Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Bogunia, a co to za odżywka do storczyków ma być??? A powiedz mi, jak będę chciała rozsadzić ten mój portójny storczyk, to w podłoże mam wsadzić te korzonki owietrzne?, czyli te nowe co im powyrastały, tak?? o i przede wszystkim jakie podłoże kupić dla storczyka? bo już się z kilkoma spotkałam...

Po 2 - podziwiam.. ja jutro już chyba takiej weny nei będę miała na sprzątanie :)

Po 3 - po dzisiejszym dniu, to jakos bardziej czuję, że ja zacznę Ciebie gonić z Tą wagą... Strasznie napuchnieta jestem, mimo że w koncu nawet wc odiwedziłam...Może to wina zbliżającej się małpy... ale z drugiej strony, powinna nadejśc dopiero koło poniedziałek -wtorek przyszły, więc nie wiem.. W każdym bądź razie dzisiaj w ciagu dnia jak stawałam na wage, to 69.4 pokazywało..:/ Masakra jakaś...

po 4 - 47 to i tak moje pokolenie ;p Ja jestem w mojej rodzince najmłodsza w pokoleniu, tak więc w Twoim wieku moja droga to ja kuzynostwo mam :D )

odżywka secjalna do storczyków - producent obojętny jaki jest taki kupuję

komplet doniczka +podłoże to chya robi jeden producent ale nie mam już opakowania

korzenie schowaj wszystkie i tak wyjdą same na wierzch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutko dziękuję za analizę, naprawdę nic się nie zmieniło w mojej kosmetycznej toalecie, jem to co zawsze. Obwiniałam basen, ale chodzę od dawna i tylko raz w tygodniu, więc nie wysuszyłabym się do tego stopnia żeby drapać się pół dnia :) Mam 26 i co do skóry to zawsze miałam taka lekko beżową i gumową jak to określiła dermatolog. Swędzi cały dzień, w nocy wcale. Wysmarowałam się oliwką i trochę lepiej.Spróbuję przetrzymać do piątku do końca białek i idę na III F jak nie przejdzie.

Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutko dziękuję za analizę, naprawdę nic się nie zmieniło w mojej kosmetycznej toalecie, jem to co zawsze. Obwiniałam basen, ale chodzę od dawna i tylko raz w tygodniu, więc nie wysuszyłabym się do tego stopnia żeby drapać się pół dnia :) Mam 26 i co do skóry to zawsze miałam taka lekko beżową i gumową jak to określiła dermatolog. Swędzi cały dzień, w nocy wcale. Wysmarowałam się oliwką i trochę lepiej.Spróbuję przetrzymać do piątku do końca białek i idę na III F jak nie przejdzie.

Pozdrawiam Was

ja tam sie malo znam, ale slyszlam ostatnio ze skora swedzi jak traci sie tluszcz spod niej,  moja babcia sporo schudla ostatnio i wlasnie miala ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry !

Dzieki Gochna za słowa pociechy, ale........... chyba ja juz sie nadaje do ....utylizacji, nie dość że ucho to jeszcze mój kręgosłup tak mi dzis daje popalić a dopiero na jutro mam wizytę u lekarza rehabilitanta, żeby zpisał mi jakies masaże, i to wszystko po znajomości, bo normalnie to bym czekała i czekała....a na prywatne wizyty i prywatne masaże nie bardzo sobie mogę pozwolić finansowo, w tym miesiącu krucho... i swięta w perspektywie....

Nota bene, myślałam, że jak schudłam i ulżyłam temu mojemu kręgosłupowi te ponad 20 kg to bedzie mi wdzięczny i nie bedzie bolał, a on .... szkoda gadać........

ja się własśnie tak zapasłam przez to że przez 3 lata kręgosłup i noga mnie potwornie bolało

rehabilitacja.masaże i akupunktura nic mi nie pomogły

zmieniłam ortopedę i on robił mi zastrzyki w okolice kręgosłupa - po pierwszym już miałam o 80% bólu mniej

teraz mogę ćwiczyć i okna myć ( to drugie niekoniecznie miłe zajęcie)

Witam Was :)

Zbliżam się do końca 3 miesiąca, a zrazem końca diety, brakuje mi dosłownie 0,5 kg, ale pojawił się proble, który wiązę z dietą, choć może niewłaściwie. Mianowicie od około tygodnia potwornie swędzi mnie skóra.Nie mam alergii, nie zmieniałam proszku do prania etc, nie mam wysypki tylko drapię się jak dzika. W necie wyczytłam o tzw. przebiałczeniu,a le nie wiem co o tym mysleć. Czy miałyście podobne akcje?

Pozdrawiam

ja muszę codziennie cała się balsamować bo mam tak suchą skórę - myślę że to brak świezżego tłuszczu

natomiast ma twarzy na policzkach pojawiły mi się takie czerwone liszaje -czy to od diety Nutko?

no i moje plamy łuszczycowe na łydkach nasiliły się..

?

I mam jeszcze pytanie dotyczace slodziku. Zauwazylam, ze wielu z Was uzywa slodzika Sussina gold. Ja mieszkam za granica i znalazlam slodzik ktory zawiera 97%maltodekstryny i 3%aspartamu. Myslicie, ze bedzie sie nadawal do pieczenia? Z tego co widze to w Sussinie tez w skladzie jest maltodekstryna.

Pozdrawiam.

postaraj się o specjaly słodzik w pynie do pieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguniu gratulacje :)

Alienka, fajnie że wyniki w porządku. No widzisz sama wpadłaś na prawdopodobną przyczynę :D

Nutko, co my byśmy bez Ciebie zrobiły :-D Nasza Ty forumowa Dr Quin :-o

Marchew, mam nadzieję, że Tobie też się uda rozwiązać problem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam w poprzednim poscie Ci wiecej Nutka napisac ale maszyna zaczela mi wyc i musialam nagle skonczyc(bo w pracy jestem).Wiesz ja nie chce Cie do niczego namawiac ale przemyslalam sobie to doglebnie i jesli jest to dieta odchudzajaca to powinna odchudzac, no nie? Wiesz, naczytalam sie troszke o tych dietach ostatnio i kazda racjonalna dieta(nie cod) powoduje gubienie 3-4 kg miesiecznie.Tyle czasu i tak marne efekty to cos musi byc nie tak.Nie kwestionuje diety, bo jesli tyle osob mimo wszystko gubi kilogramy to znaczy, ze jest skuteczna i dziala...to raczej z nami cos nie tak jesli normalnie na nia nie reagujemy.Zobacz ile miesiecy minelo od startu, wyniki powinny byc od tego czasu 2 razy lepsze a nie sa...jakies tam moze i sa owszem ale bardzo slamazarne.Nie trudno jest mi jeszcze pobyc w diecie i poswiecac sie...wytrzymalam tyle miesiecy to i nastepne wytrzymam tylko chce miec efekty...bo poswiecac sie dla ideii nie ma co ...Ja tez mam caly czas nadzieje i cel jasno wytyczony i wiare, ze sie uda no ale kazda wiara musi byc poparta jakimis argumentami:)Jesli do 1 kwietnia bedac na PW i stusujac zasade ogolnodietowa ''jedz mniej ale czesciej+ostatni posilek na kilka godzin przed snem'' nie zrzuce kolejnego kilograma to juz nie wiem co mi pomoze...poza tym chce juz zaczac zbilansowanie sie odzywiac.Juz za dlugo odmawiam sobie innego zdrowego jedzenia (czarny chleb, owoce, kasze,ryz) w imie gubienia kilograma na miesiac badz dwa...Nie zalezy mi zeby schudnac w tydzien 3 kilo, bo nie chce stosowac cudownych diet, po ktorych za 2 tyg wszystko wroci z nawiazka...chce po prostu systematycznie w normalnym tepie zrzucic te kilka kilogramow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Przez cały weekend nie miałam kiedy zajrzeć na forum i do tej pory nadrabiałam zaległości...trochę tego naskrobałyście:)

Na razie się nie waże bo wczoraj skończyłam warzywa, waga na suwaczku jest z przed jakiegoś tygodnia, mam nadzieję, że pod koniec białek jeszcze coś drgnie:)

Co do badań..moja mama robiła badania na chwilę przed dietą, dzisiaj powtórzyła i są o niebo lepsze, tylko cukier o dziwo ciut za wysoki ale reszta ok, naszczęście uregulował jej się cholesterol bo miała strasznie wysoki.

Hmmm co do skórnych obiawów, to jeżeli mnie zaczyna coś swędzieć a ja zaczne to drapac to mi sie ostatnio bable pojawiały ale przeszło, a ogolnie to mam, albo może już nie skaze białkową - a jestem na diecie białkowej :razz: więc chyba juz wyroslam z niej, atopowe zapalenie skóry i w ogole bylam uczulona na prawie wszystko. Ostatnie badania robiłam w 94 roku - wstyd się przyznawać, ale muszę się zebrać i zrobić. Na zimę zawsze w plamach chodziłam.

A jeśli chodzi o uczulenie na nikiel, to moja znajoma ma, byle guzik od spodni ją uczula, brzuch cały wysypany.

Niestety też mam uczulenie na nikiel, byle guzik od spodni czy zwykłe nity powodują niesamowite zaczerwieniena, z tego leje się ropa i potwornie swędzi, dlatego siągle wszystkie takie rzeczy maluję bezbarwnym lakierem do paznokci i to trochę pomaga:) Gdzieś kiedyś słyszałam, że całkiem nie da się pozbyć tej alergii więc będę musiała męczyć się z tym do końca życia:/

Nutko!!!

Właściwie nie biorę żadnych leków na stałe, ale od paru dni łykam Centrum, żeby było śmieszniej Silver, czyli dla osób po 50 roku życia, ale dostałam taki od mamy, bo ona łyka i pomyślałam, że mnie też raczej witaminy nie zaszkodzą. Możliwe, żeby to było po tym??? Jakoś nie chce mi się wierzyć, ale może coś w tym jest. :) Jak teraz walnęłam głupotą roku, to całe forum będzie ze mnie lało :-o A co mi tam. Odrobinę radości też nam się przyda :-D Poza tym jak się jest blondynką, to można czuć się usprawiedliwionym, nie?

haha...też często tłumaczę swoją głupotę kolorem włosów:) jednakłatwiej być blondynką:-D

A... dzieki za polecenie NeoMag'u - ja osobiście polecam MagneB6 bo ma doskonały profil wchłaniania (prawda, jak brać magnez to tylko z wit. B, podobnie jak żelazo tylko z wit.C...), ale trzeba go faktycznie łykac 3x/dzień... Może tym razem kupię na próbę ten NeoMag... zerknę na jego parametry w necie :D ...

Swego czasu kiedy piłam po 8 kaw dziennie też łykałam NeoMag Forte i muszę przyznać że bardzo mi pomógł, a problemy miałam straszne. Czasami pół nocy mogłam nie spać bo mnie skurcze łapały..Na szczęście Pani w aptece poradziła mi to cudo i jak ręką odjął:-D

Sandro gratuluję tych spadków bo przyznam szczerze, że już się zaczęłam o Ciebie mocno martwić ale widzę że już ok:) trzymam kciuki za dalsze sukcesy:)

Oczywiście gratuluję wszystkim spadków:)

A...widziałam dzisiaj bociana:) znaczy, że wiosna już na stałe u nas zagościła:)

Pozdrawiam, miłych snów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalki :D

Witaj Ostatnia Szanso :-o

Dzisiaj musiałam wcześniej wstać, w nocy nie mogłam spać, więc nie jstem przeszczęśliwa.

O wadze nie będę pisać, bo po o mam być jeszcze bardziej niezadowolona.

Ivonko, bardzo Ci dziekuję za pamięć :-D

Boguniu, serdecznie Ci gratuluję tej 6. Moim marzeniem jest zobaczyć takową znowu, bo już raz widziałam , ale niestety potem zaczęły się schody :)

Pozdrawiam Wszystkich w piękny dzień i zyczę wiele słoneczka na dworze i w sercu :-D :-D :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzien dobry wszystkim:) a mi zyczcie dobrej ''nocki'':) jeszcze godzinka i do domciu...wyczekuje konca jak nie wiem czego, mam 4 dni wolne:)))

Malinowa mambo wole sie jeszcze nie cieszyc ani nie przesuwac suwaka bo z ta moja waga to nigdy nic nie wiadomo.

Poczytalam ''diete na zawolanie'' od miszy, do turbo jeszcze nie zajrzalam ale raczej sobie ja podaruje...ona dziala na totalnie odwrotnych zasadach niz nasza, moj organizm prawdopodobnie kompetnie zeswirowalby, gdybym teraz zaczela mu mieszac i przestawiac metabolizm na kompletnie inne tory...

A gdzie Maruda? Zawsze pierwsza i najswierzsza o tej porze?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!

Kto tu od północy się pojawił..

MalinowaMammbaLBN, Bozena66, Marcynda, Sandra33..

Cześć dziewczyny!! :D

Dzisiaj, po 3 dniach białek wróciłam do wagi, którą kończyłam

ostatnie białka. A przede mną jeszcze dwa białkowe dni.. więc

może jeszcze coś ‘uszczknę’ w tej fazie zmiany.

Wczorajszy spacerek zaliczony. Poszliśmy do cioteczki Adama

z zaproszeniem, a że mieszka kawałeczek od nas – to oczywiście

wykorzystałam okazję. I tam i spowrotem na nóżkach. To w sumie

tylko 40 minut – ale myślę, że i tak uratuje mnie przed zastojami!!!

Nuta_Cynamonu - jeśli COLON C pijesz cały czas to myślę, że

on jakoś specjalnie nie jest winien Twoim bólom brzucha... niemniej

tym bardziej nie wiem czemu otręby coś takiego powodują... ale może

faktycznie odstaw owsiankę na chwile, upiecz sobie może jakieś

cioasteczka z otrąb w to miejsce... moze jakaś mleczna reakcja się

u Ciebie wytrwarza albo zmieniłaś firme z której kupujesz otręby... hm...

:-o No ja to właściwie w ciasteczkach wcinam , lub w chlebku te otręby.

Choć faktem jest, że w weekend po raz pierwszy otrębianke sobie zrobiłam..

Ech! Trochę się boję z czegokolwiek zrezygnować.. Ale chyba colon na razie

zostawię, a otręby poczekają na lepszy moment.. Bo ten bół brzucha jest

naprawdę kiepski.

Nuta_Cynamonu - Świąd jest cały czas czy np nasila się po ciepłej kąpieli?

Ooo.. a ja uwielbiam ciepłe kąpiele.. Bo na alergie to i tak już łykam Flonidan.

Więc może to nie alergia.. to "moje swędzenie". Choć mimo tych tabletek to i tak

czasami kicham i smarkam jak ‘nakręcona’.. Najgorzej wieczorami i rano.. najbardziej

zatyka mi się nos.

A swoją drogą to Ty tu Kochana Nutko praktyki lekarskiej nabierzesz, że ho, ho.. ;-P

Ale ja bardzo się cieszę, że dajesz się nam tak ‘wykorzystywać’.

sandra33 - A moze jedno i drugie do kupy daje za silny efekt?

Może masz rację Sandra – tylko boję się, że jak odstawię i to i to.. to zacznę

się te inne kłopoty.. i już sama nie wiem co gorsze.. Faktem jest jednak, że to

po zjedzeniu otrąb tak mi się zaczyna dziać. Więc na chwileczkę idą w zapomnienie..

Zresztą na białkach jestem.. więc może zadziała to tylko na plus.

Gratuluję takiej ładniej wagi.. I dobrze, że się nie katujesz – tylko przystosowujesz

diete do potrzeb własnego organizmu. Ja moją setną uderzeniówkę zaczęłam z takiej

właśnie wagi. Dziś mam o te 2,4 mniej. I jeszcze jedno – ja teraz prowadzę sobie

system 3 dni warzyw (sobota-poniedziałek) i 4 dni białek (wtorek-piątek). Bo jak

miewam tych gości w weekendy czasami to z warzywami łatwiej. A poniedziałek

z warzywami daje mi szansę na jakieś wyjście z domu w tygodniu!!

sandra33 - A gdzie Maruda? Zawsze pierwsza i najswierzsza o tej porze?

:) Jestem, jestem – tylko czasami mam trochę do doczytania jak nie zajrzę

wieczorkiem, a chciałabym wszystkim odpowiedzieć – więc trochę czasu mi

to zajmuje..

marchew - Zbliżam się do końca 3 miesiąca, a zrazem końca diety, brakuje

mi dosłownie 0,5 kg, ale pojawił się proble, który wiązę z dietą, choć może

niewłaściwie. Mianowicie od około tygodnia potwornie swędzi mnie skóra.

Nie mam alergii, nie zmieniałam proszku do prania etc, nie mam wysypki tylko

drapię się jak dzika. W necie wyczytłam o tzw. przebiałczeniu,a le nie wiem co

o tym mysleć. Czy miałyście podobne akcje?

To jeszcze ja Marcheweczko na ten temat choć już tak dużo osób odpowiedziało..

– ja ma coś takiego. Ale raczej nie zwalam tego na diete. Czasami strasznie swędzi

mnie pod kolanami. Ale kolega z pracy powiedział mi, że to mogą być zadatki na jakieś

wstrętne żylaki. Wiesz - „siedzący” tryb pracy. Tyle, że naprawdę staram się ruszać!!!

Tzn. nie koniecznie w pracy – bo tu to tylko do wc – a tak 8h przy kompie..

kasias - ja tam sie malo znam, ale slyszlam ostatnio ze skora swedzi jak traci

sie tluszcz spod niej, moja babcia sporo schudla ostatnio i wlasnie miala ten problem...

Jakby tak było – to byłoby super – taki znak, że idzie w dobrym kierunku..

No to chyba udało mi się dobrnąć do końca... Mam nadzieje, że te głupie "pytajniczki"

się nie pojawią - bo tylko mnie denerwują.. ale pewno nie będzie mi się chciało

ich usuwac - więc sorry..

Miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziendoberek!!

ja juz na nogach i ledwo na czy patrze:(ale kasa potrzebna to nie ma ze boli!!

Słuchajcie!

Mam problem. Od kilku dni czuję w ustach gorzki posmak. To uczucie podobne do tego, kiedy zje się coś ze słodzikiem, który zostawia po sobie taki gorzki smak. Niektóre słodziki tak mają. Problem polega na tym, że nie jadłam nic ze słodzikiem, a ciągle czuję w ustach gorzki smak. Zdarzyło Wam się coś podobnego? W sobotę wieczorem upiekłam sernik i nie mogłam go zjeść, bo ciągle mi się wydawało, że jest gorzki, a cała rodzina twierdzi, że nic podobnego i wcięli cały.

Alienko- ja mialam taki metaliczny obrzydliwy posmak w ustach przez pewnien czas, do tego zaobserwowalam nalot na bocznych stronach jezyka;poszpearalam troche w roznych miejscach i stwierdzialam,ze do candida; zrobilam sobie kuracje cynamonowa i jakos pomoglo:)ale u Ciebie to Nutka juz raczej zdiagnozowala:)

pozdrawiamWas!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.