Skocz do zawartości

Ciasto Z "całuskami"


figiel

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj blisko w większych i mniejszych sklepach nie było w sprzedaży murzynków, inne produkty miałam przygotowane. Dzisiaj mój syn kupił ciepłe lody w Lidlu, ale inna dostawa była, widocznie od innego producenta i pakowane po 16 sztuk. Polecam je, zobaczcie na opakowaniu jaką fajną figurę dostaje się po nich. Dorotko czy Twoje murzynki miały tą samą gramaturę? Jutro zrobię całuski, dodam zdjęcie.

post-2336-1231083676_thumb.jpg

post-2336-1231083767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziekuję bardzo :D za wypróbowanie i zdjęcia .Ślicznie wygladają Halinko Twoje "całuski" !! Masz racje ,że to same witaminy ....i stąd pewnie ta smukła figura na opakowaniu :) . Cieszę sie ,że przepis sie przydał .Widzę ,że dodałaś kiwi ...czy je jakoś "zaimpregnowałaś" przed zalaniem galaretką ? bo na kiwi nie za bardzo tężeje galaretka . Pozdrawiam -buziaczki !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko z kiwi nie miałam nigdy problemu, nie wdawałam się w dyskusję na ten temat. Czytałam dawno że kiwi nie należy zalewać galaretką. Dawniej była inna galaretka, gotowałam zgodnie z przepisem i galaretka na kiwi stężała. Od dłuższego czasu zawsze daję troszeczkę mniej wody i na dwie galaretki jak je rozpuszczę wsypuję trzy łyżeczki płaskie żelatyny. Pozdrowienia z całuskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłam wczoraj ten deser,z takimi samymi lodami z Lidla,chyba mam mniejszą tortownicę bo weszło mi 15 sztuk.Dałam tylko brzoskwinie z puszki i...z góry wygląda tak jak Halinki. :) Dzięki za prosty choć elegancki deser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu czy kładłaś coś jeszcze pod brzoskwinie ? > bo tak jak widać na zdjęciu to jakby coś byś było białego , a mam zamiar zrobić to rano >>> jak kupię pianki :) i tak pomyślałam pomyślałam że może ukręcę jeszcze coś z twarożkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie Basiu ,że wypróbowałaś ten deser ... wyglada super ....dzięki :) . Kasiu też myślałam o dodaniu jakiejś masy ,może twarożek lub śmietana z galaretką połozone na cienki biszkopt ... Tutaj jak na jakieś uroczystośći ,to robią w dużą tortownicę i zalewają wszystko /razem z murzynkami/ galaretkami , a na wierzchu dekoracja z bitej śmietany...... można dowolnie komponować . Pozdrawiam i życzę smacznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak,to biszkopty na spodzie,potem te lody ,brzoskwinie i kilka różnych galaretek,chyba ze 4 kolory,choć mało je widać.Nie wiedziałam,ile wejdzie i czekałam,aż kolejne warstwy stężeją.Ubiłam dziś śmietane i jedliśmy z jej dodatkiem-mniamniuśne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.