Skocz do zawartości

Chocolate Crinkles


zakalec

Rekomendowane odpowiedzi

Skladniki:

225 g połamanej gorzkiej czekolady

110 g masła

2/3 szklanki cukru (dałam troszkę mniej)

3 duże jajka

2 łyżeczki ekstraktu z wanilii

pół łyżeczki proszku do pieczenia

szczypta soli

1 i 2/3 szklanki mąki

cukier puder - około pół szklanki - do obtoczenia

Wykonanie:

Masło rozpuścić w małym rondelku. Pod koniec rozpuszczania dodać połamaną czekoladę, rozpuścić, dokładnie wymieszać (uważając, by się nie przypaliło).

Białka oddzielić od żółtek. Ubić na sztywno, dodając pod koniec partiami cukier, a następnie żółtka i ekstrakt z wanilii. Wymieszać z masą czekoladową (ja do ubitych jajek dodawałam chłodną masę czekoladową, dalej miksując).

Mąkę wymieszać z solą i proszkiem do pieczenia. Wsypać do powstałej masy czekoladowej, dobrze wymieszać. Schłodzić przez kilka godzin w lodówce, a najlepiej przez całą noc.

Ciasto wyjąć z lodówki, nabierać łyżeczką do herbaty i formować kuleczki mniejsze od orzecha włoskiego, obtaczać je mocno w cukrze pudrze i wykładać na blachę wyłożoną pergaminem.

Piec około 12 minut w temperaturze 165ºC. Podczas pieczenia ciasteczka lekko się spłaszczą i popękają.

Uwaga: masa do formowania kulek powinna być mocno twarda. Najlepiej pozostałą część ciasta trzymać w lodówce, gdy pieczemy pierwszą partię. Im ciasto bardziej mięknie tym ciastka się mocniej rozpłyną, nie popękają już tak mocno, a cukier puder na nich będzie sprawiał wrażenie 'mokrego'. Nie piec też dłużej niż zalecany czas, by nie były zbyt twarde, lepiej na próbę jedno ciastko skosztować.

post-4778-1233163657_thumb.jpg

post-4778-1233163754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy przepis. Ciasteczka wyglądają oryginalnie i zapowiadają się smakowicie. Zdjęcia na pewno zachęcą wiele osób.. ja już spisałam recepturę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasteczka robi sie naprawde szybciutko, tylko musza postac troche w lodowce... Moje byly w lodowce dokladnie 5h i wyszly calkiem niezle. Ciasteczka nie smakuja jak piernik, raczej jak takich bardzo pulchniutki murzynek, ale to tez nie jest to... Tylko ze ja nie dodawalam wanilii bo nie lubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.