Skocz do zawartości

Poszukuje Piernikowego Przepisu !


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przepisu na pierniki ( w sensie ciasteczek),

ktore beda klasyczne i wypróbowane...

Jestem calkowicie zielona . :evil:

Najlepiej takie ktore sa przekazywane z pokolenia

na pokolenie heehehe wiem ze takie zawsze sie sprawdzaja :)

Małymi kroczkami nadchodza swieta a ja po raz

pierwszy od kiedy pamietam wprowadze pierniki :cry:

Wiec prosze sie nie krępowac i polecac !

Z gory dziekuje !

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko wejdź na słodkości, następnie na ciastka, drożdżówki i pączki, tam są między innymi przepisy na ciastka piernikowe. Jeżeli zainteresowana będziesz ciastem piernikowym to wejdź na babki i pierniki. Moniko jak będziesz potrzebowała jakieś porady, to śmiało pytaj. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pierniczki Bożonarodzeniowe 1kg mąki 1 kostka margaryny 1 szklanka cukru 1 przyprawa do piernika 1 łyżeczka cynamonu 2 łyżeczki sody 1 słoik (25ml) miodu-rozgrzać 3 jajka Wyrobić ciasto rozwałkować i wycinać ciasteczka. Piec 10-15min. w temp. ok. 180 C. Polukrować lub polać czekoladą. SMACZNEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na bazar Bożenarodzeniowy piekę bardzo duza ilość pierników z dwóch sprawdzonych przepisów.Wszyscy są nimi zachwyceni oprócz mnie i mojej rodziny.Moze było to spowodowane przyprawa do pierników,w której był bardzo wyczowalny smak gozdzikow i ziela angielskiego,które lubię,ale mam po nich zgagę. Jakis czas temu zamieściła na swoim blogu Dorotus przepis na wspaniale pierniki.Upiekłam je zmieniając troszkę przepis.Dodalam troszkę więcej maki i szczyptę więcej proszku żeby ciasto było bardziej zwarte i dało się wykrawać foremkami.POLECAM SA BARDZO DOBRE.http://mojewypieki.blox.pl/2010/11/Lebkuchen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prosty i wypróbowany wczoraj, przyznam, zę [pierwszy raz je robiłam i rewelacja, a w dodatku to mój pierwszy post. Podaję składniki: 1.200 kg. mąki 35 dkg cukru 0,5 kg miodu 25dkg margaryny np. palmy 2 łyżki smalcu 3 żółtka+3 całe jajka 2 przyprawy do pierników 2 łyżki sody rozpuszczonej w odrobinie wody 3 łyżki kakao Wykonanie: miód+cukier+przyprawy zagotować Do mąki wlać gorącą masę, po wystygnięciu dodać marg. i smalec , jaja, i sodę, kakao. Dobrze wyrobić i schłodzić( ok 1 godz.) Piec od 10 -12 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.