Skocz do zawartości

Kruche Z Makiem, Serem I Jabłkami


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO KRUCHE 40 dag mąki 15 dag margaryny 20 dag cukru pudru 2 łyżeczki proszku do pieczenia 3 żółtka 3-4 łyżki kwaśnej śmietany Zagnieść ciasto i podzielić na 2 części.Jedną część upiec na złoty kolor ,na drugą wyłożyć przygotowany mak,na to ser i upiec około 50 min w temp 180 Masa makowa 20 dag maku 2 jajka 10 dag cukru pudru olejek migdałowy 1 łyżka powideł lub dżemu orzechy krojone Mak sparzyć i zemleć,dodać pozostałe składniki. Masa serowa 50 dag sera mielonego 10 dag margaryny 20 dag cukru pudru 5 jaj 1 łyżka budyniu śmietankowego lub mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami,dodawać ser i resztę składników na koniec ubitą pianę i delikatnie wymieszać. Placki po upieczeniu przełożyć jabłkami...kładąc na spód placek z serem i makiem.Na wierzch polukrować. Masa jabłkowa W przepisie z którego korzystałam jest... 1 kg jabłek 20 dag cukru 1 łyżka żelatyny-rozpuścić w 1/2 szklanki wody Jabłka usmażyć z cukrem i dodać rozpuszczoną żelatynę -poczekać aż stężej i przełożyć placki. Ja użyłam jednak gotowej masy jabłkowj usmażonej jesienią-było jej 3 szklanki i wsypałam do gorącej 1 galaretkę o smaku jabłkowo-miętowym...efekt jest zachwycający. Przepis na to ciasto pochodzi z książki siostry Anastazji-103 ciasta...jest naprawdę smaczne.Dodam ,że użyłam gotowej masy makowej ...polecam.

post-3528-1230559759_thumb.jpg

post-3528-1230559880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam z pieczeniem, Elu. Tyle tych wspaniałości, a co jedno to ciekawsze. Tym razem upiekę dziwaka a to ciasto już stoi w kolejce do wypróbowania :) Śliczny wypiek, bardzo apetycznie wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również baaardzo lubię piec ciasta.. i gotować :) I choć młoda ze mnie kuchareczka, to zapału i chęci mi nie brakuje i wciąż szukam czegoś nowego, próbuję, uczę się :D To dla mnie sama radość. Co do dbania o linię.. to niestety - choć może to rzadko spotykana przypadłość - ja muszę koniecznie przytyć!!! I mam nadzieję, że wreszcie mi się uda dzięki świątecznemu okresowi i tym wszystkim smakołykom :D Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.