Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Grazzia u mnie gorzko, u Ciebie smak żelastwa... koniec świata :)

Magda ja też znalazłam tą stronę o niedoborze tłuszczu i nawet mi to ciut pasuje, bo kiedy poszłam z Córcią na pizzę, to wcale nie czułam tej goryczki w ustach, a może po prostu taka byłam zaaferowana tą ucztą, że zapomniałam o tym :D A jeśli chodzi o lekarza, to odebrałam dziś wyniki badań i moze to wstyd, ale poprosiłam Nutkę o interpretację na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo mam nadzieję że ta uderzeniówka przyniesie oczekiwane rezultaty.

Alienko wyniki ok? Napisz jak będziesz wiedziała, ja też powinnam zrobić badania, ale jakoś schodzi.

Dzięki Gochna za gratulacje, żeby tak jeszcze te cm trochę poleciały. Ech, marzenia...

Chociaż było śmiesznie, bo rodzice wchodzili do sali i wychodzili, bo mnie nie poznali i myśleli, że ja to nie ja.

Chciałam turbo - dietę na e-maila, a go nie podałam, ale gapa ze mnie. i-r@o2.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julita musisz kliknąć na czyjś paseczek ten który ci się najbardziej podoba wtedy wejdziesz na stronkę z paseczkami tam zrób swój i kopiuj BBCood wejdz do panelu kontrolnego wybierz edytuj sygnaturę wklej kod i zatwierdź pod spodem i powinno się udać

Dzięki Szyszunia :) spróbuję tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonko wyniki generalnie nie wyszły tragicznie. Niektóre ciut ponad normę, ale Nutka poradziła, żeby powtórzyć za jakiś czas i póki co, nie ma powodu do paniki. Oczywiście taka ze mnie gapa, że zapomniałam napisać jej o tych moich problemach z gorzkim posmakiem w ustach. Sierota ze mnie i tyle.

Nie wiedziałam, że jesteś nauczycielką... ja też... w szkole nawet dyrektor zauważył, że schudłam, choć wydawało mi się, że on nie zauważa wcale takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah dziewczeta widzę, ze tu same problemy zdrowotne :)...

Ale jaka Gochna zorientowana! brawo! :-D owszem ŚWIĄD skóry może świadczyć o zaburzeniach funkcji watroby.... ale nie jest to objaw całkiem specyficzny...

Marchew - teraz bezpośrednio do Ciebie... faktycznie nic się nie zmieniło w jedzeniu, balsamie do ciała itp? Nie zrobiłaś się może minimalnie.... beżowa? (żółta)? Świąd jest cały czas czy np nasila się po ciepłej kąpieli?

Diety wysokobiałkowe są dość obciążające, wiele razy już to pisałąm i ja i Dukan w sumie też to mowi... białka wymagają dużo pracy do trawienia, szlaki metaboliczne w wątrobie pracuja na wysokich obrotach... Twoja wątroba moze dostała troche w kość i troszkę sie buntuje...(w jakim jestes wieku w ogóle?). Świąd pochodzenia wątrobowego związany jest z odkładaniem się barwnikow bilirubinowych w skórze, stąd pytam o jej ewentualny kolor...

Z drugiej strony takie "przebiałczenie" (termin trochę archaiczny :-D ) to bywa po prostu takie tymczasowe nadmierne wysycenie organizmu białkiem, nie związane specjalnie z funkcją watroby, i jego objawy pzrypominają w zasadzie objawy alergiczne, a wręcz zamieniają naszą skórę w skóre atopową - wrażliwą na otarcia, zadrapania, miejscami zaczerwienioną itp. Moja rada to przejście jak najszybciej na III fazę (jesteś i tak juz w sumie u celu) i wprowadzenie do diety zalecanego chleba pełnoziarnistego (2 kromki/dzień) i makaronu (2x/tydz), bo te produkty najszybciej pomogą zrównoważyć nadmiar białka, + owoce i warzywa. Chwilowo zarezerwuj sobie takie ścisłe białkowe dnia faktycznie tylko na "proteinowe czwartki", a w pozostałe dni zawsze do białka dodawaj warzywa (+obowiązkowy na III fazie owoc). Mysle, ze to powinno pomóc, choc potrzeba troche cierpliwosci by organizm zareagował...

Jesli objawy są dokuczliwe to kup w aptece Zyrtec czy Loratan i łykaj 1tabl rano... powinny poradzić sobie ze świądem, jeśli jego pochodzenie jest histaminowe (jesli to świąd spowodowany odkładaniem się barwników to nie poradzą te tabletki)...

Alienko - jaki wstyd?! to wstyd sie mnie o coś pytać?! no coś Ty... przecież przyszłe lekarze są od tego, by udzielać odp na takie pytania... :-D

Sandruś Droga - coś się u Ciebie dzieje widze...kurcze mowisz ze swoją wersję wprowadzasz w życie... hm... wiesz, ja się trochę boję :D sama nie wiem co mam robić, mi mimo wszystko tak dużo jeszcze brakuje do celu :-o... boję się po swojemu eksperymentowac, bo boję się ze bedzie gorzej niz jest...a tak żyje jeszcze małą nadzieją, że w końcu coś się przełamie... :razz:

Co do posmaku GORZKIEGO to na początku skojarzylam to z "nieprzyjemnym" posmakiem w ustach związanych z protalem... ale chyba chodzi Ci Alienko o coś innego...

Tzw metaliczny posmak w ustach mogą powodować niektóre leki, wiec może zweryfikujcie czy czegoś nie przyjmujecie na stałe co teraz wywołało taki efekt uboczny. Czasem też różneg typu dolegliwości z przewodu pokarmowego mogą go powodować - refluks zołądkowo-przełykowy, kamica żólciowa, wrzody zołądka... Może macie jakieś dolegliwości towarzyszące? Uczucie ucisku w nadbrzuszu, odbijania, zgagę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Nutko to nie tak całkiem bez powodu to moje zorientowanie :) . Odkąd pamiętam zawsze miałam jakieś tam kłopoty z wątrobą i drogami żółciowymi, więc od razu mi się skojarzyło. Ale dzięki za uznanie, dzięki :D . Jak miło usłyszeć takie słowa od specjalisty :-o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutko!!!

Właściwie nie biorę żadnych leków na stałe, ale od paru dni łykam Centrum, żeby było śmieszniej Silver, czyli dla osób po 50 roku życia, ale dostałam taki od mamy, bo ona łyka i pomyślałam, że mnie też raczej witaminy nie zaszkodzą. Możliwe, żeby to było po tym??? Jakoś nie chce mi się wierzyć, ale może coś w tym jest. :) Jak teraz walnęłam głupotą roku, to całe forum będzie ze mnie lało :D A co mi tam. Odrobinę radości też nam się przyda :-o Poza tym jak się jest blondynką, to można czuć się usprawiedliwionym, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alienko! - bingo! owszem to może być po tym CENTRUM! (ha, oto dowód na to jak ważne jest zbieranie wywiadu od pacjenta - jak to nas uczą: pytajcie i jeszcze raz pytajcie, bo pacjent Wam sam wszystkiego nie powie! :-D)

Nie żeby jakiekolwiek suplementy multiwitaminowe były dla Ciebie nie wskazane, ale każde z tych "wiatmino-pigułek" oprócz składników witaminowych i mineralncyh mają jakieś tam składniki nośnikowe, coś w czym to wszytsko jest zawieszone i tworzy tabletkę, dodatkowo jeszcze często oblaną jakąś "kolorową skorupką". Czesto te substancje pomocnicze powoduja u nas różne dolegliwości... typu zgaga, posmaku wszelkiego rodzaju, czasem nawet mdłości i wymioty.

Spróbuj odstawic witaminy na jakis tydzień... i poobserwuj czy objaw minie. Jesli tak - znaczy że tabl wszystkiemu winne i możesz oddać je sąsiadce do łykania... lub spowrotem Mamie :D (swoją droga czemu Mama Ci je oddałą? - może miała podobne objawy?). A jeśli nie minie to... będziem się dalej zastanawiac :-o

A... dzieki za polecenie NeoMag'u - ja osobiście polecam MagneB6 bo ma doskonały profil wchłaniania (prawda, jak brać magnez to tylko z wit. B, podobnie jak żelazo tylko z wit.C...), ale trzeba go faktycznie łykac 3x/dzień... Może tym razem kupię na próbę ten NeoMag... zerknę na jego parametry w necie :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze pytanie dotyczace slodziku. Zauwazylam, ze wielu z Was uzywa slodzika Sussina gold. Ja mieszkam za granica i znalazlam slodzik ktory zawiera 97%maltodekstryny i 3%aspartamu. Myslicie, ze bedzie sie nadawal do pieczenia? Z tego co widze to w Sussinie tez w skladzie jest maltodekstryna.

I jeszcze jedno pytanie czy wiecie moze jaka jest anglojezyczna nazwa skrobii kukurydzianej, znalazlam tylko make, ale bede w weekend na zakupach w wiekszym miescie, to moze uda mi sie ja znalezc.

Pozdrawiam.

hej madzia:) a skad jestes? ja z irl...moze pomoge:)akurat jestem w pracy i nie pamietam nazwy anglojezycznej ale jak jutro bede w domciu to podam..ogolnie kupilam ja w zdrowej zywnosci i nazywa sie maizee cos tam corn...

co do slodzikow to chyba wszystkie taki maja sklad, za kazdym razem czytam sklad slodzika i wszedzie aspartam to 2,3% reszta to gl maltodekstryna...

Nutka zobaczymy jakie beda dalej efekty...kurcze musze konczyc,pa!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.