Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie dziewczyny jakiego slodziku uzywacie??? Ostatnio kupilam plynny , pisze na nim,ze jest ok do wypiekow. Ale jak dodalam go do bialek, bo robilam bezy to czulam lekka gorycz. W sumie to nie wiem. Moze wszystkie tak maja???

Sandra33 kotlety sojowe ja jem. Wazne,zeby byly z odtluszczonej maki sojowej. Uwielbiam kotlety , bo sa super zrodlem bialek i blonnika. Polecam CI szczerze.

Ano właśnie.co do tych kotletów sojowych - DODA777 jak Ty je przyrządzasz? Obgotowujesz i bez panierki robisz? tylko w tym wywarze w którym się gotowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALENSTWO1975 jadlam je glownie w fazie P+W , robilam wtedy sos pomidorowy. Mam kilka pomyslow jeszcze , ale musze je najpierw wyprobowac;)

Jak beda dobre podziele sie przepisem :)

Pojutrze wchodzę w P+W więc Sobie popróbuje :twisted: Dzięki a coś nowego i ciekawego zawsze mile widziane,by móc urozmaicić sobie .nie tyle menu co podniebienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wcielo mi posta

pisałam o tym jak mojej znajomej mąż rejestrował urzedzie 4 !!! dziecko ona 40 on 42 lata i urzedniczka do celów statystycznych zadała pytanie o zawód a on że emeryt mało z okienka nie wyskoczyła ( on byl strazakiem i po 15 latach pracy poszedł na emeryture )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się całkiem wydaje ,że w uderzeniówce nie bardzo można jeść otręby....ale poproszę tu dziewczyny żeby tą moją uwagę potwierdziły!!!

Wczoraj wyczytane w nowej książce Dukana (s.18-19). W Fazie uderzeniowej i w fazie naprzemiennej Otręby Owsiane są jak najbardziej zalecane :twisted: "1 łyżka jest nie tylko dozwolona, ale i zalecana, 2 łyżki dają jeszcze lepsze rezultaty i poprawiają pracę jelit. 3 łyżki są jeszcze lepsze, ale mają już swoja wartość energetyczną (3 łyżki zalecane są w 4 fazie). Dodatkowo Dukan pisze o właściwościach Otręb Owsianych: - regulują pracę jeslit, - sycą, wspomgają odchudzanie, - obniżają cholesterol, chronią przed cukrzycą, i rakiem okrężnicy. Generalnie w książce Dukan pisze chyba tylko o otrębach owsianych, ale w jego przepisach występują 2 łyzki owsianych i 1 łyzka pszennych.

Jeśli nie sprawię problemu poprosze o link do testu dukana, może ktoś z was ma gdzieś podlinkowany?? :) będę wdzięczna!

hmm to była stronka z testem Dukana: http://www.regimedukan.com/fr/268-acces-reserve ale widzę , że ejst tam teraz ograniczony dostęp. nie wiem - może wystarczy się zalogować?!

W razie co tu jest jescze tłumaczenie, jeśli jakoś się uda tam wejść: http://forum.gazeta.pl/forum/w,95274,10558...lumaczenie.html

i kupilam sobie 3 pary butow:)a kurtke chcialam kupic hehe:)

Skąd ja to znam 8-)

a co do nowej książki to az tak dokładnie jej nie studiowałam, przejrzałam tylko, bo swoja wiedzę o diecie opieram o "starą" książkę i doświadczenie swoje i innych Protalek.

Czytałam długoterminowa prognozę, zima do 17.03 potem do 21.03 wiosna i po 22.03 znów wraca zima ze śniegiem i mrozami w nocy. Prawdziwa wiosna dopiero po 15.04........... koszmar jakiś...........

Ja wczoraj z ciekawości przejrzałam tą nową książkę i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałam się kilku nowych rzeczy.. Np o ćwiczeniach - że w fazie II ZALECANE są spacery- ok 30 minut dziennie. Jeżeli zauważa się stagnacje wagi, to Dukan proponuje ! godzinę dziennie spacerów (marszu) przez 3 dni.

Druga sprawa co bardzoe mnie zdziwiło - Można jeść beztłuszczowe jogurty (UWAGA) z kawałakmi owoców lub z pulpą owocową: 2 na dzień. Jeśli waga spada powoli to 1/dziennie, a jeśli waga nie spada to wtedy nie jeść wcale. Ale przecież one są z owocami !! Nigdy bym ni ewpadła na to, że można jeść owocowe jogurty ;> B ynajmniej nei teraz ;> A tak.. na dniach zrobię z nich lody :D;):)

Jeśli chodzi o pogodę - to dzięki za informację, ale się uśmiałam. Dzisiaj dowiedziałam sie, że właśnie w sodę ma być już nagle 13*. A ja mówiłam, że nie wierzę, że potem ejscze zima do nas wróci ( no i jednak miałam rację... ) Z jednej strony fajnie by było, gdyby już wiosna była, a le z drugiej śmieję się, że we wrześniu to my środek lata będziemy mieli, a nie jesień :-D Jeśli to wszystko w takim tempie bedzie szło... :-D

witam Panie, ja dziś już po pracy, miałam wyjątkowo krótko :D

Maliszko, zastanawiałaś, się czemu masz niezbyt dobre wyniki cholesterolu. Któraś z Dziewwcząt(nie pamiętam która, przepraszam :( ) pisała, że jeśli się je chude rzeczy w trakcie diety nasz organizm chce sobie pofolgować i "zjada" nasz tłuszcz, którego się pozbywamy i zdarza się, że ten cholesterol wtedy podwyższa się. U mnie był w normie, nawet niżej niż wcześniej, ale "dobry" był na granicy normy. Podejrzewam, że po skonczeniu diety, a zwłaszcza w tym upojnym momencie kiedy nie będziemy tłustymi pączuszkami wyniki wrócą do normy, czego Ci z całego serca życzę :grin:

Na cholesterol Dobre są włąśnie ponoć otręby (ale w wymienionych wyżej ilościach). Do tego podobno jesli ktoś ma problem z cholesterolem, powinien ograniczyć spożycie żółtek do 4/tydzień. Białka można jeśc do oporu. No i oczywiście dużo ryb :-D

Jedynie czym dzisiaj mogę się pochwalić to wiosna za oknem. Słoneczko pięnie świeci,trochę zimny wiatr, ale śniegu już tylko gdzie niegdzie.

Nie ważyłam się bo po co od wczoraj @ i warzywka, nie mam ochoty psuć sobie humoru. Kiepski jest i bez spadku, bo w sprawie pracy nie zadzwonili. Coż może zadzwonią z tej drugiej (blisko domu - jakieś 10minut), ale to dopiero około 20 marca mogę spodziewać się odpowiedzi.

Saguś ciekawa jestem czy w Gdańsku cały dzien miałaś taką ładna pogodę ;> ja mieszkam tez w pomorskim.. i tez cały dzien (no 2/3 dnia;) )była ładna pogoda, a nagle koło 16-17 jakprzyszła znowu zima... to ręce opadły....

A można wiedzieć w jakiej dziedzinie szukasz pracy?? Ja generaleni bedąc jescze w Gdańsku tez szukałam głównie ofert w internecie, ale zauważyłam, że czasem poza te kilka swoich stron, na których sie szuka - dobrze jest po prostu wpisac w google, np praca gdańsk itp.. Czasem ciekawe rzeczy tam wyskakują... Poza tym jeśli szukasz w jakiejśc konkretnej dziedzinie pracy, to może warto wyszukac form, które się tym zajmują i poprostu wysłać do nich Cv, nawet jeśli nei ogłaszaja się... Znajomym się w ten sposób udało...

A tak swoją drogą gdzie szukacie ofert? Tylko w internecie? Bo mnie się wydaję, że w dzisiejszych czasach gdzie indziej (np prasa) to już nie ma sensu (chyba, że się mylę?)

Dziewczyny a jesteście porejestrowane w Urzędzie Pracy?? Ja osobiście bardzo często szukam ofert właśnie na stronie internetowej swojego Urzędu Pracy. Niektóre oferty owszem widzą tylko osoby zarejestrowane, ale wiele jest takich, które widzi każdy...

Witaj Madziu22 - miło nam że przystąpiłaś do naszego forumowego grona Protalek. Życze ci powodzenia i wytrwałości w diecie. A co do twojego problemu to ja nie przeceniałabym wpływu diety Protal na twój układ hormonalno-płciowy, to nie tak. Dieta prowadzona od przez ciebie od 5 dni nie mogła mieć wpływu na krwawienia, jakiś inny ważny czynnik tu zadziałał. Pędź z tym jak najrychlej do lekarza gin a nie zawracaj sobie głowy czy i co mogło to spowodować.

Dieta niedoboru, monoproduktowa ( bo z taką dietą mamy tu do czynienia) może, skutkiem pewnych "braków" produktów w organizmie przy dłuuuugim okresie stosowania wpłynąć na rozregulowanie się terminowości cykli ale żeby po 5 dniach... niemożliwe.

Idź do lekarza, trzymaj sie i dietkuj dalej z nami..... :D

tak piszecie, że dieta na początku nei ma wpływu na nas, aja się z tym do konca nie zgodzę.... Mój drugi dzien fazy uderzeniowej to tak naprawdę pierwszy dzień okresu. Generaleni tabletki anty.. biore już parę dobrych latek i zawsze podczas ich stosowania okres przychodził i odcodził tak samo... przebiegal tak samo itp itd. A tu nagle... pierwsze dni mojego okresu to było.. hmm.. cięzko powiedzieć co to było.. dopiero nieczałe ostatnie dwa dni przypomniał sobie, że to chyba jednak ejgo pora, ale to też nei tak do końca jak zawsze... Więc wydaje mi się, że to jednak może mieć coś z tym wspólnego... A może to porprostu tez nasza psychika dodaje trochę siły tej diecie.... Nie mam teraz ulotki tabletek po dręką, ale jeśli codzi o plamienia poza okresem, to wydaje mi się, że na ulotce jest napisane, że m.in. zastosowanie diety może mieć wpływ na jakies objawy nieporządane... Ale kazdy przeciez reaguje inaczej... Mimo wszystko do lekarza i tak bym się wybrała na twoim miejscu.. Pozdrawiam :-D)

no to się nabazgrałam dzisiaj :D

Pozdrawiam was wszystkei dziewczynki, życze spektakularnych spadeczków i w ogóle pogody ducha :D

Caluje Was gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim Protalkom

U mnie znow pada... Ale pomimo ponurego dnia wstalam naladowana energia. Zaraz wychodze do pracy, ale musze sie Wam znow pochwalic . Po 2 dniu uderzeniowki mam 700g mniej. Wiec w sumie 2 dni i 2kg :D Wieczorem zmienie paseczek.

UDANEGO DZIONKA I DUZO, DUZO SLONECZKA !!!!!

Zmykam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Witaj Marudko, coś skrobiesz, zaraz sobie przeczytam :D

Witaj Madziu22, życzę Ci powodzenia i wytrwałości na diecie Dukana 8-)

Doda, idziesz jak burza serdeczne gratulacje :)

Życzę wszystkim spadków, natomiast stojącym w miejscu życzę konsekwencji :twisted:

Pozdrawiam serdecznie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kobietki!

wieki mnie tu nie było ale marchewa zjeżdża sukcesywnie w dół i przylazłam zmienić suwaczek.

U nas w domku mały szpital ja chora Tymcio zasmarkany no ale pogoda sprzyja choróbskom .

Pozdrawiam WAs serdecznie i gratuluje spadeczków.

OLINKO- dziekuje za pamięć - buźka dla Ciebie :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY!!!

Oooo widzę, że nowy poranny ptaszek do mnie dołączył

i poczytuje na dole.. Witaj Doda!!!

Cześć Bożenko i Marcyndo.

Ja dziś w pracy później - bo tramwaj mi się spóźnił. Kurcze,

oni powinni jakieś odszkodowania wypłacać za coś takiego,

tym bardziej jak człowiek się na przesiadkę spieszy. Do tego

jeszcze tak mnie szyja boli. Źle musiałam się ułożyć.

Wczoraj do domciu dopiero na 20 wróciłam.. (od 3:30..).

Byłam u mamy dogadywać szczegóły.. i wstręna kobieta

obiad mi zrobiła i musiałam zjeść.. A to przez nią tą dietę

poznałam - i zero zrozumienia!! Potem u siostry byłam, mój

chrześniaczek mnie ciasteczkami pomęczył.. :) A co śmieszne

waga spadła.. :-D Ale nie liczę wczorajszego dnia jako pierwszego

dnia uderzeniówki - mimo wszystko.. Ale spadła o 0,600!! :D

TO BARDZO DUŻO jak na wczorajszy dzień!!

Dzisiaj idę wybierać tort.. W sumie mogła by to mama zrobić, ale

chyba boi się odpowiedzialności, że moze się nam nie podobać.

A tak potem wszystko bedzie na mnie.. 8-)

Poza tym to się dowiedziałam, że szykuje (moja mama) ozdoby na ławki

do kościoła.

Bo mówiłam Wam jak drogo chcą za ustrojenie.. Śmieszne to.. ale nie

wiem czy ksiądz się zgodzi.. na pewno z tym bedzie jakaś afera!!!

Ale mamuśka się stara :twisted:

Na jutro już oddałam karteczkę z urlopem i mam nadzieje, że zaliczymy

te narty - jak już tak ten śnieg pada i pada..

A dzisiaj w planach - wizyta u manikurzystki. Nie chciałabym mieć sztucznych

paznokci tylko swoje - dlatego sobie nałożę żel i może się nie połamią do tego

czasu.

To miłego dnia dziewczyneczki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny porannie, myslałam że będę dzisiaj pierwsza a tu proszę, już spory ruch :D

Wczoraj nastapił przełom w moim dietkowaniu bo w końcu mąż wyciągnął mnie na basen :)

Fakt że dzisiaj wszystko mnie boli tylko potęguje moją satysfakcję :twisted:

Z wagą to ostatnio średnio więc postanowiłam na kilka dni wyeliminować kakao i mąkę i otręby, zobaczymy - o wynikach Was poinformuje.

A teraz wstawać wszystkie protalowe śpiochy i do dzieła 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saguś ciekawa jestem czy w Gdańsku cały dzien miałaś taką ładna pogodę ;> ja mieszkam tez w pomorskim.. i tez cały dzien (no 2/3 dnia;) )była ładna pogoda, a nagle koło 16-17 jakprzyszła znowu zima... to ręce opadły....

A można wiedzieć w jakiej dziedzinie szukasz pracy?? Ja generaleni bedąc jescze w Gdańsku tez szukałam głównie ofert w internecie, ale zauważyłam, że czasem poza te kilka swoich stron, na których sie szuka - dobrze jest po prostu wpisac w google, np praca gdańsk itp.. Czasem ciekawe rzeczy tam wyskakują... Poza tym jeśli szukasz w jakiejśc konkretnej dziedzinie pracy, to może warto wyszukac form, które się tym zajmują i poprostu wysłać do nich Cv, nawet jeśli nei ogłaszaja się... Znajomym się w ten sposób udało...

Dziewczyny a jesteście porejestrowane w Urzędzie Pracy?? Ja osobiście bardzo często szukam ofert właśnie na stronie internetowej swojego Urzędu Pracy. Niektóre oferty owszem widzą tylko osoby zarejestrowane, ale wiele jest takich, które widzi każdy...

Witam wszystkich serdecznie

Pogoda wczoraj była ładna przez cały dzień, po południu było mniej słoneczka, ale nic nie padało, dzisiaj rano są zaszronione auta, ale słneczko świeci na całego.

Ja też czasem szukam tak ogónie wpisując hasło w google. Nie wiedziałam, że są strony dla zarejestrowanych w urzędzie, tam mi nic nie mówili, popatrzę.

Jestem księgową, niestety bez znajomości obcego języka i to jest sporym problemem, no nic szukam dalej. Może postawiłam sobie za wysokie kryterium, ale za najniższą krajową czyli ok 900zł to jakoś nie bardzo mam chęć pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

DODA, MARCYNDA, MARUDKO - MOJE GRATULACJE!!!

Ja się nie ważyłam od 3 dni, bo po pierwsze padła mi bateria w wadze i zapominam, że trzeba kupić a po drugie @ i nie sądzę aby w trzecim jej dniu pokazała coś fajnego, zwłaszcza, że wciąż czuję się opuchnięta i obolała, zmykam więc jeszcze z zieloną herbatką do łóżka na chwilkę MIŁEGO DNIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.