Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc kochane dzielne dziewczyny!!!!

Dziekuje, za wszystkie slowa pocieszenia, to naprawde wiele daje jakies takie wsparcie i czarne wagowe chmury sie rospierzchaja(istnieje takie slowo?:)

Waga bez zmian, w zasadzie wieksza niz przedwczoraj ale mniejsza niz wczoraj:/miedzy 53 a 54 z tendencja do 54, zalezy jak na niej stane..Dzis mija miesiac drugiego podejscia do diety:(Tylko, ze jak zaczynalam w pazdzierniku i po miesiacu mialam minus 5 czyli tez 53 to wydaje mi sie, ze obwodowo jednak bylo inaczej...ze bylam wieksza biorac pod uwage dwie pary spodni, ktore mi zawsze pokazuja, ile przytylam lub schudlam:)Wagowo tak samo ale wymiarowo chyba jednak ciut mniej...jest to mozliwe czy sobie wmawiam???

I tak mam juz plan od kwietnia wejsc na utrwalanie, no chyba, ze nagle waga zacznie spadac to jeszcze wytrzymam ale szczerze mowiac nie wierze w to.Z tym, ze zmodyfikuje sobie to utrwalanie, zalezy mi tylko po prostu zebym mogla jesc czarny chleb i ser i nie stosowac juz samych bialek.No i podjesc od czasu do czasu owoc i jakis ryz czy kasze ..Mimo wszystko jakos racjonalniej i zdrowiej mi to brzmi niz byc pol roku na II fazie i gubic kilogram na miesiac.Zobacze co sie bedzie wtedy dzialo.

Dzis u nas niewiarygodnie dziwna pogoda.Rano obudzilo mnie piekne slonce potem deszcz potem slonce a przed chwila spadl ogromny grad.

Sandra, czyzby Shutter island?? jeśli tak - daj znać jak filmik...

Gosiulek jak dla mnie rewelacja.Film idealnie trafil w moj gust, od poczatku akcja trzyma w napieciu i do konca nie wiadomo o co chodzi:) Goraco polecam:)

A moja III faza, zamiast się przybliżać, zaczęła się oddalać ;) Poprostu jestem załamana. Co prawda uderzeniówki nie powtórzyłam, ale od jutra to zrobię, może pomoże...

Kobietki co można wykombinować z żółtek?? 5. Albo z 5 żółtek i niewiadomej liczby białek. Bo kiedyś białka wbijalam do słoiczka i zamrażałam i nie wiem ile ich jest, ale pasowałoby zuzyc miejsce zajmują, a żółtka mi zostały po sobotnich wypiekach,niestety nie dla mnie, bo mega nie protalowe. Muszę sobie ustalić menu na 5 dni białkowych i wio!

Magda a co sie dzieje? Widze ze jest nas trojka walczaca o 3 kg...Ty, ja i Iwonka35...Waga Ci stanela czy skacze tak jak mi???

Wiesz nad morzem to fajnie latem, a tak to ciągle wieje i wcale nie jest tak miło, bo ciepłolubna jestem i za wiatrem nie przepadam.

Saga gdzie mieszkasz w gdansku? Ja mieszkalam 3 lata prawie w jelitkowie, niby to byla oliwa ale juz w sumie jelitkowo...ja uwielbiam morze, uwielbiam gdansk i sopot i uwielbiam sopockie lato...tutaj tez jest pieknie nad morzem ale ze wzgledu na klimat irlandzki nie ma tego nadmorskiego letniego, pelnego gwaru, grilow i ludzi klimatu...

Oj uciekam już ,no..... bo nie pójdę wcale na ten spacer :D a zamknąc tę stronę jest ciężko jak już tu się zajrzy???? PRAWDA??? Heh zmykam

Oj prawda prawda...Malenswto Twoje zdjecie z dzidzia jest przeslodkie...jakies takie dla mnie uduchowione i pelne milosci:)

To ja choć nie piję - to obronię tą cytrynę :-D W wodzie kilka kropel

moim zdaniem do DODATEK - więc ok. Co innego gdyby był jakiś

szaleniec i pił sam sok z cytryny - tak wyciśniętey, jak z pomarańczy.

To nie!!! Przynajmniej ja tak zrozumiałam zamierzenia doktorka.

Pozdrawiam :D

Heh a jakby tak nam nagle chciano wreczyc order usmiechu?:-D

Marudka widze, ze mimo setnego podejscia do diety nadal masz wyniki, zazdraszczam:) no i juz niedlugo weselicho co?:-D)))

Cześć dziewczynydziś mój pierwszy dzień na protalu jakieś porady na początek macie ???

Witaj Jagna1 na forum.Pierwsza rada: trzymaj sie forum, w razie kryzysu podtrzyma Cie przy zyciu na dukanie:)

Druga rada, nie grzesz tylko trzymaj sie zasad to bedzie latwiej..

W sumie ja najmniej powinnam sie wypowiadac bo mi cos to dietowanie nie wychodzi ale zycze powodzonka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny!

Na Wybrzezu wiosną coś dziś nie pachnie... ledwie koło 5 st. "ciepła", ja ubrałam się dziś zdecydowanie za cieńko i strach mnie teraz bierze, czy nie pzrepłacę tego pzreziebieniem...

Sago gratuluję spadku kolejnego...! szkoda, że moja waga nie bierze sobi do serca tego, że jestem na nią obrażona i wciąz pokazuje to samo.... Do lata będziesz na III fazie, i to z jaką figurą w porównaniu do tego, z czego startowałaś!

MarzeniaW - Duphalacowi mówię NIE! Kochana, to jest LAKTULOZA, czysta laktuloza, zerknij na skład. Możesz w aptece równie dobrze kupić ot "Lactulosum" też w postaci syropu i chyba to nawet będzie tańsze. Niemniej moje NIE wynika bynajmniej nie z tego, że jest to preparat jakiś szkodliwy czy nieskuteczny, ale jest to środek pzreczyszczający działający na zasadzie osmotycznej, laktuloza to CUKIER niemalże prosty, który ułatwia wypróżnianie się poprzez fermentowanie w jelitach - wydzielający się gaz drażni błonę śluzową jelit i w ten sposob pobudza perystaltykę, plus środowisko robi się hiperosmotyczne w jelitach i ściąga do nich woda... no i "jest wypróżnienie".

Prawdę mówiąc ja juz na początku moich problemów z załatwianiem odrzuciłam Lactulozę/Duphalac bo jakby nie patrzeć jest to po prostu czysty cukier a przy przyjmowaniu go przewlekle można tego cukru zjeść sporo... on sie niby nie wchłania tak do końca, ale nie mozna też powiedzieć, ze jest to działanie całkiem miejscowe... No i trzeba owiedzieć, że u niektórych powoduje nieprzyjemne "świdrowanie" w jelitach, uczucie wzdęcia i gazy...

Ja nadal na zaparcia w naszej diecie będę polecac tylko suplementy oparte na błonniku (Dukan i jego otreby właśnie na tym się opierają) - ja łykam DICOMANN regularnie 1x/2 dni i nie mam problemów z toaletą, ale nie każdemu on służy także... Polecałam COLON C, ale też nie na każdego działa. Takich preparatów wysokobłonnikowych na rynku jest mnóstwo, poszukajcie w necie, np tu: http://www.i-apteka.pl/cat-pol-208-Uklad-p...e-zaparcia.html

Jak coś - pytać jeszcze, będę odpowiadac :)

Maliszka - ah... stoisz też mówisz? ;) eh czemu te nasze wagi takie wstretne... choc Twoja i tak łąskawa pozwoliła Ci zrzucić te kilkanaście kg... Myslisz by utrwalać naprawdę?

Uciekam teraz... do potem być moze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi musi wyjść jestem zdeterminowana, wiecie jak to jest dobrze sie czułam dobrze sie czułam az tu nagle w piatek weszłam na wage i sie okazało ;) wstyd sie przyznać 120 kilo przeciez ja musze 40 minimum zjechać, mam 27 lat ach no nie istotne i tak trafiłam do was. Jeszcze nie ogarniam rtego forum i suwaka nie umiem ustawić :) ale dam rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po weekendzie!

Gochna dzięki za "specjalne" powitanie. :) Cieszę się z Twojego powrotu na forum. Grzeszki na pewno zdarzają się większości z nas. Tym bardziej Tobie na wyjeździe służbowym. Najważniejsze to jednak nie mieć wyrzutów sumienia, ale zejść z powrotem na prostą (czyt. dukanową ) drogę. Ja będę miała dłuższy wyjazd służbowy pod koniec czerwca i też nie wiem czy uda mi się przeżyć bezgrzesznie.

Anulllllko, czy Ty naprawdę brałaś ślub 24 kwietnia 1993 roku??? Co za zbieg okoliczności. A może jeszcze dla którejś dziewczyny z forum ta data jest magiczna? Wiemy już , że Marudka tego dnia też będzie świętowała. A propos pogody -(ówczesnego dnia) to rzeczywiście ją zamówiłam.

Pozdrawiam serdecznie WIOSENNIE wszystkie dziewczyny protaliny. Idę czytać forumowe , weekendowe zaległości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny wiosennie. Tak chciałyśmy tej wiosny i nareszcie jest !

Wczoraj była zwariowana pogoda, rano jechałam do szkoły w strugach deszczu - wycieraczki nie nadążały zbierać a potem piękne słońce. Dzisiaj mam dzień urlopu, tak na odpoczynek po weekendowych zajęciach na uczelni, ale mój odpoczynek to było mycie okien ;). Baby to chyba nie umieją opoczywać, zawsze sobie jakaś robotę znajdą, za to aż miło popatrzeć przez czyste szyby :)

Widziałam a poprzednich stronach, ze nareszcie się Gochna znalzła :-D i Motylek :-D

Chciałam na twoje ręce Gochna pogratulować synowi, imprezy a jednak waga spada. Swoją drogą jakie to niesprawiedliwe, dziewczyny się starają, jak Sandra i nic z tego, a np. mój mąż przeszedł sobie do III fazy, pozwala sobie na więcej niż może a waga nadal w dół, ech..

Olinko, super są wyniki twoich rodziców, podziwiam ich i nawet opowiedziałam o nich wczoraj mojej mamie, która coraz poważniej miyśli nad przejściem na dietę - ale oczywiście po Świętach :D. Musiałam jej wczora całą dietę rozpisać w zeszycie i zobaczę co z tego wyniknie. Nażeka, że się ogranicza i nic nie chudnie, ale jak zaczęłam przepytywanie co je i jak, to się okazało, że dużo tłustych potraw i bardzo węglowodanowych.

Dziewczyny, ja już kiedyś pisałam co biore na problemy zaparciowe - preparat ziołowy Sollievo. Mi osobiscie bardzo pomaga, kosztuje coś ok. 10 zł. i jak się go zażyje wieczorem, to do 13 następnego dnia wizytuje się ubikację z pozytywnym skutkiem :-D

Na wagę póki co nie wchodzę, jem teraz warzywa więc nie spodziewam się rewelacji. Już sie pogodziłam, że na Święta nadal będę w II fazie i na dodatek wypadają mi same białka, ale powoli opracowałam menu dla siebie i muszę powiedzieć, że Wielkanoc bardzo protalowa jest - oczywiście oprócz białej kiełbasy :D

Sago, baaardzo się cieszę, że twoja waga ruszyła, bo to daje dobre rokowania dla innych protalek :D Ja swoje spodnie oddałam jak zaczęłam się w nie nie mieścić, ale na szczęscie zawsze znajdzie się ktoś inny kto ma za małe albo za duże ciuchy i tym razem to ja skorzystałam. Dostałam od siostry 2 pary super dżinsów - tylko skrócić muszę :D

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie kiełków. Czy nam wolno jeść kiełki np. rzeżuchy, rzodkiewki, brokułów czy czerwonej kapusty. Koleżanka mi naopowiadała, jak to zakupiła kiełkownicę i hoduje te małe cudeńka do kanapek czy sałatek. Zastanawiam się właśnie na poważnie czy też sobie nie sprawić takiego urządzenia, co wy na to? Wolno nam jeść coś takiego, nie mówię tu o soi, soczewicy czy np. fasoli ale takie warzywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, z tego wszystkiego zapomniałam się przywitać z nowymi protalkami, witajcie w naszym gronie ;)

Chciałam jeszcze powiedzieć Marudce, że bardzo fajny pomysł z tym drugim suwaczkiem :) Coś jak kiedyś żołnierze odliczali dni do rezewy :-D - żart oczywiście. Naprawdę ładny ten suwaczek :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi musi wyjść jestem zdeterminowana, wiecie jak to jest dobrze sie czułam dobrze sie czułam az tu nagle w piatek weszłam na wage i sie okazało ;) wstyd sie przyznać 120 kilo przeciez ja musze 40 minimum zjechać, mam 27 lat ach no nie istotne i tak trafiłam do was. Jeszcze nie ogarniam rtego forum i suwaka nie umiem ustawić :-D ale dam rade.

Jagna, witaj z nami, żadnych specjalnych porad nie dajemy - może jedynie taką żeby postępować tak jak twórca diety zaleca :) Przeczytaj koniecznie książkę Dukana. Nie takie kilogramy się tutaj gubiło, więc przy odrobinie samozaparcia też będziesz w stanie to zrobić. Najważniejsze myślę, to podobać sie sobie. Kliknij na uwaczek którejś z nas i trafisz na stronę, gdzie my sobie takie robiłyśmy - a dalej jak po sznurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinko, super są wyniki twoich rodziców, podziwiam ich i nawet opowiedziałam o nich wczoraj mojej mamie, która coraz poważniej miyśli nad przejściem na dietę - ale oczywiście po Świętach ;) . Musiałam jej wczora całą dietę rozpisać w zeszycie i zobaczę co z tego wyniknie. Nażeka, że się ogranicza i nic nie chudnie, ale jak zaczęłam przepytywanie co je i jak, to się okazało, że dużo tłustych potraw i bardzo węglowodanowych.

Pewnie że namawiaj, ja moim nadrukowałam przepisów, rozpisywałam posiłki na poszczegolne dni, bo okropnie sie bałam że jak tata bedzie chodził glodny to polegnie. Wybieralam się z mama na 1 zakupy ... bałam sie chyba bardziej niż oni sami. Ale warto było, teraz są expertami, wiedza gdzie najtansze otręby itp :-D No i chudną, a też ogólnie zawsze jedli tłusto, więc moim głównym celem było zwrocenie im uwagi na to co jemy i jak jedzenie wpływa na nasze samopoczucie. teraz tata sam mowi ze wczesniej jego dieta była nieracjonalna. Ja wiem że oni nie zrobią dukana w całości tzn po swietach przejda na lekkie utrwalanie z zachowaniem niektórych zasad, ale i tak uwazam ze bylo warto.

goroąco polecam mamie dietę, tylko uczul ja na to że trzeba dużo pić ... moi rodzice z tym mieli najwiecej problemów. A to nie dobrze żeby w tym wieku obciążać nerki. :)

Także mamo Malyny Startuj :-D

Ja wysiałam rzerzuchę i czasem podjadam na P+W jako dodatek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki chińskie gumowe zamówione na allegro, po 17,90 + przesyłka, sa 4 szt w komplecie. czekam na dostawę, kupie zestaw Ziaji antycelulitowy czarny i do dzieła, ale najważniejsze ze one pomagaj tez na bóle krzyża i na przeziębienie... zobaczymy. Będę wam zdawać relacje co i jak...

Poczytałam jak je stosować, jak sie masować... zobaczymy. Tam co prawda napisane było ze one pomagają tez i na bóle głowy, i na impotencje i na hemoroidy...prawie na wszystko... ale.... ciekawe jak... ha, ha , nie bardzo w to wierze ale ten podstawowy zakres czyli walkę z celulitem i ujędrnianie to chyba tak.....

Bóle głowy to jakoś z bańkami mało mi się kojarzą, nie bardzo jest jak je stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję Wszystkim ponownych spadków i dalszych....również ;)

Minęło ciut bo i prawie tydzień odkąd ostatnio coś tam nabazgroliłam,bo i nie było czym się pochwalić :-D kompletnie....

Za to dziś rano niby szaro ,buro i ponuro ale za to waga pokazała 1kg MNIEJ!!!!!! :D Pierwsze co? przesunełam suwaczek :D :-D :D I jak tu nie być szczęśłiwym? Oj cieszę się bardziej jak dziecko z nowej zabawki!!! :) Warto być cierpliwym mimo,że już myślałam (po cichu ) by Sobie odpuścić i przestać odchudzanie.....ale NIE!

Co do marznięcia...-oj joj joj,myślałam,że ze Mną coś nie tak?! A tu jednak wszystko jak najbardziej w normie -czyli tak być powinno.Chociaż szczerze tak jak właśnie w tej chwili to najchętniej nałożyłabym rękawiczki i góralskie skarpety by w końcu się rozgrzać - :-D

OLINKO hm.... piszesz o otrębiance....-a mogłabyś konkretniej jak ją robisz? Bo wciąż gdzies tam o uszy i oczy mi się obija ale szczerze niewiem co i jak z nią? Dziękuje z góry

Gratuluję Maleństwo - super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki chińskie gumowe zamówione na allegro, po 17,90 + przesyłka, sa 4 szt w komplecie. czekam na dostawę, kupie zestaw Ziaji antycelulitowy czarny i do dzieła, ale najważniejsze ze one pomagaj tez na bóle krzyża i na przeziębienie... zobaczymy. Będę wam zdawać relacje co i jak...

Poczytałam jak je stosować, jak sie masować... zobaczymy. Tam co prawda napisane było ze one pomagają tez i na bóle głowy, i na impotencje i na hemoroidy...prawie na wszystko... ale.... ciekawe jak... ha, ha , nie bardzo w to wierze ale ten podstawowy zakres czyli walkę z celulitem i ujędrnianie to chyba tak.....

Suwaczek przesunięty - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że namawiaj, ja moim nadrukowałam przepisów, rozpisywałam posiłki na poszczegolne dni, bo okropnie sie bałam że jak tata bedzie chodził glodny to polegnie. Wybieralam się z mama na 1 zakupy ... bałam sie chyba bardziej niż oni sami. Ale warto było, teraz są expertami, wiedza gdzie najtansze otręby itp :-D No i chudną, a też ogólnie zawsze jedli tłusto, więc moim głównym celem było zwrocenie im uwagi na to co jemy i jak jedzenie wpływa na nasze samopoczucie. teraz tata sam mowi ze wczesniej jego dieta była nieracjonalna. Ja wiem że oni nie zrobią dukana w całości tzn po swietach przejda na lekkie utrwalanie z zachowaniem niektórych zasad, ale i tak uwazam ze bylo warto.

goroąco polecam mamie dietę, tylko uczul ja na to że trzeba dużo pić ... moi rodzice z tym mieli najwiecej problemów. A to nie dobrze żeby w tym wieku obciążać nerki. ;)

Także mamo Malyny Startuj :)

Ja wysiałam rzerzuchę i czasem podjadam na P+W jako dodatek!

Olinko, okazało się że moja mama też będzie mieć problem z ilością wypijanej wody, ale lubi zieloną herbatę, więc uradziłyśmy, że będzie ją parzyć w litrowy dzbanek i przynajmniej dwa takie wypije.

Masz rację i też będę musiała jej podrukować przepisy, bo jak jej wypisałam dozwolone produkty to nie miała pomysłu co z nich zrobić, ale myślę że w miarę stosowania diety będzie bardziej pomysłowa :-D. Cieszę się, że jednak kiełki można i też je mam zamiar jeść jak mam dni z warzywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.