Skocz do zawartości

Skóri Z Pomarańczy Do Ciasta


Misiek.N

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pilnie przepisów na skórki z pomarańczy w syropie. Mój dziadek kiedyś był cukiernikiem, jeszcze za czasów II wojny. Miał mnóstwo receptur, niestety spłonęły, a kończą już mi się zapasy. Znalazłem w internecie kilkanaście przepisów, ale z żadnego nie ma takich skórek. Tamte wytrzymywały kilka lat w piwnicy i nie psuły się, a smak i konsystencja syropu całkowicie inna.. Jeżeli mamy jakieś przepisy podzielcie się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluniu wiatam Cię i podaję przepis. 1 kg skórki pomarańczowej 1,5 kg cukru rafinady 3/4 l wrzacej wody 1 łyżka octu 6% Skórkę opłukać, zalać w misce zimną wodą, przyłożyć ją talerzem lekko obciążyć, aby skórka nie podpływała. Skórka musi być całkowicie przykryta wodą. Po 24 godzinach powtórzyć tą czynność jeszcze raz. Skórkę trzeba trzymać przez cały czas moknięcia w chłodnym pomieszczeniu. Czwartego dnia przystąpić do smażenia skórki. Cukier zalać wrzącą wodą, rozpuścić go, zagotować i czystą łyżką zdjąć szumowiny. Skórkę odcedzić, spłukać i nie odciskając wody włożyć do syropu, powoli zagotować ją i powoli gotować przez pół godziny obracając ją w syropie. Po upływie tego czasu odstawić, wkładając rondel do zimnej wody. Następnego dnia po 24 godz. skórkę smażyć powoli przez godzinę, znowu ostudzić w wodzie i pozostawić, aby napęczniała w syropie. Trzeciego dnia skórkę dosmażyć, dodając do niej ocet. Skórka po usmażeniu ma być przezroczysta, o mało zmienionym zabarwieniu, napęczniała syropem. Kropla ostudzonego syropu puszczona na talerzyk ma zachować kształt kulisty. Jeżeli skórka jest już usmażona, a syrop za rzadki, należy skórkę wyjąć i syrop dosmażyć. Po zestawieniu syropu, włożyć skórkę i studzić ją w syropie. Ostudzoną skórkę składać do czysto umytych zdezynfektowanych słoików zalewając ją syropem. Słoiki uszczelnić celofanem. Przechowywać w chłodnym ciemnym pomieszczeniu. Pamiętam że ja słoiki pasteryzowałam. Można też zmierzyć gęstość syropu termometrem wkładając go, gdy syrop wrze. Przy 106 - 107* odstawia się. Eluniu dziękuję za życzenia, pozdrawiam serdecznie i życzę aby Nowy Rok stał się czasem spełnionych marzeń i nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja aż takich ilości nie robię ale raczej nie pozwalam zmarnować skórki z kilku pomarańczy.Ostatnio ,jako że mi się coś spieszyło i siekać nie chciało to...zmieliłam takie wymoczone skórki w maszynce do mięsa,na tej średniej siatce i potem smażyłam w cukrze.Trzymam to w plastikowym pojemniczku w lodówce i zużywam na bieżąco. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.