Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Troche mnie tu nie bylo... I jestem zaszkowana niekorzystnymi zmianami... Chcialam tylko zauwazyc ze te nadlatujace z gory reklamy sa NIE DO ZNIESIENIA!!! Sadze, ze forum to jest akurat strona ktora w sporej mierze istnieje dzieki uzytkownikom, ktorzy wspanialomyslnie dziela sie super fantastycznymi przepisami i kulinarnarnymi sekretami... Moze jakas petycja antyreklamowa?... :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny raz zmuszony jestem odpowiadać na podobne zarzuty. Oczywiście, że strona istnieje dzięki Wam i dla Was. Jednak jej istnienie jest uwarunkowane jednym podstawowym warunkiem - strona nie istnieje bez serwera, na którym jest ona umieszczona w Interencie. Ogromna popularność strony (400 tysięcy osób odwiedzających nas co miesiąc) powoduje, że utrzymanie jej już dawno przestało kosztować tzw "grosze" i obecnie pochłania sporą kwotę (a mówię tutaj tylko o fizycznych kosztach serwera).

Reklamy są więc czymś, na co musimy się wszyscy godzić. Nam również nie podoba się fakt, że są one uciążliwe, ale jest to spowodowane faktem, że aby ktoś chciał coś za reklamy płacić muszą one się wyróżniać - tak wygląda rynek.

Dla osób, którym reklamy bardzo utrudniają życie, a nie chciałyby rozstawać się z naszą stroną stworzyliśmy już jakiś czas temu http://extra.smaczny.pl - nie ma tam reklam a strona utrzymuje się dzięki wpływom z abonamentu (który kosztuje od 2 zł miesięcznie) - dodatkowo po wykupieniu abonamentów reklamy znikają także z forum...

Co do petycji - jako twórcy strony możemy od razu odpowiedzieć - rozumiemy, ale nie jesteśmy w stanie zmienić istniejącego stanu rzeczy. Brak reklam = brak smaczny.pl (przynajmniej w obecnej postaci).

Kończąc dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do uczestnictwa w forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drogi Marcinie, Dziekuje za odpowiedz. Prosze Cie wybacz mi ze poruszam ten 'oklepany temat'. Mam nadzieje, ze rozumiesz moja frustracje, bo korzystanie z tego forum to teraz naprawde niesamowite wyzwanie. Ja zawsze myslalam, ze im wiecej uzytkownikow strony tym lepiej... A zamiast tego wyglada na to ze jestesmy karani... :/ Poza tym niektorych reklam (tej z tym obrzydliwym losiem) nie mozna nawet wylaczyc, bo 'x' jest poza zasiegiem kursora, a to juz naprawde jest frustrujace. Ale rozumiem, ze reklamy musza byc... :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby dokopać się do tego wątku musiałam się patrzeć przez dłuższą chwilę na tego okropnego "łosia " w okularach, który w dodatku na odchodne pokazał mi język. I tak nie wiem co to za firma się tak reklamuje. Reklamy działają na mnie jak płachta na byka, ( min. z tego powodu nie oglądam tv) no , ale skoro muszą być to trudno. Przeboleje, szkoda jednak, że każde wejście będę musiała okupić podwyższonym ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też i dlatego rzadko teraz tu zaglądam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również zaglądam kiedy czas mi pozwala > już nie przeglądam nowych przepisów , czy wszystkich komentarzy tylko ograniczam się do tego co w danej chwili jest mi potrzebna i znikam :) Widać taki nasz los i trzeba przywyknąć do chochlików :-) albo ograniczyć się tylko do potrzeb :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Łoś" zostanie wyłączony. Postaramy się w miarę możliwości nieco ograniczyć ilość wyświetlanych reklam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, a już chciałem założyć temat o reklamach...ale zauważyłem, że już jeden jest :) Ta ilośc reklam jest przerażająca! Czy naprawdę musi być tak, że co otworzę jakiś wątek w oddzielnym oknie....za każdym razem OTWIERA się reklama??? strasznie to zamulaaaa komputer...tak, wiem wiem...zaraz się odezwą głosy masz za słaby komputer, niestety kompa mam d.dobry (tzn."szybki") bo używam go do obróbki grafiki w firmie reklamowej. Rozumiem, że serwer, że koszty, że ilość odwiedzających forum, że trzeba zarobić, itd....ale są różne serwery i jak jeden jest za drogi to są dużo tańsze a o bardzo dobrych warunkach użytkowych. I jeszcze jedno, przy tak dużej ilość odwiedzających można śmiało negocjować warunki techniczne serwera i jego opłat. Jeśli o mnie chodzi to, zacząłem odwiedzać coraz mniej to forum....właśnie na ilość reklam, są inne fora bez reklam lub z ich szczątkową ilością....na szczęście. Pozdrawiam Ase PS. Po napisaniu tego posta i jego dodaniu do forum...czywiście co?....zaraz wyskoczyła reklama :) :D :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż - jak już pisałem - więcej niż już powiedziałem powiedzieć się nie da. Sprostuje jedynie ten akapit:

Rozumiem, że serwer, że koszty, że ilość odwiedzających forum, że trzeba zarobić, itd....ale są różne serwery i jak jeden jest za drogi to są dużo tańsze a o bardzo dobrych warunkach użytkowych. I jeszcze jedno, przy tak dużej ilość odwiedzających można śmiało negocjować warunki techniczne serwera i jego opłat.

Prawda jest taka, że cena serwera jest wprost proporcjonalna do jego jakości oraz ilości użytkowników. Cenniki i warunki swoje - praktyka swoje - tego się nie przeskoczy. Mamy to już naprawdę świetnie sprawdzone. Chcemy zapewnić ciągły i szybki dostęp do strony - to kosztuje - tanie serwery już były i były też Wasze (słuszne) pretensje co do szybkości działania strony, w pewnym momencie zmuszeni byliśmy zamknąć forum dla gości. Myślę, że reklamy to mniejsze zło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę się niezgodzić z Twoją wypowiedzią, to forum jest prowadzone przez firmę a jak dobrze wiemy firmy są poto żeby zarabiać...im więcej reklam tym większy zarobek....co do dostępnych serwerów, to kilka lat temu brałem udział w projekcie graficznym forum samochodowego...owszem zaczynali od kilkuset użytkowników dziś mają około 8tys zarejestrowanych użytkowników, owszem zaczynali od darmowych serwerów teraz są na płatnym serwerze, lecz negocjowali i uwierz mi, że mają super serwer w polskiej firmie za małe pieniądze i oraz możliwość właśnie reklamy tej firmy na forum....można ? można....i nie mają reklam otwieranych co strone :) To wszystko co chciałem tutaj napisać :) Pozdrawiam ase

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, dlaczego usunięto wszystkie moje posty z tego wątku ????? Nie były niezgodne ani z regulaminem forum, nie były także niekultularne. Rozumiem, że były niewygodne dla właścicieli forum. Może poruszały coś czego by nie chcieli ujawniać? Cóż myślałem, że cenzura już przestała istnieć w naszym kraju, i odeszła bezpowrotn ie wraz z poprzednim ustrojem. Smutne to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobię ten błąd i przywrócę te posty. Miałbym kilka pytań związanych z Twoimi wypowiedziami. - Skąd wiesz, że możemy mieć serwer dużo taniej niż mamy w zamian za jakiś banner, skąd wiesz, że takiego serwera już nie mieliśmy? - Czy znasz statystyki naszej strony i jej wymagania co do serwera? Jeżeli nie - dlaczego twierdzisz, że firma hostingowa obniży nam znacznie cenę serwera w zamian za banner - pytałeś o to w jakiejś dobrej firmie? - Dlaczego twierdzisz, że te informacje są zatajane przed użytkownikami strony i/lub są dla nas niewygodne? - Skąd wiesz, że nie negocjowaliśmy ceny serwera i nie zrobiliśmy wszystkiego, aby serwer był jak najtańszy (przy zachowaniu oczywiście odpowiedniego poziomu)? - Dlaczego twierdzisz, że reklama otwiera się za każdym razem, skoro tak nie jest - masz dokładne statystyki? - Znasz powód dla którego smaczny.pl prowadzimy w ramach działalności gospodarczej? - Skąd wiesz, że im więcej reklam tym większy zarobek? Czy masz dostęp do naszych statystyk w tym zakresie? - Czy uważasz, że posiadasz większą wiedzę na temat prowadzenia i utrzymania tej konkretnie strony niż osoby, które robią to od 25 lutego 2003 roku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- Skąd wiesz, że możemy mieć serwer dużo taniej niż mamy w zamian za jakiś banner, skąd wiesz, że takiego serwera już nie mieliśmy?

- Czy znasz statystyki naszej strony i jej wymagania co do serwera? Jeżeli nie - dlaczego twierdzisz, że firma hostingowa obniży nam znacznie cenę serwera w zamian za banner - pytałeś o to w jakiejś dobrej firmie?

Przepraszam....napisałem ogólnie podając przykład bardzo mi bliskiego projektu zarówno jako wykonawca jak i współwłaściciela...i wiem, że skoro coś jest za drogo zawsze można negocjować i tyle...i jeśli firmie hostingowej nie zależy na dobrym kliencie należy poszukać innego, tyle wiem z własnego doświadczenia, którym się podzieliłem w moich postach...oczywiście nie wiem jaka jest historia waszej strony/firmy? i nic mi do tego ....powstał temat więc się odniosłem wpisując uwagi powstałe wskutek mojego doświadczenia z takimi firmami....czyż nie jest to forum dyskusyjne?

- Dlaczego twierdzisz, że te informacje są zatajane przed użytkownikami strony i/lub są dla nas niewygodne?

- Skąd wiesz, że nie negocjowaliśmy ceny serwera i nie zrobiliśmy wszystkiego, aby serwer był jak najtańszy (przy zachowaniu oczywiście odpowiedniego poziomu)?

Skoro się cenzuruje posty taki wyciągam wniosek...nie wiem czy negocjowaliście...ani razu tego nie podważyłem...ani razu nie zarzuciłem Ci tego stwierdzenia.

- Dlaczego twierdzisz, że reklama otwiera się za każdym razem, skoro tak nie jest - masz dokładne statystyki?

- Znasz powód dla którego smaczny.pl prowadzimy w ramach działalności gospodarczej?

- Skąd wiesz, że im więcej reklam tym większy zarobek? Czy masz dostęp do naszych statystyk w tym zakresie?

- Czy uważasz, że posiadasz większą wiedzę na temat prowadzenia i utrzymania tej konkretnie strony niż osoby, które robią to od 25 lutego 2003 roku?

Skąd wiem, że reklama otwiera za każdym razem?....bo czasami przeglądam forum (ostatnio coraz zadziej), a skoro otwieram interesujace mnie tematy w oddzielnym oknie i za każdym razem otwiera mi sie również reklama to stąd wyciągam taki wniosek...czytam inne wypowiedzi i takze innym tak sie otwiera...nawet teraz robiąc podgląd tego postu otworzyła się reklama Activi...nie mam dostepu do waszych statystyk itp. ale patrz j.w. napisałem param się tym "biznesem" i wiem, że im wiecej reklam tym wiecej pieniedzy...nie powiesz mi, że reklamy umieszczacie charytatywnie...w końcu z czegoś trzeba robić np.opłaty, kupować sprzęt, płacić pensje itd itp...w żadnej mojej wypowiedzi nie napisałem, że posiadam lepszą wiedzę na temat prowadzenia tej strony...uczestnicze w dyskusji, nic na to nie poradze, że niektóre moje wnioski wywołują u Ciebie aż tyle emocji? .....ani razu nie napisałem "oskarżając" Ciebie ani nikogo innego bezpośrednio, pisałem ogólnie na podstawie mojej wiedzy...nieszczęśliwie myśląc, że może będe w czymś pomocny...no cóż...nie wyszło.

Pozdrawiam

Ase

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi