić. Zazwyczaj jak coś biorę to same namioty. Wzrok jakoś nie przyzwyczaił się jeszcze, że z wieloryba zrobiła się ze mnie orka, ale będę jeszcze i foczką (tylko trochę czasu). Cóż chyba za mało patrzę w lustro.

Oby z pracą się powiodło, ja też wciąż szukam i wysyłam CV.

Witam AZZA powidzenia w dietkowaniu. Niech spadek wagowy będzie z Tobą

Gochna - kawa z ekspresu to to co saga lubi najbardziej. Teraz się zastanawiam, że w sumie to kawę uwielbiam i powinnam mieć jakiś inny nik Jakobs lub Nescaffe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.