Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Saga gdzie mieszkasz w gdansku? Ja mieszkalam 3 lata prawie w jelitkowie, niby to byla oliwa ale juz w sumie jelitkowo...ja uwielbiam morze, uwielbiam gdansk i sopot i uwielbiam sopockie lato...tutaj tez jest pieknie nad morzem ale ze wzgledu na klimat irlandzki nie ma tego nadmorskiego letniego, pelnego gwaru, grilow i ludzi klimatu...

Sam Gdańsk to malutki jest, ja mieszkam na Chełmie, teraz ta część bardzo się rozrosła i domy stawiają już przy obwodnicy, widzisz jaki świat jest mały,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiulku, własnie doczytałam że nie używasz soku z cytryny ... niepotzrebnie całkiem bo możemy go stosować zarówno do herbat, jako dodatek do ryby, surówek itp.

Jak najbardziej stosuj sok z cytrynki o np do wody mineralnej.

No właśnie ja te gdzieś czytałam, że cytryne jako przyprawę można, ale jako sok to już nie bardzo... A z ta wodą to było tak: W dzbanku była woda z pokrojonymi plastrami cytryny (z 2 całe cytryny chyba) + do tego jescze minimum jedna cała wciśnięta.. dlatego się obawiałam. Plaster cytryny do herbaty np to ja zawsze wrzucam, żeby ten brzydki osad od herbaty nie zostawał na szklance, a przez to i smaczek na pewno lepszy.. Ale z ta wodą to tak ni dokońca jestem przekonana co i jak...

Dziewczyny, ta otrębianka to powinna starczyć na toaletowe zastoje?? Bo ja to otrębów w sumie tylko trochę jem - np wrzucam z 1-.1.5 łyżki do małego jogurtu naturalnego.. No i czasem te ciasteczka na podstawie Śliweczkowych Cini Minis... i powiedzcie mi - Czy któras robiła tez może tą otrębiankę na zimno?? Jakoś średnio przepadam za gorącym mlekiem.. Wolę zimne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi musi wyjść jestem zdeterminowana, wiecie jak to jest dobrze sie czułam dobrze sie czułam az tu nagle w piatek weszłam na wage i sie okazało ;) wstyd sie przyznać 120 kilo przeciez ja musze 40 minimum zjechać, mam 27 lat ach no nie istotne i tak trafiłam do was. Jeszcze nie ogarniam rtego forum i suwaka nie umiem ustawić :) ale dam rade.

To nic innego tylko dietkować. Witam Cię serdecznie, jestem przykładem, że można, też byłam załamana jak weszam na wagę, myślałam że waże 90kg a tymczasem zobaczyłam 3 cyferki. To było straszne, teraz to wyglądam o niebo lepiej i tak też się czuję, powodzenia życzę. Sandra ma rację, ja cały czas byłam na forum od początku (zaczęłam przy stronie 590) bardzo mi wszyscy pomagali, wspierali, to bezcenne. Dasz radę jeżeli masz już takie nastawienie to musi się udać, nie może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga, Bogunia - tak jak wy czekacie na szóstkę z przodu - tak ja na piątkę ;) Uda się nam myślę ... już niebawem :)

No pewnie tyle już zdziałałyśmy.

Nutko - tak sobie pomyślałam zeby od maja przejść na 3 fazę mam nadzieję że do tego czasu 3-4 kg jeszcze spadnę, w razie czego potem wrzucę sobie z 5 dni białkowych żeby dociąnąć do wymarzonej wagi.

Olinko takie wymiany ciuchów są super.

Mój organizm sam sobie reguluję sprawę z wypróżnianiem, po prostu raz na 2 tygodnie funduje mi rozwolnienie, co prawda stach wyjść z domu (że nie zdążę do WC), ale nie potrzebne mi żadne specyfiki, żeby się lekko poczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja te gdzieś czytałam, że cytryne jako przyprawę można, ale jako sok to już nie bardzo... A z ta wodą to było tak: W dzbanku była woda z pokrojonymi plastrami cytryny (z 2 całe cytryny chyba) + do tego jescze minimum jedna cała wciśnięta.. dlatego się obawiałam. Plaster cytryny do herbaty np to ja zawsze wrzucam, żeby ten brzydki osad od herbaty nie zostawał na szklance, a przez to i smaczek na pewno lepszy.. Ale z ta wodą to tak ni dokońca jestem przekonana co i jak...

Dziewczyny, ta otrębianka to powinna starczyć na toaletowe zastoje?? Bo ja to otrębów w sumie tylko trochę jem - np wrzucam z 1-.1.5 łyżki do małego jogurtu naturalnego.. No i czasem te ciasteczka na podstawie Śliweczkowych Cini Minis... i powiedzcie mi - Czy któras robiła tez może tą otrębiankę na zimno?? Jakoś średnio przepadam za gorącym mlekiem.. Wolę zimne ;)

Gosiulek, moim zdaniem masz całkowitą rację jeżeli chodzi o tę wodę - to zdecydowanie za dużo tej cytryny. Ja rozumiem plasterek do szklanki wody czy herbaty albo trochę wyciśniętej na rybę - to dodatek, ale 2 całe + wycisnięta to już sok. Mi otrębianka na zastoje nie pomaga, a na zimno nie próbowałam. Bo ja lubię jak otręby trochę namokną i więcej ich wtedy. Ja nie gotuję mleka - bo też niespecjalnie takie piję ale podgrzewam w mikrofali żeby ciepłe było - spróbuj takie - może posmakuje i tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że namawiaj, ja moim nadrukowałam przepisów, rozpisywałam posiłki na poszczegolne dni, bo okropnie sie bałam że jak tata bedzie chodził glodny to polegnie. Wybieralam się z mama na 1 zakupy ... bałam sie chyba bardziej niż oni sami. Ale warto było, teraz są expertami, wiedza gdzie najtansze otręby itp :D No i chudną, a też ogólnie zawsze jedli tłusto, więc moim głównym celem było zwrocenie im uwagi na to co jemy i jak jedzenie wpływa na nasze samopoczucie. teraz tata sam mowi ze wczesniej jego dieta była nieracjonalna. Ja wiem że oni nie zrobią dukana w całości tzn po swietach przejda na lekkie utrwalanie z zachowaniem niektórych zasad, ale i tak uwazam ze bylo warto.

goroąco polecam mamie dietę, tylko uczul ja na to że trzeba dużo pić ... moi rodzice z tym mieli najwiecej problemów. A to nie dobrze żeby w tym wieku obciążać nerki. :-D

Także mamo Malyny Startuj :D

Ja wysiałam rzerzuchę i czasem podjadam na P+W jako dodatek!

I to jest bardzo mądrze przemyślane z tym gotowym menu.......-Ja jak zaczynałam to pierwsze właśnie co...- to poczytałam i sporządziłam Sobie na pierwsze kroki właśnie menu na którym się wspierałam i wiedziałam że to "moje GURU" :D opłaciło się w m-c 6kg :D

Co do kiełków również stosuje zarówno fasolę mung do chińszczyzny a kiełki rzodkiewki czy pszenicy nawet do podgryzania ,lub jajecznica? ale nie ma to jak biała rzodkiew...-hm.....niebo w gębie wtedy najbardziej jak nieweim co mam zrobić z rękoma a zwłaszcza jak Mi się tzw.ciapanie włącza...-wtedy w garść i niech się dzieje co chce........(oczywiście tylko w dni P+W) :-D

A fotka z moim Maleństwem - stąd włąśnie taki mój nick :D ......... A tak naprawdę to jak większość z Nas..-mam na imię Gośka ;)

KOBITKI pragnące te 6 z przodu....hm...co to dla Was? -pewnie ,że dacie radę!!!!!! A jakże :)

Sago i Sandro33 dzięki za gratki WAM równiez tego życzę :-D

No i równiez witam NOWE nabytki, i jeśłi na samo dzień dobry macie jakiekolwiek wątpliwości to spójrzcie tylko na suwaczki Sagi, Dorotki (naczelnej), Śliweczki....... i pozostałych dziewczyn (przeprzaszam za nie wymienienie z Imion) to WSZYSTKO JEST MOŻLIWE -tylko to kwestia czasu i chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynyd ziś mój pierwszy dzień na protalu jakieś porady na początek macie ???

Przede wszystkim zycze Ci wytrwałości - bo to chyba najwazniejsze... Bez tego ani rusz ;)

jeśli chodzi o wiedzę, to bardzo dobrze trafiłaś do nas na Forum. Ja dietkę zaczynałam 1 marca, bo tak sobie założyłam i tak już musiało być, a na książkę dopiero czekałam. Dziewczyny tutaj były naprawde bardzo pomocne, a zarzucałam je naprawde wieloma pytanie ( ze względu na brak książki właśnie). Dlatego jeśli masz książke to czytaj, jeśli nie to pytaj i pytaj. na pewno Ci pomożemy i będziemy trzymac kciuki. Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiulek jak dla mnie rewelacja.Film idealnie trafil w moj gust, od poczatku akcja trzyma w napieciu i do konca nie wiadomo o co chodzi:) Goraco polecam:)

Saga gdzie mieszkasz w gdansku? Ja mieszkalam 3 lata prawie w jelitkowie, niby to byla oliwa ale juz w sumie jelitkowo...ja uwielbiam morze, uwielbiam gdansk i sopot i uwielbiam sopockie lato...tutaj tez jest pieknie nad morzem ale ze wzgledu na klimat irlandzki nie ma tego nadmorskiego letniego, pelnego gwaru, grilow i ludzi klimatu...

Sandra ja to maniak filmowy jestem, ale ostatniocoś na dobry film trafić nei moge. Zauważyłam, że już nei pierwszy raz o filmach piszesz, więc jak coś dobrego obejrzysz - dawaj od razu znać :):):-D

Widzę, że tu całkiem sporo osób jest z Trójmiasta lub okolic (lub takich, które choc trochę czasu tam spędziły) :-D Od 1.5 roku jestem w domu już, ale poprzednie 6 lat to Gdańsk i studia tam :D:):-D Całe szczęscie mieszkam ok 100km od Gdańska, więc nie tak źle i czasem tam jescze wpadamy :D A grill - jedyne w swoim rodzaju, to te przed akademikiem :D:)

Jesli chodzi o morze, to ja osobiście wolę rejony Łeby, ale jescze kawałek dalej, żeby ludzi mnei były, a jescze te cudne wydmy :D) Ahh rozmarzyłam się....... Ale trójmiasto tez ma swoje uroki, nie raz pamiętam, jak z nudów poprostu na spacer nad morze się szło... Super... A teraz w niewielkie mieścinie, gdzie mało co do roboty jest.... Dzisiaj na przykład mam zamiar Karola na piwo wyciągnąć ;p Tzn on będzie pił piwo, ja wodę ;) No ale coś robić tu przeciez czasem tez trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinko, super są wyniki twoich rodziców, podziwiam ich i nawet opowiedziałam o nich wczoraj mojej mamie, która coraz poważniej miyśli nad przejściem na dietę - ale oczywiście po Świętach :-D . Musiałam jej wczora całą dietę rozpisać w zeszycie i zobaczę co z tego wyniknie. Nażeka, że się ogranicza i nic nie chudnie, ale jak zaczęłam przepytywanie co je i jak, to się okazało, że dużo tłustych potraw i bardzo węglowodanowych.

Dziewczyny, ja już kiedyś pisałam co biore na problemy zaparciowe - preparat ziołowy Sollievo. Mi osobiscie bardzo pomaga, kosztuje coś ok. 10 zł. i jak się go zażyje wieczorem, to do 13 następnego dnia wizytuje się ubikację z pozytywnym skutkiem :-D

Na wagę póki co nie wchodzę, jem teraz warzywa więc nie spodziewam się rewelacji. Już sie pogodziłam, że na Święta nadal będę w II fazie i na dodatek wypadają mi same białka, ale powoli opracowałam menu dla siebie i muszę powiedzieć, że Wielkanoc bardzo protalowa jest - oczywiście oprócz białej kiełbasy :D

Malyna, A nie możesz sobie trochę poprzestawiać dietki?? Ja jestem 5/5 (dzisiaj ostatnio dzień warzywek) i od jutra zaczynam 4/4, żeby właśnie od świąteczne niedzieli byc na warzywkach, a co !! A jeśli chodzi o zbliżające się Święta to się śmieję, że sa to całkiemprotalowe Święta - przecież podstawa to jajka :-D:):D

A nawiązując do rodzicow, moja mam się śmieje, że ona jest na diecie NŻD - czyli nie zryj dużo ;);):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra ja to maniak filmowy jestem, ale ostatniocoś na dobry film trafić nei moge. Zauważyłam, że już nei pierwszy raz o filmach piszesz, więc jak coś dobrego obejrzysz - dawaj od razu znać :):):-D

Widzę, że tu całkiem sporo osób jest z Trójmiasta lub okolic (lub takich, które choc trochę czasu tam spędziły) :-D Od 1.5 roku jestem w domu już, ale poprzednie 6 lat to Gdańsk i studia tam :D:):-D Całe szczęscie mieszkam ok 100km od Gdańska, więc nie tak źle i czasem tam jescze wpadamy :D A grill - jedyne w swoim rodzaju, to te przed akademikiem :D:)

Jesli chodzi o morze, to ja osobiście wolę rejony Łeby, ale jescze kawałek dalej, żeby ludzi mnei były, a jescze te cudne wydmy :D) Ahh rozmarzyłam się....... Ale trójmiasto tez ma swoje uroki, nie raz pamiętam, jak z nudów poprostu na spacer nad morze się szło... Super... A teraz w niewielkie mieścinie, gdzie mało co do roboty jest.... Dzisiaj na przykład mam zamiar Karola na piwo wyciągnąć ;p Tzn on będzie pił piwo, ja wodę ;) No ale coś robić tu przeciez czasem tez trzeba...

To i tak blisko, a gdzie mieszkasz jeżeli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.