Skocz do zawartości

Sylwester


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomysły! Organizujemy imprezę Sylwestrowa taka dla mlodziezy. Ok. 50 osob. Nie mam pomyslu na DANIE GORĄCE a trzeba cos takiego zjeść. Znowu ten bigos lub strogonow :-) . Może ktos z Was ma lepszy pomysl?? Chodzi mi o cos zeby odgrzac w duzym jednym garze (takie warunki). Proszę o jakieś samczne, szybkie do przyrządzenia przepisy!!! A może jeszcze jakies sałatki lub inne przekąski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie proponuje moją" zupe meksykańską Seby "jest smaczna prosta , składniki zwięszyć, szybko można odgrzać .Jest syta i pożywna.Pozdrawiam Magdalena :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 50 osób to nie lada wyzwanie. Ja bym zrobiła jakiś sos z mięsem po chińsku i do tego ryż. Później tylko łycha ryżu na talerz na to gorący sos i nie trzeba wszystkiego odgrzewać. Ewentualnie zamówić wcześniej pizzę i odgrzać w piekarniku. Chyba sama tego nie przygotowujesz? Ja jak robiłam takie większe imprezy to się umawiałam z dziewczynami, która co robi i każda para coś przynosiła. Jedna sałatkę, inna kotlety, bigosik, kurczaczka pieczonego (takie uniwersalne i tradycyjne potrawy, które wiadomo, że wszyscy lubią). Zaproponuj uczestnikom takie rozwiązanie, bo uważam, że na jedną osobę to za duży wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kobietki!!! pomocy, organizuje w tym roku sylwestra na dosłownie kilka osób w wieku 19-24 lata, pomózcie, wymażyłam sobie zorganiowanie takiej jakby kolacyjki, tzn chce podać jedzenie na ładnie przybranym stole, ze świecami itp... jakas odskocznia od miski z chipsami i od piwa bo to możemy miec praktycznie co weekend. Nie chce robić szwedzkiego stołu, a po poprostu ze 2- czy 3 dania na ciepło zaserwować tak jak ma to miejsce w lokalach (każdy ma swoje miejsce przy stole), chciałabym by ten Sylwester miał nieco bardziej uroczysty ton.. no i tu zaczyna sie problem.. co podać bo jednak ma to byc impreza dla młodzieży. Mysłałam o shormie z ryżem, warzywami i jakimis sosami, ew. spaghetti bolońskie, na drugie pieczone udka z jakimiś frytkami, czy ziemniaczkami i surówkami, a około godz. 1-2 bigos, lub barszczyk biały z kiełbaska/ barszczyk czerowny+krokiety (pozatym jakies przystawki typu sałatka, koreczki, cisto, sledzie...). Mam z tym problem bo jest tyle możliwości, a ja nie mam żadnego konkretnego pomysły, no i całego wieczoru nie chce też spędzic w kuchni na podawaniu i zmywaniu talerzy;). Licze na wasze doświadczenie i pomoc:). Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomysły!

Organizujemy imprezę Sylwestrowa taka dla mlodziezy. Ok. 50 osob. Nie mam pomyslu na DANIE GORĄCE a trzeba cos takiego zjeść. Znowu ten bigos lub strogonow :-D . Może ktos z Was ma lepszy pomysl?? Chodzi mi o cos zeby odgrzac w duzym jednym garze (takie warunki). Proszę o jakieś samczne, szybkie do przyrządzenia przepisy!!!

A może jeszcze jakies sałatki lub inne przekąski....

Witajcie,

Nie radzą podawać zupy, flaków czy płynnych dań, bo około północy znaczna ich część może wylądować na parkiecie :-( Dużo ludzi w jednym miejscu, to spore zamieszanie, czasami szturchnięcia, potknięcia, rozbawienie, więc ryzyko poparzenia i ubrudzenia domu czy siebie nawzajem jest bardzo duże. W takim wypadku proponowałabym ciepłe fingerfoody, czyli wszystko to, co można wziąć do ręki. Przy dużych imprezach dla ludzi młodych, świetnie sprawdzają się zapiekanki czyli zapiekane bułki z dodatkami (mogą być również tortille). Można popuścić wodze fantazji, do tego przygotować zapiekanki wcześniej, ułożyć na blaszkach i piec tuż przed samym podaniem. Wysiłek w trakcie imprezy niewielki, wystarczy przekręcić pokrętło piekarnika i pilnować. Najważniejsze, że taki ciepły posiłek przygotowany według zasady "Nie stój przy garach, gdy goście za stołem" pozwala gospodarzowi imprezy być z gośćmi, aktywnie uczestniczyć w zabawie, a nie walczyć z jedzeniem. Przy takich zapiekankach bardzo wygodne jest dodatkowo ograniczenie sztućców i talerzy.

Pomysłów na ciepłe dania jest masa, w przypadku tak dużej grupy imprezowiczów proponowałbym jednak fingerfoody o stałej konsystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki!!! pomocy, organizuje w tym roku sylwestra na dosłownie kilka osób w wieku 19-24 lata, pomózcie, wymażyłam sobie zorganiowanie takiej jakby kolacyjki, tzn chce podać jedzenie na ładnie przybranym stole, ze świecami itp... jakas odskocznia od miski z chipsami i od piwa bo to możemy miec praktycznie co weekend. Nie chce robić szwedzkiego stołu, a po poprostu ze 2- czy 3 dania na ciepło zaserwować tak jak ma to miejsce w lokalach (każdy ma swoje miejsce przy stole), chciałabym by ten Sylwester miał nieco bardziej uroczysty ton.. no i tu zaczyna sie problem.. co podać bo jednak ma to byc impreza dla młodzieży. Mysłałam o shormie z ryżem, warzywami i jakimis sosami, ew. spaghetti bolońskie, na drugie pieczone udka z jakimiś frytkami, czy ziemniaczkami i surówkami, a około godz. 1-2 bigos, lub barszczyk biały z kiełbaska/ barszczyk czerowny+krokiety (pozatym jakies przystawki typu sałatka, koreczki, cisto, sledzie...). Mam z tym problem bo jest tyle możliwości, a ja nie mam żadnego konkretnego pomysły, no i całego wieczoru nie chce też spędzic w kuchni na podawaniu i zmywaniu talerzy;). Licze na wasze doświadczenie i pomoc:). Pozdrawiam Ania

Witaj Aniu,

Jak mogę coś podpowiedzieć. Wybrałaś strasznie skomplikowane i obciążające Ciebie menu w trakcie imprezy. Jeżeli chcesz stworzyć atmosferę sylwestrową, to nie podawaj dań, które jada się na co dzień lub jadło się kilka dni temu z okazji świąt. Doświadczenie podpowiada mi, że podczas imprezy sylwestrowej rezygnuję z dań czysto rodzimych, jak smażone ryby, bigos, barszcz biały czy czerwony. Jak Sylwester, to Sylwester musi być inaczej, odświętnie i ciekawie.

Do tego koniecznie zasada "Nie stój przy garach, gdy goście za stołem" obowiązuje bezwzględnie, w końcu to Twoja impreza, więc jako gospodyni masz się bawić a nie pitrasić.

Przypuszczam, że goście mają zjawić się około 20-21.00 (jeśli wcześniej, to trzeba lekko modyfikować menu).

Napiszę, co ja lubię podawać. Po przyjściu mamy zazwyczaj dużą deskę sera z dodatkami w postaci pieczywa, krakersów, marynowanych warzyw i ostrych chutney'ów. Do tego kieliszek wina i jest super. Może być również proste sushi z wędzoną rybą, czy warzywami (sprawdza się zawsze).

Przed północą na stole pojawiają się drobne ale śliczne przystawki typowe tapas. Po północy danie na ciepło, jeżeli jesteśmy bardzo głodni włączam ustawioną w piekarniku tartę aby się upiekła lub podgrzała, do tego kolorowa sałata wystawiona z lodówki i jest super.

Zawsze podczas wybierania menu na imprezy oprócz zasady braku stania przy garach staram się wybrać menu inne niż zazwyczaj, czasem kieruję krajem pochodzenia dań i serwuję na przykład kuchnię włoską, grecką czy japońską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, dziękuje Ci za szybką odpowiedź:-(, wiesz co dobry pomysł z ta deską z przystawkami, cos innego no i przedewszytkim prostego w wykonaniu, dania podane przezemnie to tylko takie propozycje bo na prawde nie wiem co podać. Powiedz mi prosze czy na takiej desce mozna obok serów, ułozyc również wędliny... bo cos mi sie wydaje że nie ale pewności nie mam(słyszałam że serów nie serwuje sie razem z miesem...), u mnie to wszyscy są raczej miesożerni, ew. zrezygnuje z serów, na rzecz wędlin, do tego tak jak mówisz marynowane warzywka, krakersy, pieczywo, jakieś dipy... Nom i ciągle pozostaje problem co podać na ciepło...hmmm, może takie mini sajgonki, albo muszle makaronowe nadziewane(przepis na forum). Dodam że mimo niewielkiej liczby osób, jedzenia musi byc sporo, faceci którzy będą na tej imprezie zdecydowanie lubią dobrze i dużo zjeść, i powiem szczerze, że z nimi bedzie największy problem bo lubia typowo polską kuchnie, nie wiem co podac żeby i im smakowało... pozdrawiam i dziękuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki!!! pomocy, organizuje w tym roku sylwestra na dosłownie kilka osób w wieku 19-24 lata, pomózcie, wymażyłam sobie zorganiowanie takiej jakby kolacyjki, tzn chce podać jedzenie na ładnie przybranym stole, ze świecami itp... jakas odskocznia od miski z chipsami i od piwa bo to możemy miec praktycznie co weekend. Nie chce robić szwedzkiego stołu, a po poprostu ze 2- czy 3 dania na ciepło zaserwować tak jak ma to miejsce w lokalach (każdy ma swoje miejsce przy stole), chciałabym by ten Sylwester miał nieco bardziej uroczysty ton.. no i tu zaczyna sie problem.. co podać bo jednak ma to byc impreza dla młodzieży. Mysłałam o shormie z ryżem, warzywami i jakimis sosami, ew. spaghetti bolońskie, na drugie pieczone udka z jakimiś frytkami, czy ziemniaczkami i surówkami, a około godz. 1-2 bigos, lub barszczyk biały z kiełbaska/ barszczyk czerowny+krokiety (pozatym jakies przystawki typu sałatka, koreczki, cisto, sledzie...). Mam z tym problem bo jest tyle możliwości, a ja nie mam żadnego konkretnego pomysły, no i całego wieczoru nie chce też spędzic w kuchni na podawaniu i zmywaniu talerzy;). Licze na wasze doświadczenie i pomoc:). Pozdrawiam Ania

Hmmm .... już dzisiaj odpisywałam na tego maila, ale jakoś nie widzę postu, więc opowiem jeszcze raz. ....

----

edytowane

----

Ok - dzisiaj już widzę :-( bo wczoraj miałam jakiś problem z forum, bo nie widziałam odpowiedzi w tematach, jedynie w trakcie bezpośredniego odpowiadania, więc żeby nie kończyć tak rozmowy odpowiem ania19 na prv.

Spokojnie możesz połączyć sery z mięsem będziesz miała wtedy idealny talerz antipasti.

Napiszę, co ja bym położyła na takim talerzu - im większy tym lepszy - pokażę go w poniedziałek na mojej stronie, więc zapraszam.

W talerzu antypasti rewelacyjnie komponują się sery w typie gorgonzoli (z niebieską pleśnią), do tego wędzony (żółty), mozzarella, ostry żółty jak parmezan, szynka w typie serano lub parmeńskiej, wędzony boczek, salami lub ostra kiełbasa w typie chorizo, z warzyw rukola, pomidor w plasterkach, grillowany bakłażan z zalewy lub cukinia, papryka, oliwki, suszone pomidory. Do takiej kompozycji pasuje rewelacyjnie bagietka, masełko i oliwa z oliwek, popite białym winem - poezja!!!! Na mojej stronie w dziale Jedzenie na sylwestra – menu sylwestrowe jest podział na ciepła i zimne przystawki, dania nad ranem, zupy itd. Są przepisy na marynowanego czy grillowanego bakłażana, pora pieczoną paprykę i masę innych antypasti.

Jakbyś miała jakieś pytania zapraszam do kontaktu mailowego olgasmile@smakimprezy.pl, na forum, lub u mnie przez formularz komentarzy przez stronę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.