Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Marchew z tego co mi wiadomo to może być skaza białkowa ... ale z drugiej strony nie masz wysypki...

Może to alergia..? wiosna pyłki się roznosza w powietrzu i może cusik Cię złapało? Ja mam np egzeme na dłoniach od niklu zawartego w wodzie.. Nigdy tego świństwa nie miałam dopiero pokazało się po urodzeniu córci :/ Od 2 lat się zmagam i nic nie pomaga... a co najgorsze wiem że to przewlekłe i nieuleczalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do skórnych obiawów, to jeżeli mnie zaczyna coś swędzieć a ja zaczne to drapac to mi sie ostatnio bable pojawiały ale przeszło, a ogolnie to mam, albo może już nie skaze białkową - a jestem na diecie białkowej :) więc chyba juz wyroslam z niej, atopowe zapalenie skóry i w ogole bylam uczulona na prawie wszystko. Ostatnie badania robiłam w 94 roku - wstyd się przyznawać, ale muszę się zebrać i zrobić. Na zimę zawsze w plamach chodziłam.

A jeśli chodzi o uczulenie na nikiel, to moja znajoma ma, byle guzik od spodni ją uczula, brzuch cały wysypany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie!

Mam problem. Od kilku dni czuję w ustach gorzki posmak. To uczucie podobne do tego, kiedy zje się coś ze słodzikiem, który zostawia po sobie taki gorzki smak. Niektóre słodziki tak mają. Problem polega na tym, że nie jadłam nic ze słodzikiem, a ciągle czuję w ustach gorzki smak. Zdarzyło Wam się coś podobnego? W sobotę wieczorem upiekłam sernik i nie mogłam go zjeść, bo ciągle mi się wydawało, że jest gorzki, a cała rodzina twierdzi, że nic podobnego i wcięli cały.

A co jadałaś, regularnie? Może to od jakiegoś produktu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :)

Zbliżam się do końca 3 miesiąca, a zrazem końca diety, brakuje mi dosłownie 0,5 kg, ale pojawił się proble, który wiązę z dietą, choć może niewłaściwie. Mianowicie od około tygodnia potwornie swędzi mnie skóra.Nie mam alergii, nie zmieniałam proszku do prania etc, nie mam wysypki tylko drapię się jak dzika. W necie wyczytłam o tzw. przebiałczeniu,a le nie wiem co o tym mysleć. Czy miałyście podobne akcje?

Pozdrawiam

Mnie po pol roku diety na palcach u stop dopadlo taki swedzenie ze szok i mialam je czerwone i spuchniete, poszlam do dermatlologa  i powiedziala mi ze to uczulenie dostalam amertil i masci troche przeszlo, ale ciagle czasem mnie te palce swedza i stwierdzialm ze to poporstu za duzo bialka, bo lekarka nawet nie robila zadnego wywiadu, nie pytala  o nic wiec sama musialam sie domyslic z czego to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe powitanie :-D I Tobie córciu za miłe słowa :)

Witam Was :-D

Zbliżam się do końca 3 miesiąca, a zrazem końca diety, brakuje mi dosłownie 0,5 kg, ale pojawił się proble, który wiązę z dietą, choć może niewłaściwie. Mianowicie od około tygodnia potwornie swędzi mnie skóra.Nie mam alergii, nie zmieniałam proszku do prania etc, nie mam wysypki tylko drapię się jak dzika. W necie wyczytłam o tzw. przebiałczeniu,a le nie wiem co o tym mysleć. Czy miałyście podobne akcje?

Pozdrawiam

Według mojej wiedzy (a nie jest ona poparta badaniami :D ) swędzenie skóry bez wysypki może mieć związek z jakąś dysfunkcją wątroby. Najlepiej jakby Nutka się wypowiedziała, może obali moją tezę?

Słuchajcie!

Mam problem. Od kilku dni czuję w ustach gorzki posmak. To uczucie podobne do tego, kiedy zje się coś ze słodzikiem, który zostawia po sobie taki gorzki smak. Niektóre słodziki tak mają. Problem polega na tym, że nie jadłam nic ze słodzikiem, a ciągle czuję w ustach gorzki smak. Zdarzyło Wam się coś podobnego? W sobotę wieczorem upiekłam sernik i nie mogłam go zjeść, bo ciągle mi się wydawało, że jest gorzki, a cała rodzina twierdzi, że nic podobnego i wcięli cały.

Ale dla Ciebie Alienko nie mam żadnej odpowiedzi :-o pojęcia nie mam o co chodzi z tym gorzkim smakiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po tym pięknym, ale dla mnie ciężkim dniu (zebranie z rodzicami)

Misza, albo inne Forumki też poproszę tę dietkę cud turbo, też dałambym kole-

żance , bo Dukankowi poweidziała nie, okazało się, że ma skazę białkową.

Z tym swędzeniem, to rzeczywiście wątroba, bo kolega na naszej diecie też to miał a do tego jakieś przebarwienia na skórze nóg.

Bożenko podziwiam Cię za te spacery do pracy, ja wsiadam w samochód i wożę ten nie tak cieżki już tyłek.Zdrowia dla dzieciaczków.

Maragrete zazdroszczę tgo masażu na kręgosłup, oby pomógł, a robota na święta nie zając, najwyżej będziesz sprzątać po.

Sandro fajnie, że coś ubywa u mnie niestety nie.

Nusiu5 pyszne te naleśniczki z proszku ja wsuwam z jogurtem owocowym light.

Marudko właśnie upiekłam harbatnik jako ciasto - pycha i jak tu schudnać, jak musiałam jeszcze ciepłe spróbować.

Sago, Malyno, Śliweczko i inne dziewczątka gratulacje.

Witam Nowych, zwłaszcza płeć męską.

Magdo czekam na efekty Twojej uderzeniówki.

Alienko ja jak się najem cebuli lub szczypioru to mi gorzko, może to dlatego?

A teraz się chwalę:

Ja po 4 miesiącach diety:

Waga 54,7 - 14.3 kg mniej

Pas - 14 cm mniej

biodra - 12 cm mniej

biust - 10 cm mniej - hurra, lżej nosić te ciężary

udo - 9 cm mniej

biceps - 4,5 cm mniej

łydka - 2,5 cm mniej.

Przez ostatni miesiąc ubyło po ok. 2 cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chociaz bardzo rzadko sie wypowiadam, to na biezaco czytam Wasze forum i chcialam sie dzisiaj w koncu przywitac. Jestem na diecie dokladnie 2 tygodnie i schudlam 4,6 kg. Do tej pory udalo mi sie nie zgrzeszyc i mam nadzieje, ze tak juz zostanie

Wielkanoc zbliza sie juz wielkimi krokami a mi wypadna akurat bialka i chcialabm sobie chociaz umilic czas serniczkiem. Jest to ciasto, ktore po prostu uwielbiam.

Mam taki przepis na sernik wiedenski z internetu:

75 dag zmielonego sera

5 jajek

20 dag cukru

1 cukier waniliowy

200 ml mleka

1 budyń waniliowy

Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym, dodać ser, proszek budyniowy, mleko, a na końcu pianę ubitą z białek. Delikatnie wymieszać.

Piec około 1 godziny w 180o.

Czy myslicie, ze po zastapieniu cukru slodzikem przepis bedzie sprostal wymogom dukana?

I mam jeszcze pytanie dotyczace slodziku. Zauwazylam, ze wielu z Was uzywa slodzika Sussina gold. Ja mieszkam za granica i znalazlam slodzik ktory zawiera 97%maltodekstryny i 3%aspartamu. Myslicie, ze bedzie sie nadawal do pieczenia? Z tego co widze to w Sussinie tez w skladzie jest maltodekstryna.

I jeszcze jedno pytanie czy wiecie moze jaka jest anglojezyczna nazwa skrobii kukurydzianej, znalazlam tylko make, ale bede w weekend na zakupach w wiekszym miescie, to moze uda mi sie ja znalezc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie wieczorowa pora.U mnie dzisiaj 0,1kg w gore,ale to tak niewiele,jutro bedzie lepiej :D

-

Magda :) !

Problem w tym, że nic nowego nie wprowadziłam. Generalnie jadłam to co zwykle. Męczy mnie to, bo to bardzo uciążliwe. Ciągle mam gorzko w ustach. Bleeee.

a ja mam smak jakiegos zelastwa,zastanawiam sie czy to nie nadmiar magnezu?

-musze uciekac bo corcia potrzebuje usiasc na kompa,laptop w naprawie,wiec do uslyszenia,pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Alienko, a może zasięgnijporady lekarza?? Albo na internecie poszukać jakie mogą być tego przyczyny... Ja wlłasnie znalazłam taki wątek na jakimś forum jeszcze nie doczytałam, ale w pierwszej odpowiedzi ktoś mówi, że to niedostatek tłuszczu... ale trzeba doczytać. Pada też podejrzenie, że to refluks.

Ivonko, super wyniki, moja uderzeniówka narazie bez większych rezultatów, ale dziś dopiero drugi dzień. Zobaczymy, pocieszam się ze w razie jakby nie spadło to przez @ zbliżającą się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonko fantastyczny wynik! Wielkie gratulacje! Jeśli chodzi o cebulę i szczypiorek, to nic z tych rzeczy nie jadłam... Czyli szukamy dalej :)

Madzia myślę, że zastąpienie cukru słodzikiem będzie ok, ale oczywiście pod warunkiem, że zastąpisz też cukier waniliowy (możesz dla aromatu dodać olejek waniliowy) i jeszcze ten budyń. Chyba trzeba wybrać budyń bez cukru. Poza tym myślę, że będzie super. A może chciałabyś skorzystać z któregoś z przepisów naszych forumowiczek? Gochna ma rewelacyjny przepis na protalowy sernik, ale wiem, ze nie tylko ona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.