Skocz do zawartości

Chleb Ziołowy


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

2,5 szklanki mąki pszennej - przesiać 1 i 3/4 szklanki wody 5 dag drożdży łyżeczka cukru łyżeczka soli 0,5 łyżeczki pieprzu naturalnego po jednej łyżeczce następujących ziół: kolendry, majeranku, czarnuszki, mięty, kminku, szałwi, lubczyka, tymianku i cząbru. Mogą to być wszystkie wymienione zioła lub kilka z nich wybrane zależnie od upodobań smakowych. Ja dodałam pieprz, miętę i cząber. tłuszcz do formy Zioła rozetrzeć, nie rozcierałam bo nie są w listkach. Zioła zalać 3/4 szklanki ciepłej wody. Przygotować rozczyn z dwóch łyżek mąki, szklanki ciepłej wody, cukru i drożdży. Postawić do wyrośnięcia. Do mąki wlać rozczyn, sól, pieprz, i namoczone zioła. Sól i pieprz dodałam do ziół. Ciasto dokładnie wymieszać, musi mieć gęstą konsystencję - ewentualnie dodać wody albo mąki gdy będzie za luźne. Ja musiałam dodać mąki. Umieścić w formie i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia przynajmniej na 20 min. Piec około 50 min. w temp. 180*C.

post-2336-1232188922_thumb.jpg

post-2336-1232189164_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Basiu ja piekłam w jednej foremce ,robiłam z mniejszej porcji , bo nie miałam tyle drozdży ....została mi resztka od drożdżówki :) .A foremka Halinki chyba dużo większa nie jest ?. A chlebek polecam .....myślałam ,żeby następny zrobić z dodatkiem czosnku ;) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu ja piekłam w jednej foremce ,robiłam z mniejszej porcji , bo nie miałam tyle drozdży ....została mi resztka od drożdżówki :) .A foremka Halinki chyba dużo większa nie jest ?. A chlebek polecam .....myślałam ,żeby następny zrobić z dodatkiem czosnku ;) ????

Wiem ze swojego doswiadczenia ze ilosc drozdzy spokojnie mozna zmniejszyc.Ja 5 dkg uzywam na 1 kg maki i wszystko super rosnie :) W tym przepisie spokojnie starczy 2-3 dkg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mogę urzędować przez podłączenie komputera do telewizora. Mam awarię monitora, w Bydgoszczy nie ma serwisu i załatwiam przez Warszawę bo jeszcze jest na gwarancji. W Media Mark powinni o tym udzielać informacji i dlatego nie zgadzam się z ich reklamą. Dorotko serdeczne dzięki za wypróbowanie, komentarz i najwyższą ocenę. Izuniu Tobie dziękuję za udzielone odpowiedzi i porady. Basiu zrobiłam w małej formie, podaję wymiary: dół 12x 25 cm. góra 15x28 cm. wysokość 28 cm. Stary przepis wyszukałam z mojego archiwum, w kuchni nie było za ciepło, rozczyn i ciasto szybko wyrosło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.