Skocz do zawartości

Kokosanki


Magdalena08

Rekomendowane odpowiedzi

Kokosanki (przepis od mojej cioci) Składniki: 1. Ciasto: - 2 jajka - 30 dag cukru pudru - 5 dag masła - 3 szklanki mąki - 1/2 szklanki śmietany - 3 łyżeczki proszku do pieczenia - 1 łyżeczka cukru waniliowego Wykonanie: Ciasto zagnieść w misce i upiec. 2. Polewa: - 1 kostka margaryny - 1 szklanka cukru - 1 dag kakao - 8 łyżek mleka Wykonanie: Z podanych składników ugotować polewę. Upieczone i ostudzone ciasto kroimy w kostkę (kostki mają być takiej wielkości aby nadawały się do podania, bo później już nie będą krojone) Każdą kostką obtaczamy z każdej strony w ostudzonej polewie i posypujemy wiórkami kokosowymi. Mniam!!! Pycha!!! SMACZNEGO!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apsik ja podam tu przepis na "kokosanki "które robiłam (podobny) CIASTO; -1/2szkl.cukru -5dkg margaryny -1 jajko -2 łyżki miodu -1/2 szkl.mleka -2 szkl. mąki -łyżeczka proszku do pieczenia POLEWA -20dkg margaryny -3/4 szkl.cukru -2 łyżki kakao -3/4 szkl. mleka wykonanie; cukier,margaryne,jajo ucierać,dodając do tego,miód,mleko,a na koniec mąke.Pieklam na małej blaszce. - post-10222-1233869016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOKOSANKI mój przepis 6 jajek 1 i 1/2 szklanki cukru 15 dkg mąki pszennej 10 dkg mąki ziemniaczanej 18 dkg margaryny roztopionej, chłodnej 2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia Jajkaubić z cukrem do białości, dodać przesiane obie mąki z proszkiam i na końcu dać roztopioną, chłodną margarynę. wymieszać. Upiec biszkopt pokroić w romby lub kwadraciki. POLEWA 1/2 paczki margaryny 1/2 szklanki cukru 6 łyżek kakao 2 szklanki mleka Wszystko zagotowac Kwadraciki maczac w goracej polewie i obtaczac w kokosie ok. 3 paczki kokosu Blacha37 / 21 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOKOSANKI mój przepis

6 jajek

1 i 1/2 szklanki cukru

15 dkg mąki pszennej

10 dkg mąki ziemniaczanej

18 dkg margaryny roztopionej, chłodnej

2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia

Jajkaubić z cukrem do białości, dodać przesiane obie mąki z proszkiam i na końcu dać roztopioną, chłodną margarynę. wymieszać.

Upiec biszkopt pokroić w romby lub kwadraciki.

POLEWA

1/2 paczki margaryny

1/2 szklanki cukru

6 łyżek kakao

2 szklanki mleka

Wszystko zagotowac

Kwadraciki maczac w goracej polewie i obtaczac w kokosie ok. 3 paczki kokosu

Blacha37 / 21 cm.

Ale nam się kokosanki rozmnożyły :)

To co, muszę wypróbować wszystkie 3 przepisy :)

A co na to moja waga ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie mnie dziewczynki, mam taką propozycję żeby było sprawiedliwie: Apsik - Elunia piecze z przepisu Ewuni. Ja upiekę z przepisu Magdalenki 08. Gatita Ty dodałaś cytat Mini to wypróbuj z tego przepisu i będzie po kłopocie, dodamy tylko komentarze, a później dla odmiany możemy następne wypróbować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalenko kokosanki z Twojego przepisu są bardzo dobre. Upiekłam je wczoraj i dzisiaj były jeszcze bardziej smaczne. Nie jest to moja jedyna opinia, bardzo smakowały także rodzince ze strony męża i stawiam ocenę. Moje uwagi są następujące, do ciasta musiałam dodać więcej mąki bo ciasto kleiło mi się do rąk. Pomyliłaś się z ilością kakao i sprawdź czy napewno 1 dag to jest stanowczo za mało. Ja polewę zrobiłam w taki sposób: 1 kostka palmy 1 szklanka cukru 4 łyżki kakao 3 łyżki wody Wszystkie składniki podgrzewałam na wolnym ogniu do zagotowania, stale mieszając. Dziękuję bardzo za przepis i pozdrawiam serdecznie

post-2336-1234390419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.