Skocz do zawartości

Potrzebuję Rady


Gość frank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie, jako, że jestem młodym przedstawicielem płci brzydszej to w kuchni dość niedoświadczony. zwracam się do Was, Drogie Panie, o pomoc w podaniu jakiegoś przepisu na krem. Wiem wiem, dość ogólnie to napisałem ale głównie zależy mi, żeby zrobić krem na bazie tak jak się robi słynny kogel-mogel :-) i chciałbym, żeby było szybko no i przede wszystkim smacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)  Witaj frank,podaje ci przepis szybki no i sprawdzony ,  -3 jajka i 1 szkl. cukru ubić na parze aż zgęstnieje ,zdiąć z pary i ubijać do ostudzenia i wyjdzie z tego bardzo gęsta masa , 1 kost. miękkiego masła ubcierac i po troche wlewac mase jajeczna ,na koniec dodać kilka kropel olejku np. waniliowego lub śmietankowego albo innego zależy do czego potrzebujesz i dużą łyżkę wódki lub spirytusu ,jeszcze chwilkę ucierac i krem gotowy. PRZYGOTOWANIE TEGO KREMU TO OK 30MIN. :) pozdrawiam  i smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola podała bardzo dobry przepis, z tym że ja dodaję jeszcze cukier waniliowy i szczyptę soli. Jest to krem uniwersalny i dodając do niego 4 łyżki czekolady w proszku otrzymamy krem czekoladowy. Możemy do kremu dodać drobno zmielone orzechy i będzie krem orzechowy. Jeżeli chcemy mieć krem malinowy to miksujemy 15 dag malin z cukrem, łączymy krem z musem. Namoczyć łyżeczkę żelatyny w małej ilości wody, a kiedy napęcznieje, podgrzać, ostudzić i połączyć z kremem, zmiksować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:D jako że sypiecie icekawymi przepisami to spytam jest jakiś łatwy deser do zrobienia z czekoladą(może być biała) i bitą śmietaną? tak, żeby wyszło może kremowo może jeszcze galaretkę do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola podała bardzo dobry przepis, z tym że ja dodaję jeszcze cukier waniliowy i szczyptę soli. Jest to krem uniwersalny i dodając do niego 4 łyżki czekolady w proszku otrzymamy krem czekoladowy.

Możemy do kremu dodać drobno zmielone orzechy i będzie krem orzechowy.

Jeżeli chcemy mieć krem malinowy to miksujemy 15 dag malin z cukrem, łączymy krem z musem. Namoczyć łyżeczkę żelatyny w małej ilości wody, a kiedy napęcznieje, podgrzać, ostudzić i połączyć z kremem, zmiksować.

Pozdrawiam

Witam was bardzo serdecznie i od razu bardzo przepraszam że zawracam głowę na tym forum ale już nie mam siły szukać gdzie indziej. Tylko tutaj widzę że ktoś jest aktywny więc bardzo liczę na pomoc. Chodzi mi o jakiś fajny przepis na KAPUSTĘ Z GROCHEM. Dlatego właśnie sorry że na forum o ciastach. Proszę was może podacie mi jakiś link do przepisu bo próbowałam na forum świątecznym ale naprawdę nie potrafię się tam odnaleźć. Dawno nie korzystałam z forum Smaczny i nie bardzo umiem się tutaj poruszać. Błagam pomózcie.

Benia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.