Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Iwonko mogę Tobie podać przepis jeżeli będziesz chciała któryś z tych co podaję. Kasza jaglana ze śmietaną i cynamonem Kasza jaglana wypiekana z jabłkami Kasza jaglana ze śliwkami suszonymi Budyń z kaszy jaglanej Jeżeli się zdecydujesz na któryś z tych przepisów, to daj znać czy wiesz jak się gotuje kaszę jaglaną na sypko, bo do każdego przepisu co wymieniłam musi być ugotowana wpierw na sypko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko proszę bardzo. Kasza jaglana na sypko 40 dag kaszy jaglanej 1litr wody 4 dag tłuszczu sól Kaszę opłukać, odcedzić, włożyć do wrzącej osolonej wody z tłuszczem, zamieszać i gotować pod przykryciem na wolnym ogniu. Gdy woda wsiąknie w kaszę, zamieszać i wstawić przykryty garnek z kaszą w naczynie z wrzaca wodą i gotować aż kasza straci smak surowizny i stanie się miękka. Będziesz wiedziała, napiszę że te przepisy które chcesz to będziesz gotowała kaszę na sypko nie w wodzie, tylko na mleku. Kasza jaglana ze śmietana i cynamonem 40 dag kaszy jaglanej 1 litr mleka 4 dag masła 20 dag śmietany 2 dag cukru w mączce - puder ( w starych przepisach to piszą że cukier w mączce ) cynamon, sól Kaszę opłukać, odcedzić i ugotować na sypko, tak jak podałam. Gdy kasza będzie miękka, włożyć ją do salaterki, ostudzić, posypać cynamonem. Podawać z ubitą śmietaną razem z cukrem. Kasza jaglana wypiekana z jabłkami 40 dag kaszy jaglanej 1 litr mleka 4 dag masła 1 kg jabłek kompotowych 10 dag cukru cynamon tłuszcz , bułka tarta Kaszę ugotować tak samo na sypko jak w poprzednim przepisie. Jabłka obrane zetrzeć na tarce o dużych otworach. Rondel wysmarować tłuszczem, wysypać bułką tartą, układać na przemian warstwę kaszy i jabłek posypując cukrem i cynamonem. Wierzchnią warstwę powinna stanowić kasza. Wstawić do nagrzanego piekarnika i zapiec. Można podawać z sokiem, mlekiem waniliowym, lub ze śmietaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Iwonko mogę Tobie podać przepis jeżeli będziesz chciała któryś z tych co podaję.

Kasza jaglana ze śmietaną i cynamonem

Kasza jaglana wypiekana z jabłkami

Kasza jaglana ze śliwkami suszonymi

Budyń z kaszy jaglanej

Jeżeli się zdecydujesz na któryś z tych przepisów, to daj znać czy wiesz jak się gotuje kaszę jaglaną

na sypko, bo do każdego przepisu co wymieniłam musi być ugotowana wpierw na sypko.

Pozdrawiam

Bardzo prosiłabym o przepis na budyń z kaszy jaglanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Poproszę o więcej przepisów na tą kaszę. Ja miałam już 2 podejścia, ale niezbyt udane. Pierwszy raz słyszę ten przepis jak gotować na sypko. A macie jakieś pomysły na dania nie na słodko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.